Muke po Zeusu

Na vr' Olimpa, negde sredinom avgusta 2014, Zevs je upriličio žurku za kolege s različitih meridijana politeističkog univerzuma. Društvo je bilo isključivo muško, i nakon ispijanja božanskog nektara i razgledanja Demetrinih najnovijih selfija koje je rezultiralo kišom božanskih uzdaha, rešiše da se bace na kreativu.
- Glina je opet u modi - rekao je Enki. - Kobovi, eko-domovi, rtšipovi i tako to... Biće ovo đavolski dobra figura.
- Đavola nismo pozvali, a i nije neki talenat - dodade Khnum odmahnuvši svojom zelenom ovnujskom glavom, ne ispuštajući svežu ilovaču iz ruku ležerno naleglih na grnčarsko kolo.
Virakoča i severnoamerički Zemljodrm nisu ništa govorili. Svaki je za sebe bio udubljen u ostvarivanje zadate teme: multipliciranje Demetre, izrada njenih božanskih oblina od blata da bi im, kasnije, udahnuli život i dobili nekoliko novih pseudoprestolonaslednikovica trona plodnosti.
- Sve ćemo to posle razbucati, regularno, nije ovo zaozbilje! Samo se malko zezamo, ono, radi oduška. - vikao je gromovnik pseudoantidemetropolizacijski, naginjući glavu prema letnjoj kujni u kojoj je siktala besna Hera i spremala kanapee sa suvim grožđem i buđolom.
Prometej je sedeo sa strane i šmrcao.
- Polenska groznica? - upita Enki.
- Ma jok, alergija na glinu, iznenadna... baš šteta. A nekad smo se Atina i ja baš dobro zezali s time...
- Znam ja jednog dobrog otorinolaringoologa, tamo dole - progovori najzad Virakoča. - Mogao bi da kažeš da te ja šaljem, dao bi popust, garant.
- Otorinolaringolozi biti za ljude, za nas biti specijalizovani pseudootorinolaringoolozi. - primeti Zemljodrm. - Jednom je Manitu slučajno udahnuo sekvoju dok je leteo iznad šuma, zaglavila se bila nezgodno, al srećom mu Bik Koji Sedi preporuči tog jednog pseudootorinu, očas posla ga liferovao bedaka. Voah.
Prometej podiže glavu s ekrana ajfona, pa samo slegnu ramenima:
- Pseudootorinolaringoolog... to je tako pre nove ere. Sad imaju neopseudootorinolaringoologe. Apćiha! Izvin'te.
- Nazdravlje! - povikaše svi osim Zevsa. On je zaneseno šetao kroz garnituru novonastalih keramičkih Demetri, i odmeravao joj atribute plodnosti.
- More, mamicu ti švalerašku! - začu se Herin urlik, a zatim kroz vazduh prolete Sizifova kamenčina brzinom zvuka, rušeći naposletku lepe glinene glave.
- Kao da je glava ono što je šacovao... Apćiha! - promrmlja Prometej.
- Stvarno, šta joj glava kriva? - razdraženo će Enki.
- Uh! Ljubomora biti glup razlog za figurotres! Skvo Hera odmah zauzeti antigarniturolomiteljski stav! - autoritativno će Zemljodrm.
- Hero, mico, cico, sunce moje, izvoru dobrote i nesebične ljubavi, zraku jutarnje zvezde, oku jezera - cvrkutao je Zevs pokušavajući da se otme od supruge koja ga je vukla za uvo pravo u letnju kujnu.
- Nema mico-cico, nema sunce, nema izvora dobrote! Narednih pet milenijuma pereš suđe i bacaš smeće!
- Važi, treptaju jutarnje rose na latici maslačka...
- Ćut!
- Svetli iscedku kolostruma iz dojke prvorotke...
- Ni reč!
Zevs napući usta i tužno povi veđe, pa će, plačnim glasom:
- Jel to znači da večeras neće biti...
- Znači!
- Ni malkice?
- Ni mrd?
- Ni mrd?
- Ama ni prstom!
Nastavio je s facijalnim oponašanjem blagoretardanog četvorogodišnjaka kome se jede čokolada, i ona naposletku popusti.
- Pet milenijuma suđa i smeća, plus da mi napišeš ljubavnu poemu.
- Može, kapi smole s ne-GMO breze!
- U milijardudeventaesteračkom stihu!
- Sve, sve za tebe... sve za jedan mali-lepi večerašnji mrd-mrd!
Pogledala ga je i uzdahnula. Nikada se neće promeniti.
Otpratili su goste, Zevs je oprao suđe i bacio smeće, a kada je svet prekrio plašt noći, Hera lagano uđe u njegovu ložnicu, i poče da mrda:

 
...rijetko je Zeus s Titanima imao zajednicku rijec,bar tako kazu, ali Demetra jeste to sto obnarodova podnosilac dozivljajnosti,
Sanja@,
no jedino sto je Oziris zapostavljen
i njegovo tjelesno sintetizovanje
od strane sestre mu Izide
...malo jeste problematicno kad je trazila Demetra Persefonu po poljima Posejdonovim
da li je morala se prostituisati
kad je cera u pitanju bila...
...izvinjavam se postovanoj posjednici Ovih Podataka
ali Faraonn
ne bi smio o Tome dalje...:hvala:
 
Poslednja izmena:
Pa retko je imao zajedničku reč i sa ovim latino- i severnoameričkim bogićima, i sa Enki, al kad ja pravim gemišt, onda to bude tako :)
Teške mi je reči zadao taj neki koji ih je zadavao, jedva uklopih :)
 
...Oziris se zabavio o jadu kad ga je Bik raznio u paramparcad i nesretna mu incest_sestra Izida
Ona je morala ga sklapati a On je blatio pomalo ali u takvoj tajnosti
da ni faraon_ima nije bilo moguce
imati takve dojave...
P.S.
...Sanja@,-tUmnopoteh I.
zaista ne moze reci o Ozirisu nista vise
nije mu o Tome dato...:hvala:
 

Back
Top