Nekoliko dokaza da Zemlja nije ravna ploča - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Prometej

Nekoliko dokaza da Zemlja nije ravna ploča

Oceni ovaj blog
Ne zanimaju me gluposti.

Evo kako stoje stvari za jedan dan prošle godine za Srbiju:

[url]http://i68.servimg.com/u/f68/19/31/90/66/11110.jpg[/url]

Izlazak sunca: 05:27
Zalazak sunca: 19:48

Trajanje dana će se do 22. juna još povećavati, a trajanje noći umanjivati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Evo kako stoje stvari za za gradić Östersund, Švedska, za isti datum:

[IMG]http://i68.servimg.com/u/f68/19/31/90/66/11210.jpg[/IMG]

Izlazak sunca: 04:35
Zalazak sunca: 21:23

Ups. Pa zašto nije isto kao u Novom Sadu, odnosno Srbiji? Da je Zemlja ravna ploča Sunce bi na svim tačkama izlazilo i zalazilo u isto vreme. U stvari ne bi nikada ni zalazilo... Trajanje dana će se do 22. juna još povećavati, a trajanje noći umanjivati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Evo kako stoje stvari za isti datum prošle godine za gradić Tromsø, Norveška, jednom od najsevernijih gradova u Evropi:

[url]http://i68.servimg.com/u/f68/19/31/90/66/10610.jpg[/url]

Izlazak sunca: 03:10
Zalazak sunca: 22:14

Ups. Pa zašto nije isto kao u Novom Sadu, odnosno Srbiji? Da je Zemlja ravna ploča Sunce bi na svim tačkama izlazilo i zalazilo u isto vreme. U stvari ne bi nikada ni zalazilo... Trajanje dana će se do 22. juna još povećavati, a trajanje noći umanjivati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Evo kako stoje stvari za isti datum prošle godine za Grenland, negde gde ni nema gradova, ne računajući ona mala naselja uz južnu obalu, kao Gothob, Julijanenhob i još neka (vidite na slici i lokalno vreme):

[IMG]http://i68.servimg.com/u/f68/19/31/90/66/10611.jpg[/IMG]

Izlazak sunca: 02:42
Zalazak sunca: 00:53

Vidite koliko je dugačak dan blizu Severnog pola. Najduži će biti 22. juna, kad je na Severnom polu non stop dan, a najkraći je 22. decembra, kad je non stop noć. Pametnom dosta.

Idemo na južnu hemisferu. Tamo je sada leto, jer je naša planeta loptasto nebesko telo. Tamo se na vedrom nebu nikada ne mogu videti sazvežđa Veliki i Mali Medved, kao ni Zvezda Severnjača. Zašto? Pa zato što Zemlja ima dve hemisfere. Na severnoj se nikada ne može videti sazvežđe Južni Krst, koji se vidi iz Australije i nalazi se na njihovoj zastavi, dok se na južnoj nikada ne mogu videti sazvežđa Veliki i Mali Medved, kao ni Zvezda Severnjača.

Evo kako stoje stvari za isti datum prošle godine za gradić Río Gallegos, Argentina (vidite na slici i lokalno vreme):

[url]http://i68.servimg.com/u/f68/19/31/90/66/15510.jpg[/url]

Izlazak sunca: 08:50
Zalazak sunca: 18:15

Ups. Pa zašto nije isto kao u Novom Sadu, odnosno Srbiji? Da je Zemlja ravna ploča Sunce bi na svim tačkama izlazilo i zalazilo u isto vreme. U stvari ne bi nikada ni zalazilo... Trajanje dana će se do 22. juna još smanjivati, a trajanje noći povećavati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Evo kako stoje stvari za isti datum za gradić Georgetown, Novi Zeland (vidite na slici i lokalno vreme):

[IMG]http://i68.servimg.com/u/f68/19/31/90/66/11810.jpg[/IMG]

Izlazak sunca: 07:45
Zalazak sunca: 17:40

Ups. Pa zašto nije isto kao u Novom Sadu, odnosno Srbiji? Da je Zemlja ravna ploča Sunce bi na svim tačkama izlazilo i zalazilo u isto vreme. U stvari ne bi nikada ni zalazilo... Trajanje dana će se do 22. juna još smanjivati, a trajanje noći povećavati. Šta će sad da vele degeni koji veruju u sve što vide na Internetu?

Evo kako stoje stvari za isti datum za Antarktik, gde ni nema gradova (vidite na slici i lokalno vreme):

[url]http://i68.servimg.com/u/f68/19/31/90/66/11010.jpg[/url]

Izlazak sunca: 11:58
Zalazak sunca: 13:04

Vidite koliko je kratak dan blizu Južnog pola. Najduži će biti 22. decembra, kad je na Južnom polu non stop dan, a najkraći je 22. juna, kad je non stop noć. Pametnom dosta.

A evo, pošto nemam stare slike, potrudio sam se da napravim novu pre neki dan... Evo kako stoje stvari za 8. februar ove godine negde blizu Ekvatora, država Gabon, Afrika...

[IMG]http://i68.servimg.com/u/f68/19/31/90/66/11111.jpg[/IMG]

Izlazak sunca: 06:33
Zalazak sunca: 18:39

Ovaj se grad ne nalazi tačno na Ekvatoru. A na samom Ekvatoru dan i noć u toku cele godine traju po 12 sati. Sunce izlazi u 06:30 a zalazi u 18:30 u toku cele godine. Zašto?

Na ekvatoru noć i dan traju tačno po 12 sati u toku cele godine, a na severnoj i južnoj hemisferi imamo smenu godišnjih doba, kao i letnji i zimski solsticij:

[url]http://sr.wikipedia.org/wiki/Solsticij[/url]

Da je Zemlja ravna ploča ne bismo imali Letnji solsticij 22. juna, kao ni Zimski solsticij 22. decembra. Kraj priče.

Auh, kakvo argumentovano razbijanje neukih ravnozemljaša. Ali “ravnozemljaša”. Aha ha ha ha ha ha ha. Koliko tupav mora da bude neko pa da sam sebe nazove ravnozemljaš. Dno dna.

Žuborim na sektu Flat Earth, na sve njene članove i simpatizere, kao i na sve nebuloze koje šire po Internetu.

Pošalji "Nekoliko dokaza da Zemlja nije ravna ploča" na Facebook Pošalji "Nekoliko dokaza da Zemlja nije ravna ploča" na Google Pošalji "Nekoliko dokaza da Zemlja nije ravna ploča" na My Yahoo! Pošalji "Nekoliko dokaza da Zemlja nije ravna ploča" na Live Pošalji "Nekoliko dokaza da Zemlja nije ravna ploča" na MySpace Pošalji "Nekoliko dokaza da Zemlja nije ravna ploča" na Twitter Pošalji "Nekoliko dokaza da Zemlja nije ravna ploča" na Digg Pošalji "Nekoliko dokaza da Zemlja nije ravna ploča" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. PerfectOne (avatar)
    Bravo. Aplauz.
  2. shonery (avatar)
    hahahaha, nemoj tako možda nas nose na leđima 4 slona koji stoje na džinovskoj kornjači A'Tuin...
  3. Prometej 33 (avatar)
    Taj što veruje da je Zemlja ravna ploča treba da objasni nama kako to da su sva nebeska tela, sve zvezde i sve planete u svemiru, loptastog oblika. Nauka kaže da je to zbog dejstva centrifugalne i centripretalne sile, jer se sva materija usled dejstva tih sila zbija u gomilu, formira loptu i stvara gravitaciju. Danski fizičar i astronom Ole Kristensen Remer 1692. godine, dakle krajem XVII veka (možda bi oni što veruju u ravnu ploču videvši ovu godinu rekli krajem XVI veka, ha ha ha) izmerio brzinu svetlosti uz pomoć 9 sveća i 9 ogledala, i njegovo merenje se malo razlikuje od merenja brzine svetlosti koja se obavljaju laserima u naše vreme. Sve sam rekao. Pametnom dosta. Dakle, nauka je egzaktna stvar, a nebuloze koje oni skidaju sa YouTube ne vrede ni pet para i treba im se rugati. I kada kuvate čaj (ne ono GMO smeće u kesicama, kojim se razvaljujete, već prirodni sitno seckani čaj), i kad ga procedite, u šerpi se iskorišćeni listići skupe na dnu šerpe u pravilan krug - dvodimenzionalno telo, a u svemiru bi se skupili u loptu. Dakle, nijedno nebesko telo ne može da postane ploča. Dalje, objasnite vi nama kako je sada, dok je kod nas kraj zime, u Južnoj Americi, Južnoj Africi i Australiji kraj leta, ako je Zemlja ravna ploča? Aha ha ha ha ha ha ha. Da je ravna ploča svi bismo imali istu klimu, odnosno samo jedno godišnje doba. Dalje, objasnite nam kako to da mi na severnoj hemisferi ne vidimo sazvežđe Južni Krst, dok ljudi na južnoj hemisferi ne vide sazvežđa Veliki i Mali Medved, kao ni Zvezdu Severnjaču. Aha ha ha ha ha ha ha. Da je Zemlja ravna ploča svi bismo videli isto nebo nad nama, odnosno ne bismo imali takozvane karte severnog i južnog neba. Dalje, objasnite nam kako niko ko je išao avionom ili brodom na put oko sveta nije udario avionom ili brodom ni u kakav “zid”, niti došao do “kraja ploče”, već se vratio na istu tačku sa koje je pošao. Aha ha ha ha ha ha ha. Dalje, objasnite nam kako to da imamo časovne zone, jer da je Zemlja ravna ploča svi bismo imali jednu časovnu zonu. Aha ha ha ha ha ha ha.

Da je Zemlja ravna ploča ne bismo imali solsticije...

Ko ne zna šta je Solsticij, evo mu objasnila WIKIpedia:

Da je Zemlja ravna ploča, kako veli odvratna sekta “Flat Earth”, kao i još neke neuke budale, ne bismo imali Letnji solsticij 22. juna, kao ni Zimski solsticij 22. decembra. Pametnom dosta.
  4. Prometej 33 (avatar)
    Da je Zemlja ploča, po svakoj teoriji, svi bismo (a ne svi bi) videli iste zvezde. Ne zovem ih ja "Južni Krst", to je sazvežđe koje se vidi iz Australije i Okeanije. I jeste najjači dokaz. Godišnja doba takođe. Dalje, kad sam bio u Švedskoj, jedne godine, u junu, Sunce je izlazilo oko 01:45, a zalazilo oko 23:45. Preko zime, u decembru, je obrnuto. Da je Zemlja ravna ploča to ne bi bilo moguće. Ko ne zna šta je Solsticij, evo mu objasnila WIKIpedia: [url]http://sr.wikipedia.org/wiki/Solsticij[/url] . Da je Zemlja ravna ploča, kako veli samozvani sungazing guru, ne bismo imali Letnji solsticij 22. juna, kao ni Zimski solsticij 22. decembra. Pametnom dosta.

Ovo ću podvući na dnu svakog svog posta na ovoj temi: [B][U]nudim 1000€, na ruke, svakome ko iz Beograda ili Evrope vidi Južni Krst. Pod uslovom da me pozove na lokaciju sa koje se vidi. Poneću svoj teleskop. U astronomiji sam od 8-me godine. Kad budem video Južni Krst iz Evrope poverovaću da živimo na ravnoj ploči.[/U][/B] Hoćeš da zaradiš tisuću jura? Ende.
  5. sanja* (avatar)
    U stvari, insistiranje na tome da Zemlja nikako nije ravna ploča je jednak znak laicizma, zadrtosti i ograničenosti duha i misli kao i insistiranje na tome da jeste ravna.
    Drugim rečima, u to da je Zemlja kugla verujemo zato što je to najelegantnije i najjednostavnije rešenje (Okamova oštrica) a ne zbog toga što je jedino moguće.

6. hakim bej (avatar)
    u to da je Zemlja kugla verujemo zato što je to najelegantnije i najjednostavnije rešenje (Okamova oštrica) a ne zbog toga što je jedino moguće.
    Ažurirano 11.03.2016. u 12:30, autor: hakim bej
  7. Prometej 33 (avatar)
    [QUOTE=sanja*;bt287354]U stvari, insistiranje na tome da Zemlja nikako nije ravna ploča je jednak znak laicizma, zadrtosti i ograničenosti duha i misli kao i insistiranje na tome da jeste ravna.
    Drugim rečima, u to da je Zemlja kugla [U]verujemo[/U] zato što je to najelegantnije i najjednostavnije rešenje (Okamova oštrica) a ne zbog toga što je jedino moguće.

[video=youtube;2E3FFkvfyMs]https://www.youtube.com/watch?v=2E3FFkvfyMs[/video][/QUOTE]

Ne nikako. Otkud ta ideja? Ovaj profesor je sam sebi skočio u stomak, studenti su ga odvalili argumentima. A cela priča je zapravo sprdnja, da se dokaže kako se bilo šta može dokazati.

Već sam rekao i ponoviću. Taj što veruje da je Zemlja ravna ploča treba da objasni nama kako to da su sva nebeska tela, sve zvezde i sve planete u svemiru, loptastog oblika. Nauka kaže da je to zbog dejstva centrifugalne i centripretalne sile, jer se sva materija usled dejstva tih sila zbija u gomilu, formira loptu i stvara gravitaciju. Danski fizičar i astronom Ole Kristensen Remer 1692. godine, dakle krajem XVII veka (možda bi oni što veruju u ravnu ploču videvši ovu godinu rekli krajem XVI veka, ha ha ha) izmerio brzinu svetlosti uz pomoć 9 sveća i 9 ogledala, i njegovo merenje se malo razlikuje od merenja brzine svetlosti koja se obavljaju laserima u naše vreme. Sve sam rekao. Pametnom dosta. Dakle, nauka je egzaktna stvar, a nebuloze koje oni skidaju sa YouTube ne vrede ni pet para i treba im se rugati. I kada kuvate čaj (ne ono GMO smeće u kesicama, kojim se razvaljujete, već prirodni sitno seckani čaj), i kad ga procedite, u šerpi se iskorišćeni listići skupe na dnu šerpe u pravilan krug - dvodimenzionalno telo, a u svemiru bi se skupili u loptu. Dakle, nijedno nebesko telo ne može da postane ploča. Dalje, objasnite vi nama kako je sada, dok je kod nas kraj zime, u Južnoj Americi, Južnoj Africi i Australiji kraj leta, ako je Zemlja ravna ploča? Aha ha ha ha ha ha ha. Da je ravna ploča svi bismo imali istu klimu, odnosno samo jedno godišnje doba. Dalje, objasnite nam kako to da mi na severnoj hemisferi ne vidimo sazvežđe Južni Krst, dok ljudi na južnoj hemisferi ne vide sazvežđa Veliki i Mali Medved, kao ni Zvezdu Severnjaču. Aha ha ha ha ha ha ha. Da je Zemlja ravna ploča svi bismo videli isto nebo nad nama, odnosno ne bismo imali takozvane karte severnog i južnog neba. Dalje, objasnite nam kako niko ko je išao avionom ili brodom na put oko sveta nije udario avionom ili brodom ni u kakav “zid”, niti došao do “kraja ploče”, već se vratio na istu tačku sa koje je pošao. Aha ha ha ha ha ha ha. Dalje, objasnite nam kako to da imamo časovne zone, jer da je Zemlja ravna ploča svi bismo imali jednu časovnu zonu. Aha ha ha ha ha ha ha.

Da je Zemlja ravna ploča ne bismo imali solsticije...

Ko ne zna šta je Solsticij, evo mu objasnila WIKIpedia:

Da je Zemlja ravna ploča, kako veli odvratna sekta “Flat Earth”, kao i još neke neuke budale, ne bismo imali Letnji solsticij 22. juna, kao ni Zimski solsticij 22. decembra. Pametnom dosta.

Evo ja nudim 1000€, na ruke, svakome ko iz Beograda ili Evrope vidi Južni Krst. Pod uslovom da me pozove na lokaciju sa koje se vidi. Poneću svoj teleskop. U astronomiji sam od 8-me godine. Kad budem video Južni Krst iz Evrope poverovaću da živimo na ravnoj ploči. Hoćeš da zaradiš tisuću jura? Ti ili bilo koji “ravnozemljaš”. Gadljivi ste na eure? Otkad to? Zašto se Južni Krst ne vidi sa severne hemisfere? Zato što postoji i južna hemisfera. Druga polovina lopte. Drugačije nebo. Sve drugačije. Znači nema nikakve ploče. I tačka.
  8. Prometej 33 (avatar)
    Kakva glupost. Da je Zemlja ploča, po svakoj teoriji, svi bismo (a ne svi bi) videli iste zvezde. Godišnja doba takođe. Dalje, kad sam bio u Švedskoj, jedne godine, u junu, Sunce je izlazilo oko 01:45, a zalazilo oko 23:45. Preko zime, u decembru, je obrnuto. Da je Zemlja ravna ploča to ne bi bilo moguće. Ko ne zna šta je Solsticij, evo mu objasnila WIKIpedia: [url]http://sr.wikipedia.org/wiki/Solsticij[/url] . Da je Zemlja ravna ploča, kako veli samozvani sungazing guru, ne bismo imali Letnji solsticij 22. juna, kao ni Zimski solsticij 22. decembra. Pametnom dosta.

Ovo je jedini dokaz da je Zemlja ravna ploča...

[video=youtube;f7ZZ8NxBvGY]https://www.youtube.com/watch?v=f7ZZ8NxBvGY[/video]

Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta.

:hahaha1: :rotf: :zcepanje:
  9. Gloriana (avatar)
    Ja ne kapiram, kako neko moze da cinjenicu o zemljinom obliku, poziciji u Suncevom sistemu podvodi pod pitanje "verovanja".Kojim to imbecilima odgovara.? Zar neko mora da dokazuje da zemlja okrugla??ili tacnije receno zbog gravitacionog povlacena elipticna..Nije normalno jer se i 300 godina pre Hrista u Grckoj kao i 1000 godina pre toga u Kini znao oblik zemlje, udaljenost od meseca, postojale su astronomske karte starije od najstarijih civilizacija kao Sumerska...etc.Koji to imbecili nemaju tv u kuci da vide snimke sa ISSa i u ISSu..Pa cak i za lepih noci , moze da se vidi golim okom ISS koji cesto bude vrlo sjajan i pomesan sa Venerom..
    Uopste ne mogu sebi da dodjem da se vodi ovde na blogu diskusija o tome...Ili je pitanje neke zafrkancije koju ja ne shvatam??

P.S.

A mozda su to dvodimenzionalni mozgovi koji insistiraju na ploci...
    Ažurirano 11.03.2016. u 15:20, autor: Gloriana
  10. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio hakim bej
    u to da je Zemlja kugla verujemo zato što je to najelegantnije i najjednostavnije rešenje (Okamova oštrica) a ne zbog toga što je jedino moguće.
  11. Plava Planeta (avatar)
    [QUOTE=Gloriana;bt287401]Ja ne kapiram, kako neko moze da cinjenicu o zemljinom obliku, poziciji u Suncevom sistemu podvodi pod pitanje "verovanja".Kojim to imbecilima odgovara.? Zar neko mora da dokazuje da zemlja okrugla??ili tacnije receno zbog gravitacionog povlacena elipticna..Nije normalno jer se i 300 godina pre Hrista u Grckoj kao i 1000 godina pre toga u Kini znao oblik zemlje, udaljenost od meseca, postojale su astronomske karte starije od najstarijih civilizacija kao Sumerska...etc.Koji to imbecili nemaju tv u kuci da vide snimke sa ISSa i u ISSu..Pa cak i za lepih noci , moze da se vidi golim okom ISS koji cesto bude vrlo sjajan i pomesan sa Venerom..
    Uopste ne mogu sebi da dodjem da se vodi ovde na blogu diskusija o tome...Ili je pitanje neke zafrkancije koju ja ne shvatam??:think:

P.S.

A mozda su to dvodimenzionalni mozgovi koji insistiraju na ploci...[/QUOTE]

Pa ni ja. I nije okrugla (2D), već loptasta (3D).

Evo ti tema:

[url]http://forum.krstarica.com/showthread.php/347015-RAVNA-ZEMLJA/page110[/url]

Polomili se "ravnozemljaši" da dokažu da je Zemlja ploča, i to na stotinama strana, a onda izvređali ljude koji su im lepo objasnili stvari.

Psihijatri smatraju da je prvi znak ludila to kad bolestan čovek počne da izmišlja nepostojeće reči. Recimo da kaže "X-ti" umesto "N-ti". Da ne govorimo kakva je bolest u pitanju to da neko sam sebe nazove "ravnozemljaši" a ostale ljude "okruglozemljaši". :dash: :dash: :dash: A onda da ide po forumima i propagira "ravnozemljaštvo", pri tom koristeći smešne "argumente" sa YouTube. Pri tom namerno pravi budalu od sebe.