...ples i mit... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...ples i mit...

Oceni ovaj blog
...kada indijanski vrac
okrene kalumet
prema istoku
to je molba Suncu
da malo potamni
ne mora se sve vidjeti
jer njegov ples
otvara sunceve zrake
koje Ono rijetko
i rijetko kome
pusta...
...kad Saman krene tajgom nekud
prema nigdje
i stigne tamo
naidje pomracenje Mjeseca
i zenski princip vlada
ali nesretno je
ako se potrefi
u periodu drugog dijela Skorpije
...kad Zamfir zapanise
kondorov let u okretu
Don Huana potrazi
i posto ga nece vidjeti
osjetice ga
a to je El_kondor
i htio...
...obredne pjesme na Delu
Apolonovom rodnom mjestu
slusaju samo delski gradjani
ostali i ne umiju
kao sto i ja operu ne umijem
i probudi u meni
sve osiono i nemirno
iz neznanja ili nesvojstva
....to je tako...

Pošalji "...ples i mit..." na Facebook Pošalji "...ples i mit..." na Google Pošalji "...ples i mit..." na My Yahoo! Pošalji "...ples i mit..." na Live Pošalji "...ples i mit..." na MySpace Pošalji "...ples i mit..." na Twitter Pošalji "...ples i mit..." na Digg Pošalji "...ples i mit..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Dobar dan. Evo i tebi jedan haiku. Rade i Sanja su krivi, samo da znaš

Kap na grani
    živa je dok ne padne
    smrti prkosi

2. faraonn (avatar)
    ...ponekad
    kad padne
    ustane i zivi...
    ...Ljikane...
  3. Tamišarka (avatar)
    Razlicitost je tajna
    Suncevih i Mesecevih,
    zemljanih i vodenih,
    rađanja u vremenu
    da budu jedno
    sebi i drugima
    u recima rime
    melodicne note
    od zvuka života
    iznedrene...
    Faraonn-e
  4. faraonn (avatar)
    ...zastitnice Tamisa , rijeke koja olicava i ravnicu i mir koji zeli nametnuti...volio bih da tvoje rijeci umire i tebe i mene i sve oko nas...a, ti pises uopsteno,,,,,,sto Faron ne voli...hocu kritiku jer Poetesa ,- tako i mora...
  5. Soradze (avatar)
    Kada Faraonna zanese Zamfirova frula i poleti krilima kondora u plavetnilo Anda, uzjahavši vrelinu sunčevih zraka letom drevnih letova, videće mali, vedri narod na krovu sveta, koji misli srcem. Videće Sinove Sunca u mitskom obredu svakodnevne molitve Bogu Ocu Suncu da pređe preko neba, pomažući celom svetu da nas Sunce ne napusti.
    Večita noć plaši slikom eklipse u tajgama na istoku, ako kondor leti "nekud prema nigde", sve dok se ne razlegne treperava, kristalno jasna pesma ptice sa zvukom zvona duž horizonta....tada i samo tada, u tom času nepomućene lepote i najsvetijem času leta, kondor leti u okretu i u ritmu nebeske muzike pruža ogromna krila prema Delosu, Suncem okupanom ostrvu i Apolonovom hramu
    ...I tada i samo tada delski građani mogu da vide kružni let kondora iznad njihovih glava, a najsrećnije okrzne traka Božije svetlosti iz zlatnog kondorovog pogleda, otkrivajući mitski svet koji nam je nekada po pravu rođenja bio blizak.
    I dok poslednji taktovi Zamfirove frule nežnim zvukom boje plavetnilo neba iznad Anda, nečujnim lepetom krila se Faraonn spušta u novorođene stihove, darujući nas siromašne kosmičkom lepotom.
  6. faraonn (avatar)
    ...tako pise Soradze
    tako,
    a Faronn u Luxoru svome
    ne zna sta da doda Slovu t o m e...
  7. Tamišarka (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    ...zastitnice Tamisa , rijeke koja olicava i ravnicu i mir koji zeli nametnuti...volio bih da tvoje rijeci umire i tebe i mene i sve oko nas...a, ti pises uopsteno,,,,,,sto Faron ne voli...hocu kritiku jer Poetesa ,- tako i mora...
    Eh, izgleda da sam pala u nemilost Faraona
    Komentar pišem u trenutku inspiracije koja se probudi procitanim stihovima. Ono što napišem je komentar koji se tebi može dopadati ili ne, ja durgacije ne umem... žao mi je ali ti moje komentarisanje ne voliš pa kako bi onda tek moju kritiku prihvatio.
  8. faraonn (avatar)
    ...Tam , ti znas da ovako ne smijes da pises jer si ti prijateljica faraonn_a Tumnopoteh_a I.
    On se samo okrece oko sebe kad pises uopsteno a hoce da pise po rijecima njegovih rijeci...nemilost nikad nece imati mjesta u nasim odnosima...jer si ti prijateljica Faronn_a Tumnopoteh_a I.
    ...kritika je uvijek ustaljena sledeca strofa svakome pjesniku od dobronamjernog pjesnika/nje...a Tebe Faronn tako shvata i shvatati ce ...
  9. Tamišarka (avatar)
    ...Tam , ti znas da ovako ne smijes da pises jer si ti prijateljica faraonn_a Tumnopoteh_a I.
    On se samo okrece oko sebe kad pises uopsteno a hoce da pise po rijecima njegovih rijeci...nemilost nikad nece imati mjesta u nasim odnosima...jer si ti prijateljica Faronn_a Tumnopoteh_a I.
    ...kritika je uvijek ustaljena sledeca strofa svakome pjesniku od dobronamjernog pjesnika/nje...a Tebe Faronn tako shvata i shvatati ce ...
    Žao mi je ali ne shvatam razlog tvog negodovanja. Još od prvog procitanog stiha koji sam procitala na internetu, a koji si ti napisao, osetila sam posebnost tvog izraza u poezij. Sada posle toliko godina uzajamnog citanja ti od mene na neki nacin zahtevaš da komentare pišem onako kako ti želiš. Pa gde je tu sloboda mišljenja i pisanja, u komentaru koji sam napisala nema niceg što bi tebe trebalo da uvredi. Poštujem svaku tvoju pesmu zbog njene posebnosti ali mislim da i ti trebaš da budeš korektan kada su komentari u pitanju.
  10. faraonn (avatar)
    ...ne negodujem ja Tam,
    pokusavam da se nasalim na nacin
    malo jasan onima koji me poznaju
    a Ti me znas...
    ...ne trazim ja nacin odgovarajuci
    samo se eto,
    nasalih i povlacim svaku rijec
    ...znam da svaku rijec koju pjesnik/nja izrice
    poznajes
    i zato isao sam u dublje izazove putem,- Eliota i Valerija
    da krene polemika Poetike
    ali eto,-
    Ti si mi nesto neraspolozna i molim te,kao moju prijateljicu
    i cijenjenu Poetesu...da mi oprostis...
    ...samo sam htio se nasaliti kao majka koja ovlas otrgne djetetu igracku
    ako se naljuti da se nasmije
    i da ,-veselost pocne od _pocetka...
    Ne uzmi mi za zlo...prosli smo i citanja Poezije i druzenja i razgovora...ne daj da opet moram da se izvinjavam jer si ti moja i prijateljica i djelioc pjesnicke rijeci koja nikad lako se ne 'ispoja'...kako rece Vladika Rade....
    Ažurirano 26.01.2016. u 23:08, autor: faraonn
  11. Tamišarka (avatar)
    ...ne negodujem ja Tam,
    pokusavam da se nasalim na nacin
    malo jasan onima koji me poznaju
    a Ti me znas...
    ...ne trazim ja nacin odgovarajuci
    samo se eto,
    nasalih i povlacim svaku rijec
    ...znam da svaku rijec koju pjesnik/nja izrice
    poznajes
    i zato isao sam u dublje izazove putem,- Eliota i Valerija
    da krene polemika Poetike
    ali eto,-
    Ti si mi nesto neraspolozna i molim te,kao moju prijateljicu
    i cijenjenu Poetesu...da mi oprostis...
    ...samo sam htio se nasaliti kao majka koja ovlas otrgne djetetu igracku
    ako se naljuti da se nasmije
    i da ,-veselost pocne od _pocetka...
    Ne uzmi mi za zlo...prosli smo i citanja Poezije i druzenja i razgovora...ne daj da opet moram da se izvinjavam jer si ti moja i prijateljica i djelioc pjesnicke rijeci koja nikad lako se ne 'ispoja'...kako rece Vladika Rade....
    Šala je namera osmeh na licu probuditi a ne ljutnju kako bi sebi imao razloga nasmejati se. Grube su to šale, nikada mi nisu bile simpaticne niti sam šalu zlouportebila. Tako ocekujem i od drugih a narocito od osobe koja mi je drag prijatelj i ciji poeziju poštujem. Za mene je rec izrecena i ne tražim u njoj smisao drugi osim onog koji ima, nema to veze sa mojim raspoloženjem ili neraspolloženjem.
    Da si jasno napisao da želiš pokrenuti polemiku ovaj bi razgovor imao drugi tok i ne bismo uzalud bacali reci... Žao mi je opet ponavljam, i verujem da nisi imao lošu nameru. Ne moraš se izvinjavati ali te molim da u buduce budeš jasniji u izražavanju svojih želja, kada je pisanje na blogu u pitanju.
    Pozdrav
  12. faraonn (avatar)
    ...ja cu pisati moja Prijateljice
    a ti odaberi hoces li odgovarati ili ne...
    ....sta treba vise da kazem...da molim...
    Molim te za oprostaj...
    ...ili je postala rijec ovdje na Lavozjev tas...
    Znas da da te drzim za svoju prijateljicu a ti odaberi
    gdje mene svrstavas...jer i onako Blog je otisao kud nije mu mjesto gdje ja sam svoje rijeci htio ostavljati...
    Najljepse i najdobronamjerne su mi namjere a ti ,- sama odluci...
    Ažurirano 26.01.2016. u 23:48, autor: faraonn