Duško Radović o vaspitanju dece.

Duško Radović :

1. Ako vec tučete svoju decu tucite ih bez razloga jer su svi ostali razlozi gluplji.

2. Ne kažnjavajte svoju decu I kada su kriva jer će ih život kažnjavati I kada nisu.

3. Onaj ko ne zna da vaspitava decu bolje da ih ne vaspitava, bolja su nevaspitana deca nego loše vaspitana.


Artur Schopenhauer:

1. Ko nije spreman da trpi, radije neka ne rađa.
 
Normalnom roditelju nisu potrebne nečije misli,da bi uspešno vaspitavao svoju decu....Majka ima praiskonski osećaj šta je dobro za njeno čedo, a šta ne i taj osećaj ne mogu da pomute ni najveći mislioci sveta P.S. Sviđa mi se kada muškarac razmišlja o rađanju :D i trpljenju... Pozz
 
LJILJA MMM;bt282657:
Artur Schopenhauer nije imao dece..ni žene....ali je imao popriličan konflikt sa ženskim rodom...i ljudskim rodom uopšte.
Ne pada mi na pamet da sporim njegovu genijalnost u svemu ostalom osim kada se radi o porodici, ženama, deci.

Imate li Vi dece?


Svima koji me to pitaju odgovorim ovako:

Ako pijem vodu nisam vodoinstalater.
Ako vozim kola nisam automehaničar.
Ako sam oženjen nisam ginekolog.
Ako imam decu ne znači da znam da ih vaspitavam.

Da imam decu.

Inače ja ne znam da vaspitavam decu ja sam naveo šta je Duško Radović rekao o vaspitanju dece a ne ja.
Decu sam vaspitavao i još ih vaspitavam po ovome što je rekao Radović, znači ne vaspitavam jer nemam pojma o vaspitanju ja sam inženjer građevine, ne kažnjavam ih jer će ih život kažnjavati i kada nisu kriva, i nikada nisam udario svoje dete bez obzira šta da je napravilo.

Ovo od Duška Radovića je jedino od saveta što sam ja našao o vaspitanju sve instituti i zavodi kod nas plata svaki mesec a niko da napiše neki savet o vaspitanju dece a da ti ne treba diploma medicinskog fakulteta specijalizacija iz neuropsihijatrije da bi razumeo. A veruj mi tražio sam.

A da zaboravi da napišem prezadovoljan sam rezultatima vaspitanja ili izostanka istog. Zamisli ima 2,5god i voli obdanište. Ljudi iz moje okoline ne mogu da se načude:bye:
 
Poslednja izmena:
Soradze;bt282659:
Normalnom roditelju nisu potrebne nečije misli,da bi uspešno vaspitavao svoju decu....Majka ima praiskonski osećaj šta je dobro za njeno čedo, a šta ne i taj osećaj ne mogu da pomute ni najveći mislioci sveta P.S. Sviđa mi se kada muškarac razmišlja o rađanju :D i trpljenju... Pozz
Samo što ta tvoja teorija ima malu RUPU.

A to su ove majke koje skoro svaki dan ubijaju svoju tek rođenu decu(čedomorke) a ima slučajeva i gde su zadavile i malo stariju decu. O majkama koje svaki dan ali svaki dan ubijaju svoju NEROĐENU DECU neću ni da trošim reči.

Super ti je teorija o praiskonskom osećaju ali samo što ima MNOGO IZUZETAKA jedno 50%.:ok:
 
Vladimir M.;bt282661:
Svima koji me to pitaju odgovorim ovako:

Ako pijem vodu nisam vodoinstalater.
Ako vozim kola nisam automehaničar.
Ako sam oženjen nisam ginekolog.
Ako imam decu ne znači da znam da ih vaspitavam.

Da imam decu.

Inače ja ne znam da vaspitavam decu ja sam naveo šta je Duško Radović rekao o vaspitanju dece a ne ja.
Decu sam vaspitavao i još ih vaspitavam po ovome što je rekao Radović, znači ne vaspitavam jer nemam pojma o vaspitanju ja sam inženjer građevine, ne kažnjavam ih jer će ih život kažnjavati i kada nisu kriva, i nikada nisam udario svoje dete bez obzira šta da je napravilo.

Ovo od Duška Radovića je jedino od saveta što sam ja našao o vaspitanju sve instituti i zavodi kod nas plata svaki mesec a niko da napiše neki savet o vaspitanju dece a da ti ne treba diploma medicinskog fakulteta specijalizacija iz neuropsihijatrije da bi razumeo. A veruj mi tražio sam.

A da zaboravi da napišem prezadovoljan sam rezultatima vaspitanja ili izostanka istog. Zamisli ima 2,5god i voli obdanište. Ljudi iz moje okoline ne mogu da se načude:bye:

:lol: E, ovako je već mnogo bolje i tačnije.
Tako i mi vaspitavamo svoju, iz sopstvenog neznanja o vaspitanju, i lično, jako sam zadovoljna postignutim. Takođe su obožavali su obdanište.
 
Radovića su (nađi biografiju) tukli kao malog.

Je li zato postao psihički poremećeni sociopata? :)

Jednako su kao mali dobijali batine Tven, Ćopić, Nušić, Tesla, Ršumović, Milutin Milanković, Mika Alas isl.

Zaista preporučujem da se pročita lektira. Biće dobro i da decu uputiš da čitaju, iako ti ne čitaš. To je dobro za njih.

Inače, postoji u psihijatriji masa vrlo teških poremećaja izazvanih roditeljskim zanemarivanjem ili prezaštićavanjem, ili preteranom popustljivošću (dakle, nema batina ni u jednom slučaju, a čovek mentalno ode u aut)
 
Vladimir M.;bt282663:
Samo što ta tvoja teorija ima malu RUPU.

A to su ove majke koje skoro svaki dan ubijaju svoju tek rođenu decu(čedomorke) a ima slučajeva i gde su zadavile i malo stariju decu. O majkama koje svaki dan ali svaki dan ubijaju svoju NEROĐENU DECU neću ni da trošim reči.

Super ti je teorija o praiskonskom osećaju ali samo što ima MNOGO IZUZETAKA jedno 50%.:ok:
Je li, jesu li tebe tukli?
Ako nisu, onda sam pobijaš svoju teoriju.

Upoređuješ pljusku po guzi s čedomorstvom?

Koliko je koštala diploma inžinjera, majketi? :mrgreen:
 

sanja*;bt282672:
Je li zato postao psihički poremećeni sociopata? :)

Ko kaže da nije bio psihički poremećeni sociopata? Ti? Jel zato što nije cimao glavom i ubijao ljude po ulici? Sociopate su u najvećem broju veoma uspešni ljudi direktori i precednici nego ti ne znaš.

sanja*;bt282672:
Jednako su kao mali dobijali batine Tven, Ćopić, Nušić, Tesla, Ršumović, Milutin Milanković, Mika Alas isl.
Ko kaže da nisu bili psihički poremećene sociopate? Ti? Jel zato što nisu cimali glavom i ubijali ljude po ulici?


sanja*;bt282672:
Zaista preporučujem da se pročita lektira. Biće dobro i da decu uputiš da čitaju, iako ti ne čitaš. To je dobro za njih.
Pa citiraj čoveče ili ženo.!!!
 

Back
Top