...Rijec , koja se ne salje...

...
...pismo neupuceno
vraca se peru i celu
da li je to dnevnik
ili zapis lovca
o lovini
u cije zamke je samouhvacen
da li je to okamenjeni plan
srednjoskolca
koji ce lagano
koverat da otopi
ali je sigurno vracena rijec
koja se ne salje
...uzimam njegovu suskavost
i
kao doslo meni
okrecem ga i otvaram
poznajem sve u njemu
i s cudjem pitam
kome i zasto
sebe pisem
saljem
kad je sve moje u meni
i zasto sebe podkradam
ljuteci se na druge
a voljeci tajne
koje sam davno otkrio
i razotkrio
ali ko je ispravio svoje greske
i umilostivio neutoljenost
andjeoskog u sebi
na ustrb drugog ramena
koje stalno pobjedjuje
i
naredjuje
i
ne salje se rijec
...
 
Faraonn je ličnost koja od svog stradanja ume da napravi živu snagu, kojom se ne samo održava i izdiže iznad sebe i svoje sudbine, nego uspeva i da pomogne drugima, koliko god čovek može da pomogne čoveku i to se osetilo jasno i ubedljivo večeras. Atmosfera njegove moćne čovečnosti zasenila je sve što se dešavalo na blogu, prešla je rampu, ozarila sve nas prisutne i podigla u svakom od nas veru u čoveka i njegovu snagu i sposobnost da se uvek i uprkos svemu bori protiv zla i stradanja među ljudima
Večeras se zbio trenutak, kada sam poznala veliku umetnost Faraonna, da bude i ostane čovek.

Svi darovi Faraonna, misaonog i emocionalnog pesnika su na okupu. Tu je pasionirano angažovanje u problemima egzistencije čovekove i smisla života, plemenito, humanističko označavanje poezije i misaonosti, tu je noćobdija sa pesničkim likom u tamnim vilajetima misli i duha. Tu je unutrašnji plamen burne savesti, njena odmazda, gnev na nasilja, nepravde i gluposti, na pad čovekov u laž i hipokriziju. Tu je sklonost prema meditaciji i psihološkoj studiji, tu je i reč mislima krcata, emocijama vatrena. Tu je moć Faraonna da ozrači plemenitu unutrašnju lepotu i magiju svoje ličnosti, čija je životna pesma sopstveno umetničko jezgro.

Dragi Faraonne, ovo je pismo upućeno tebi, sa molibom da uz njega primiš moj veliki zagrljaj i staviš ga uz sve tvoje u tebi.
 
Sf....rijetko mi se desava da moram odcutati
i traziti rijeci za ovaj tvoj komentar
koje uvrstavam
u rijetke i posebno fajlujem...
Prvo, tjeras me da ponovo procitam svoju pjesmu
koju si ovako pijedastalovala...
Drugo,
da me natjeravas da se posluzim Eliotovim metodom
da svoju pjesmu kao tudju opet prosijem...
Sf...:hvala:...Sf.
 

Back
Top