NEVIDLJIVOST POZITIVNIH STVARI - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Soradze

NEVIDLJIVOST POZITIVNIH STVARI

Oceni ovaj blog
"Ako pogledamo ko je sve vidljiv u našem javnom prostoru, postaje jasno zašto su nevidljivi pametni ljudi u koje ne treba ubrajati ni samo intelektualce, ni sve intelektualce....Kako god da je stanje loše, vidi se da se nešto menja,makar toliko da smo iskopali rovove, započeli borbu, usmerili reflektore ne prema problemima, već prema rešenjima"...

Dragi blogeri, kao jedna od najstarijih među nama, imam potrebu da kažem, da ne želim da pripadam neodgovornoj generaciji, nedostojnoj predaka i potomaka, ne želim da pripadam generaciji brodolomnika zaljubljenih u svoje nevolje, puni prezira prema svojim i tuđim kvalitetima, koja čeka da nam donesu gotova rešenja negde van nas. Moj optimizam podrazumeva volju za promenom ovog ambijenta na blogu, koji preti da postane mučan i ovo je moje pružanje ruku prema vama da zajedno pokušamo da promenimo nastalo stanje. Pripadam ljudima koji veruju u bolje, u budućnost, u ljubav i u lepotu međuljudskih odnosa koji prestaju da budu zatvoreni u stare odnose, klišee i forme, spremna sam da prihvatim sopstvenu odgovornost, da oprostim, želim da širim radost oko sebe i da budem zahvalna na lepoti druženja

Pročitala sam moja dva posta "Kako se ja zovem" i "Luda baba" i na svoju ogromnu radost pročitala divne komentare blogera koji više ne komuniciraju samnom. Napisali su svoje komentare pre tri i po meseca i pretvorili se za to vreme u nekakvu grupu mojih neprijatelja, a da ja zapravo ni ne znam šta je pravi razlog tome...pretpostavljam da su nekakve loše konstrukcije, nečije izmišljotine, nekakve slučajnosti i loše razumevanje dovele do zaleđivanja odnosa. Uverena sam da je moja dužnost da budem primer, da se pomerim iz mrtve tačke, da pozovem sve blogere na ponovno druženje, na davanje i primanje radosti zajedništva, pozivam blogere da nastave da pružaju ljubav jedni drugima, baš kao što ja sada činim i pružam ruke prijateljstva , pune ljubavi prvo onim blogerima koji me ne vole, a ono što ostane biće radost za one sa kojima sam u prijateljskom razumevanju.

Verujem, dragi blogeri, da ćete ove moje reči shvatiti kao najlepšu i najiskreniju novogodišnju čestitku, volela bih da rasterećeni od loših emocija, uđemo svi zajedno u Novu godinu sa punom verom u lepotu i kvalitet novog, istinski lepog druženja. Mislim na sve vas sa velikom toplom emocijom i zahvalna sam vam što ste me naveli da se promenim na mnogo bolje i da načinim mali korak ka dobrom, koji je lako učiniti, a volela bih da i vi probate da učinite isto.

Dragi moji prijatelji, verujte u ljubav, sreću, kreativnost, prijateljstvo, verujte u blogere oko vas, verujte u pozitivne stvari, iako su nevidljive u nastupajućoj godini!!

Voli vas vaša Soradze

Pošalji "NEVIDLJIVOST POZITIVNIH STVARI" na Facebook Pošalji "NEVIDLJIVOST POZITIVNIH STVARI" na Google Pošalji "NEVIDLJIVOST POZITIVNIH STVARI" na My Yahoo! Pošalji "NEVIDLJIVOST POZITIVNIH STVARI" na Live Pošalji "NEVIDLJIVOST POZITIVNIH STVARI" na MySpace Pošalji "NEVIDLJIVOST POZITIVNIH STVARI" na Twitter Pošalji "NEVIDLJIVOST POZITIVNIH STVARI" na Digg Pošalji "NEVIDLJIVOST POZITIVNIH STVARI" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. sanja* (avatar)
    Jedna lasta ne čini proleće, a niti jedan komentar karakter.
    Ja tebi želim manje sekiracije zbog toga što su ljudi takvi kakvi su
    I da uvidiš da je jedina prava lepota - istina. Ma kakva bila

(htela sam taman da stavim blog o pesimizmu naspram optimizma, al sad neću, kad si već postavila ovako. Tj. hoću, al drugi put )
  2. Soradze (avatar)
    Draga Sanja*, hvala na komentaru. Hoću da ti kažem da je moja istina da sebe pokrećem u boljem smeru i da me ne sekiraju ljudi koji idu u suprotnom.
  3. faraonn (avatar)
    ...kako ti sve to k srcu primas , moja draga Soradze...
    Istine, iskrenosti, posten odnos i realno vrednovanje
    nose samo oni koji moraju jer su Pojedinci,
    ostale vrijedja iritira
    tjera na civavljenje i sve ono sto ni oni to nijesu,
    zato Ove veceri
    pozdrav svima
    da bar jednom,- budemo Jedno.!
    Faraonn
  4. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    ...kako ti sve to k srcu primas , moja draga Soradze...
    Istine, iskrenosti, posten odnos i realno vrednovanje
    nose samo oni koji moraju jer su Pojedinci,
    ostale vrijedja iritira
    tjera na civavljenje i sve ono sto ni oni to nijesu,
    zato Ove veceri
    pozdrav svima
    da bar jednom,- budemo Jedno.!
    Faraonn
    Hvala ti, dragi Prijatelju, na divnim rečima, razumevanju i podršci da budemo Jedno. Hoću da kažem svima da mi je iskreno prijateljstvo sa Faraonnom pomoglo da se sa lakoćom vratim svojoj suštini i da sa lakoćom, otvorenog srca nastavim da volim ljude oko sebe.
  5. zxy (avatar)
    …Рекоше ми неки да се саблажњавају јер у Цркви виде много наопаких ствари, а ја сам им рекао: ‘Ако упиташ муву: ‘Има ли овде у околини цвећа?’, она ће рећи: ‘Не знам: али тамо доле има много конзерви, ђубрета, прљавштине’, па ће ти набројати сва ђубришта која је обишла. А ако упиташ пчелу: ‘Јеси ли видела неку прљавштину у околини?’, рећи ће ти: ‘Прљавштину? Не, нисам је видела нигде; овде је све пуно мирисног цвећа’ и испричаће ти ког све цвећа има по баштама и пољима и тако даље. Видиш, мува зна само где постоји ђубре, док пчела зна да тамо цвета љиљан, а мало даље зумбул…

Ali čovek nije ni muva ni pčela što stvar malo komplikuje mada...sada je na redu Nova godina pa da prvo to proslavimo kako valja.Srećno ti bilo novo leto Soradze i ...da nastaviš započeto
  6. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    …Рекоше ми неки да се саблажњавају јер у Цркви виде много наопаких ствари, а ја сам им рекао: ‘Ако упиташ муву: ‘Има ли овде у околини цвећа?’, она ће рећи: ‘Не знам: али тамо доле има много конзерви, ђубрета, прљавштине’, па ће ти набројати сва ђубришта која је обишла. А ако упиташ пчелу: ‘Јеси ли видела неку прљавштину у околини?’, рећи ће ти: ‘Прљавштину? Не, нисам је видела нигде; овде је све пуно мирисног цвећа’ и испричаће ти ког све цвећа има по баштама и пољима и тако даље. Видиш, мува зна само где постоји ђубре, док пчела зна да тамо цвета љиљан, а мало даље зумбул…

Ali čovek nije ni muva ni pčela što stvar malo komplikuje mada...sada je na redu Nova godina pa da prvo to proslavimo kako valja.Srećno ti bilo novo leto Soradze i ...da nastaviš započeto
    Dragi ZXY, shvatila sam odavno kakva lepota od čoveka postoji iza nicka ZXY, onda kada sam čitala tvoju pričicu o tvom i Savinom nemuštom razgovoru, prilikom tvoje noćne šetnje pored reke. Sada ti se zahvaljujem na tvojoj poseti, divnoj pričici o muvi i pčeli i lepim željama upućenim meni. Raduje me što se pojačava zuj pčelica na mom blogu. Hvala ti, dragi prijatelju, za lepotu druženja, kojom me obasipaš. Srećna ti Nova godina, sa željom da nastavimo započeto!!
  7. LJILJA MMM (avatar)
    http://forum.krstarica.com/entry.php...ZGALI%C4%8CICE

Sigurna sam da ćete ovde nači moj odgovor na ovaj Vaš blog i želju.
    Ljudi mogu dati samo ono što u sebi imaju, bilo dobro ili loše.
    Očekujemo od drugih samo ono što u sebi imamo, bilo dobro ili loše, jer samo to umemo da prepoznamo.
    Kada dobijemo ono što ne prepoznajemo kao deo sebe, dolazi do razočarenja.
    Možete se truditi i dalje, pružati prilike, ali, jednom kad se razočarate, znajte da ćete opet. Zašto? Zato što plastična operacija suštine nije moguća, ni vaše, ni tuđe.
    Ono što vodi napretku je menjanje sebe, tačnije, prilagođavanje. Anais Nin je apsolutno u pravu, a i ja Pored toga, druge ne možemo menjati, ma koliko želeli.
    O davanju:
    Da bi bio zdravo tuđ, moraš prvo biti zdravo svoj.....e, ovo sam rekla ja

Sve najbolje Soradže u narednoj godini, više pisanja, lepog druženja i ne rasplinjujte se
  8. iamblond (avatar)
    Ne okreći se onome što te ne zadovoljava...ljude mijenjati ne možeš....takvi su kakvi su vlatitim izborom...ja bih prije rekla izgubljenošću, ne znanjem...nisu nimalo bitni...ima nas koji volimo, koji živimo ljubav...koji je dajemo...i uzimamo...jedino je to bitno..sve ostalo..kako rekoh u jednom blogu je nevidljivo..ne postoje...jer davanjem važnosti nevažnom...zapravo samo hranimo nečije komplekse...i dakle..naprijed draga moja prijateljice...u tvojem smjeru...tvojom cestom...ne pozdravljaš svakoga stranca cestom kojom prolazimo...neka ostanu stranci....puno ljubavi, zdravlja i puno blogova ti želim od srca....<3
  9. svetlost duse (avatar)
    Zasto bi sebe uopste posmatrala kroz masu , masu blogera i trazila lepotu zivota u njima ? Trazis ono sto sama nemas a mozes dobiti samo ono sto i ti das. Prepoznati ljubav moze samo onaj koji u sebi ima osecaj ljubavi ! Nismo svi ovde na istom nivou svesti a ona je uslov za postojanje ljubavi. LJudi u masi ne mogu razmenjivati osecanja to moze samo pojedinac u odnosu na pojedinca. Ovde se mogu razmenjivati samo misli na mentalnom nivou.
    DRUZENJE je za prazne ljude , za vremenski okvir. Cemu sluzi druzenje ? Pa druzenje sluzi energetskom vampirizmu kao i svaka mentalna komunikacija.
    Kroz ovaj blog provejava nezadovoljstvo i sebicnost tj.,, ajmo maso da pobedimo nekog pojedinca koji se eto drznuo da bude svoj '' !
    Zasto bi uopste SADA moralo biti kao NEKAD ? Ako neko nije u stanju da dozivi ovo SADA onda treba da se dogovori sam sa sobom a ne sa masom koja niti ima sposobnost osecanja niti svest !
    ZELIM TI PUNO LJUBAVI U NOVOJ GODINI koju ces pre svega ti pruziti onim retkim pojedincima koji sigurno postoje u tvom malom svetu ! z:):zjelka2:
  10. 123loncar (avatar)
  11. Soradze (avatar)
    Dragi prijatelji, hvala što svratiste u moje dvorištance i ostaviste svoje komentare.
    Imala sam prijatelja, starog doktora, neuropsihijatra, koji mi je jednom prilikom na pitanje: "kako ljudi postaju mudri?" odgovorio: "Posle menopauze, kada im hormoni izađu iz glave"....E, pa da kažem i ovo: Lady Dildy je jednom prilikom sva važna napisala komentar da nju pokreću hormoni, a meni se rugala, jer sam baba ...pa evo da joj kažem i ovo, da mene pokreće brufen!! (mada me pokreću i fotke frizure perika Luja XIV i Daun Sindrom pogled) Neka se raduje još više...
    Znam da se moji već provereni prijatelji sa bloga neće naljutiti na ovo što ću reći, a to je da je ceo tekst bio upućen baš onima koji su se posle nekog vremena pojavili u mom dvorištancu i oglasili se svaki na svoj način svojim komentarom. Samo se pitam šta bi bilo da se pojavila ova što ne skuplja noge, ili njen mentor..pobegla bih na Sirijus....ili bih se odjavila, .promenila bih nick name u "omiljena" i vratila na ovaj blog, hahahah....Moram da pozdravim sve dobrice, koji su dušebrižno davali savete da li treba, kako treba i kome davati ljubav, na čelu sa sanjalicom, koja voli da mućka brabonjke u glavama pink dama.i nudi svoja hipotetička razmišljanja, pa ko raume-razume...Lončaru moram da kažem da se potrudi da me sada razume i da ne pokušava da me ponovo šalje u Ameriku, jer će se sresti sa gnevom mađarskih kočijaša.....Lončar mi se uvek dopadao, jer se kod njega oseća da ispod mrguda čuči dobrica....ZXY-ja volim zato što je građanin, šmeker, prefinjenog štofa, umeren i kultivisan...
    Eto, dragi moji prijatelji, meni su hormoni izašli iz glave, pa sam se probudila u nekom drugačijem svetu, sa drugačijim bojama, drugačijim mislima i osećanjima. Nadam se da vas nisam razočarala.....jer, to ste i tražili od mene, zar ne???
  12. sanja* (avatar)
    Postala si nadžak baba od lude babe.
    Šta ti treba to prepucavanje na blogu, aman, blokiraš i ćao zdravo.
    Ovako pristaješ da budeš učesnik farme.

Osim toga, ovolika jed zbog nekoga ko nije vredan pomena se svakako ne uklapa u čežnju ka optimizmu, pčelicama koje vide samo cveće, isl.

S tim da je taj deo sasvim ok - priča o muvama i pčelama je skroz promašena, i na to je zxy i ukazao onim da su ljudi, jel, ipak malo kompleksniji od insekata.

Aj, srećna nova, i preporuči još nešto od Hamvaša.

P.S.
    Tužiću te za autorska prava.
    Znaš ti zašto
  13. 123loncar (avatar)
    ...večeras preporučujem malo muzike , tek onako , neobavezno :

14. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    Postala si nadžak baba od lude babe.
    Šta ti treba to prepucavanje na blogu, aman, blokiraš i ćao zdravo.
    Ovako pristaješ da budeš učesnik farme.

Osim toga, ovolika jed zbog nekoga ko nije vredan pomena se svakako ne uklapa u čežnju ka optimizmu, pčelicama koje vide samo cveće, isl.

S tim da je taj deo sasvim ok - priča o muvama i pčelama je skroz promašena, i na to je zxy i ukazao onim da su ljudi, jel, ipak malo kompleksniji od insekata.

Aj, srećna nova, i preporuči još nešto od Hamvaša.

P.S.
    Tužiću te za autorska prava.
    Znaš ti zašto
    Znam zašto!!! e, ti kažeš šta imaš, pa onda blokiraš...a meni kažeš blokiraj....željna sam i ja da opletem jezičinom kao i ti!!! Baš je do džadža!! Ma pčelice su bile šlagvort....Od Hamvaša: Briga o životu!! Super si, srećna i tebi Nova, želim ti da se zaposliš kao ilustrator!!! A, jel lepa željica?? Neka ti se ispuni!!
  15. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...večeras preporučujem malo muzike , tek onako , neobavezno :

Hvala Lončar i za dolazak i za muziku!! Znala sam da ste dasa i po!!
  16. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio Soradze
    Znam zašto!!! e, ti kažeš šta imaš, pa onda blokiraš...a meni kažeš blokiraj....željna sam i ja da opletem jezičinom kao i ti!!!
    Da, al ja oplićem momentalno i na licu mesta, a ne naknadno na posebnom blogu
  17. svetlost duse (avatar)
    Hehehee , ma kakvi saveti i brabonjci ? Bas me briga sta ce ko da radi sa svojim malim bednim zivotom.... uzivaj bre ! z:lol:z:poz:
  18. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    Da, al ja oplićem momentalno i na licu mesta, a ne naknadno na posebnom blogu
    e, zato te i volim!!! mene su vaspitavali da kažem: "ljubim ruke" i da ne idem u komšiluk na kafu, tako da ja da lajem samo u svom dvorištu
  19. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Soradze
    Dragi prijatelji, hvala što svratiste u moje dvorištance i ostaviste svoje komentare.
    Imala sam prijatelja, starog doktora, neuropsihijatra, koji mi je jednom prilikom na pitanje: "kako ljudi postaju mudri?" odgovorio: "Posle menopauze, kada im hormoni izađu iz glave"....E, pa da kažem i ovo: Lady Dildy je jednom prilikom sva važna napisala komentar da nju pokreću hormoni, a meni se rugala, jer sam baba ...pa evo da joj kažem i ovo, da mene pokreće brufen!! (mada me pokreću i fotke frizure perika Luja XIV i Daun Sindrom pogled) Neka se raduje još više...
    Znam da se moji već provereni prijatelji sa bloga neće naljutiti na ovo što ću reći, a to je da je ceo tekst bio upućen baš onima koji su se posle nekog vremena pojavili u mom dvorištancu i oglasili se svaki na svoj način svojim komentarom. Samo se pitam šta bi bilo da se pojavila ova što ne skuplja noge, ili njen mentor..pobegla bih na Sirijus....ili bih se odjavila, .promenila bih nick name u "omiljena" i vratila na ovaj blog, hahahah....Moram da pozdravim sve dobrice, koji su dušebrižno davali savete da li treba, kako treba i kome davati ljubav, na čelu sa sanjalicom, koja voli da mućka brabonjke u glavama pink dama.i nudi svoja hipotetička razmišljanja, pa ko raume-razume...Lončaru moram da kažem da se potrudi da me sada razume i da ne pokušava da me ponovo šalje u Ameriku, jer će se sresti sa gnevom mađarskih kočijaša.....Lončar mi se uvek dopadao, jer se kod njega oseća da ispod mrguda čuči dobrica....ZXY-ja volim zato što je građanin, šmeker, prefinjenog štofa, umeren i kultivisan...
    Eto, dragi moji prijatelji, meni su hormoni izašli iz glave, pa sam se probudila u nekom drugačijem svetu, sa drugačijim bojama, drugačijim mislima i osećanjima. Nadam se da vas nisam razočarala.....jer, to ste i tražili od mene, zar ne???
    Draga Soradze samo kaži šta piješ i ...odmah dodje ...za reči one fine
  20. faraonn (avatar)
    ...Soradze,
    ne cudi me kad neko pise
    jer ima i umije to
    ali kad neko dodje
    pa pise i nesvjesno pise svoju autobiografiju
    a,
    i njega/nju razumijem
    ali tebi teska srca moram oprostiti
    kad smazes snage
    i na ocigledne prostakluke