NE TREBA MI ZDRAVLJE !

Najezim se kada mi neko pozeli DOBRO ZDRAVLJE , smatram to atakom na moj zivot. Moj zivot nije uslovljen tim zdravljem , tom obicnom mentalnom gadosti koja pokusava da se nametne kao SVRHA ZIVOTA !
- vazno je da smo zdravi
-nek smo zivi i zdravi
-bog ti dao zdravlje , i td. bezbroj je nacina da se zamene pojmovi ZIVOT i ZDRAVLJE !
Zdravlje ustvari nema nikakve veze sa zivotom .
Zdravlje je nastalo u civilizovanom drustvu kada je covek vodjen svojom pohlepom dosao na ideju da izvesne prirodne moci coveka kao pojedinac prisvoji i na taj nacin zadobije izvesne privilegije koje se danas ogledaju u vidu materijalne dobiti pre svega . Danas se ta zabluda a samim tim i manipulacija tim putem uvukla u svaku poru drustva ciji je covek postao deo.
Zdravjle = zivot , to je ono cemu se svi danas klanjaju i slepo veruju toj jednakosti.
Imamo li mi uopste ZIVOT ? Ne mi nemamo zivot , zivot ima nas !
Nase telo nam izgleda kao odraz zivota u ogledalu i verujemo da od izgleda samoga tela zavisi zivot , od onoga sto vidimo golim okom .Verujemo da smo LJUDSKA VRSTA te da kao takvi svi moramo izgledati besprekorno jednako . Ali mi nismo nikakve VRSTE mi smo individue , osobe sa svim svojim razlicitostima i slicnostima sa drugim osobama.
Verujemo da je kretanje odraz zivota te da je kretanje siguran znak da smo zivi. U osnovi kretanja je energija ali to je materija, sta pokrece tu energiju ?
Sve je pocelo kada je RAZLICITOST dobila novi naziv a to je BOLEST !
Ljudi su poceli besumucno da ceprkaju po svojim telima nebili bili sigurni da su jednaki tj. da su kako treba odnosno da su ZDRAVI !
Bol je mentalna tvorevina i nastao je kada i bolest . Bol je samo grc , blokada uzrokavana strahom od bolesti zato sto je to OCEKIVANA REAKCIJA . Sve se odigrava ustvari u nasem nesvesnom umu koji prikuplja i slaze informacije i programira nas mozak koji opet upravlja i pokrece nase telo. Te informacije se grupisu u ZABLUDE koje kasnije ukoliko ih ne pobrisemo vladaju nasim telesnim i mogu ga potpuno unistiti. Jedino SVEST brise sve kodove i otklanja te uzasne blokade koje cuvaju STRAH od BOLA. i onaj naj veci STRAH OD SMRTI !
Sve su to igranke na fizickom nivou postojanja ali ZIVOT se tu ne nalazi , zivot je izvan naseg tela na visem duhovnom nivou postojanja. Niko nemoze definisati zivot kao ni ostale duhovne vrednosti ali svi mozemo da ga osetimo. Umom se definise a nas um je fizicki nivo i ogranicen je prostorno i vremenski.
medjutim mi se ne rukovidomo OSECAJEM ZIVOTA vec nasim haoticnim umom koji nas je ubedio da smo zivi zato sto se krecemo i zato sto smo zdravi .
Zivit nije nastao iz tela vec je telo nastalo iz zivota. Covek je po rodjenju dobio dar da moze regenerisati svoje telo i oblikovati ga da bi se prilagodio okruzenju . Telo dakle prati duh .
Sve dotle dok prihvatamo svoje telo onakvim kakvo jeste telo nece reagovati. Onoga momenta kada pocnemo da mislimo da nesto nije uredu proradice taj prirodni mehanizam i telo ce otpoceti bitku sa onom mislju koja je pokrenula taj proces. Telo ustvari reaguje na STRAH putem onih informacija koje ima zabelezene putem svog uma .
Sve ono u sta verujemo biva na delu. Mi verujemo da povrsne rane na kozi zarastaju same od sebe ali ne verujemo da RAK moze da se povuce sam od sebe . Zato je spoljasnja povreda izleciva a rak neizleciv ! Mi verujemo da treba da budemo isti kao onaj do nas pa tako ako onaj koga posmatramo ima drugi oblik mi se automatski prilagodjavamo menjamo na isti nacin . Ako smo ,islima povezani sa nekim ko ima izvesnu bolest dobicemo je zato sto verujemo i nesvesno zelimo da budemo isti. Tako se promene sire u nedogled ! Nije dobro razmisljati ni o tudjem zdravlju , tako samo podsticemo pojavu bolesti uzajamno hranimo tu zabludu.
Nekada je postojalo samo ISCELENJE A a ono se odnosilo na otklanjanje patnje. LJudi su nekada bili na mnogo visem nivou svesnosti nego danas. Znali su da je svaka bol ustvari PATNJA , ustvarI prisustvo STRAHA !
Covek nema u sebi zivot on je manje ili vise sa njuim samo povezan tacnije manje ili vise povezan sa univerzumom putem svoje svesti. Naj blize receno covek manje ili vise oseca zivot sto mi zovemo LJUBAV ! Ia emocija prozima nase telo a to je proces koji mi zovemo ZIVOT. To znaci da ukoliko ne osecamo tu univerzalnu ili ti bozansku ljubav ustvari nismo zivi , nismo povezani sa izvorom zivota. Covek prestaje da oseca ali ne i da misli. Nastavlja da misli i da je ziv i tako funkcionise a pokrece ga strah upravo od onih programa koje je sacuvao njegov um.
ISCELENJE znaci ponovno povezivanje sa zivotom , uspostavljanje toka zivota a ono se moze ostvariti samo kroz duhovni nivo postojanja tj. kroz ljubav tako sto cemo osvestiti taj STRAH ! Nemozemo ugasit mrak ali mozemo upaliti svetlo -neko je rekao. Medicina nikoga nije vratila u zivot samo je pokrenula telo.
Dusa ne moze biti bolesna , radi se samo o stanju svesti.
Covek se oslobadja straha kroz duhovnost , kroz dodire sa visim nivoima postojanja. Na taj nacin se desavaju iscelenja a to su ustvari aktivirane prirodne moci regeneracije tela .Promena stanja svesti jedino moze dovesti do iscelenja a to je ustvari jacanje VERE u tu bozansku moc.
Ako uspemo nas um da stavimo van kontrole necemo razmisljati o zdravlju a samim tim ni o bolesti a samim tim ce nestati i strah od istih ! Dovesti sebe u to stanje je veoma lako i nisu potrebne nikakve praktike niti ucenja.
Medicina nikada nikoga nije izlecila , medicina je samo ZAKRPILA i nacinila neki deo tela takvim da izgleda kao kod svih ostalih , nacinila ga NORMALNIM , ustvari oblikovali smo ga mi sami potpuno nesvesno putem svog uma samo zato sto smo verovali u medicinu. Nasa vera danas se na zalost svodi na veru u drugog coveka a ne u nas same.
Svaka patnja nestaje kada se uzdignemo na visi nivo svesti. Svi smo razliciti a to nije bolest. Takvi smo zato sto bas treba takvi da budemo da bismo odziveli ovo svoje fizicko postojanje u skladu sa nasledjenim programima i svescu. Hemija u coveku je individualna stvar. Neko i sa glikemijom od 20 moze ziveti citavog zivota bez problema a da to i nezna , neko sa rakom takodje ! Tek kada se to definise on postaje DRUGACIJI i na scenu stupa strah , strah od bolesti , odnosno od gubitka ZDRAVLJA tj. zivota .
I umesto da se povezujemo sa zivotom mi se sve vise udaljavamo od njega .
ZDRAVLJE je zabluda kojom se tako uzasno manipulise i necu je u svom zivotu ! Ona je celina sa onim sto se zove BOLEST i to su dva pojma za potpuno istu stvar ! Niko nije bolestan samo MISLI da je bolestan , svi su ZDRAVI samo ne misle da su zdravi !
Izbrisala sam sve te STRAHO-PROGRAME iz svog uma tako sto sam postala SVESNA tih zabluda .
Ovladati svojim umom je VRH zivljenja, tu se kriju sve carolije ovoga sveta . Ne treba sebe posmatrati u odnosu na druge ljude vec u odnosu na sebe samoga. Tu smo onakvi kakvi jesmo i kakvi bas treba da budemo.
Nas um oblikuje nase telo putem misli a um programira nasa svest . Ako je nema on divlja bez kontrole i stvara havarije !
Umesto da razmisljam o ZDRAVLJU razmisljacu o zivotu , o ljubavi , umesto o kraju razmisljacu o pocetku , umesto o patnji razmisljacu o radosti a sve to ce pratiti duboki osecaji svog sopsvenog bica tj. bozanske ljubavi u njemu.
 
...Sanjalice,
Soradze ima za pravo i to nasigurno...
...ima toliko ljudi koji ne umiju da umru a mrtvi su
godinama
vole da biljkuju
lijepo je iznosio L.Witgenstajn
da za njega ne postoji smrt
jer
kad ona nastupi
njega nema...
...zdravlje je vec u funkciji kad funkcionisemo i zasto trpimo misaonu
torturu ,- sta ako ovo je Cancer...dosao Kosac i sta...
Nema se vremena za zivot od misli na smrt...
Sanjalice,- budna si Ti i te k a k o ....:bye:
 
Da , mnogi umru sa 30 ili manje vise a sahrane ih sa 80... to su oni koji IMAJU ZDRAVLJE ! Medjutim to je stvar sopstvenog izbora ... Sramota je biti bolestan , ja te ljude ne zalim jer zaliti ih znaci gurati ih jos vise u bezdan nesvesnog a ja svakome zelim ZIVOT !
 
Pogrešno je vezivati ZDRAVLJE sa onim što se odnosi na ZDRAVSTVO.
Zdravlje je optimalno stanje iscijeljenog organizma, čitaj optimalno stanje energetskog polja, dok je ZDRAVSTVO instituisana ideja kojom se uveliko manipuliše. Stoga, kroz ZDRAVSTVO, političari i farmaceutski magnati nam prodaju njihovu (ne-svjesnu) ideju o ZDRAVLJU koja tad (po njima) uistinu JESTE jedno sa bolešću. Zato i nije čudo da su ljekari u toj priči veoma često ništa drugo do visoko-obrazovani prodavači farmaceutskih preparata (droga) kojima se 'liječi', tačnije uz visoku novčanu naknadu održava produženo stanje 'bolesnog organizma'. TO JE ZABLUDA koju moramo otkloniti. Ne treba se plašiti ZDRAVLJA. Sam strah je proizvod razuma i jedino u razumu postoji kao takav.

"U ZDRAVOM TIJELU ZDRAV DUH"... a uistinu: ZDRAV DUH KREIRA ZDRAVO TIJELO.
 

Back
Top