DUGOVEČNOST I KAKO STVARI STOJE SA TIM PITANJEM - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

DUGOVEČNOST I KAKO STVARI STOJE SA TIM PITANJEM

Oceni ovaj blog
Odmah da kažem , da srpstvo nije zainteresovano za nju , dugovečnost - zato i nepreporučuje odavanje životu , lepom i raskošnom , dostojna čoveka ! Valja nam puniti "NEBESKU SRBIJICU" - našu ! Jošte u ratnim godinama , bez namere da se pridružije nedićevcima , nemcima i ostalim pokreto otporašima , upokojeni Vladika Nikolaj Velimirović , pripovedao je , pa i zapisao , kako nas sa ovima : nedićevcima , pavelićima , komuncima , dražinovcima i nemcima stigla božija kazna , jerbo smo se olenjili i odali lepom životu , pa smo zapostavili nebesnu Srbiju. Oće reći , pogibelj je bila neminovna ! Naravno , zbog tog proročanstva , svi pobrojani s'nemcima ga strpaše kao poslednjeg jevrejina u nemački logor . Nadživeo je vladika sve te krvnike , svoje i naše , ali osta proročanstvo . Kad god se odamo lepom životu - s*neba kazna , rat i pomor ! Poučene tom već viđenom situacijom , naši kako duhovni , tako i zemaljski oci stvar svesrdno čine takvom , da u nas pošten i častan čovek , sve i da hoće ne može se odati lepom životu dostojnom čeoveka !
No , ovu stvar u vezi dugovečnosti , treba razmatrati zbog onih naroda koji su se njoj posvetili , pa još na ova oskudna vremena svetska , žive stvarno kao da su dugovečni !

"U kojoj meri je razvoj medicine (i ljudskog društva uopšte) uspeo da poveća i ljudski vek? Ljudi su značajno produžili svoj vek od perioda bronzanog doba, kada je prosečan život trajao 18 godina. U vreme Hrista, prosečan Rimljanin je mogao očekivati da će živeti 22 godine. Hiljadu i petstotina godina kasnije, savremenici Leonarda da Vinčija su živeli prosečno 30 godina. U vreme Abrahama Linkolna, prosečan građanin se mogao nadati da će živeti 42 godine, a na kraju 19. veka prosečan život muškarca je bio 46,2 godine, a žene 48,3 godine. Osamdeset godina kasnije muškarac je produžio vek na 69,2 godine a žena 76,9 godine.

Sa otkrićem antibiotika i pobedom nad infektivnim bolestima, većina ?velikih ubica? je bila eliminisana u 20 veku. Danas su najveće pošasti srčana oboljenja i rak. Sa njihovom eliminacijom čovek bi mogao da doživi do 95 godina, a kada bi se sve bolesti eliminisale, prosečan vek bi mogao biti maksimalno 100 godina.

Pa ipak, pravi uzrok smrti je starenje. Starenje je, samo po sebi, bolest. Mnogi optimistični stručnjaci smatraju da će i starost kao bolest biti pobeđena, produžena, čak do perioda kada će moći da se utopi u besmrtnost.
"

http://www.pregled.com/zdravlje.php?id_nastavak=227&tmpl=zdravlje_tmpl

Koliko vidim , za dugovečnost je krivo starenje , pa jošte ljudsko htenje da se starenje uspori , ako se već ne može totalno eliminisati iz ljudskog života ! Da starenje je krivo za sve . Treba lekove zbrisati sa takozvanih pozitivnih listi , veganstvo i sve ono što usporava starenje ! Na taj način biće moguć onaj HIPI slogan : "UMRI MALD I BUDI LEP LEŠ" . Konačno u onim zlatnim vremenima kad su se otvarala vrata hrišćanstvu , ljudi su nezavisno od ove studije , umirali mladi ! Pa da !

Pošalji "DUGOVEČNOST I KAKO STVARI STOJE SA TIM PITANJEM" na Facebook Pošalji "DUGOVEČNOST I KAKO STVARI STOJE SA TIM PITANJEM" na Google Pošalji "DUGOVEČNOST I KAKO STVARI STOJE SA TIM PITANJEM" na My Yahoo! Pošalji "DUGOVEČNOST I KAKO STVARI STOJE SA TIM PITANJEM" na Live Pošalji "DUGOVEČNOST I KAKO STVARI STOJE SA TIM PITANJEM" na MySpace Pošalji "DUGOVEČNOST I KAKO STVARI STOJE SA TIM PITANJEM" na Twitter Pošalji "DUGOVEČNOST I KAKO STVARI STOJE SA TIM PITANJEM" na Digg Pošalji "DUGOVEČNOST I KAKO STVARI STOJE SA TIM PITANJEM" na del.icio.us

Ažurirano 21.03.2016. u 17:23, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. svetlost duse (avatar)
    Medicina je mozda produzila LJUDSKI VEK ali ne i zivot ! Danas ljudi zive veoma kratko skoro da pocinju da stare odmah po rodjenju.... Covek nikada nece moci uticati na ZIVOT jer on ga nije ni stvorio ! To sto tako ocajnicki izigrava BOGA . ce ga samo odvesti do samounistenja ... na zalost !
  2. svetlost duse (avatar)
    I stari auto majstor moze da popravi i remontuje pa da izgleda kao novi ... telo moze da se zakrpi ali to ne znaci da je neko vracen u zivot kao i da nece nastaviti da propada jos brze i surovije !
  3. 123loncar (avatar)
    ...ja mislim da ovi što govore o čovekovom oboženju , pa neki i izigravaju kojekakve bokčiće , da su to izuzetni paraziti a poneki od njih i teške ništarije - grđi od najgrđih tirana....
    ...no sve što telo duže živi , sve je više onih što su po liku ljudi , pa je sve više i ništavnosti / zla....

...slažem se da je bitna kakvoća svega , pa i ljudskog života....kvalitet življenja , bitna je stvar...
    ...nisam siguran da kvalitet življenja dominantno je uslovljen matrijalnim dobrima ; ali isto tako nisam siguran da dominantna naivnost , prostodušnost i neznanje mogu da daju visok kvalitet življenja....

....život u ovostranosti ( u ovom svetu ) jedino je moguć...ovakvog života nema nigde sem u ovom svetu....taj ovdašnji život , o koga smo svesni svake sekunde , isključivo je vezan za našu telesnost...ako je ona živa , radi , kako to kažu ovi mlađi , onda i ima života....hoću da kažem da je uslov za duhovni život , brsprekoran telesni život....ova njihova uslovljenost kaže da zapravo su ta dva života jedno...ako duhovnu bol osećamo , javlja nam se i telesna - i obrnuto.....i sve što više bolujemo , sve nam je život kraći.....kao i sa mašinama , sve što se više arče pod lošim uslovima i okolnostima , sve kraće traju - brže stare....tako biva i sa čovekom....zato se ljudi i bore za ćovećniji život ( viši standard življenja , siguran duži život )...

....matematička logika kaže , da onaj koji živi duže , ima većih šansi da mu život bude ispunjeniji...kako se to kaže , imao se rašta i roditi....od ćoveka do čoveka , razlikuju se životni ciljevi kojima on ispunjava svoj život ( kad ne spava i ne dirinči da zadovolji svoje potrebe koje se kupuju )....
    ...zato se kaže da neki ljudi imaju navodno male potrebe , a neki pak velike - sa kojima ispunjavaju svoj život....no očito je jedno , treba voditi računa o kakvoći tih životnih ciljeva.....treba ih meriti kroz lepo i dobro....
    ....a sve ono što je lepo i dobro za svakog razumnog , dobronamernog i čovekoljubivog - dobro je i lepo za mene , pa i korisno....
    ....tako nekako treba ravnjati svoj lični , kratkotrajni život.....on jeste beznačajan i minoran za svet , u smislu da gotovo ceo svet nije ni svestan mog postojanja...čak i moja okolina zauzeta sobom , ponekad me potisne iz svesti....no taj život neviđeno , nezamislivo je važan za mene - te očekujem da je to sa svakim životom...naročito to očekujem od mojih spasilaca....
    ...život ka kosmička pojava , možda je kao pitanje veći i od pitanja o bogu......zašto !?....pa zato što razumom vidim život oko sebe , vidim život iza mene i pre mene , vidim jasno život i posle mene...i sve što više gledam u taj život , sve je veća tajna i misterija....i sve što više saznajem o njemu , sve je veća tajna i misterija....kao tajna brže raste od mojih saznanja....pa se tako i njegova misterioznost multiplicira....
    ...moja beznačajnost preporučila bi čovečanstvu da se isključivo bave tom tajnom...da se manu svih drugih velikih pitanja , pa i pitanja boga , te sve svoje potencijale da posvete životu i njegovim tajnama !
  4. 123loncar (avatar)
    ...kao što sam na početku rekao , srpstvo nije zainteresovano za dugovečnost - a samim tim ni za istinu....ono , srpstvo slavi i dan dani sve svoje veleizdajnike , svoje i tuđe zlotvore...a dokaz su masovne grobnice , o kojima se ćuti , preliva beton , i prave od belog mermera spomenici srpskim dželatima....
    ...o njima , može se ovde nešto pročitati :

О ЗЛОЧИНИМА КОМУНИСТА НАД СРБИМА

http://srpskaistorija.com/2016/01/31/%D0%BE-%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D 0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D 0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8%D0%BC%D0%B0-2/
  5. 123loncar (avatar)
  6. 123loncar (avatar)
    Права прилика за извођење „друге фазе револуције“ указала се, иза тенкова Црвене армије, октобра 1944. године. У одушевљењу што су се дочепали главног града, комунисти су се тешко обуздавали у јавним иступима. „Србији није довољно пуштено крви„, рекао је Милован Ђилас у првој изјави из „ослобођеног“ Београда.„Србија нема чему да се нада. За њу неће бити милости„, рекао је Ј. Б. Тито у говору на Бањици новембра месеца. Прва изјава „полудивљег“ Слободана Пенезића Крцуна, како га назива писац књиге „На страшном суду“ др Радоје Вукчевић, гласила је:„Премного вас је остало у животу, али још имамо времена да ту грешку исправимо„.
  7. 123loncar (avatar)
    "Malte ne svako pokolenje u Srbiji ima svoje Radovanoviće, ali još ni jedno srpsko pokolenje nije doznalo ko Radovanoviće huška i ko im obećava kule i gradove."
    - See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/bezmudski_trougao.881.html?news_id=317554#sthash.UuxnHzXX.dpuf

Ko stoji iza "radovanovićE" - pa pismenica , austrugarska !
    Kakvim pismom pišemo , takvo nam je i ono što zapisujemo !
    A kakvo nam je zapisano , takva nam je i pamet !
    A kakva nam je pamet , takva nam je čast i njeno poštenje !
    A kakva nam je čast i poštenje , takva nam je duhovnost i njena ljudskost !

Kad nam je sve to tako , kakvi su nam tek najbolji međ nama , kojima ode slavlja pevamo i naričemo - nad nji'ovim nebeskim vaznesenjima !

Jer , javlja mi se , kao kakvom skotskom okotu , šestim čulima , da kakvi ih oplakuju i veličaju , nisu imali rašta ni umirati - reka bi ovo i onaj vladika iz bosanskog versaja !
    A on , kave kule i gradove sazida - pa tek duhovnost koju u njih ustliči ; al' oćeš more , staviše za života čovka na kvaran zub i pogan jezik , pa samo istinu za njim besede !
  8. 123loncar (avatar)
    U mnogim svojim komentarima u vezi dugog života , navodio sam primere nekih zajednica , izplovanih na neki način , kod kojih je doživeti stotu uobičajena stvar !
    O tome je svojevremeno spevana pesmica , koja je bila dosta popularna :

...no na našim prostorima ta važna stvar , sve više je nemoguća misija !
    No , narodi Hunzi , tu strašnu za nas stvar , gotovo i ne primećuju , a kako i bi kad sa 6 1/2 decenija rađaju decu !

Vredi pročitati ovu dnevnu vest , makar kao ohrabrenje i potsticaj onima koji su namerni nebesnu srpštinu da ignorišu i odaju se zavisnosti od dugog života !

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:596693-NAROD-KOJI-NE-ZNA-ZA-BOLEST-Zivotni-vek-im-je-120-godina-radjaju-i-sa-65