San - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanja*

San

Oceni ovaj blog

.. najpre je bila ova pesma .. na ulasku u san ..

.. a onda .. u levom gornjem uglu vidnog polja .. pravougaonik .. i na njemu .. kao .. nešto piše .. dal su slova ili crtež .. ne razaznaje se odmah ..
.. nastojim da fokusiram pažnju .. tekstura pozadine pravougaonika postaje jasnija .. a i zapis .. ali zapis ne sasvim ..
.. pozadina je boje .. stare hartije ..
.. a slova .. crvena .. ona nijansa crvene pečatnog voska koji se nekad koristio ..
.. kao da je sve ispisano tim tamno crvenim voskom rastopljenog pečata ..

.. još se fokusiram .. podloga je .. gušća .. ipak .. nije hartija .. nego pergament .. a pergament je koža ..
.. tad taj pravougaonik počinje da se .. hm .. rotira .. menja položaj ..
.. sve dok se ne položi ispred mene .. i počne rasti .. širiti se .. prekrivati tu .. horizontalnu ravan pod nogama ..
.. i sad vidim .. to je mapa ..
.. ima ucrtane puteve reke planine .. neke objekte .. imena naselja ..
.. imena naselja ne mogu da pročitam ..
.. vidim svoja stopala .. u crnim čizmama su .. muškim ..
.. počinjem koračati po mapi .. koja se izvija pod mojim nogama .. tamo gde su brda i doline ta štavljena koža se blago izvija .. kao da bi se odigla da napravi reljef .. a onda se izvija sa strane .. kao .. da mi da do znanja kako je napravljena od sedla ..
.. korak mi prelazi u ples .. moje .. ja .. se sada izvija uvis .. u telo .. okomito u odnosu na mapu .. na to rasprostrto sedlo pod nogama ..
.. vitko i okomito .. ja sam .. ciga koji pleše po mapi .. u ritmu muzike ..
.. amari si amari .. amari či nigori ..
.. vitak i uspravan .. u crnim pantalonama ..
.. najpre osećam stopala .. igram .. sitnim koracima .. ali .. nekako .. samouverenim .. muzika i moja stopala su braća ..
.. onda mi se muzika penje uvis .. uz noge .. do bokova ..
.. osećam kako su uski ..
.. jedan deo mene je svestan da sanjam .. i pravi paralele osećajem .. biti žensko ..
.. osećam kako sam .. muško .. baš ..
.. ****** eto .. moje muško ja je .. eto .. ciga koji pleše .. putevima ucrtanim na mapi ..
.. iznad bokova širok pojas ..
.. muzika se diže do grudi .. do ramena ..
.. o bog te .. kakvo olakšanje kad nema sisa ..
.. imam belu košulju .. malo komotniju .. raskopčana kod grudi .. prilično raskopčana ..
.. baš divan grudni koš .. raširen .. kao mapa .. samo po drugoj ravni ..
.. i žilava ramena .. osećam svoja žilava ramena ..
.. i pleća .. nisam naročito mišićav .. al sam žilav .. vretenast ..
.. ramena zabačena unazad .. jer su ruke nazad .. dlanom jedne ruke držim zapešće druge .. iza leđa .. iznad struka ..
.. to je pomalo osećaj kao kod obešenog .. pre nego što je okrenut naglavačke ..
.. i igram ..
.. opa .. ! .. kako li samo igram ..!
.. ništa preterano gledano od spolja .. ali iznutra .. svaka moja žila treperi kao struna .. u ritmu muzike ..
.. i penje se naviše ..
.. do brade .. snažnija brada ..
.. kosa .. kratka .. preko ušiju .. strši nazad .. razbarušena ..
.. i šešir na glavi .. malo mi pada preko čela ..
.. to je smešno .. osećam se .. šeretski .. mangupski .. ne smeta mi .. ne moram da gledam .. jer osećam sve ispred sebe jednako kao iza leđa ..
.. imam brkove .. guste crne ..
.. i zanimljivo mi je da osećam njima .. da osećam dlakama s lica .. unapred ..
.. znam osećaj kose .. duge .. unazad .. i uvis .. i lepršavo okolo ..
.. ali ovo s brkovima vrlo zanimljivo .. nekako su .. četkasti .. nema puno zajebavanja s lepršanjem .. ali osećam njima prostor ispred sebe dovoljno da mogu plesati .. žmureći ..
.. smeškam se .. osećam svoje usne ispod brkova koje su .. onako malo .. razvučene u osmeh ..
.. i plešem .. krećući se drumovima ucrtanim na mapi ..

.. onda .. odjednom ..
.. celu tu vertikalu .. to vreteno .. osećam snažno .. ne znam kako opisati taj osećaj ..
.. i odjednom sam .. dvoje ..
.. još uvek sam ciga .. ali sam i žena .. nekako izvan ..
.. široka široka .. raširenih ruku ..
.. najpre osećam kako se .. oslanjam na cigu sredinom ..
.. sredinom tela ..
.. a onda shvatim da nismo odvojeni .. ta dva ja ..
.. ciga je .. kičma .. mene žene ..
.. i ona se .. svojom uzdužnom centralnom osom .. oslanja na njega .. kao na stub .. svoj centralni stub .. oseća njegove pete u svojima ..
.. a odatle se širi .. široko široko .. široka bela haljina .. rukavi pravougaoni .. široki široki ..
.. ruke raširene .. široko .. toliko da mi se dlanovi gube u daljini ..
.. to sam ja .. ciga i ta žena .. katarka i jedro ..

..

Pošalji "San" na Facebook Pošalji "San" na Google Pošalji "San" na My Yahoo! Pošalji "San" na Live Pošalji "San" na MySpace Pošalji "San" na Twitter Pošalji "San" na Digg Pošalji "San" na del.icio.us

Ažurirano 28.06.2016. u 11:00, autor: sanja*

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Konj_na_belom_princu (avatar)
    Aven Sanjalen Aman Romalen.
  2. sanja* (avatar)
    eve me.
  3. wirdz (avatar)
    atmosferično...
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Svi smo mi 2u1, samo je pitanje srazmere
    za priču
  5. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    za priču
    Pa nije priča nego san.
    Lepo piše. Bre.

6. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    Pa nije priča nego san.
    Lepo piše. Bre.

hahahaha kao hepo kockica si
    za tebe je san, za nas je priča
  7. Borac za prava zivotinja (avatar)
    Vrlo mi se sviđa tvoje snevopričanje.
  8. Soradze (avatar)
    Predivno je što sa velikim unutarnjim mirom možeš da pokloniš drugima san o tvom Animusu, jer su se našli ljudi koji znaju i žele da znaju da si se dogodila sama sebi...U takvom svetu se može postojati bez potrebe za bilo kakvim pitanjima...Predivna si dok igraš na mapi tvog života, u toj muzici koja vibrira tvojim bićem i koja prožima mitskom slikom tvoje postojanje...Muzika mađarskih cigana, koja rađa tvog Animusa je očaravajuća i predstavlja tebe u svim tonovima tvoje lepote. Ta muzika svira tebi upućen zov, da igraš sa tvojim strastvenim Animusom, igru života koji ključa u tebi i rodiš sebe kao kompletno biće, osvešćeno u toj igri od Stvoritelja.
    P.S. Nisam nikada pročitala lepšu poruku herojskog sna i videla lepšu sliku Animusa.....Hvala Sanja* što si nam podarila ovu lepotu
  9. Nubiru (avatar)
  10. Antigon@ (avatar)
    Bravo, mala.