Koza i sveštenik - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Zoran Jov

Koza i sveštenik

Oceni ovaj blog
Koza i sveštenik (namerno prvo koza pa tek onda sveštenik)...

Jednom davno, u jednom selu u drevnoj Indiji, živeli su jedna mala koza i jedan sveštenik. Sveštenik je hteo da žrtvuje kozu bogovima. Podigao je ruku i nož kako bi je zaklao, ali koza najednom poče da se smeje. Sveštenik zastane, u čudu, pa upita kozu: “Zašto se smeješ? Znaš li da ću te sad zaklati?” - “O, da,” reče koza. “Znam, pošto sam 499 puta umrla i iznova se rodila kao koza, i ponovo ću se roditi kao ljudsko biće.” Onda mala koza poče da plače. Visoki sveštenik je upita: “Zašto sada plačeš?” A koza mu odgovori: “Zbog tebe, jadni svešteniče. Pre 500 života i ja sam bila visoki sveštenik i žrtvovala koze bogovima.” Sveštenik padne na kolena i reče: “Oprosti mi, preklinjem te. Odsad ću biti čuvar i zaštitnik svih koza u zemlji.” Čemu nas uči ova drevna priča? Tome da se nijedno živo biće ne sme žrtvovati. Namaste.

Izvanredno.

Pošalji "Koza i sveštenik" na Facebook Pošalji "Koza i sveštenik" na Google Pošalji "Koza i sveštenik" na My Yahoo! Pošalji "Koza i sveštenik" na Live Pošalji "Koza i sveštenik" na MySpace Pošalji "Koza i sveštenik" na Twitter Pošalji "Koza i sveštenik" na Digg Pošalji "Koza i sveštenik" na del.icio.us

Ažurirano 22.02.2016. u 12:40, autor: Zoran Jov

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    I da mislimo na to kakvi ćemo ponovo da se rodimo.Kažu da je za to najvažnije šta u zadnjem času mislimo.
  2. Zoran Jov (avatar)
    Ko su ti što kažu?
  3. Soradze (avatar)
    Sviđa mi se poruka ove pričice, Demi. Hvala.