Uticaj tipfelera na tok priče u nastajanju - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanja*

Uticaj tipfelera na tok priče u nastajanju

Oceni ovaj blog
Sat je protrljao kazaljkama svoje sitne bordo oči nalik na usirene gromuljice krvi, i kroz prozor iskočio na nosač noćne lampe, majstorski izrađen od kovanog gvožđa. Zatim je triput kucnuo čvrstim petama svojih lakovanih cipelica, i glasno zakukurikao.
- Ovo ne može biti! - zgranula se igumanija Efrosinija, prekrstivši se ubrzano nekoliko puta, desetak barem, zazivajući Duha Svetoga i sve poznate svece da je spasu od ove đavolje rabote.
- Istina! - procvrkuta časovnik.- Ovo, draga igumanijo, ne može biti i nije. Sanjaš, biće, i to teške snove. Tako je to kad krišom smažeš mrsnu sarmu za večeru, u vreme velikog posta.
Starica skoči iz kreveta, dohvati nalivpero, pa po hartiji poče da ispoveda sve ono što je, tokom prethodnih godina, prećutkivala ocu Janićiju.
Graknu sunce, i prenu je iz sna.
- Hvala ti, Bože, i sveta Bogorodice - promrlja Efrosinija naizmence se krsteći i brišući znoj sa čela. Onda se začas obuče i odgega u portu.
Srećom, bila je nagluva, pa nije čula kako je Sunce ponovo graknulo, niti videla kako je sletelo na otvoren prozor, otreslo sa sebe zlato i raširilo svoja crna krila, a zatim skočilo na hartiju i počelo halapljivo da kljuca jedan po jedan neispoveđeni greh.

Pošalji "Uticaj tipfelera na tok priče u nastajanju" na Facebook Pošalji "Uticaj tipfelera na tok priče u nastajanju" na Google Pošalji "Uticaj tipfelera na tok priče u nastajanju" na My Yahoo! Pošalji "Uticaj tipfelera na tok priče u nastajanju" na Live Pošalji "Uticaj tipfelera na tok priče u nastajanju" na MySpace Pošalji "Uticaj tipfelera na tok priče u nastajanju" na Twitter Pošalji "Uticaj tipfelera na tok priče u nastajanju" na Digg Pošalji "Uticaj tipfelera na tok priče u nastajanju" na del.icio.us

Komentari

1. gost 382857 (avatar)
    Odlično... Mogu da zamislim šta sve za mnom kljuca... :lol: Neka, neka, ništa ne ostaje sakriveno... :)
  2. RiadaT. (avatar)
    Uz tipfeler,ovdje njušim i trag sinestezije,pod uslovom da ju je čulo sluha prevarilo u onom što je trebala da vidi..ili se to meni samo čini.
    Zezam se malo.Na suncu izgleda ljepše sve,samo da ono gra(k)ne
  3. gost 320781 (avatar)
    :klap: Bas dobro...Tacno sam je videla pa i kako se gega...
  4. faraonn (avatar)
    ...
    Ažurirano 19.02.2016. u 21:30, autor: faraonn
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Taman sam ono veče bila pri kraju pisanja priče na reči koje si zadala (4 sam već iskoristila), kad net samo nestade i sve ode a ja odoh u krevet
  6. faraonn (avatar)
    ...valjda si ustala Ljikane,
    Igumanija sigurno jutros
    jos jednom bi da se sjeti
    pa neka bljesne sve opet
    vis' Srbije
    po nebu mutnome...