...IGRA SA ZVEZDAMA... :)



...Davno, u jednoj maloj, dečijoj ,zaigranoj glavi (vama danas znanoj kao The Lady D) :)
jedno noćno prepuštanje maštanju izrodilo je ovu pesmu i bajkovitu ideju o nastajanju zvezda i njihovom poreklu :
iz ljudskih srca!
Na izvorima istinskih ljudskih radosti, sreće, ljubavi, lepih i plemenitih osećanja koji kada preplave čovekovo srce iskreno i sasvim ga ispune, osvetle ga tako da postaje sjajno, blistavo, moćno kao zvezda na nebu....



...IGRA SA ZVEZDAMA ...

Noćas se zvezda sjajna spustila na moj dlan,
noćas je vetar šaptao: „Tvoja je, to nije san“!
Raspremih postelju zlatnu, da podari joj san i
prekrih joj osmehom blistavi sjaj.

Noćas se zvezda sjajna spustila na moj dlan...

Nista mi ne htede reći, samo nežno dodirnu dlan.
Ništa, a htedoh znati, kako se radja taj nebeski sjaj?
Od koga je ona noćas, na mome dlanu dar?
Ko tako nežno noćas miluje mi dlan?

Noćas se zvezda sjajna spustila na moj dlan...

Bdila sam noći cele, pogledom čuvala joj san,
a radost je u srcu tkala nestvarni, zaslepljujući sjaj.
Poželeh na dlanu svome da podarim joj večni stan.
Poželeh... ali svanuo je dan.

Noćas se zvezda sjajna spustila na moj dlan...
___________



...Dragi moji – radost! Ljubav! Dobrota!
Ne sujeta, čemer i gorkoća!
Puno vas pozdravlja vaš „razgolićeni“ sunčani i topao-letnji dan! hehe

The Lady D
:heart:
:hvala:
:bye:
 
bozje-oko-804ba13b9ef18654e14dff51b9d61669_view_article_new.jpg


"Astronomi su snimili umiruću zvijezdu, sličnu našem Suncu, i nazvali je Božje oko.

Europski astronomi su pomoću svemirskog teleskopa Hubble i teleskopa Blanco u Čileu snimili umiruću zvijezdu, sličnu našem Suncu i nazvali je Božje oko. "

...ako pogledaš život oko sebe sa ovim umirućim okom , možda realnost i njenu istinu nećeš videti kao tamo nekavu sujetu - mračnu i kukavnu , pa nećeš bežanje u snove i sanjaranja , pa ih onda , snove , krstiti imenima kao što su : ljubav , dobrota ....možda život gledan sa ovim okom neće biti sanjarenje , već viteška borba dobra u čoveku protivu zla ništaka....

...bilo kako bilo - zvezda " božije oko " gasi se , pa tako možemo slobodno reći da je bog slep za naš kukavičluk i lukavstvo koje ga veliča kao nekakvo herojstvo.....!

...no , kako stvari stoje to božije oko , umiruće , okrenuto je prema stvarnim zvezdama . pa i ono kao mi , od njih mnogo toga očekujue....možda se to zurenje u zvezde izrodi u nešto dobro po nas i kosmos - nikad se nezna !
 
...i sve što više zurim u ova prostranstva u koje božije oko tako , ma siguran sam jasno gleda ( greše ovi naučnici , nije umiruće , već nekako živo , životno ) , sve mi to oko više liči na moje oči - vazda svetlo plave i vesele !

Helix_BiColour_Finalpugh.jpg


...nije da se pravim i hvališem , stvarno su mi oči nekako ovakve !
 
Gle oka! :)
Hvala Lončar ,živi bili! :)

...Ova moja zvezdica, je zvezdica devojčice, pune radoznalosti i nestrpljenja pred životnim isčekivanjima...ali otvorenog, snažnog istrazivačkog uma.
Devojčice koja ako u trenutku nema neku drugu igračku kraj sebe, pronaći će je i u zvezdi i njoj se veseliti-celim srcem, neće zbog toga izgubiti "trenutak zivota."

Ko sa ljubavlju i nežnoscu posmatra zvezde,(prirodu,predmete...svet oko sebe) teško da moze drugačije i ljude...

Skrivena poruka te male Lady D je :
da samo kad se hrabro svemu prepustiš i posvetiš ceo i bezrezervno možeš dokučiti i doživeti prave stvari,rezultate.


Ako zamračiš neke delove srca ili ih zatvoris za svetlosti(što su za mene -pozitivna osećanja)ostaćeš uskraćen za "zvezdu" u srcu-istinsku apsolutnu lepotu mira,spokoja,makar i samo nekog trenutka ljubavi,radosti,sreće...
Ta devojčica jeste upravo"hrabra i viteska"-jer je oslobodjena straha i svakog robstva.

Tako da nije ona krstila realnost sujetnom, nužno lošom-ona u nju veruje i želi da joj pomogne, ne osudjuje čovečiji strah , već pokušava se uvući poput svetlosti u te skrivene delove čovekove i odati tajne i moći radosti i tih mnogih toplih osećaja koji se jave tek ako ispunjavaju-celo srce!
te ni ljubav ni dobrotu ne krsti kao- snove, ona veruje u svet hrabrosti i iskrenosti.

Druga njena bitna poruka je nesebično poklanjanje poverenja.
Zvezda je za nju nepoznanica ,ali ona je prigrljuje, verujuci joj ,ima samo pozitivan osećaj za nju...

ps.
:)
Kako fali ovde dooobra prava knjizevna kritika!
šta sve mora "pisac "-sam da radi hehe
:zpozdrav:
 
123loncar;bt284222:
...i sve što više zurim u ova prostranstva u koje božije oko tako , ma siguran sam jasno gleda ( greše ovi naučnici , nije umiruće , već nekako živo , životno ) , sve mi to oko više liči na moje oči - vazda svetlo plave i vesele !

Helix_BiColour_Finalpugh.jpg


...nije da se pravim i hvališem , stvarno su mi oči nekako ovakve !
__________

vidi se i "sa moje zvezde" ko iz aviona :)
i da niste rekli,
to da ste veseli i druželjubivi.
Puno vas pozdravljam,
ta vedrina veliko je bogatstvo
-zaista kao nebesko celo prostranstvo
oko vam je jedno veliko -carstvo :)

nedajte je ni-za-šta!
:zpozdrav:
 
Poslednja izmena:
MAČE I NOĆ (LEGENDA O MAČIJIM OČIMA)

Kada meka noć se spusti,
moje srce maštu pusti,
tad postaje malo mače,
koje po mraku skače,
sa plišanim dlanovima,
koje skriva nežna posteljina.

Sred tog mraka, oči sjaje,
Jer mnoge bi tajne saznale,
Sto se vedre i oblače ,
za poćetak , odkrila se posteljina,
mače zaplovi oblacima.

Zvezdano jato dok treperi,
mače silno jednu zvezdu poželi
i od ta noćna gluva doba,
mače sa 2 zvezde sjajne u oku
zemljom hoda! :)
_________________



Svašta se vabi "odama"
(sto ni gnezdo ne bi bilo rodama)
neka ovo bude onda"Legenda o mačijim očima" :)
po skromnom, nepesničkom ličnom vidjenju sada odrasle
al mastanje ne prerasle.

The Lady D
:heart:
:hvala:
:bye:
 
Radee1389;bt284261:
Oko moje vragolasto :)
____

Šta li Rade sad to ti besediš-
- jel onako?
il to meni poruku šalje Kraljeviću Marko? :)

Nemoj gledat u 2 moja oka vragolanka,
Dok ne spojiš ti mene i Marka junaka!

Izgovora nema pogovora
ko ni krpljenja staroga opanka
već se lati zadatog zadatka :)
donesi mi barem dugme jedno sa grudi mog Marka :)
:zskace:
 

Back
Top