LICEMERNA SAOSECAJNOST - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanjalica53

LICEMERNA SAOSECAJNOST

Oceni ovaj blog
Sazaljenje je postalo IN ! Pojavio se jedan novi vid sazaljenja a to je ono kada kao necu da me zale a ustvari to ocekujem ! E sada to samo znaci da nismo svesni sta sazaljenje ustvari znaci i kuda nas vodi. Ja ZELIM a ustvari NECU !
Sazaljevaju i traze sazaljenje samo SEBICNI , bezosecajni ...
To je trazenje od drugih da umesto nas stavljaju nasa iskusenja na svoja pleca a samim tim trazimo i da budu odgovorni . Mi postajemo ZRTVE a taj neko ko ulazi u nasu pricu KRVNIK !
On ustvari to i jeste samim tim sto je pristao dobrovoljno i sto sazaljeva. Zrtva postaje njegova hrana a zrtva veruje da ce se nahraniti krvnikom. Jedno drugom su potrebni kao hleb nasusni .
Danas se sazaljenje trazi javno , bezobrazno i bez imalo stida ! Danas se sazaljenje daje isto tako !
Saosecanje je vec nesto drugo i ono ne ostavlja tragove. Ono deluje negde iznad nas ! Saosecati mogu samo ljudi koji su medjusobno povezani osecanjem ljubavi , sve ostalo je laz tj. sazaljenje tj. manipulacija .
Svako ko iznosi svoje patnje javno ustvarri trazi sazaljenje jer ne zna sta znaci osecati . Svako ko ide kod lekara po pomoc trazi sazaljenje i bezi od sopstvene odgovornosti. Ako se bilo sta desi svi ce biti odgovorni samo ne on koji je jadan i bolestan ! Glumice ZAHVALNOST a u stvari ce mrzeti krvnike .
Crne hronike su prepune zrtava , prepune naj strasnijih prica koje su samo hrana gladnim sazaljiteljima ! Tudja nesreca je danas gorivo za pokretanje vec zardjalog motora. Energija se ne moze crpeti svesnima i onima koji se osecaju dobro , ljudi koji su u patnji su otvorene knjige jer iz njih energija sama izlazi .
Svako je ipak odgovoran za svoju patnju .
Mnogi veruju da ce tudjom patnjom svoju ublaziti i zato besumucno traze one koji zele sazaljenje . Kada to postignu oni se pretvaraju u zrtve i tako u krug jer sve sto radimo sebi radimo !
Kada u svoj um ubacimo neciji problem on postaje nas a njegova patnja nasa patnja. Tako se od jedne zrtve prave dve i tako redom.
Nas um je GLUP i sve belezi bez razlike da li je to nase ili tudje . Tako rezira novi film u kome smo sada mi glavni glumci !
Sa drugim ljudima treba deliti RADOSTI , zbog sebe i zbog njih ! Svoje patnje treba sami da resavamo ili da ih delimo sa ljudima koji osecaju nasa osecanja jer uz osecaj ljubavi sve patnje nestaju.
Uzasavam se crnim hronikama i licemernim komentarima , laznom humanoscu i laznim sazaljenjem koje je uvek , uvek laz i povrsnost.
Nemamo pravo nikoga da zalimo niti bilo ko ima pravo da zali nas. Nemamo pravo da saosecanje guramo u formu sazaljenja jer to je odraz ljubavi a ljubav je sveta !
Kada malo bolje razmislim nijedna humanitarna akcija nije trajno resila niciju patnju , reklo bi se da ju je samo produbila i da su se patnje umnozile. Zato mnogi pomazu anonimno i ne zele da se to ikada sazna upravo da i sami ne bi postali zrtve ! Ali nije dovoljno samo biti anoniman , sve mora biti propraceno emocijom inace je kontra produktivno !
Iza svakog sazaljenja se krije interes nesvesna zelja za jos vecim zlom.
Toliko se prica o pomaganju deci , starima , bolesnima , toliko humanitarnih akcija a nesrece je sve vise !
Saosecanje je boziji dar , saosecanje je MOC ljubavi ! Bila bih licemerna kada bih rekla da osecaj ljubavi mogu deliti sa citavim svetom !
Zasto uopste glumiti saosecajnost , da bismo bili veci u ocima svog i tudjeg ega ?
Sa drugim ljudima smo povezani mislima ali osecaj ljubavi nas vezuje samo za retke ! Cemu onda te lazi ?
Nikoga ne sazaljevam , saosecam sa meni bliskim osobama , za svoj zivot sam sama odgovorna pred bogom kao i svako ponaosob !
Mrtvi SAZALJEVAJU , zivi SAOSECAJU !

Pošalji "LICEMERNA SAOSECAJNOST" na Facebook Pošalji "LICEMERNA SAOSECAJNOST" na Google Pošalji "LICEMERNA SAOSECAJNOST" na My Yahoo! Pošalji "LICEMERNA SAOSECAJNOST" na Live Pošalji "LICEMERNA SAOSECAJNOST" na MySpace Pošalji "LICEMERNA SAOSECAJNOST" na Twitter Pošalji "LICEMERNA SAOSECAJNOST" na Digg Pošalji "LICEMERNA SAOSECAJNOST" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sanja* (avatar)
    malo ti je predugačko ovo, sve si rekla već u prvom pasusu IMHO.
    To je ono što ja ljudima (često bezuspešno) pokušavamn da objasnim - žrtva je relacioni pojam, nema žrtve bez tiranina (ti ovde kažeš: krvnika).

Sažaljevamo radi bildovanja vlastitog ega, saosećamo jer možemo (jer nam je to u prirodi)
  2. sanjalica53 (avatar)
    [QUOTE=sanja*;bt280452]malo ti je predugačko ovo, sve si rekla već u prvom pasusu IMHO.
    To je ono što ja ljudima (često bezuspešno) pokušavamn da objasnim - žrtva je relacioni pojam, nema žrtve bez tiranina (ti ovde kažeš: krvnika).

Sažaljevamo radi bildovanja vlastitog ega, saosećamo jer možemo (jer nam je to u prirodi)[/QUOTE]

Pa jeste u pravu si PAMETNICE JEDNA ali ne zovu se svi ,, sanja '' :) :dash::dash::bye: !
  3. sanja* (avatar)
    ja se stvarno zovem sanja
  4. sanjalica53 (avatar)
    Pa ok ali onda moramo rsclaniti sta je to STVARNO ...u sitna crevca ! ? Dotle je opet sve MAGLA...heheeeee ! :manikir::)
  5. sanja* (avatar)
    da, stvarno je stvarno posebna beskonačna tema
  6. Vitezkojaa (avatar)
    Mislim da licemerna saosećajnost ne potpada pod kategoriju saosećajnost. Zapravo saosećajnost postoji ili ne postoji, nema tu nekih posebnih podkategorija. A žaljenje i saosećajnost su opet neke posebne kategorije, jer nekog možeš žaliti bez da saosećaš sa njim, možeš ga žaliti i kroz prezir, a da on tada i ne mora da žali sebe, dok je saosećanje određeni stepen suživljavanja sa konkretnom osobom u nekom emotivnom stanju.
  7. Vitezkojaa (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    malo ti je predugačko ovo, sve si rekla već u prvom pasusu IMHO.

Sažaljevamo radi bildovanja vlastitog ega, saosećamo jer možemo (jer nam je to u prirodi)
    Jer u ovo spada i samožrtvovanje, kad si krvnik sam sebi?!
  8. sanjalica53 (avatar)
    [QUOTE=Vitezkojaa;bt280470]Mislim da licemerna saosećajnost ne potpada pod kategoriju saosećajnost. Zapravo saosećajnost postoji ili ne postoji, nema tu nekih posebnih podkategorija. A žaljenje i saosećajnost su opet neke posebne kategorije, jer nekog možeš žaliti bez da saosećaš sa njim, možeš ga žaliti i kroz prezir, a da on tada i ne mora da žali sebe, dok je saosećanje određeni stepen suživljavanja sa konkretnom osobom u nekom emotivnom stanju.[/QUOTE]

Licemerje nikada ne upucujemo sami sebi . Covek samo pristaje da ga drugi sazaljevaju a to ne znaci da on sam sebe sazaljeva. On samo manipulise licemrjem drugih . Glumice takodje jadnika iako se tako ustvari nece osecati.
    Sazaljenje se uvek IZAZIVA i trazi od drugih na bilo koji nacin. Mislim da je samo sazaljenje vrh licemerstva ! takva osoba je duboko u problemu i nema joj spasa ! To je ono sto zovu dvojna licnost odnosno dva ega u jendnom coveku koga je dusa odavno napustila.
    Uvek i zalis zato sto ne saosecas. Saosecajnost ne poznaje prezir .
    Ne mora zaliti sebe , obicno i ne zali vec trazi da ga drugi zale zared nekog interesa.
    Ja sam sazaljenje nazvala LICEMERNA SAOSECAJNOST jer ljudi kada zale ustvari lazu da saosecaju . To znaju i jedni i drugi ali se prave blesavi....heheeee , kakva zavrzlama , pada kisa pa sam pospana i nisam bas u elementu... bla , bla , hvala dragi viteze na komentaru :) :heart::dash::bye::bye:
  9. faraonn (avatar)
    ...veoma aktuelna i tema i jad...utrkivanje je opste u izazivanju sazaljenja ili saosjecanja a ne vodeci racuna
    da se tu akter spusta na nizi nivo i moci i stvaranja...biti ponizen od nekoga u momentu svoje jacine a dejstvovati, mudrost
    je , ali h'hvaliti se ' svojim statusom jadnosti i trpljenja kao rezultatom drustva , tzv. sudbine ili porodice treba se imati kao rezultat svoje nesposobnosti bez prava na bilo kakvu procjenu istinitog...nema tu revolta , nema inata, prkosa ...nista sto je normalan ljudski odgovor na navodjenje o ljudskom reagovanju a da ono bude usmjereno na nekog ko ima vise ikakvu cijenu...
  10. sanjalica53 (avatar)
    [QUOTE=faraonn;bt280477]...veoma aktuelna i tema i jad...utrkivanje je opste u izazivanju sazaljenja ili saosjecanja a ne vodeci racuna
    da se tu akter spusta na nizi nivo i moci i stvaranja...biti ponizen od nekoga u momentu svoje jacine a dejstvovati, mudrost
    je , ali h'hvaliti se ' svojim statusom jadnosti i trpljenja kao rezultatom drustva , tzv. sudbine ili porodice treba se imati kao rezultat svoje nesposobnosti bez prava na bilo kakvu procjenu istinitog...nema tu revolta , nema inata, prkosa ...nista sto je normalan ljudski odgovor na navodjenje o ljudskom reagovanju a da ono bude usmjereno na nekog ko ima vise ikakvu cijenu...[/QUOTE]

faraonn , tvoji su komentari duboko smisleni pa zahtevaju i takve odgovore ali ja sam trenutno uspavana kisom ... faraonn je uvek budan a to je divno ! :heart::bye::bye:
  11. faraonn (avatar)
    ...sad sanjaj Sanjalice,
    sjutra hocu odgovor jer ti je Zapis i aktuelan i zagonetan
    i muci me isto,- zasto je tako...
    ...idi sad...
  12. sanjalica53 (avatar)
    [QUOTE=faraonn;bt280479]...sad sanjaj Sanjalice,
    sjutra hocu odgovor jer ti je Zapis i aktuelan i zagonetan
    i muci me isto,- zasto je tako...
    ...idi sad...:bye:[/QUOTE]

smorena sam... :(:
  13. mizaca (avatar)
    Vi ste rijetko pametna i inteligetna zena draga Sanjalice.......I rekla bih i pobozna.Milina vas je citati,cak iako su vam tekstovi malo duzi......
  14. sanjalica53 (avatar)
    [QUOTE=mizaca;bt280488]Vi ste rijetko pametna i inteligetna zena draga Sanjalice.......I rekla bih i pobozna.Milina vas je citati,cak iako su vam tekstovi malo duzi......:klap::bye:[/QUOTE]

Nisam religiozna ali sam vernik ! Hvala za komentar ...:bye::heart:
  15. LadyDydy (avatar)
    Odlična tema draga [B]Sanjalice[/B],
    sa čijim prikazom sam istomišljenik.
    Upravo ukazati tebi na prisutnost takve( i druge) vrste licemerstva,
    je i bila moja drugarska namera u mojoj poseti tvom blogu,kada si me ugostila "Krofnama" :),
    kada si se naljutila, dok sam ja obavljala svoju duznost, koju sam osetila u srcu.
    Pošto se ja nisam naljutila,
    puno te ovog jutra pozdravljam :)
    :hvala:
    :bye:
  16. sanjalica53 (avatar)
    [QUOTE=LadyDydy;bt280505]Odlična tema draga [B]Sanjalice[/B],
    sa čijim prikazom sam istomišljenik.
    Upravo ukazati tebi na prisutnost takve( i druge) vrste licemerstva,
    je i bila moja drugarska namera u mojoj poseti tvom blogu,kada si me ugostila "Krofnama" :),
    kada si se naljutila, dok sam ja obavljala svoju duznost, koju sam osetila u srcu.
    Pošto se ja nisam naljutila,
    puno te ovog jutra pozdravljam :)
    :hvala:
    :bye:[/QUOTE]

Sve OK samo nismo iz istog filma...pozzzz !
  17. Soradze (avatar)
    Pre neki dan sam uživala u intervjuu prof. dr. Mile Alečković, profesora kliničke psihologije i filosofske antropologije, a tema je bila "Stvaralaštvo"...Kao svetski priznat doktor nauka i profesor, objasnila je na koji način stvaralac jeste stvaralac i kako gleda na temu interesovanja. Kao prvo, istakla je probuđenost stvaraoca, kao preduslov da to i postane, a ta budnost ima pogled odozgo na dole, na predmet interesovanja...to "gore" označava mnogo širi pogled, pogled do horizonta, pogled u kome se sažimaju sva znanja i interesovanja i talenti probuđenih osoba, te se laserskim očima spušta na temu, prožima je i jasnoćom kristala donosi sud....(sa druge strane imamo žabicu koja se može zakleti da je nebo onoliko veliko koliko je onaj svetli kružić koji ona vidi sa dna bunara) . Budnost i kristalni pogled omogućava stvaraocu da jasno vidi i jasno kaže i jasno opiše ono što vidi i ono što zna. Prof. dr. Alečković je istakla da u današnjem civilizacijskom momentu, jedino dobro vide probuđeni i da im je sveta dužnost da poduče, objasne i predvode promene koje su neizbežne zarad spasa čovečanstva u globalu. Stvaralaštvo u tom smislu jeste sveta dužnost i stvaraoci budućnosti , među kojima si i ti, jesu lučonoše koje treba pratiti. Draga sanjalice 53, volim te i poštujem.
  18. sanjalica53 (avatar)
    [QUOTE=Soradze;bt280544]Pre neki dan sam uživala u intervjuu prof. dr. Mile Alečković, profesora kliničke psihologije i filosofske antropologije, a tema je bila "Stvaralaštvo"...Kao svetski priznat doktor nauka i profesor, objasnila je na koji način stvaralac jeste stvaralac i kako gleda na temu interesovanja. Kao prvo, istakla je probuđenost stvaraoca, kao preduslov da to i postane, a ta budnost ima pogled odozgo na dole, na predmet interesovanja...to "gore" označava mnogo širi pogled, pogled do horizonta, pogled u kome se sažimaju sva znanja i interesovanja i talenti probuđenih osoba, te se laserskim očima spušta na temu, prožima je i jasnoćom kristala donosi sud....(sa druge strane imamo žabicu koja se može zakleti da je nebo onoliko veliko koliko je onaj svetli kružić koji ona vidi sa dna bunara) . Budnost i kristalni pogled omogućava stvaraocu da jasno vidi i jasno kaže i jasno opiše ono što vidi i ono što zna. Prof. dr. Alečković je istakla da u današnjem civilizacijskom momentu, jedino dobro vide probuđeni i da im je sveta dužnost da poduče, objasne i predvode promene koje su neizbežne zarad spasa čovečanstva u globalu. Stvaralaštvo u tom smislu jeste sveta dužnost i stvaraoci budućnosti , među kojima si i ti, jesu lučonoše koje treba pratiti. Draga sanjalice 53, volim te i poštujem. :zag:[/QUOTE]

Nemam reci zaista zaovaj komentar , koliko je samo smislen . lagala bih kada bih rekla da nemam taj osecaj da treba da podelim te neke darove sa ljudima i bila bih licemer !
    Isto tako tvoje interesovanje za takve poglede takodje govore da i ti BUDNA sanjas :) ! Tvoj komentar nije samo predivan on ima neki poseban SJAJ i odise zivotom i pozitivnoscu ... to je uvek tako jer to je tvoja prelepa energija kojom zracis ! I ja tebe puno volim ali bas puno a ti si jedno SUNCE koje me obasjava i inspirise !:heart:
    Ažurirano 22.11.2015. u 23:21, autor: sanjalica53