@Sfyontull - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanja*

@Sfyontull

Oceni ovaj blog
Sviđa mi se kako pišeš.

Ponekad ugledam ovde nekog apsolutnog novajliju - ostavi post, dva, tri... bude tu sjajnih postova, ali se ljudi obeshrabre jer nema nikakvih reakcija.

Reakcija bi možda i bilo, nego ima to neko retardirano pravilo Krste (ne znam, ali zaključujem da ima) da ljudi koji su novi i na forumu i na blogu u početku nisu otvoreni za komentare jer im sistem to ne dozvoljava po automatizmu.

U svakom slučaju, pošto mi se veoma dopalo, hoću to da dam do znanja: reakcija nije izostala. Samo nema mogućnosti da se iskaže.
Nemoj da odustaneš, kao što su odustajali neki drugi kvalitetni koji su se pojavljivali, pa verovatno - zbog te nedotupave automatske restrikcije komentara - pomislili da to što pišu nikoga ne zanima.

Zanima.

Pošalji "@Sfyontull" na Facebook Pošalji "@Sfyontull" na Google Pošalji "@Sfyontull" na My Yahoo! Pošalji "@Sfyontull" na Live Pošalji "@Sfyontull" na MySpace Pošalji "@Sfyontull" na Twitter Pošalji "@Sfyontull" na Digg Pošalji "@Sfyontull" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. gost 320781 (avatar)
    Takodje , neka te ne obeshrabre smajliji bez komentara, oni sto masu, podizu kapu,poklanjaju se, aplaudiraju...ponekada smajli kaze sto u komentatoru u tom trenutku nema..
  2. zxy (avatar)
    Ne može da bude reakcije kad nema opcije za komentare.Ja sam mu poslao poruku kako da omogući komentare ako hoće i to radim po ko zna koji put jer se novi blogeri često sreću sa tim problemom.Nadam se da je poruku video.
  3. sanja* (avatar)
    Nema opcije za komentare kod novih, po difoltu
    Ne može da ih omogući do određenog broja postova.

Inače, kako si slao poruku kad ja nemam opciju da novajlijama pošaljem poruku?

Uostalom, možda mašimo fudbal od starta - možda neko ne želi komentare.
    Ali budući da se to dešava samo novajlijama, mislim da je ipak neomašen fudbal.
  4. zxy (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    Nema opcije za komentare kod novih, po difoltu
    Ne može da ih omogući do određenog broja postova.

Inače, kako si slao poruku kad ja nemam opciju da novajlijama pošaljem poruku?

Uostalom, možda mašimo fudbal od starta - možda neko ne želi komentare.
    Ali budući da se to dešava samo novajlijama, mislim da je ipak neomašen fudbal.
    Ma poruku na profil ,ne pp
  5. wirdz (avatar)
    Nije on nego ona.

I ja sam pomislio da otvorim ovakvu temu ... jer sam želeo da postavim pitanje.

Ali postaviću ovde.

U vezi pesme:

Pomrčina ugušene duše

"Čitav život pojedinca nije ništa drugo do proces rađanja samoga sebe. I zaista,trebalo bi da smo u potpunosti rođeni kada umiremo. Mada je to tragična sudbina većine pojedinaca, da umru pre nego su rođeni."

Erih From

Da li je pesma napisana iz ličnog iskustva, ili posmatranjem drugih?
  6. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio alles_gut
    Nije on nego ona.
    Pa znam to.
  7. gost 320781 (avatar)
    [QUOTE=alles_gut;bt285134]Nije on nego ona.

I ja sam pomislio da otvorim ovakvu temu :) ... jer sam želeo da postavim pitanje.

Ali postaviću ovde.

U vezi pesme:

Pomrčina ugušene duše

"Čitav život pojedinca nije ništa drugo do proces rađanja samoga sebe. I zaista,trebalo bi da smo u potpunosti rođeni kada umiremo. Mada je to tragična sudbina većine pojedinaca, da umru pre nego su rođeni."

Erih From

Da li je pesma napisana iz ličnog iskustva, ili posmatranjem drugih?[/QUOTE]

Iskreno, Erih From je za psihologiju i filozofiju kao i Paolo Kueljo za literaturu, gotova jela u teglicama za bebe, gotova jela u plasticnim pakovanjima za bake i deke, brzoupotrebna, "netrebamdamislimdaljeodovoga", hamburger od ostataka bacenog, neprovarenog mesa, bacajuce mudrosti i citati poluskolovanih domacica sa FBa..Sve od Eriha Froma nije njegovo..
  8. sanja* (avatar)
    Ok, ovo su neki novi momenti vezano za Froma.
    Oko Koelja se slažemo.

Ali odakle je, konkretno, From krao?
    Za Koelja znam šta je i kako prerađivao. Ali za Froma prvi put čujem.

Odakle je ćapao, i šta je konkretno ćapao?
  9. wirdz (avatar)
    Citat Original postavio Gloriana
    Iskreno, Erih From je za psihologiju i filozofiju kao i Paolo Kueljo za literaturu, gotova jela u teglicama za bebe, gotova jela u plasticnim pakovanjima za bake i deke, brzoupotrebna, "netrebamdamislimdaljeodovoga", hamburger od ostataka bacenog, neprovarenog mesa, bacajuce mudrosti i citati poluskolovanih domacica sa FBa..Sve od Eriha Froma nije njegovo..
    vidi, meni nije bitno ko je rekao, nego šta je rečeno. baš me briga dal je erih from ili pera perić.
  10. gost 320781 (avatar)
    [QUOTE=sanja*;bt285141]Ok, ovo su neki novi momenti vezano za Froma.
    Oko Koelja se slažemo.

Ali odakle je, konkretno, From krao?
    Za Koelja znam šta je i kako prerađivao. Ali za Froma prvi put čujem.

Odakle je ćapao, i šta je konkretno ćapao?[/QUOTE]

Verovali ili ne, pitanja, duha, duse, razuma, capao je od Kanta, preradjivao po nekim psiholoskim standardima bez ikakve kritike, zato i nije na univerzitetima zapada ikada ostao kao prominetna figura sem u jednom, ako zelite da vas neko uvede u Psihologiju i Filozofiju, pa da posle sami otkrivate. ima mnogo toga.kao ljudi koji idu i skupljaju, malo ovde, malo tamo..( kao i od budizma i zen budizma- npr.njegov osvrt na patrijarhalni sistem ..etc) kao i ovaj citat gore- je iz procesa Budjenja, budistickih sutri.Ali on je samo malo dao drugi obrt u toj izjavi, koja izgleda mudra ali je zapravo isprazno pevanje, jer nije on sam razumeo -proces odrastanja coveka.
    Ažurirano 05.02.2016. u 19:15, autor: gost 320781
  11. sanja* (avatar)
    Hm... OK. Ja sam od Froma čitala samo Anatomiju ljudske destruktivnosti i Umeće ljubavi.
    I dopao mi se.

Umeće ljubavi je isto pokrao?
  12. gost 320781 (avatar)
    Umece ljubavi.. nisam ga pitala hahaha.. Ali znam da sam to citala u osamnaestoj godini i smatrala, bez obzira sto mi se mnogo dopalo, slatkastim a zatim sa pedeset i smatrala vrlo losim. A sada... zao mi je da sam ga uopste citala.
  13. sanja* (avatar)
    Umece ljubavi.. nisam ga pitala hahaha.. Ali znam da sam to citala u osamnaestoj godini i smatrala, bez obzira sto mi se mnogo dopalo, slatkastim a zatim sa pedeset i smatrala vrlo losim. A sada... zao mi je da sam ga uopste citala.
    Ok, ali to je čisto iznesen lični utisak, ja bih malo argumentacije, ako može

Šta je tu, konkretno, loše?

Šta je bilo slatkasto u osamnaestoj?
  14. gost 320781 (avatar)
    Secam se da sam uporedo citala Prusta za razonodu i da mi je Fromm bio slatkast u poredjenju. Posle na studijama , kada smo radili i Frankfurtsku skolu, covek otkrije ucitelje koji su ucili Froma .. i ta kompletna sinteza mi je posle bila slaba.Nemam sta da dodam nego da ti preporucim da citas sama iz izvora i na originalnom jeziku.
    Jedan od problema je i prevod.Kada sam bila mlada, npr. Rilke mi je bio slatkast, dok ne odoh u tudjinu gde sam morala da ucim na razlicitim jezicima.Opet procitam Rilkea i njegove stihove.Kao da su me osamarili, tako su mi obrazi goreli od njegove poezije na Nemackom.Otkrovenje.Predivno, duboko, nezno, istinito.
    Ali kada sam uzela Froma i njegove spise mozda zato sto sam bila odraslija, ostao mi je i na njegovom jeziku- slatkast.Kao knjige/uputstva sa nazivima koji citaocima nude recept: kako biti srecan, dugovecnost i njeni izazovi- kako ostariti? srecne ljubavi ...etc.Zato sto njegove sinteze jesu siroke ali nisu duboke i za mene licno, izazovne.Osim toga postoje odredjene metode pisanja u kojima se prijavljuju izvori ali i metode bez prijavljivanja izvora.U Fromovom slucaju , zato sto je Frankfurtska skola mnogo toga uzela ka sebi kao svoje, prepoznas sta je preuzela. Kao kada se nadje gnezdo svrake, koje zna ljude da odusevi i nasmeje, jer se u njemu nadju i prstenovi i kamencici i ogledalca i obojeno staklo , sjajni papirici bombonica sve sto svraka skupljala i napravila "svojim". Toliko od mene, za sada.
    Ažurirano 05.02.2016. u 21:48, autor: gost 320781
  15. Vaske (avatar)
    "Dunovom brodovi plove, da li se bar jedan zove Sanja, Sanja, Sanja "
  16. sanja* (avatar)
    Pa ne bih baš ja rekla da se u umeću ljubavi govori o tome kako biti srećan u ljubavi.
    Ako se dobro sećam, ima tu podosta šamaranja raznih kvaziljubavi. Kad se sve sabere i oduzme, po tom pitanju je From sličan Radovićevom "Tako je malo ljubavi među ljudima".
    Patetične, sladunjave, ljubavi koja je prosto sublimacija nagona za razmnožavanjem ili koja je glad za pažnjom - toga ima, da, ali From kaže da baš to nije ljubav.
    I ja se slažem s njim, šta da radim
  17. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio Vaske
    "Dunovom brodovi plove, da li se bar jedan zove Sanja, Sanja, Sanja "

Maslačak sam, vetar me nosi.

18. zxy (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    Hm... OK. Ja sam od Froma čitala samo Anatomiju ljudske destruktivnosti i Umeće ljubavi.
    I dopao mi se.

Umeće ljubavi je isto pokrao?
    Umeće ljubavi je na neki način rezime svega što je napisao a iza sebe je imao dugogodišnju praksu i dela koja su srećno i kod nas prevedena,jasna su i nedvosmislena i akcenat je na ljubavi kao produktivnom odnosu u životu.Iako malo po obimu Umeće ljubavi zaslužuje pažnji i nije slučakno što je popularno kod omladine jer njima je i namenjeno.
  19. zxy (avatar)
    Secam se da sam uporedo citala Prusta za razonodu i da mi je Fromm bio slatkast u poredjenju. Posle na studijama , kada smo radili i Frankfurtsku skolu, covek otkrije ucitelje koji su ucili Froma .. i ta kompletna sinteza mi je posle bila slaba.Nemam sta da dodam nego da ti preporucim da citas sama iz izvora i na originalnom jeziku.
    Jedan od problema je i prevod.Kada sam bila mlada, npr. Rilke mi je bio slatkast, dok ne odoh u tudjinu gde sam morala da ucim na razlicitim jezicima.Opet procitam Rilkea i njegove stihove.Kao da su me osamarili, tako su mi obrazi goreli od njegove poezije na Nemackom.Otkrovenje.Predivno, duboko, nezno, istinito.
    Ali kada sam uzela Froma i njegove spise mozda zato sto sam bila odraslija, ostao mi je i na njegovom jeziku- slatkast.Kao knjige/uputstva sa nazivima koji citaocima nude recept: kako biti srecan, dugovecnost i njeni izazovi- kako ostariti? srecne ljubavi ...etc.Zato sto njegove sinteze jesu siroke ali nisu duboke i za mene licno, izazovne.Osim toga postoje odredjene metode pisanja u kojima se prijavljuju izvori ali i metode bez prijavljivanja izvora.U Fromovom slucaju , zato sto je Frankfurtska skola mnogo toga uzela ka sebi kao svoje, prepoznas sta je preuzela. Kao kada se nadje gnezdo svrake, koje zna ljude da odusevi i nasmeje, jer se u njemu nadju i prstenovi i kamencici i ogledalca i obojeno staklo , sjajni papirici bombonica sve sto svraka skupljala i napravila "svojim". Toliko od mene, za sada.
    Eh bre Gloriana porediti Prusta i Froma kakvog to smisla ima?
  20. gost 320781 (avatar)
    [QUOTE=zxy;bt285163]Eh bre Gloriana porediti Prusta i Froma kakvog to smisla ima?:roll:[/QUOTE]

masem kaziprstom i kazem ti "ahaaa..
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja