Snevači - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanja*

Snevači

Oceni ovaj blog
Melisa se probudi u snu, i prepozna da sanja. Volju je zategla kao luk, nameru odapela kao strelu, sažela se na veličinu kutijice za nakit i među knjigama, na polici, prošla kroz tajnu kapiju u sasvim treći san.
Utrojila se banuvši na drugu stranu: sada su tamo bile lukava Melisa, senzualna Melisa, i Melisa zadužena za tkanje snova. Prva se pretvorila u lisicu i počela da njuška tragove na tlu: planirala je da nađe Pana i prouči ga, tako maskirana; druga je bosnoga pojurila po brežuljkastom predelu ispod sebe: Pan će je osetiti, Pan će uroniti prste u tlo i zatalasati brda i doline, a onda će je naučiti plesu bogova sa Olimpa;
Treća nije činila ništa. Znala je da je Pan već tu, posmatra ih kroz lišće i granje, pa je, tobož nezainteresovano, krenula da preinačuje močvarni kutak snova u jadransku obalu.
Pan je odložio dvogled od kupinovog lišća, oprezno izvirio iz rupe u svom drvetu, provukao se kroz gustiš paprati i plućnjaka, pripitomio lisicu, prebacio je sebi preko vrata, zatalasao prstima predeo i zaplesao s bosonogom Melisom.
A kada je ugledao onu treću, tkalicu, vir njenih očiju povuče ga unutra, neočekivano i snažno.
Pan se probudi u snu i prepozna da sanja. Stajao je u sasvim čudnom prostoru, kockastom, mračnom, s prozorom kroz koji su se mogla videti svetla velegrada, i velikim krevetom ispod police s knjigama na kojem je, kose rasute po jastuku, ležao usnuo devojčurak.
Volju je zategao kao luk, nameru kao strelu, sažeo se na veličinu senice i među knjigama na polici, noktima oštrim poput noževa, počeo da rezbari kapiju.

Pošalji "Snevači" na Facebook Pošalji "Snevači" na Google Pošalji "Snevači" na My Yahoo! Pošalji "Snevači" na Live Pošalji "Snevači" na MySpace Pošalji "Snevači" na Twitter Pošalji "Snevači" na Digg Pošalji "Snevači" na del.icio.us

Ažurirano 06.02.2016. u 15:08, autor: sanja*

Oznake: melisa, pan, snevači
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. wirdz (avatar)
    sanja jel može ovo jednostavnije za nas sa oslabljenim moždanim funkcijama malo mi je komplikovano ali ima nešto...
  2. wirdz (avatar)
    super je... kad sam pažljivije pročitao... odlična.
  3. zxy (avatar)
    Jel to bilo jedno popodne?Msm da vas je on čekao
  4. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio alles_gut
    sanja jel može ovo jednostavnije za nas sa oslabljenim moždanim funkcijama malo mi je komplikovano ali ima nešto...
    Pa ovo ti je iz iskustva - iz iskustva lucidnog sanjača koji sanja prstenaste snove
    Jeste komplikovano za recepciju ako nemaš lucidne i prstenaste snove u iskustvu
  5. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    ...

6. sanja* (avatar)
    Nisam bila ni svesna, dok sam ovo pisala, da me je ljubav prema filmu "pogurala" iznutra

Skinula sam Kronosa s torrentića, pa ću da vidim