O važnosti gramatike - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanja*

O važnosti gramatike

Oceni ovaj blog
- Eh, šta je ljubav - guknuo je golub kanarincu koji ga je slušao na pola uva, jer je bio zauzet pomnim posmatranjem zalutalog leptira kako obleće oko kaveza.
- Jutros sam baš gledao, tamo, na grani bukve, kako se kraj duplje Pere detlića matori gavran pola sata ljubio sa njegovom ženom.
- Štaaaaaaaaaaa? - zgroženo će detlić, koji je ama baš tad, nesrećnom igrom sudbine, proleteo iznad prozora sa čijeg je simsa golub komunicirao sa zatočenom pticom.
- Đubre jedno matoro, on sa mojom ženom! - dreknuo je, a zatim odleteo do bukve, zakačio se nogama za stablo i stao divljački da udara o njega kljunom.
Larve, insekti, stonoge, crvi, pauci - sve što je mililo ispod kore promililo je napolje da vidi šta se to, kog đavola, dešava.
- Traži se matori gavran, živ ili mrtav! Bolje ovo drugo! Vrstu onoga ko mi glavu tog mamlaza doturi na tacni, zauvek ću izbaciti iz jelovnika!
Razmile se hiljadu nožica tuda-svuda, uz bukvu, niz bukvu, po travi, kroz krošnju i pukotine, i ne prođe mnogo, a na zemlju silovito tresnu telesina ogromne, crne, mrtve ptice.
- Upotrebio sam svoj najjači otrov - pohvalio se pauk Milorad, i tutnuo detliću na potpisivanje ugovor o nenapadanju na neodređeno vreme.
Tek što je turio potpis, nesrećnog Peru dograbi za glavudžu osam oštrih kandži. Začu se lepet krila i zacrni mu se pred očima.
- Zlotvore! Krvniče! - vrištala je kroz suze vrana Melanija, grabeći uvis. - Sad kad te tresnem o odžak, ima da te razbucam ko dete zvečku!
- Melanija! Razumi me... Čast sam spašavao, i tvoju i svoju! Golub je video tvoga muža kako se pola sata ljubio s mojom ženom!
- Muči, dušmanine! - urlala je - Nije se on ljubio sa tvojom, nego sa svojom ženom! Sa mnom je jutros bio na grani!
- Pa tako sam i rekao - skrušeno će golub, doletevši na krov, pod odžak.
Detlić razrogači oči u panici.
- Nisi bre! Nisi! rekao si da se ljubio sa mojom ž...
No, beše kasno.
Melanija se zaletala nanovo i nanovo, treskajući Perino telo o oštar ćošak dimnjaka, sve dok joj se noge nisu sasvim obojile u crveno.

Pošalji "O važnosti gramatike" na Facebook Pošalji "O važnosti gramatike" na Google Pošalji "O važnosti gramatike" na My Yahoo! Pošalji "O važnosti gramatike" na Live Pošalji "O važnosti gramatike" na MySpace Pošalji "O važnosti gramatike" na Twitter Pošalji "O važnosti gramatike" na Digg Pošalji "O važnosti gramatike" na del.icio.us

Oznake: moj, njegov, njen, svoj, tvoj
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sanjalica53 (avatar)
    Moj komentar neka bude IZMEDJU REDOVA , ne sumnjam da cete ga brzo procitati ... :) !
  2. sanja* (avatar)
    Khm, khm... da bi bilo nečega IZMEĐU REDOVA, moraš da imaš barem dva reda.

3. sanjalica53 (avatar)
    Pa ima dva reda , jedan je tu a drugi je IZMEDJU REDOVA .... :) !
  4. sanja* (avatar)
    Ako je i ono između redova red, onda imamo samo redove
  5. sanjalica53 (avatar)
    Tacno :) e jos samo da procitamo IZMEDJU REDOVA KOJE IMAMO :) !
  6. sanja* (avatar)
    To kad mi se ne bude spavalo.
    Laku noć
  7. mizaca (avatar)
    Lepo,ali tuzno........
  8. Soradze (avatar)
    Svuda oko nas se nalaze i Pere i Miloradi i Melanije...a bogami, čuje se i gukanje golubova.... Strašna basna, majstorski napisana.. Tamišarka je zapisala: "Oproštaj ne postoji"... Mislim da njena misao dobro pristaje i uz tvoju priču.
  9. sanja* (avatar)
    Dobar deo stvari ovde su prosto stilske vežbe nastale u igrici "sastavi priču na pet zadatih reči", tamo na Književnosti
  10. sanja* (avatar)
    @sanjalica:
    E sad da te telepatišem

Dakle, želiš da kažeš da je Pera sam kriv, jer je išao na suvi racio a zanemario intuiciju kojom bi stekao direktan uvid u ono šta je golub, u stvari, hteo da kaže

Plus je bio osvetnički raspoložen

Ipak, golub indirektno jeste kriv i za gavranovu i za detlićevu smrt.
    Što bismo čačkali mečku, sudbinu i detlića ako već ne moramo, jel
  11. Soradze (avatar)
    Kao što je Rejmon Keno , u svojim "Stilskim vežbama" dao lepezu različitih doživljaja prisutnih, vesele me čitaoci tvoje stilske vežbe i kako zamišljam njihova tumačenja. Alal ti vera na ideji!!
  12. faraonn (avatar)
    ...slalomi vjera i prevara
    koja se odvija oko dimnjaka i olukova
    i uvijek se to slomi na krhke
    ali po zakonu nadoknade
    oni uvijek zarade
    nepravedne napade
    jer razmisljaju post_atake...
    ...meni se cini ipak,
    da Pera
    uvijek pretjera...