200 maraka - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Šibicarski blog

200 maraka

Oceni ovaj blog
Pozdrav raja. Đe ste ba? Ša ima?

Maloprije sam ošibicario nekog lika. Uzeo sam mu 200 KM. I nije mi žao.

[ATTACH=CONFIG]370502[/ATTACH]

Jednom je neki tramvajdžija izašao iz tramvaja na stanici đe smo vrteli šibice i uložio tramvaj. Lele. Izgubio ga je za 5 sekundi. I ja sjeo u tramvaj i ćerao ga po cijelom Sarajevu. E jes mi bio merak. A danas samo 200 KM.
Priložene sličice Priložene slike

Pošalji "200 maraka" na Facebook Pošalji "200 maraka" na Google Pošalji "200 maraka" na My Yahoo! Pošalji "200 maraka" na Live Pošalji "200 maraka" na MySpace Pošalji "200 maraka" na Twitter Pošalji "200 maraka" na Digg Pošalji "200 maraka" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ....obrisah ovo - preterao sam , a nisam ni rekao ono što zapravo sam hteo....pogodila me istina napisanog - pa me i povredila , podosta....jeste istina boli....
    ...tekst , ovaj kratak , ne kao preča , već i kao nekakva ispovest , us tilu hvalisanja , bez naravoučenija , nije za masovan javni život...pre je za mali krug ljudi - posve intiman....za široke narodne mase , kako se to kaže , nije prosvetiteljski....
    ...baziran je na par ljudskih karakternih crta , koje svetinu čine onim što jeste , uboga sirotinja , porobljena u prvom krugu sopstvenim karakternim svojstvima , a posle eksploatacionim lancima....
    ...reč je neizmernoj ljudskoj pohlepi....
    ...šibicarenje , zloupotrebljava duboko ukorenjenu pohlepu kod sirotinje , koja je u spirali propadanja i bedovanja,,,,da , beda uma - kako bi Dostojevski to rekao : bedni ljudi !.....ta glad bednih ljudi , pospešuje alavast i pohlepu koja vapi za brzom zaradom...sirotinja do pošljetka sanja veliki dobitak na lutriji , čak i kad ne kupuje loz, tiket - šta li već....i posle na brzaka , natrči na šibicara....
    ...šibicar uvek kleči , čuči - ispod je žrtvine glave....ta njegova pozicija veliča žrtvu , čini je višom od šibicara , te u njenim očima šibicar deluje glupo najvno - gubitnički....
    ...šibicar ide uvek sa manipulatorima , koji su pokazni srećni dobitnici - a ako zatreba i svojevrsna zaštita šibicara , pa i tabadžije....
    ....šibicar je lukavo , prevarantsko manipulativno stvorenje , čije lukavstvo se oslanja na pohlepu žrtve , njenu naivnost , jednostavnost , gubitnički mentalitet i bednu dušu...on sa svojom ekipom , živi od tuđe bede i nesreće....njegovo lukavstvo , zapravo je sakrita prostačka pokvarenost....

....krug koji pravi sarajevski tranvaj je zatvoren , ostali smo sa političarima šibicarima i ličnom pohlepom.....sarajevska slika olimpijskog jugoslovenskog grada , posle ovih bestijalnih balkanskih ratovanja u nekoliko navrata , dokaz je ovog stanja u nama , koje nismo u nama u paklenim životnim mukama sagoreli , već samo ratni poklič utihnuli , pohlepu potisli , šibicarstvo našminkali evropejstvom - i to je to , kako kaže ova mladež....

....spirala siromaštva i duhovnog propadanja kao kakva kosmička galaksija polako nas usisava u crnu rupu pohlepe , svetske sirotinje i tu će balkanskom svetu , novo nastalom , biti kraj !
    Ažurirano 19.01.2016. u 11:29, autor: 123loncar
  2. mizaca (avatar)
    Evo nas bolan. Tu smo.Tvoja raja iz opcine neke......Javi se sugrađanki.MA SLOBODNO.Ne boj se........Ako si jos uvijek đe si bio?????????
    Ažurirano 19.01.2016. u 10:31, autor: mizaca
  3. 123loncar (avatar)
    ...nemoj rođeni - racija !