LOŠ DAN

od zlog gospodara

Kažu da se ne smijemo vraćati u prošlost, da moramo svim snaga i osmijehom gurati kroz svaki novi dan..
A kad ti bog podari kopiju starih dana...identičnu...?? Što tada?...Kad osmijeh nestane a strah zavlada...

Što tada?...Kada ti podari dane iste iz nedavne prošlosti, gdje opet naći snagu i boriti se ispočetka..u kome tu snagu pronaći...kad više niti vjera niti nada ne kucaju na tvoja vrata...tvoj prozor...bilo gdje..

Kažu da se ne smijemo vraćati u prošlost a ona se sama nepozvana vrati..kad se najmanje nadaš...kad ti sunce grije dušu i tijelo..kad se budiš sa osmijehom...kad je tvoja budilica dlakavi četveronožac pun energije koji te izljubi umjesto jutarnjeg umivanja...Gdje spremiti te dane i iz njih naći snagu za novu borbu...za život..Kad ti u glavi gori i bljeska lampica da se prokletstvo vratilo..kad se pitaš gdje naći snagu i osmijeh za pregrmiti još jedan dan..još jednu besanu noć ....Kad se družiš najviše sa krevetom...
Sve tople riječi, sve snažne riječi koje bi nam trebale grijati dušu, kao da prolaze kroz neku maglu i dok stignu do mene ja ih više niti ne čujem....
Kažu da se ne smijemo vraćati u prošlost..a zašto nas Bog onda baca nemilice u njoj...što trebam učiniti da pobijedim i ovaj puta..kome se okrenuti..u što vjerovati..

Kažu da se ne smijemo vraćati u prošlost....
 
...da, da...u proslost se treba vratiti
znati
da je sve prevladljivo
a narocito losost
vratiti memorije koje su pognale naprijed
i probuditi stare ratnike u sebi
i istom snagom kao i istim zarom
za nova i svijetla budjenja
grebsti
'nemani' s jednog ramena nasmijati se u facu
a Zastitnika sa drugog ramena ohrabriti
da si s njim...
...vjerovati u sad u trenutak naprijed
i povecavati distance
sjutra vec
imati ces' kondicije' i iskustva
iz dana danasnjeg...
Strah,
sto je to
to je onaj dio proslosti koji si pobijedila
i sad trazi satisfakciju
ne obaziri se na to,- I'Blond...
Okrenuti se dubinama sebe
pozvati sve na mobilnost
proljece budi ljepotu
ali u proljecu
ubacuju se i sivila
naucila si da je sad pocetak svega
jer o lijepom si i pisala lijepo
za to se bori...
a,
sama sigurno nijesi...
P.S.
-s vjerovanjem u Tebe,
Faraonn
 
Poslednja izmena:
Draga prijateljice, duboko u sebi znam da se u teškim vremenima treba osloniti na beskrajan Život koji je u nama
i predati dragovoljno svoje biće u Njegove Ruke. Život te je već jednom proveo kroz lavirint njemu znanim putem, pa možeš verovati u njegovo umeće i ovog puta. I ne zaboravi da ljubičasta perla Života ima svoje zakone kojima dokazuje svoju ogromnu ljubav prema Životu. Dobra dušice, duboko u sebi znam da ćemo se još dugo družiti. Šaljem ti topli zagrljaj prijateljskih ruku, sa željom da ostane da te greje.
 
Draga moja, jednom prilikom kada sam bila na samom životnom dnu, jedna stara žena, koja je iza sebe imala nimalo zavidnu priču, rekla mi je nešto što pamtim eto i mnogo godina kasnije: "Život se sastoji od dobrih i loših perioda...u dobrim periodima živimo život i sakupljamo snagu za loše periode...u lošim periodima trošimo tu snagu i strpljivo čekamo ono lijepo što će doći..."
Ponekad se život poigra sa nama i dovodi nas u iskušenja za koja mislimo da nismo sposobni prevazići ih...ali ne zaboravi, draga, da u svakom od nas bdije životna sila koja se budi uvijek kad je potrebno...dopusti joj da se opet probudi i da te povede u borbu do pobjede...i nikad nemoj misliti da si sama u toj borbi....energija svih tvojih prijatelja, svih ljudi koji te vole je uz tebe...
Sve je moguće onom tko vjeruje.... :zag:
 
...Blondi,
vecer je i sve trazi svoje mirove i luke
sama osjecas to sve
znaci u kontroli i imas
nedaj mislima da lutaju
tjeraj ih od sebe
fokusiraj se na vrijeme kad si savladala
nasrtaje...
...najbolji pokazatelj da si u vlasti sebe
upravo je ovo sto si i napisala...
znas da je sve tako brzo nasrnulo i spremno i docekaj
...terapija te ceka i Put koji ti je vec znan i vjeruj mu...
...:(
 
Poslednja izmena:

Back
Top