LICEMERNA SAOSECAJNOST

Sazaljenje je postalo IN ! Pojavio se jedan novi vid sazaljenja a to je ono kada kao necu da me zale a ustvari to ocekujem ! E sada to samo znaci da nismo svesni sta sazaljenje ustvari znaci i kuda nas vodi. Ja ZELIM a ustvari NECU !
Sazaljevaju i traze sazaljenje samo SEBICNI , bezosecajni ...
To je trazenje od drugih da umesto nas stavljaju nasa iskusenja na svoja pleca a samim tim trazimo i da budu odgovorni . Mi postajemo ZRTVE a taj neko ko ulazi u nasu pricu KRVNIK !
On ustvari to i jeste samim tim sto je pristao dobrovoljno i sto sazaljeva. Zrtva postaje njegova hrana a zrtva veruje da ce se nahraniti krvnikom. Jedno drugom su potrebni kao hleb nasusni .
Danas se sazaljenje trazi javno , bezobrazno i bez imalo stida ! Danas se sazaljenje daje isto tako !
Saosecanje je vec nesto drugo i ono ne ostavlja tragove. Ono deluje negde iznad nas ! Saosecati mogu samo ljudi koji su medjusobno povezani osecanjem ljubavi , sve ostalo je laz tj. sazaljenje tj. manipulacija .
Svako ko iznosi svoje patnje javno ustvarri trazi sazaljenje jer ne zna sta znaci osecati . Svako ko ide kod lekara po pomoc trazi sazaljenje i bezi od sopstvene odgovornosti. Ako se bilo sta desi svi ce biti odgovorni samo ne on koji je jadan i bolestan ! Glumice ZAHVALNOST a u stvari ce mrzeti krvnike .
Crne hronike su prepune zrtava , prepune naj strasnijih prica koje su samo hrana gladnim sazaljiteljima ! Tudja nesreca je danas gorivo za pokretanje vec zardjalog motora. Energija se ne moze crpeti svesnima i onima koji se osecaju dobro , ljudi koji su u patnji su otvorene knjige jer iz njih energija sama izlazi .
Svako je ipak odgovoran za svoju patnju .
Mnogi veruju da ce tudjom patnjom svoju ublaziti i zato besumucno traze one koji zele sazaljenje . Kada to postignu oni se pretvaraju u zrtve i tako u krug jer sve sto radimo sebi radimo !
Kada u svoj um ubacimo neciji problem on postaje nas a njegova patnja nasa patnja. Tako se od jedne zrtve prave dve i tako redom.
Nas um je GLUP i sve belezi bez razlike da li je to nase ili tudje . Tako rezira novi film u kome smo sada mi glavni glumci !
Sa drugim ljudima treba deliti RADOSTI , zbog sebe i zbog njih ! Svoje patnje treba sami da resavamo ili da ih delimo sa ljudima koji osecaju nasa osecanja jer uz osecaj ljubavi sve patnje nestaju.
Uzasavam se crnim hronikama i licemernim komentarima , laznom humanoscu i laznim sazaljenjem koje je uvek , uvek laz i povrsnost.
Nemamo pravo nikoga da zalimo niti bilo ko ima pravo da zali nas. Nemamo pravo da saosecanje guramo u formu sazaljenja jer to je odraz ljubavi a ljubav je sveta !
Kada malo bolje razmislim nijedna humanitarna akcija nije trajno resila niciju patnju , reklo bi se da ju je samo produbila i da su se patnje umnozile. Zato mnogi pomazu anonimno i ne zele da se to ikada sazna upravo da i sami ne bi postali zrtve ! Ali nije dovoljno samo biti anoniman , sve mora biti propraceno emocijom inace je kontra produktivno !
Iza svakog sazaljenja se krije interes nesvesna zelja za jos vecim zlom.
Toliko se prica o pomaganju deci , starima , bolesnima , toliko humanitarnih akcija a nesrece je sve vise !
Saosecanje je boziji dar , saosecanje je MOC ljubavi ! Bila bih licemerna kada bih rekla da osecaj ljubavi mogu deliti sa citavim svetom !
Zasto uopste glumiti saosecajnost , da bismo bili veci u ocima svog i tudjeg ega ?
Sa drugim ljudima smo povezani mislima ali osecaj ljubavi nas vezuje samo za retke ! Cemu onda te lazi ?
Nikoga ne sazaljevam , saosecam sa meni bliskim osobama , za svoj zivot sam sama odgovorna pred bogom kao i svako ponaosob !
Mrtvi SAZALJEVAJU , zivi SAOSECAJU !
 
malo ti je predugačko ovo, sve si rekla već u prvom pasusu IMHO.
To je ono što ja ljudima (često bezuspešno) pokušavamn da objasnim - žrtva je relacioni pojam, nema žrtve bez tiranina (ti ovde kažeš: krvnika).

Sažaljevamo radi bildovanja vlastitog ega, saosećamo jer možemo (jer nam je to u prirodi)
 
sanja*;bt280452:
malo ti je predugačko ovo, sve si rekla već u prvom pasusu IMHO.
To je ono što ja ljudima (često bezuspešno) pokušavamn da objasnim - žrtva je relacioni pojam, nema žrtve bez tiranina (ti ovde kažeš: krvnika).

Sažaljevamo radi bildovanja vlastitog ega, saosećamo jer možemo (jer nam je to u prirodi)


Pa jeste u pravu si PAMETNICE JEDNA ali ne zovu se svi ,, sanja '' :) :dash::dash::bye: !
 
Mislim da licemerna saosećajnost ne potpada pod kategoriju saosećajnost. Zapravo saosećajnost postoji ili ne postoji, nema tu nekih posebnih podkategorija. A žaljenje i saosećajnost su opet neke posebne kategorije, jer nekog možeš žaliti bez da saosećaš sa njim, možeš ga žaliti i kroz prezir, a da on tada i ne mora da žali sebe, dok je saosećanje određeni stepen suživljavanja sa konkretnom osobom u nekom emotivnom stanju.
 
sanja*;bt280452:
malo ti je predugačko ovo, sve si rekla već u prvom pasusu IMHO.
To je ono što ja ljudima (često bezuspešno) pokušavamn da objasnim - žrtva je relacioni pojam, nema žrtve bez tiranina (ti ovde kažeš: krvnika).

Sažaljevamo radi bildovanja vlastitog ega, saosećamo jer možemo (jer nam je to u prirodi)

Jer u ovo spada i samožrtvovanje, kad si krvnik sam sebi?!
 
Vitezkojaa;bt280470:
Mislim da licemerna saosećajnost ne potpada pod kategoriju saosećajnost. Zapravo saosećajnost postoji ili ne postoji, nema tu nekih posebnih podkategorija. A žaljenje i saosećajnost su opet neke posebne kategorije, jer nekog možeš žaliti bez da saosećaš sa njim, možeš ga žaliti i kroz prezir, a da on tada i ne mora da žali sebe, dok je saosećanje određeni stepen suživljavanja sa konkretnom osobom u nekom emotivnom stanju.

Licemerje nikada ne upucujemo sami sebi . Covek samo pristaje da ga drugi sazaljevaju a to ne znaci da on sam sebe sazaljeva. On samo manipulise licemrjem drugih . Glumice takodje jadnika iako se tako ustvari nece osecati.
Sazaljenje se uvek IZAZIVA i trazi od drugih na bilo koji nacin. Mislim da je samo sazaljenje vrh licemerstva ! takva osoba je duboko u problemu i nema joj spasa ! To je ono sto zovu dvojna licnost odnosno dva ega u jendnom coveku koga je dusa odavno napustila.
Uvek i zalis zato sto ne saosecas. Saosecajnost ne poznaje prezir .
Ne mora zaliti sebe , obicno i ne zali vec trazi da ga drugi zale zared nekog interesa.
Ja sam sazaljenje nazvala LICEMERNA SAOSECAJNOST jer ljudi kada zale ustvari lazu da saosecaju . To znaju i jedni i drugi ali se prave blesavi....heheeee , kakva zavrzlama , pada kisa pa sam pospana i nisam bas u elementu... bla , bla , hvala dragi viteze na komentaru :) :heart::dash::bye::bye:
 
...veoma aktuelna i tema i jad...utrkivanje je opste u izazivanju sazaljenja ili saosjecanja a ne vodeci racuna
da se tu akter spusta na nizi nivo i moci i stvaranja...biti ponizen od nekoga u momentu svoje jacine a dejstvovati, mudrost
je , ali h'hvaliti se ' svojim statusom jadnosti i trpljenja kao rezultatom drustva , tzv. sudbine ili porodice treba se imati kao rezultat svoje nesposobnosti bez prava na bilo kakvu procjenu istinitog...nema tu revolta , nema inata, prkosa ...nista sto je normalan ljudski odgovor na navodjenje o ljudskom reagovanju a da ono bude usmjereno na nekog ko ima vise ikakvu cijenu...
 
faraonn;bt280477:
...veoma aktuelna i tema i jad...utrkivanje je opste u izazivanju sazaljenja ili saosjecanja a ne vodeci racuna
da se tu akter spusta na nizi nivo i moci i stvaranja...biti ponizen od nekoga u momentu svoje jacine a dejstvovati, mudrost
je , ali h'hvaliti se ' svojim statusom jadnosti i trpljenja kao rezultatom drustva , tzv. sudbine ili porodice treba se imati kao rezultat svoje nesposobnosti bez prava na bilo kakvu procjenu istinitog...nema tu revolta , nema inata, prkosa ...nista sto je normalan ljudski odgovor na navodjenje o ljudskom reagovanju a da ono bude usmjereno na nekog ko ima vise ikakvu cijenu...


faraonn , tvoji su komentari duboko smisleni pa zahtevaju i takve odgovore ali ja sam trenutno uspavana kisom ... faraonn je uvek budan a to je divno ! :heart::bye::bye:
 
Odlična tema draga Sanjalice,
sa čijim prikazom sam istomišljenik.
Upravo ukazati tebi na prisutnost takve( i druge) vrste licemerstva,
je i bila moja drugarska namera u mojoj poseti tvom blogu,kada si me ugostila "Krofnama" :),
kada si se naljutila, dok sam ja obavljala svoju duznost, koju sam osetila u srcu.
Pošto se ja nisam naljutila,
puno te ovog jutra pozdravljam :)
:hvala:
:bye:
 
LadyDydy;bt280505:
Odlična tema draga Sanjalice,
sa čijim prikazom sam istomišljenik.
Upravo ukazati tebi na prisutnost takve( i druge) vrste licemerstva,
je i bila moja drugarska namera u mojoj poseti tvom blogu,kada si me ugostila "Krofnama" :),
kada si se naljutila, dok sam ja obavljala svoju duznost, koju sam osetila u srcu.
Pošto se ja nisam naljutila,
puno te ovog jutra pozdravljam :)
:hvala:
:bye:


Sve OK samo nismo iz istog filma...pozzzz !
 
Pre neki dan sam uživala u intervjuu prof. dr. Mile Alečković, profesora kliničke psihologije i filosofske antropologije, a tema je bila "Stvaralaštvo"...Kao svetski priznat doktor nauka i profesor, objasnila je na koji način stvaralac jeste stvaralac i kako gleda na temu interesovanja. Kao prvo, istakla je probuđenost stvaraoca, kao preduslov da to i postane, a ta budnost ima pogled odozgo na dole, na predmet interesovanja...to "gore" označava mnogo širi pogled, pogled do horizonta, pogled u kome se sažimaju sva znanja i interesovanja i talenti probuđenih osoba, te se laserskim očima spušta na temu, prožima je i jasnoćom kristala donosi sud....(sa druge strane imamo žabicu koja se može zakleti da je nebo onoliko veliko koliko je onaj svetli kružić koji ona vidi sa dna bunara) . Budnost i kristalni pogled omogućava stvaraocu da jasno vidi i jasno kaže i jasno opiše ono što vidi i ono što zna. Prof. dr. Alečković je istakla da u današnjem civilizacijskom momentu, jedino dobro vide probuđeni i da im je sveta dužnost da poduče, objasne i predvode promene koje su neizbežne zarad spasa čovečanstva u globalu. Stvaralaštvo u tom smislu jeste sveta dužnost i stvaraoci budućnosti , među kojima si i ti, jesu lučonoše koje treba pratiti. Draga sanjalice 53, volim te i poštujem. :zag:
 
Soradze;bt280544:
Pre neki dan sam uživala u intervjuu prof. dr. Mile Alečković, profesora kliničke psihologije i filosofske antropologije, a tema je bila "Stvaralaštvo"...Kao svetski priznat doktor nauka i profesor, objasnila je na koji način stvaralac jeste stvaralac i kako gleda na temu interesovanja. Kao prvo, istakla je probuđenost stvaraoca, kao preduslov da to i postane, a ta budnost ima pogled odozgo na dole, na predmet interesovanja...to "gore" označava mnogo širi pogled, pogled do horizonta, pogled u kome se sažimaju sva znanja i interesovanja i talenti probuđenih osoba, te se laserskim očima spušta na temu, prožima je i jasnoćom kristala donosi sud....(sa druge strane imamo žabicu koja se može zakleti da je nebo onoliko veliko koliko je onaj svetli kružić koji ona vidi sa dna bunara) . Budnost i kristalni pogled omogućava stvaraocu da jasno vidi i jasno kaže i jasno opiše ono što vidi i ono što zna. Prof. dr. Alečković je istakla da u današnjem civilizacijskom momentu, jedino dobro vide probuđeni i da im je sveta dužnost da poduče, objasne i predvode promene koje su neizbežne zarad spasa čovečanstva u globalu. Stvaralaštvo u tom smislu jeste sveta dužnost i stvaraoci budućnosti , među kojima si i ti, jesu lučonoše koje treba pratiti. Draga sanjalice 53, volim te i poštujem. :zag:


Nemam reci zaista zaovaj komentar , koliko je samo smislen . lagala bih kada bih rekla da nemam taj osecaj da treba da podelim te neke darove sa ljudima i bila bih licemer !
Isto tako tvoje interesovanje za takve poglede takodje govore da i ti BUDNA sanjas :) ! Tvoj komentar nije samo predivan on ima neki poseban SJAJ i odise zivotom i pozitivnoscu ... to je uvek tako jer to je tvoja prelepa energija kojom zracis ! I ja tebe puno volim ali bas puno a ti si jedno SUNCE koje me obasjava i inspirise !:heart:
 
Poslednja izmena:

Back
Top