Z B O G O M, G A G O !

Sada već davne 1975. godine snimana je i prikazivana kultna serija "Otpisani", a u mojoj porodici postala nezaobilazni večernji tv događaj, koji se nije želeo preskočiti. Moja deca su gledala epizode razrogačenih očiju, ne trepčući, a svaki kraj otplakala nošena muzičkom temom serije, koja je takođe doživela neviđenu popularnost.
Voja, Gaga, Miki, Aca...su bili bliski prijatelji mog brata.
Beše poslepodne, kada sam se uputila sa decom do svog brata da ga iznenadim nenajavljenom posetom. Kada smo ušli u kuću, u trpezariji nas je dočekao radostan prizor: za velikim stolom su sedeli Gaga, Voja, Aca i moj brat i igrali karte. Moj stariji sin je zastao zabezeknut otvorenih usta.. Svi smo se smeškali, čekajući ishod. Dete se osmelilo i prišlo Prletu:
- A, gde ti je mašingever? upitao ga je
Gaga ga je pogledao svojim toplim očima, zagrlio ga je i ozbiljno, tiho rekao:
- Ostavio sam ga kod kuće. Sada mi ne treba. Vidiš da sam sa svojim prijateljima.
Rekavši to, zagrlio je dete obema rukama i poljubio ga u kosu.

Ovo mi je danas sećanje na Gagu.
Hvala ti, Gago, za topli pogled i zagrljaj.
Hvala ti, Gago, za ljubav kojom te volimo.
Zbogom.....
 
Dragan Nikolic.Glumac i covek,koji je odlicno reprezentovao srpskog obrazovanog muskarca.Politika,ta prljava rabota,slabo pametnih (da ne kazem,glupavih),nije ga interesovala.Nikada u zivotu,nije imao nikakvih afera ni skandala.Klonio sejavnosti,ziveo veoma povuceno.Imao je srecu,
da za zovotnu saputnicu,ima zenu,pravu damu.Mislim,da bi mladi glumci,koji su skloni svakojakim ne bas dobrim ponasanjem,mogli i trebali,da za uzor,kako se treba ponasati,uvek pred ocima imaju,kako se smekerski elegantno,Dragan Nikolic ponasao u javnosti.
 
sanja*;bt287410:
Sad se tamo negde priseća sa Pavlom Vujisićem snimanja Otpisanih i Ko to tamo peva...
Ne znam.... ali ako tako nešto postoji, videće se i sa Stevom Žigonom, mojim omiljenim glumcem, koji je igrao Krigera...igrao ga je tako da smo se svi bojali kada bi se pojavio na ekranu... o pokojnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" ne smem ni da mislim...a muzika? pokojni kompozitor Voki Kostić, nenadmašan i nezaboravani..
Neko je već rekao da Beograde neće više Biti isti bez našeg Gage.
Hvala ti, mila, na komentaru.
 
...kao sto grupa P.F...ostavila je svoju 'rupu/ ciglu/ u zidu'
...tako je i nas Flojd ostavio prazninu i dugin dio u beogradskoj stvarnosti
a urezao i poslednji kles na jednu karijeru i jednu svojstvenost
umjetnickog i stvarnog u zivotu...
Soradze,-ti si zapocela jednu storiju paralelnu Ilji Erenburgu - Ljudu Godine Zivot-
i,
ne moras je u nastavcima
ali ne zaboravi da si je ,- z a p o c e l a ...:hvala:
 
Poslednja izmena:

Back
Top