BUĐENJE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ellena01

BUĐENJE

Oceni ovaj blog
Otvaram oči...osluškujem tamu...
Još jedno svitanje, još jedan zvuk budilice...
Još jedna želja da se okrenem na drugu stranu i ne dozvolim prvim zrakama novog dana da me dodirnu i ponesu u svoja bespuća.
Sumnja.
Opet je tu, opet se rađa...sumnja u vlastito biće i smisao vlastitog bitisanja.
Biti solo putnik uz opasnost da se izgubimo putujući ili biti sljedbenikom dobro organiziranog čopora utabanih staza, te istovremeno postati zatvorenikom nametnutih nam gabarita?
Margina ili okovi...
Izopćenost ili prihvaćenost...
Raširiti krila ili svjesno postati zatočenikom svojih neiživljenih snova...
Možda ipak...neka budilica odradi svoj posao, neka mi sunce obasja lice i otjera sjenke...
Novi je dan...i nova prilika da ga pretvorim u još jednu novu (ne)priliku.

Pošalji "BUĐENJE" na Facebook Pošalji "BUĐENJE" na Google Pošalji "BUĐENJE" na My Yahoo! Pošalji "BUĐENJE" na Live Pošalji "BUĐENJE" na MySpace Pošalji "BUĐENJE" na Twitter Pošalji "BUĐENJE" na Digg Pošalji "BUĐENJE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Mačka_Zagrebačka (avatar)
  2. Leon01 (avatar)
    .
  3. mizaca (avatar)
    DA.......
  4. Ellena01 (avatar)
    Hvala svima...nadam se da ste se probudili, razbudili i radosno krenuli u novi dan...
  5. iamblond (avatar)
    ..svaki novi dan je prilika za nepriliku draga moja prijateljice....a onda se razbudimo...kod mene više kava nego sunce..i ideš dalje...svojim nekim putem...ne ometajući druge..i ne dovzoljavajući da oni ometaju tvoj put...i ide dan za danom...step by step.....
  6. Ellena01 (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    ..svaki novi dan je prilika za nepriliku draga moja prijateljice....a onda se razbudimo...kod mene više kava nego sunce..i ideš dalje...svojim nekim putem...ne ometajući druge..i ne dovzoljavajući da oni ometaju tvoj put...i ide dan za danom...step by step.....
    Korak po korak u novu (ne)priliku...novi izazov zvan život...
  7. gost 382857 (avatar)
    Ko ovoliko duboko razume ograničenja i zablude čopora, nikada ne može više biti zarobljenik. Sloboda je njegova sudbina, ne izbor. Od bola i neprilika nema spasa nikome, pa ni onima u čoporu, ali sigurna sam da će se smisao naći na putu usamljenog putnika. Vreme je teškoća i čekanje na njega, jer smisao se pojavi kad on hoće... Sjajno! :heart:
  8. Ellena01 (avatar)
    Citat Original postavio Sfyontull
    Ko ovoliko duboko razume ograničenja i zablude čopora, nikada ne može više biti zarobljenik. Sloboda je njegova sudbina, ne izbor. Od bola i neprilika nema spasa nikome, pa ni onima u čoporu, ali sigurna sam da će se smisao naći na putu usamljenog putnika. Vreme je teškoća i čekanje na njega, jer smisao se pojavi kad on hoće... Sjajno!
    Odnosi u društvu često su bliski zakonima džungle i linija manjeg otpora često se čini najbezbolnijim izborom, pri čemu zaboravljamo da je čovjek prvenstveno biće, jedinka, a tek onda čoporativno biće. Pridruživanjem čoporu gubimo svoj identitet pojedinca i prihvatamo nametnute nam zakone, pri čemu je osnovni preduvjet dovoljna ispranost mozga i izdvajanje iz svijesti duh individualizma.
    Nekako sam uvijek bila uvjerena da čovjek prvo pripada sebi, a tek onda drugima...mada je to sve teže ostvarivo...svojevrsna borba protiv vjetrenjača...