NOVOGODIŠNJA ČESTITKA BLOGERSKOM SVETU !

Cestitka%20NG%20123loncar_zps36axv90z.gif

Želim Vam puno zdravlja , dobrog raspoloženja i uspeha u svakoj zamisli - kako Vama , tako i Vašoj porodici !

Srećna Nova Godina !
 
mari47;bt283165:
Dragi Lončar, kume....Uzvraćam ti najlepše želje...
Slušaj i uživaj ( nemoj da nisi odslušao) :konfete:

Draga Mari od sveg srca ti hvala ! Ja sam naprosto ludi muzičko nepismeni uživalac ove vrste muzike ! Pavaroti je moje božanstvo !
Naprosto , jednostavno volim ovu vrstu muzike ! Mogu da živim sa njom !
Rano sam naučio da ono što se voli i ljubavi prema njemu uživa , ne treba analizirati ! Zato sam , kad je ova muzika upitanju ostao na tom nivio , koji se zove muzička nepismenost sa sklonoću ka večnom uživanju ! Ova muzika je jedna od retkih stvari koju ne analiziram , proučavam , odgonetnjujem i tragam za širim aspektima njenog uticaja ne samo na mene , već i na svet oko mene ! Jednostavno volim je i verujem u nju i dobre ishode sa njom !

Evo podeliću sa tobom i sa svima koji su dobrog raspoloženja za ovu muziku , jedan muzički klip u kome mene muzika , bar mene , diže lagano iz mrtvih do neslućenih visina !
Poslušaj :

Pozdrav i još jednom hvala !
 
Čovek voči da sluša druge , naročito prijatelje - tad svata da nije sam i izgubljen u beskrajnim prostranstvima sveta ...u samoći čovek se postepeno otuđuje od svoje ljudske prirode - koja je izmeđuostalog i druželjubiva pa je zbog toga i društvenoljubiva !...
...često ste u mojim mislima , prijatelji dragi...kud bih bez Vas !
...možda ova muzika može uspešnije da iskaže moja osećanja u vezi ovoga o čemu govorim :

 
...nemoj životati...meni poljubaca nikad dosta...bez tri nema razgovora....

...skoro sam tu pokušao da razvijem diskusiju o poreklu tog našeg običaja da se triput poljubimo - kad se sretnemo , pozdravljamo , opraštamo , čestitamo i šta ti ja znam kad se sve ne ljubimo....i gotovo nadrljah...dal što ja tragam za poreklom stvari i običaja , dal što podosta razumem ili bar poštujem običaje , stare koliko i poreklo društva doseže , dal zbog velikog neznanja ukorenjenog kod našeg intelektualnog blogerskog sveta , tek , neslavno skončah u toj raspravi....

...a ovo ritualno , triputa ponavljanje jedne te iste radnje , koja nije samo u vezi ljubljenja , krštenja , klanjanja i šta ja sve znam kad se to praktikuje - vuće korene još iz višebožja , a i danas je praktikuju šamani kao svojevrsnu nemu bajalicu....

* prvi put se radnja bajanja izvodi za prošla vremena
*drugi put za sadašnji trenutak
*treći put za budućnost

....ljudi koji odbiju drugi ili treći poljubac , pozdrav ili sl. , podsvesno se spremaju za kakav neprijateljski gaf ili netrpeljivost !

...na gifu se vide stara božanstva u troliku - obrati pažnju....
...kao da tri ima nekakvu svetu magičnu moć....


...mada ja iskren da budem , pristalica sam i četvorstva - stoterstva , ali čovečanstvo nije spremno za takve istine....no možda će veliki svetski majstor masonskih loža da objasni zašto svaku istinu treba sagledavati iz trideset devet uglova...možda !

Pozdrav !
 
P.S. ZXY je izneo ovu stvar sa slovenskim kalendarom i izprovocirao me ( pozitivno )...no kao da to saznanje o njegovom postojanju ljude vređa....nelagodno se osećaju , dal zbog neznanja o svom poreklu , dal zbog osećaja da se na neki način prezrelo to poreklo i nepodištavalo - odbacilo , tek ljudi u svojoj neverici postaju ogorčeni pa i grubi.....koliko je znanje moćno i svetlo , toliko je neznanje surovo i mračno....
...a ono ima pak ljudi , koji žive da svakog dana nešto saznaju , razotkriju i nauče , pa su radosni i srećni što im dan nije propao....
....ima gi razni ljuđi - što bi rekli južnjaci !
 
123loncar;bt283305:
...nemoj životati...meni poljubaca nikad dosta...bez tri nema razgovora....

...skoro sam tu pokušao da razvijem diskusiju o poreklu tog našeg običaja da se triput poljubimo - kad se sretnemo , pozdravljamo , opraštamo , čestitamo i šta ti ja znam kad se sve ne ljubimo....i gotovo nadrljah...dal što ja tragam za poreklom stvari i običaja , dal što podosta razumem ili bar poštujem običaje , stare koliko i poreklo društva doseže , dal zbog velikog neznanja ukorenjenog kod našeg intelektualnog blogerskog sveta , tek , neslavno skončah u toj raspravi....

...a ovo ritualno , triputa ponavljanje jedne te iste radnje , koja nije samo u vezi ljubljenja , krštenja , klanjanja i šta ja sve znam kad se to praktikuje - vuće korene još iz višebožja , a i danas je praktikuju šamani kao svojevrsnu nemu bajalicu....

* prvi put se radnja bajanja izvodi za prošla vremena
*drugi put za sadašnji trenutak
*treći put za budućnost

....ljudi koji odbiju drugi ili treći poljubac , pozdrav ili sl. , podsvesno se spremaju za kakav neprijateljski gaf ili netrpeljivost !

...na gifu se vide stara božanstva u troliku - obrati pažnju....
...kao da tri ima nekakvu svetu magičnu moć....


...mada ja iskren da budem , pristalica sam i četvorstva - stoterstva , ali čovečanstvo nije spremno za takve istine....no možda će veliki svetski majstor masonskih loža da objasni zašto svaku istinu treba sagledavati iz trideset devet uglova...možda !

Pozdrav !
__________
Ja se sećam da se meni baš dopala ta vasa prica o tom trojstvu i da sam rekla da zasluzuje zaseban blog :)
:cmok2:
:cmok2:
:cmok2:
:zblesav:
ps.
priznajem da mi je bilo potrebno vreme da shvatim vase recenice iz razloga što je za to bilo neophodno da upoznam ovu sredinu i osetim njenu klimu,
ako nešto mi se nedopadne, ili ne razumem ja ču opet da ukrstim reči, k'o sad poljupce kad mi se dopada. :)
a ova naslovna čestitka pogotovo, stvarno ste je izbrusili i ucinili za moj ukus najlepsom i najoriginalnijom koju sam videla.
:zpozdrav:
(dobro je utrefih smajlije(ko -koga ljubi)-obzirom da mi je prvi put! hehehe)
živi bili!
:)
 
123loncar;bt283257:
Čovek voči da sluša druge , naročito prijatelje - tad svata da nije sam i izgubljen u beskrajnim prostranstvima sveta ...u samoći čovek se postepeno otuđuje od svoje ljudske prirode - koja je izmeđuostalog i druželjubiva pa je zbog toga i društvenoljubiva !...
...često ste u mojim mislima , prijatelji dragi...kud bih bez Vas !
...možda ova muzika može uspešnije da iskaže moja osećanja u vezi ovoga o čemu govorim :

___
jeste taj mesec zasluzio sonatu,
moracu se i ja dat u odu kakvu . :)

Mesec nikog nije zivog sprzio,vodu presusio,zednog ucinio,,
goru izgoreo,izbledeo...

Sigurno jer je najverniju Zvezdu Danicu voleo.
Sunce ako zivot daje, mesec zivotu neda da staje,
mesec umereno odasipa zrake sjajne i tiho,bez galame
pred odanu zvezdu svoju,saputnicu dragu staje,
mesec daje, i ne trazi za uzvrat niti jednu vlas trave.
:zpozdrav:
 
123loncar;bt283305:
...nemoj životati...meni poljubaca nikad dosta...bez tri nema razgovora....

...skoro sam tu pokušao da razvijem diskusiju o poreklu tog našeg običaja da se triput poljubimo - kad se sretnemo , pozdravljamo , opraštamo , čestitamo i šta ti ja znam kad se sve ne ljubimo....i gotovo nadrljah...dal što ja tragam za poreklom stvari i običaja , dal što podosta razumem ili bar poštujem običaje , stare koliko i poreklo društva doseže , dal zbog velikog neznanja ukorenjenog kod našeg intelektualnog blogerskog sveta , tek , neslavno skončah u toj raspravi....

...a ovo ritualno , triputa ponavljanje jedne te iste radnje , koja nije samo u vezi ljubljenja , krštenja , klanjanja i šta ja sve znam kad se to praktikuje - vuće korene još iz višebožja , a i danas je praktikuju šamani kao svojevrsnu nemu bajalicu....

* prvi put se radnja bajanja izvodi za prošla vremena
*drugi put za sadašnji trenutak
*treći put za budućnost

....ljudi koji odbiju drugi ili treći poljubac , pozdrav ili sl. , podsvesno se spremaju za kakav neprijateljski gaf ili netrpeljivost !

...na gifu se vide stara božanstva u troliku - obrati pažnju....
...kao da tri ima nekakvu svetu magičnu moć....


...mada ja iskren da budem , pristalica sam i četvorstva - stoterstva , ali čovečanstvo nije spremno za takve istine....no možda će veliki svetski majstor masonskih loža da objasni zašto svaku istinu treba sagledavati iz trideset devet uglova...možda !

Pozdrav !
______
Nadjoh kako je mene inspirisala vasa priča o pravilu da se 3 x ljubi
(jednom za proslost,jednom za sadasnjost,jednom za budućnost)
drzim i dalje da bi o poreklu tih i drugih običaja trebali naciniti blog :)

"LadyDydy - 18.08.2015. 17:19

brojalicu poljubaca
za proslost zbrajala,za sadašnjost gradirala
za buducnost brojanicu -zastitnicu voljenom darivala,
sve u mraku,sve junaku ...srca svoga..."
 
...to trojstvo , ili takva praktikovanja trojstva u životu ( recimo kod rukopozdravljenija , triput se protrese ruka i pre svakog protresanja blago stegne šaka ) , zapravo je bajanje rasprostranjeno u svakodnevnom životu , koje treba da razvije optimizam i veru u dobre životne ishode....
...ove bajalice koriste moć dodi , prirođenu našu datost telesnih ćelija....konačno sisari obožavaju da se dodiruju...delfini su u tome nezajažljivi.....dodirom gradimo budućnost čvrsću nego rečima i ugovorima....projektuju se takozvane dobre energije u našem biću sa kojima se gradi uspeh !

....sigurno je da treba o tome pisati i ta saznanja praktikovati - zbog boljitka...

....konačno , programirani ratnici , zlice ne vole da se dodiruju / rukuje , a taman posla da se ljube sa namerom da grade prijateljstvo.....to je za njih ubitačno ! ...ubitačnije nego istina ....

Pozdrav !

Mir međ nama dobri ljudi !
 
123loncar;bt283556:
...to trojstvo , ili takva praktikovanja trojstva u životu ( recimo kod rukopozdravljenija , triput se protrese ruka i pre svakog protresanja blago stegne šaka ) , zapravo je bajanje rasprostranjeno u svakodnevnom životu , koje treba da razvije optimizam i veru u dobre životne ishode....
...ove bajalice koriste moć dodi , prirođenu našu datost telesnih ćelija....konačno sisari obožavaju da se dodiruju...delfini su u tome nezajažljivi.....dodirom gradimo budućnost čvrsću nego rečima i ugovorima....projektuju se takozvane dobre energije u našem biću sa kojima se gradi uspeh !

....sigurno je da treba o tome pisati i ta saznanja praktikovati - zbog boljitka...

....konačno , programirani ratnici , zlice ne vole da se dodiruju / rukuje , a taman posla da se ljube sa namerom da grade prijateljstvo.....to je za njih ubitačno ! ...ubitačnije nego istina ....

Pozdrav !

Mir međ nama dobri ljudi !
___________


Kad pomenuste bajalice,ja se setih"baba Jane" i priča vezanih za to: da se baš na najveće svece najviše baje -prlja.

...Što se tiče pravih poljubaca ja licno nem' ništa protiv njih jos manje rukovanja i dodira dok god vidis koga ""diraš" :) (pisah čak o poljupcima i dodirima bez kraja)
a sto se tiče elektronaca , priznajem da sam "septična" hehe i time muške nervirala, jer kako neko ovde reče , mozda tamo neki "čudak" gleda, vreba , neko koga ne bih ni u ludilu poljubila...nije mi bas prirodno poljubiti Stranca...ali kako se odomaćujem ,kravim se i ja ..pa počeh sa -za kreativnost poljubce vama , ko zna gde zavrsim :)
Meni to prirodno tek kad se zna ko koga, a i zasto nije lose da se zna :) Tako da primam iskrene ,prave, ljubavne, prijateljske a ne "tematski navodjene raketne.

Tek 100% natural
je prava stvar :)
:zpozdrav:
 

Back
Top