ČOPOR PROTIVU POJEDINCA

Kad zlo krene u lov , ono obavezno oko sebe okupi srodne duše i vaspostavlja svoja pravila lova u lovištu . Ta pravila , stariji čoporo lovci prenose na mlađe , i ne samo pravila lova , već i veštine , tehnike ; pa i poznavanja sredstava kojima će se lovina vrebati , uloviti i kako je sa životom rastaviti.
Čopor u lovu je nemilosrdan i nepopustljiv . Sve češće imamo prilike da se upoznajemo sa lovačkim nedelima raznoraznih čopora , naravno na svojim teritorijama.

Svima nama promakla je ovakva jedna igra čopora :

"малолетници су на улици полили бензином и запалили беспомоћну старицу Љубицу Спасојевић, која је преминула " - no , iz slučaja u slučaj , krug se oko nas sužava , bolje reći čopori povećavaju teritoriju lovišta , za svu ljudsku nesreću , tako se brzo razmnožavaju i umnožavaju , da gotovo nema teritorije bez čoporo lovaca !

Oni su tu !
O tome treba razmišljati !


Nije na odmet pročitati ovaj tekst :

Спасавање душа
Регионални проблем вршњачког насиља

http://www.politika.rs/scc/clanak/347080/Pogledi/Spasavanje-dusa
 
Kao “izrazito sigurni u sebe” takvim okupljanjem povećavaju svoju sigurnost.
Tako lakše dolaze do plena-pojedinca-ciljeva , koji je mnogo puta veći od njih.
Takav sčoporen oblik života donosi svakom pojedinom članu čopora neke prividne prednosti na obeleženoj teritoriji koju prisvaja.

…Ovo vaše društveno zlo-nasilničko čoporisanje, tera na analiziranje razloga čoporisanja i samim tim i proizvodjenja protivu –otrova,uzročnika pod kojim bi se čopor rasformirao.
Pada mi na pamet npr, zavrtanje resursa neophodnih za zivot,(npr hrana...a ima i takvih grupacija što ne bi preziveli bez hVale ),
časkom bi se rasformirali i trazili "novu teritoriju."
Hmm...Možda će po neki član napustiti čopor u potrazi za ženkom, al teško onoj koja odbije pripadnika čopora! :)


U svakom slučaju za jedan na jedan, potrebno je hrabrosti, časti, poznavanja materije... poštenja... ljubavi, dobronamernosti... svesti... nesebičnosti... zdravog, dobrog duha!
:zpozdrav:
 
....sve što je manje hrane , čopori su sve više krvoloćniji i za teritoriju pogubniji !....a treba znati da je tad razmnožavanje veće...čopor se uvećava i sa novim članovima koji dolaze iz čopora koji se porazima u borbi čopora rasformiraju , teritorija se povećava....društveni čopori ogledaju se u partijama koje odjenput od marginalaca postane većinska vladajuća - zbog već pomenutih osobenosti čopora !.....
...moć čopora se sagledava kroz alfa mužjaka - vođa čopora !....
...porazom vođe čopora , društveni čopori se rasformiraju / cepaju / dele usitnjavaju i marginalizuju - baš kao i životinjski predatorski čopori !
 
Svaki dan propagiraju na televizijama kroz rijaliti programe coporativno izivljavanje nad pojedincima.Nije uopste cudo sto se takve stvari desavaju.Najveca sramota za Srbiju je da joj na televiziji sa nacionalnom frekvencijom,Happy TV,ne prodje dan da ne dodje do tuce u kome uiglavnom copori napadaju pojedninca.Premijer nam obeca da vise nece biti nasilja a dozvoljava to na televiziji.Ako iko moze da stane tom Maricu na put to je on i RRA a oboje cute pitaj Boga iz kog razloga dok se Maric samo smeska zbog 3 posto rejtinga.'Nasla se vila u cem nije bila'.
 
..Vasar je mjesto gdje kupuje, prodaje...osjeca iskrenost bar u velicanju
a,
TV anketirana povoljna masa
vec je zatrovana
i slivena je s programom , tako da postoji sad novi talas
Parovi -gledaoci
koji nemaju vremena da rucaju ili gostu ponude kavu
...cio dan...sto bizarnije i tih Marica ironicnije
sve utopljenickije...dovesce do raspada porodica jer po neki clan ima averziju cio dan da slusa namjestene gluposti a narocito ako 'donosioc' budzeta je Ovisnik... jedna Neman koja nadvladava svakojake hidre....
 
...kult čopora , kao da se brižljivo neguje i ne samo propagira , već i kroz sekuntarne obrazovne sisteme usađuje u ljudsku svest ....

...nisam siguran da mi kao stanovnici , sa malobrojnima , koji nastoje stvar da rasvetle i ukažu na nju kao na kakvu zaraznu bolest , vidimo izlaz , pa a nemamo ni vakcinu , sfikasnu , kojom bi epidemiju predupredili...kao da za nas nema Mojsija sa bratom Aronom, i onom močugom , mojsijovačom , da parira ovoj vladajućoj pošasti , koja ovde u nas caruje u pandemijskim razmerama , već nekoliko decenija !
 
...oddavno je vrijeme Copora...a i Balkan je oduvijek odjekivao vucjim zavijanjem...pojedinci moraju biti vukodlaci da bi izasli na kraj s hijenama i beskompromisnim jednosmjernim lesinarima...cist Prdauh i prabice su se povukli i krenuli na dole...ako postoji prisustvo iole svijetle materije i prebozanskog Titana sto jos nije uslo u davanje tj. dobijanje slobode...jer dati vuku slobodu i demokratisati, to mogu samo oni koji su ili vodje copora ili su vec pecine obezbijedili...
 
Ja verujem u Novo Doba u Nove Ljude,u konačno izumiranje posledneg repa praistorije koji se provlači vekovima kroz najlošije i opakije duše!
Verujem u konačnu pobedu novih umova, metoda nad praistorijskim-tipa teranja komaraca mlaćenjem ogromnom granom, u novom dobu zelim da mi ne bude potreban ni Autan! :)
Verujem u reč i delo koja će tu vrstu dominantnosti spremne na silu,zločin i nezajažljivost prema materijalnom, zatvoriti kamena vrata pećine-zauvek!
:zpozdrav:
ps.
Poštovani Lončar,
obećali ste kod Sofije u blogu malo reči na temu kritike mladim generacijama od strane starijih gospodja,
zelim da znate da ste me uskratili nesto sto sam iščekivala videti i čuti sa radožnalošću i pažnjom :)
 
Đačka torba , nekad u sretnim vremenima , kad se činilo da je istrebljen pogani okot , te da nema predatorskih čopora ni na pušlomet - bila je nekakav simol mladosti i njene radosti za učenjem , saznavanjem , časnim i poštenim odrastanjem uz nadasve ljudsko obrazovanje , vaspitanje i odrasatanje u časnog i poštenog čoveka . Ne bih sad o diplomama , kupljenim i prodavanim , nit bih o elitnim školama - već bih izneo ovde jednu činjenicu i podelio sa vama : "Пре него што је закорачио у смрт Махир је запалио своју школску торбу."

http://www.politika.rs/scc/clanak/347272/Pogledi/Mahirova-smrt

U beznađu i očaju , ovo krhko stvorenje , smoglo je snage u samrtnom času da nam pošalje jasnu poruku - vreme je da spašavamo pokolenja koja dolaze . Poslednji je vakat , čak je i on istekao , ovakvim vaspitačima i njihovim gazdama , kojima je preča njihova smrdljiva g*uzica od glave , nego sav svet kojim su ništački zagospodarili !
 
The Lady D;bt284039:
Ja verujem u Novo Doba u Nove Ljude,u konačno izumiranje posledneg repa praistorije koji se provlači vekovima kroz najlošije i opakije duše!
Verujem u konačnu pobedu novih umova, metoda nad praistorijskim-tipa teranja komaraca mlaćenjem ogromnom granom, u novom dobu zelim da mi ne bude potreban ni Autan! :)
Verujem u reč i delo koja će tu vrstu dominantnosti spremne na silu,zločin i nezajažljivost prema materijalnom, zatvoriti kamena vrata pećine-zauvek!
:zpozdrav:
ps.
Poštovani Lončar,
obećali ste kod Sofije u blogu malo reči na temu kritike mladim generacijama od strane starijih gospodja,
zelim da znate da ste me uskratili nesto sto sam iščekivala videti i čuti sa radožnalošću i pažnjom :)

....ja nisam verujući - složiću se da sam bespomoćan , čak i neznalica , ali nisam verujući....hteo bih da budem znajući....a to mu dođe , bar da imam moći sebe da odbranim od sebe sama , čopora i zlotvora....teško mi ide , ali je mnogo lakše nego mnogim verujućim....u verujuće ne ubrajam one koji žive od tuđih verovanja - pa to smatraju ličnom verom.....

...tamo , gde obećah komentar o lepom vaspitanju , društvo nije spremno da čuje neka viđenja o tom njihovom verovanju u to lepo vaspitanje koje se tamo kao zagovara...
.....naime njihovo "vospitanje" , malkice je prečansko....oću reći , "sveta krava" nesme da se muze , a nit njena svetost ničim ne sme da se preispituje....tu , u tom "vospitanju" , čak i "sveti majmun" mogu da čoveku odgrizu uvo , u svojoj "svetosti" , a ovaj moraponizno lepo "vospitano" da trpi ...sreća naša što "svete krave" ne lete u reali , već samo po sajber nebu....

...lepo "vospitan" podanik , klanja se "svetoj kravi i svetom majmunu" , ponizno uz frenetične aplauze i svetohvaljenije , a njihova "karavlje majmunska" svetost , ako uoči zaslužnost podaničku , dozvoliće takovome podaniku i ponešto da pita...nije obavezno da pitanje bude pametno , čak šta više mora biti takovo da ne zamara , čak ni prolazničku budal , a kamol njihovu svetost.....
....indija...

"Mlada Indijka koja je ranije ovog meseca silovana u autobusu u Nju Delhiju preminula je sinoć u bolnici u Singapuru, a indijske vlasti pozvale su na smirenost sunarodnike, koji su u znak protesta izašli na ulice prestonice."

"Već nekoliko dana u Indiji traju protesti studenata i bes ljudi širom zemlje nakon što je prošlog vikenda u gradskom autobusu u Nju Delhiju silovana i pretučena studentkinja(23) i njen pratioc."

"Grupno silovanje mlade indijske studentice dogodilo se prošle nedjelje u glavnom gradu Indije. Brutalni zločin izazvao je šok, bijes i nevjericu o kojima se naročito žestoko oglasio indijski parlament, unatoč tome što statistike pokazuju da sličnih zlodjela u indijskim metroima i autobusima, ali i na drugim mjestima, ne nedostaje. "

"STRAŠNO: Silovali devojčicu pred nastavnicom!"

Lepo vaspitanje - zar ne!?
Šta je donelo lepo vaspitanje žrtvama , koje su nebrojane samo na današnji dan !?

Ovaj spot treba pogledati :


Junak našeg doba , za koga je javno rečeno , pred kamerama nacionalne televizije , da je više nosio čarapu na glavu , nego časni i pošteni na nogama - što je ovaj sa osmehom prećutao i postao narodni poslanik . Lepo vaspitan čovek . Vođa , rođeni vođa ........ ! Običić !
 
...nijedan primjer , ako se samo kritikuje tj. iznosi u javnost ne donosi nista...neposlusnost i pojedinacno istupanje iz kanona barustine , mnogo vise doprinosi...narod se zgraza na silovanje studentkinje...zar nema vise Mucija Scevole ili Jan Palaha...n e m a ...ispranost mozga i potanjanje u sivilo tendencija je i mase i pojedinaca...
 
"Ništa novo pod kapom nebeskom".... nije li tako i na Golgoti biloz:hm:

....u pravu si , zaista NIŠTA....ali to je danas mnogo surovije , bestijalnije - mislim da se i đavo zgražava nad tim NIŠTA....
...a o tome nema ama baš ništa u poglavljima o pridruživanju....?...
 
Poslednja izmena od moderatora:
mizaca;bt284052:
Lijepo sto prats zbivanja u mom gradu kolega.....
Tesko je u Sarajevu,bas tesko.Mislim da prezivljava svoje najgore dane.
Da nije politike i moglo bi nekako,ali ovako......:aaa:

...mislim da je Sarajevo iskočilo u prvi plan , ovih dana , samo zbog ovog slučaja....inače reč je o opštem regionalnom stanju , koje je nastalo kao takvo , ratno pljačkaškim i duhovno ništačkim rasturanjem bivše YU....to je , kako da kažem , zaostavština , nasleđe - rasčovečenost , koja je organizovala i rukovodila svim tim rušilačkim poduhvatima ; a sad bezobzirno vlada i razmnožava se , usađuje u podmladak ; stvara svoju nakaznu nacionalnu svest , za nerođena pokoljenja...najgora stvar je što su "nauka , religija i kultura sa obrazovanjem" stali uz ovakav ništakluk , trujući čovečnost za mnogaja ljeta....
 
najgora stvar je što su "nauka , religija i kultura sa obrazovanjem" stali uz ovakav ništakluk , trujući čovečnost za mnogaja ljeta.... - pa navedene forme su i stvorene u tu svrhu ! Na njima se zasniva DRUSTVENI zivot , sta je tu novo?
 
svetlost duse;bt284092:
najgora stvar je što su "nauka , religija i kultura sa obrazovanjem" stali uz ovakav ništakluk , trujući čovečnost za mnogaja ljeta.... - pa navedene forme su i stvorene u tu svrhu ! Na njima se zasniva DRUSTVENI zivot , sta je tu novo?

...šta je tu novo - nov je intenzitet , trend i potencijal koji stoji iza intenziteta !

...mislim da takav intenzitet i njegov potencijal nije bio na celoj planeti , pa ni ovde - šezdesetih , sedamdesedih , pa i početkom osamdesetih !

...možda sam pomalo nostalgičan , možda u meni dominira žal za mladost - ali , u tim vremenima prvi pit sam čuo da se u indiji spalio čovek ( samospalio ) u znak protesta protivu neljudskog života i tiranije u svojoj državi....posle toga bilo je u tim delovima sveta još nekoliko takvih i sl. događaja....ali kod nas neznam , ne pamtim...naročito nije bilo slučajeva da obesni mladići starog čoveka poliju benzinom i spale....najveća fora , mangupsko maloletnička , uzgred koja je bila kažnjiva , bila je da se seljaku proda lepo zapakovana cigla...a takav seljak nije bio isključivo stanovnik sa sela , već svak najvan , bojažljiv i pomalo zatucan...
 
...prva nekažnjena aktivnost čopora protivu pojedinca , desila se u atinskoj grad državi , kad je skupštinski čopor osudio na smrt Sokrata....pokazalo se ovih dana da atinjani mogu bez šustera i pekara , ali bez časti i poštenja nikako....posle toga imamo sud jerusalimskog čopora , koji je prošao nekažnjeno....i tad jeubistvo , veliko za čovečanstvo , ne samo prošlo ne kažnjeno , već je vekovima smatrano , i dan dani se smatra , da je to korisno ubistvo jer je učinjeno za spasenja svih na planeti zemlj....
....koji kretenizam , ubistvo nevinog i časnog spasiće sve pa i ništarije neljudske , njegove ubice....
...danas može se slobodno reći da je tačna ona , da neće biti većeg zla na ovom svetu od jerusalimskog zla !

.....današnji čopori su se razigrali , kao milenijumima unazad kako su se zaigrali u Atini , a nokon toga , posle nekoliko vekova u Jerusalimu !
 
...izvitoperen um , takav kakav je , krije se iza čopora , a njegovo lukavstvo njegovu pokvarenost , nečovečnost i tiraniju krije iza prenaglašenog retoričkog patriotizma , kao "dobre namere"....
...interesantno je kako kroz to prolazimo u više navrata , kako uvek zapadnemo u tu zamku "dobrih namera" - koju platimo debelo , krv propišamo , i nikako da se opasuljimo....šta nas to unutar nas vuče sve dublje i dublje u tu spiralu propadanja !?
 
Da su izvitopereni, izvitoperenosti ima za medalju!
Od sve te izvitoperenosti ja više ne umem ni da razlikujem kad je neki čopor u pitanju
kad neki sektaški skup-ritual,
il' je to park neke duševne bolnice u koji su izvedeni pacijenti.
:think:

 
....vučija jazbina , bio je službeni naziv za hitlerovoska komandna mesta , kako ne linijama fronta , tako i u srcu fašističke nemačke...fašistička partiska milicija , bile su elitne grupacije , koje su zvale : vučiji čopr....to ime kasnije su nosile elitne udarne jedinice...

...kako je moguće narod pretvoriti u čopor i koji su društveno politički zahtevi takvog čopora....kažu upućeni , čopor od vođe očekuje sigurnu i stabilnu monetarnu politiku , gde je novac stabilan i u kojoj su stabilne cene i jevtin hleb , krompir i pasulj ....potom u čoporu se razvija svest sa kojom se očekuje boljitak pa i korist , ili najmanje duhovno uživanje u tuđoj nesreći.....takva svest u čoporu bazira se na pohlepi , enormnom sebičluku , bezočnosti , samoljubivosti , primitivizmu , samodovoljnosti , surovosti , neznanju i umišljenosti na poluistinama i očiglednim glupostima.....klasična spirala propadanja kroz duhovnu bedu koju multiplicira siromaštvo !
...čopor koji izraste i živi na ovakvoj duhovnosti , postaje jedno kolektivno biće odano vođi čopora - takozvanom alfa mužjaku , za koga je spreman da se samožrtvuje do istrebljenja....konačno , sa padom vođe , pada i čopor - razgrađuje se na manje skitačke gubitničke grupe , koje proždiru formacije novo nastalih stabilnijih čopora !


....klike , kao neformalne grupe , uglavnom prerastaju u čopore , koje iznedre ritualnim magičnim radnjama viđu čopora , koga obožavaju do sopstvenog samouništenja.....
....sekte , u odnosu na čopor su marginalne pojave....često nastaju od raspadnutih čopora...operišu na užoj teritoriji i za čopor unutar neinteresantnh životnih svera - kratko žive , i uglavnom sve članove sekte uništi brza i efikasna smrt ( duhovna ili pak biološka ) , odjednom !

....sagledavano sa aspekta tekovina XXI veka , teritorija kojom operiše čopor jeste izolovana , te za sav naneki način civilizovan svet može se reći da je ludnica u kojoj je osoblje luđe od pacijenata !

....kako se neguje čopor i čime se hrani , klasičan je primer ove rečenice :

"Ako nam je ikakva uteha, prosečnom žitelju Zimbabvea potrebno je devet godina da zaradi našu godišnju platu, dok je jednom Indonežaninu za isti poduhvat potrebno 13 godina."

http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/...arno-bogati-rezultati-ce-vas-sokirati/qlc0fqj

...rijaliti duhovnost ili totalitarna pinkovizacija....čoporu se pokazuje da na ovom svetu ima sto puta gorih ljudi nego što je on sam...uzdižući ga tako , čopor stiče utisak da je on vrh vrhova !

VRH VRHOVA....ovo je sve učestalija fraza našeg čopora....sve je una VRH VRHOVA .... od vođe čopora pa do poslednje šibicarske kučke u čoporu , sve je sam vrh vrhova ....mi smo šampioni !
 

Back
Top