POKLANJALA AL' SI KRALA , O MLADOSTI MOJA ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

POKLANJALA AL' SI KRALA , O MLADOSTI MOJA !

Oceni ovaj blog
Sretenja su pred nama,
ovakva, il' pak onakva - tek generacijska , nekako su neminovno neizbežna !

I šta da kažem , popije se po koja , podeli koji osmeh - a tamo kasno u noć , pre zore , tek neko naruči pesmu - od koje može da se rikne !

I dok sebično sunce , kroz zoru lagano proleće budi , za neke druge mlade ljude - plačem , nek im život više dade , nego što dade mojoj generaciji i meni ; pa zbogom nek mu bude , jer to je ništa što ja gubim , o mladosti , mladosti moja !

Pošalji "POKLANJALA AL' SI KRALA , O MLADOSTI MOJA !" na Facebook Pošalji "POKLANJALA AL' SI KRALA , O MLADOSTI MOJA !" na Google Pošalji "POKLANJALA AL' SI KRALA , O MLADOSTI MOJA !" na My Yahoo! Pošalji "POKLANJALA AL' SI KRALA , O MLADOSTI MOJA !" na Live Pošalji "POKLANJALA AL' SI KRALA , O MLADOSTI MOJA !" na MySpace Pošalji "POKLANJALA AL' SI KRALA , O MLADOSTI MOJA !" na Twitter Pošalji "POKLANJALA AL' SI KRALA , O MLADOSTI MOJA !" na Digg Pošalji "POKLANJALA AL' SI KRALA , O MLADOSTI MOJA !" na del.icio.us

Ažurirano 12.02.2016. u 19:34, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Gloriana (avatar)
  2. The Lady D (avatar)
    ... evo, za orkestar lepog Jovice! :)
    [img]http://s29.postimg.org/90cmnsw7r/100e.jpg[/img]
    aj hahaha
    oj ha haha
  3. Drug Stari (avatar)
    Bravoooooooooooooo........
  4. The Lady D (avatar)
    [QUOTE=Drug Stari;bt285554]Bravoooooooooooooo........[/QUOTE]
    _______

Druze Stari,
    mi ti se kuneemo,
    da zaigrat uz pesmu umemo :)

Stani s nama ti u kolo malo
    tek ćeš onda kazivati Bravoo
    :hvala:
    :klap:
    :bye:
  5. Soradze (avatar)
    Savršeno te razumem, dragi Lončar....i molim te, nemoj da budeš strog prema sebi, ili sudbini koja ti je dodelila baš takav život....možda je opasno i stavljati na kantar šta je to što smo imali i postigli...možda je najbezbolnije ne razmišljati u tom pravcu, već se potruditi da nam od sada bude što lepše... a pesmu "O mladosti" slušaj zagrljen sa prijateljima, vršnjacima, učini da i njima bude bolje....generacijo, šaljem ti jedan veliki, topli, prijateljski zagrljaj, pa da poslušamo još jednom pesmu o lepoti beskrajnog rađanja novih mladosti
  6. faraonn (avatar)
    ...Loni,
    Ep o Gilgamesu
    Ep o vjecnom zadrzavanju mladosti
    o vjecnom cvetanju
    i Sretanju
    o garanciji da milenijumimam prije
    kao i sada
    samo mladost i sve o njoj
    v l a d a ...
  7. 123loncar (avatar)
    ...nije dobro , sa ciganima sam još kao dete rosu pio dok su igrale Lazarice...vidim da nije dobro - dragi prijatelji :

8. The Lady D (avatar)

"Odakle ti boze ovi drumovi?

Vidis da su slepi, prokleti?

Sto ih, brate ludi takve izmisli, kad ni jedan tamo ne vodi?

Tamo gde smo zoru cekali,

tamo gde smo rosu ispili,

s' vetrovima konje jahali

i usnula polja budili.

Da mi podas pola svojih gradova,

da me pospes kisom dukata,

da mi kupis zlatni cardak najveci-

ja do zore moram pobeci!

Tamo, gde smo cergu podigli,

tamo gde smo vatre palili,

dairama zvezde hvatali

maseceve pesme pevali.

Tiho, idemo sa njim,

da se Sunce ne naljuti,

da se Nebo ne probudi, jer su umorni,

moji kumovi to su jedini,

pratice me kad se Belom Zorom ozenim!

Hajde, zapevajmo sad,

pa ko hoce nek se budi,

neka citav svet poludi,

ne moram se ja Zorom zeniti, Nebom kumiti,

vise volim nju- garavu, tajno ljubiti!

Ruke! Ruke pruzi mi!

Nek' ogrnu noc u belo,

neka moje vrelo telo zorom umiju,

ne trebaju mi bolji drugovi,

niko od nas lepsi nije, niko srecniji!

Dusu, dusu uzmi mi!

Nek' u vatri sva izgorim,

sve dok oci ne zatvorim pesme pevaj mi!

Zlatne kocije noc ce dovesti,

sa usana tvojih ja cu otrov popiti!"

:hvala:
  9. The Lady D (avatar)
    Čika Lončar, godine nisu bitne,
    vas duh je dečački krepak i
    vas humor je brilijantan, visokointeligentan-onaj pravi!
    Nadvisuje sumorne sume zlovolje, duboke u samoljublju i nepregledne u gluposti.

[B]Ne mogu "Oni" da vas postaraju, kolko vi mozete svet oko sebe da podmladite![/B]
    ...razveselite i nasmejete.
    :ok:
  10. zxy (avatar)
    Krala si budućnost,eto šta si radila a dokaza za to svuda okolo...sada
  11. 123loncar (avatar)
    ...problem nastaje kad počnemo da volimo u svim zamislivo nezamislivim sverama - kako se ono kaže , kao zreli ljudi....tako bar ja mnim....tad vilimo sve i svakog , a malo nam se ili pak nimalo vraća.....tad se voli i let bumbara , a on kao svaki stršljanski rod , ujedete pa te osakati...naduješ se kao balon , dok poneki i umre od ujeda....štaćeš , kažu tad : nežna duša...
    ....zahvaljujući ovome , može se reći da čovek ima osećaj da mu mnoge ljubavi nisu uzvraćene u životu - da mu je ukraden veliki deo života....da !

....zato kaže :

"Pa zbogom budi bolj a s'drugim
    i daj mu više nežnosti
    jer to je ništa što ja gubim
    o maladosti , mladosti moja ! "

....u ovom problemu , nisam se samo ja zatekao spoznajno na ovoj planeti....mislim da nema ljudske duše koja ovo ne doživljava kao ličnu stvar....i zbog toga je ova pesma velika , toliko velika da čovek može da rikne....i mogu da kažem , da ovih dana navru mi u talasima suze na oči zbog ove pesme....
    ...sad sam već nekako bolje...
    ....kafanče zaobilazim , a mislim da su i cigani promenili destinaciju....od pesme žive ... a kako kaže onaj pijani taljigaš sa dizel taljigama : ovi džambasi ne pevaju za život , već za smort - treba da se menja bircuz.....pa tako i ja....menjam ploču...no ostaje seta...golema !

12. The Lady D (avatar)
    Danas me je nebo izmamilo napolje sa aparatom, svojim promenama koje su se desavale iz munuta u minut.
    Poklanjam vam večerašnji zalazak sunca iz mog objektiva, kao pozdrav ovoj besmrtnoj"nebeskoj" interpretaciji.

[url=http://postimage.org/][img]http://s27.postimg.org/mdctvjvv7/DSC02162.jpg[/img][/url]
  13. Soradze (avatar)
    Vezano za ovu lepu temu, evo ti; Lončar; ovaj podatak: svake put, za vreme predstave "San letnje noći", Šekspira, bard Jugoslovenskog dramskog pozorišta, Ljubiša Jovanović, bi odlazio u upravnikovu ložu, tik iu binu, i
    posmatrao ljubavnu scenu između Hermije (Dara Čalenić) i Lisandra (Zoran Milosavljević).
    Jedne večeri, upita ga Milan Dedinac:
    - Ljubiša, zašto uvek gledate ovu scenu?
    - Kada sam bio mlad, igrao sam u Zagrebu Lisandra. Devojke su ludovale zamnom, bio sam ljubimac,
    a i ja sam njih voleo.
  14. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Soradze
    Vezano za ovu lepu temu, evo ti; Lončar; ovaj podatak: svake put, za vreme predstave "San letnje noći", Šekspira, bard Jugoslovenskog dramskog pozorišta, Ljubiša Jovanović, bi odlazio u upravnikovu ložu, tik iu binu, i
    posmatrao ljubavnu scenu između Hermije (Dara Čalenić) i Lisandra (Zoran Milosavljević).
    Jedne večeri, upita ga Milan Dedinac:
    - Ljubiša, zašto uvek gledate ovu scenu?
    - Kada sam bio mlad, igrao sam u Zagrebu Lisandra. Devojke su ludovale zamnom, bio sam ljubimac,
    a i ja sam njih voleo.
    Sve je to Oberonovo maslo,i tebe je menščini opčinio
  15. 123loncar (avatar)
    ...samo ću da uzdahnem i svoje sećanje posvetim u ovim trenucima , devojkama koje su uzdisale zamnom , javno i tajno , a nisam ih ni poljubio , makar i bratski - mladost mi te poljupce uskratila i ukrala...protutnjla kroz moj život , brzinom svetlosti - ma brže i od nje ...!? ..ah mladosti , mladosti - mladosti moja !
  16. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Sve je to Oberonovo maslo,i tebe je menščini opčinio
    Za sad imam dva prosca, pa se nećkam....Videću šta će Oberon i Kupidon da smisle po tom pitanju ...Mene očaravaju bardovi našeg teatra i nezaboravne priče o njima, Malo je onih koji ih poimenice prepoznaju, osim nas - znaš kojih
  17. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...samo ću da uzdahnem i svoje sećanje posvetim u ovim trenucima , devojkama koje su uzdisale zamnom , javno i tajno , a nisam ih ni poljubio , makar i bratski - mladost mi te poljupce uskratila i ukrala...protutnjla kroz moj život , brzinom svetlosti - ma brže i od nje ...!? ..ah mladosti , mladosti - mladosti moja !
    Lončar, generacijo!!! Pa zar ne možeš da uživaš u rečenici koju si sam napisao: ....DEVOJKAMA KOJE SU UZDISALE ZAMNOM JAVNO I TAJNO" ....
    Ti si, Lončar, bogat čovek kada si to imao i imaš u sećanju...samo to još
    nisi ni shvatio, ni prihvatio....Volim što je ovaj tekst bio okidač za takvu tvoju izjavu...