NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

LJILJA MMM

NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI

Oceni ovaj blog

(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)

NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI....

Neka pravila preživljavanja

1. Nikako I nikada ne udarati na muškarčev ego....ali, sestro slatka, ni pod razno….osim ako nećeš da ga se ratosiljaš……eee, to je onda opravdano
2. Kad kaže “nije važno…”…..onda stvarno nije važno I budi sigurna da je to istog sekunda iščilelo iz njegove glave…..u nepovrat
3. Kad kaže “mislim da to treba ovako…
3.1. ili reci odmah “u redu, uradi tako” ako si saglasna I odmah idi nešto sebi lepo da prirediš da ne ometaš čoveka u radu,
3.2. ili ako si protivna,odmah mu nežno pridji, poljubi ga strasno…onako, da ga prodju nedvosmisleni žmarci celim telom...i “mislim da to treba ovako” ima da nestane….isto kao u tački 2
4. Kada se raspravljaš sa njim oko dece…..za one koji imaju decu….nemoj da te obeshrabri njegova rečenica “kada sam ja bio mlad….” dok istovremeno menja kanale po najnovijem TV-u…..toliko o svesnosti protoka vremena….sačekati da dodje vreme da na TV-u nema za njega ničeg interesantnog I pristupiti mu kao u tački 3 alineja 2…..akcenat je na strastvenoj iskrenosti....bez iskrenosti je sve badava
5. Kada krene da se zagledjuje….pa vanredno sredjuje…..pusti ga….ko zna zašto je to dobro….za njegovu dušu….tj. ego…..a I jedno I drugo nam treba…..da nosi, vuče, nabavlja, premešta nameštaj, popravlja po kući….i za svašta nešto produktivno
6. Kad se malo prehladi….tetoši ga….ima da pamti kako si ga negovala dok se on jadan rastajao sa životom a sve zbog obične kijavice…..dovoljni su čajevi, C vitamin, limunade I po neka saosećajna reč uz obavezno nepotrebno merenje temperature…..nikako ne primenjivati tačku 3 alineja 2 da se bolesnik dodatno ne iscrpljuje….nije stvarno u redu da bolesnog čoveka stavljamo u iskušenje da dokaže da mu nije ništa
7. Kad popije…..ne raspravljaj se sa njim…..gledaj da ga smestiš u krevet na najbezbedniji način po sebe…..tek sutradan popodne ili uveče počni da pričaš…do tada ćuti jer ćeš u suprotnom da vodiš jalov razgovor sa pićem
8. Nikako ne skakati odmah na svaku njegovu reč…..muškarci smatraju da imaju pravo da kažu sve I svašta ženi, ali istovremeno osporavaju identično pravo ženi. To još vuče korene od pećinskih ljudi, kad su žene prve progovorile dok su savatavale raščupanu poludivlju decu po šumama i gorama, pa su muški svoju inefirornost iz tog doba vazda kasnije nadoknjađivali kroz vekove, al' žene nikako da stignu.
Klasika…..ništa naročito. Ne nerviraj se….ionako kratko traju ti monolozi….naši su mnogo duži
9. “Umoran sam” ne znači isto što I “umorna sam”….zapravo su drastično različita značenja
10. Eh da….na ulici će se okrenuti za svakom lepom ženom….nikako ne prigovarati…puste oči sve vide….a I dokaz su prihičke ispravnosti dotičnog….pobogu draga moja, zar bi želela da imaš robu sa felerom….da ne kažem neispravnu
11. Kad kaže da mu se spava a tebi se ne spava, navali na njega onako kako on to voli….i desiće se jedna od tri situacije:
a) ili mu se više neće spavati kao ni tebi (čest I jako fin doživljaj koji muški vole jer mu govoriš da ga želiš….a kud ćeš lepši kompliment da udeliš odraslom muškarcu…..još ako je sredovečan….ihaaaa)
b) ili će spavati pa ćeš I ti moći mirno da spavaš bez bojazni od prebacivanja da si uvek umorna I nevoljna……u tu svrhu zapamtiti datum radi lakšeg podsećanja prilikom konverzacije na tu temu….a doći će taj momenat
c) ili će zaspati kao beba a tebi se I dalje neće spavati….ebiga….to se zove rizik poslovanja
12. “Da li si videla kako ti muža gleda ona tamo” pita me prijateljica na nekom skupu.
“Jesam, pa šta? Normalno da ga gleda kad je dobar….to sam ja birala…još I ako
je I on video da ga gleda…..ih, puna kapa”
13. Bog je ženama dao jezik I pamet….da ga pametno koriste…..nek su nama živi I zdravi muški korisnici....šta bi mi bez njih

PS Dobro vam jutro ......neće dan da čeka, a i muškog je pola, al' je zato noć ženskog...

Pošalji "NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI" na Facebook Pošalji "NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI" na Google Pošalji "NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI" na My Yahoo! Pošalji "NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI" na Live Pošalji "NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI" na MySpace Pošalji "NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI" na Twitter Pošalji "NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI" na Digg Pošalji "NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI" na del.icio.us

Ažurirano 10.12.2015. u 06:51, autor: LJILJA MMM

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. iamblond (avatar)
    Dobro ti jutro draga....da mi tebe nema....ne bih dan počela sa osmijehom.....hahahahahahhaha...hvala ti..kao i uvijek moja nenadmašna Ljilja...
  2. faraonn (avatar)
    ...neka ...neka Ljikane...
    ...imam dan pred sobom,
    smislicu ti ja nesto slicno...
    a ovo tvoje 'hvaljenje ' roda moga

hvala ti ,- do Boga ...
  3. sanja* (avatar)
    mhm, ovo je priručnik za upotrebu domaće životinje
  4. Vitezkojaa (avatar)
    Lepo reče Dugouško ''sve su one pomalo veštice''.
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    Dobro ti jutro draga....da mi tebe nema....ne bih dan počela sa osmijehom.....hahahahahahhaha...hvala ti..kao i uvijek moja nenadmašna Ljilja...
    hahahaha malo šale sa malo zbilje, nije na odmet u cik zore.
  6. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    ...neka ...neka Ljikane...
    ...imam dan pred sobom,
    smislicu ti ja nesto slicno...
    a ovo tvoje 'hvaljenje ' roda moga

hvala ti ,- do Boga ...
    čik
  7. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    mhm, ovo je priručnik za upotrebu domaće životinje
    a neeeeeeeeeeee, taman posla
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Vitezkojaa
    tačno, ali se trudimo da vam ugodimo

pa dobro, davno beše, ali ovo je jedan od blogova davno napisanih. Imao je baš mnogo pregleda verovatno zbog teme, ali je nastao kao odgovor zbog nekoliko muških blogova tog tipa na žensku temu . Malo ga samo sredih jutros uz kafu.
  9. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio Vitezkojaa
    ja nisam.

mislim, nisam pomalo.
  10. Ellena01 (avatar)
    Razmišljam gdje bi bilo bolje mjesto da ovo zakucam...u kuhinju ili iznad radnog stola...

Čekam Faraonov odgovor...biće tu bome dobrog materijala...

Hvala Ljiljo...volim kad dan započne sa šalom. (makar i na račun dragih nam muškaraca)
  11. faraonn (avatar)
    ...znas sta Ljiljana,
    pocela si prozaicno s nama muski
    vec,
    s pocetkom dana
    ...sve je to tacno sto si napisala
    ali tacno je i ono sto si precutala
    ...koliko te puta boljela nesto
    'strasno glava'
    kad si dosla s posla kuci...
    ...koliko puta nije bio tvoj dan
    pa moras u 'hitan san'
    ...koliko puta si rekla Njemu
    da malo preuzme nad djecom kontrolu
    a , kad on vikne...
    Ti ka iz topa...sta mi vices na djecu,
    dodjes uvece, cio dan te nema i pocnes vikom...
    Coek ne zna o cemu se radi
    a djeca opet,
    pa da,
    da nam nije mame,
    Ljepsi bi bio Dahau...
    Kad djeca vrte nekakve morbidne igrice
    coek je kriv sto im ne zabrani.
    a , kad On vikne i da zabranu...
    ...ti odmah...sta im nudis drugo...
    Kopaonik...Maladive...Grcku...
    Pusti djecu neka disu...

P.S.
    ...ako nije ovako da me 'tramvaj zgazi'
    ...e, nemoj se radovati jer ovdje nema tramvaja...
    a kad Tamo dodjem
    okupicu na neku Foru
    Blogersku Floru
    faune valjda nece biti vise
    a, mozda me izbanuju
    za ovo sto Faraonn pise...
    ...u svakom slucaju
    pozdrav svima
    i zelim da tamo, gdje da ste
    da je Proljece
    neka je ,
    samo kod mene Zima...
    Ažurirano 10.12.2015. u 11:50, autor: faraonn
  12. LJILJA MMM (avatar)
    faraonne....nasmeja me
    jest vala, u pravu si ,ali sve su to i još grđe opisali muški, pa ja samo odgovorih uz ženski osmeh

samo što u jednom nisi u pravu...ovo za decu, nikada, ali nikada nismo (množina kao i uvek) dozvolili da deca traže utočište od mene kod njega ili obratno. Vidim da i Cic tako radi. Sad moj Svitac koristi pa kod nane ili deke beži od majke kad dira nešto što ne sme a ona ga opomene, ali vidi nema vajda, pa batalio Niti sam ikad, niti je ikad, pred decom došlo do sukoba između nas a u vezi njih. Sednemo, dogovorimo i nastupimo, uvek zajednička odluka ma kakva da je i ko je koga u tom dogovoru ubedio. Nisam ti ja baš pod tu tvoju mušku libelu

Ama je i ovde zima, pa vreme joj je
  13. Vitezkojaa (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    ja nisam.

mislim, nisam pomalo.
    Ти си пола караконџула пола санђама одмах сам те препознао
  14. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Ellena01
    Razmišljam gdje bi bilo bolje mjesto da ovo zakucam...u kuhinju ili iznad radnog stola...

Čekam Faraonov odgovor...biće tu bome dobrog materijala...

Hvala Ljiljo...volim kad dan započne sa šalom. (makar i na račun dragih nam muškaraca)
    Iznad radnog stola......u kuhunji se ulepi papir od kuvanja
    Samo sakupljeni životi, ništa više to nije. Objedinila ih muško-ženska šala
  15. mari47 (avatar)
    I meni kompliment kad mi neko gleda pratioca.
    Pa ko to neguje, pitaju li se !!!!
    Žena muža krasi ko tortu orasi
  16. Doktor Zo (avatar)

17. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    I meni kompliment kad mi neko gleda pratioca.
    Pa ko to neguje, pitaju li se !!!!
    Žena muža krasi ko tortu orasi
    Pametna žena, pametno zbori
  18. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Doktor Zo

čak 3 naklona?
    pametan čovek
  19. coco bill (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Pametna žena, pametno zbori
    Pametna žena ima da ćuti kad muškarac govori.

20. Tamišarka (avatar)
    Meni se cini da je ovo javno otkrivanje tajni poslovanja jes' da može poslužiti kao dobar savet ali ipak je opasno po citanje doticnih mogu se pripremiti za kontra ofanzivu mada teško bi je organizovali bez logisticke podrške

P.S.
    Mada ni logisticka podrška... teško bi bitisla da nema koga podržavati
    Ažurirano 10.12.2015. u 21:22, autor: Tamišarka
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja