KO MI DOĐE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

LJILJA MMM

KO MI DOĐE

Oceni ovaj blog

(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)

KO MI DOĐE

Ko mi dođe,
S razlogom je došao (mada je činjenica da većina ne razume taj razlog)
Ko samovoljno ode, (ovde se misli na činjenje dela ili nečinjenje istih, jer i nečinjenje je činjenje obzirom da ima uzrok i posledicu)
Nek mu je sretan put,
Razum mu moj na odlasku zahvaljuje,
Dok duša malko naplakuje (zavisno od slučaja, a ima gi raznih)
Drhteć' na žici
Što na negdašnju, otišlu dušu liči.

majkumu, zaboravih da uzviknem OJHAAA

PS Namerno ne kažem srce, jer ono je samo unutrašnji organ....doduše važan, al' brate, izvikan u prozi i poeziji kao i u životu, naravno, u smislu gore napisanih redaka. A ima i pravolinijsko kretanje, što ne preferiram baš. Dok duša........eee, ona je skup svega što smo mi sami....i dobrog i lošeg i nema pravolinijsko kretanje....više u cik-cak...kao lovački pas

PSPS napisao u pauzici knjigovođa u sezoni
direktorka: Ljiljkaaaaaa.....di siii? Opet si pobegla? Kako uvek uspeš da ukradeš vreme za skitanje?
Ljiljka:....što li ti ne odskitaš, oštrokonđo direktorska....duševna izelice, no si za men' za vek zakačena

Dobar dan.....radimo a?

Pošalji "KO MI DOĐE" na Facebook Pošalji "KO MI DOĐE" na Google Pošalji "KO MI DOĐE" na My Yahoo! Pošalji "KO MI DOĐE" na Live Pošalji "KO MI DOĐE" na MySpace Pošalji "KO MI DOĐE" na Twitter Pošalji "KO MI DOĐE" na Digg Pošalji "KO MI DOĐE" na del.icio.us

Ažurirano 10.01.2016. u 15:14, autor: LJILJA MMM

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Soradze (avatar)
    Volim ove Vaše ozbiljne tekstove, koji na šalu liče...Evo, ja sam došla da Vam kažem, da sa radošću čuvam Ljiljin kamičak, pa kada bude bilo prilike, da Vam ga u vidu amajlije predam....Poštovanje
  2. iamblond (avatar)
    I došli i otišli ljudi..ostavljaju trag u našim dušama...neki osmijeh neki tugu....da ne kažem gorčinu...ali zidaju na ovakav ili onakav našu piramidu života...ali temelji su zauvijek naši.....Hvala Ljiljo ....nisam dugo razmišljala o ljudima koji dolaze, i ostaju..i onima koji samo kao vjetar prođu....
  3. Doktor Zo (avatar)

4. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Soradze
    Volim ove Vaše ozbiljne tekstove, koji na šalu liče...Evo, ja sam došla da Vam kažem, da sa radošću čuvam Ljiljin kamičak, pa kada bude bilo prilike, da Vam ga u vidu amajlije predam....Poštovanje
    E, ako ste došli mada nisam mislila na komentar na blogu
    Blagodarim za kamičak Inače volim kamenje. Imamo ga u avliji kođža. A jedan sam poslala poštom..zove se kamen prijateljstva. Jedva ga uzeše u pošti zbog težine Ima priča o tome.
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    I došli i otišli ljudi..ostavljaju trag u našim dušama...neki osmijeh neki tugu....da ne kažem gorčinu...ali zidaju na ovakav ili onakav našu piramidu života...ali temelji su zauvijek naši.....Hvala Ljiljo ....nisam dugo razmišljala o ljudima koji dolaze, i ostaju..i onima koji samo kao vjetar prođu....
    Pa evo podstakoh ti razmišljanje o tragovima. Svi ostavljamo trag. Onakav si, kakav si trag na drugima ostavio i o tom tragu drugi kad govore, a ne onakav kakav misliš da si. E, to duša koračajući tragove ostavlja.
  6. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Doktor Zo

preteče li kolega?

:caoa:
  7. DOC HOLLIDAY (avatar)
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio DOC HOLLIDAY
    ugursuze nijedan, našao si od razredne
    samo da znaš neću ti pišem blog
  9. Tamišarka (avatar)
    Ko mi dođe, dobro mi došao
    Ko mi ode, dobro mi otišao
    Sve ima svoje razloge, samo mi nismo u određenom trenutku svesni toga.
    Dobar, suncan i veseo ovaj ponedeljak
  10. mizaca (avatar)
    Dobro ti je ovo za zivce.....Odlicno......
  11. DOC HOLLIDAY (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    ugursuze nijedan, našao si od razredne
    samo da znaš neću ti pišem blog

ne samo naisao nego i procitao
  12. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Tamišarka
    Ko mi dođe, dobro mi došao
    Ko mi ode, dobro mi otišao
    Sve ima svoje razloge, samo mi nismo u određenom trenutku svesni toga.
    Dobar, suncan i veseo ovaj ponedeljak
    Baš tako
    Au.....da li je bio sunčan ili ne, ne znam......mrklina me dovede u kancelariju, mrklina će me odvesti
    ali da je bio dobar, jeste i umorna je, ali to valjda ide skupa

za tebe
  13. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio mizaca
    Dobro ti je ovo za zivce.....Odlicno......
    i za mozak
  14. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio DOC HOLLIDAY
    ne samo naisao nego i procitao
    Mašala....sad sam stvarno zatečena