Bio jedared... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanja*

Bio jedared...

Oceni ovaj blog
Bio jedared izvesni Musa
što je u prsa
znao da se busa
da najbolje u selu kosi
i seno nosi
i grabuljama grabulja

Imao je pleća široka
k'o Kina,
ko obronci Karpatskih
planina
i ručerde snažne
i šake odvažne
i na svakom dlanu
tri žulja

No onda odnekud iskrsnu Pera
potomak Sime penzionera
te poče da zakera
i kera da tera
govoreći:
- Man'te se prastarog smera,
batalite grabulje,
motike,
kose,
što znoj isceđuju i vreme odnose.
Kombajn je tehnološko čudo!
Ne trošite snagu i vreme uludo!

I svi pohitaše da ašove smene
i da se ratarski osavremene

A Musa
kada je uvideo
da je otpisan k'o zastareo
naprasno se umusio
što tako je nagrabusio
potpuno razočaranje
do tad ne beše iskusio.
Pomiri se sa sudbinom:
kombajnu njive prepustio,
rodni je kraj napustio
i posvetio se umetnosti.

Sad savremene snaše na selu
proklinju motorizaciju celu
jer,
svaka čast prosvetitelju Peri
al ovi današnji kombajneri
nemaju poljubac sunca na čelu
ni snažne kosti.

Pa sednu, u njive gledajuć sneno
sećajući se Musinog lika
i ceneći ga k'o umetnika
na neviđeno.

Pošalji "Bio jedared..." na Facebook Pošalji "Bio jedared..." na Google Pošalji "Bio jedared..." na My Yahoo! Pošalji "Bio jedared..." na Live Pošalji "Bio jedared..." na MySpace Pošalji "Bio jedared..." na Twitter Pošalji "Bio jedared..." na Digg Pošalji "Bio jedared..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. LJILJA MMM (avatar)
    Tako ti je to....
    .od modernizacije jedino savremene snaše
    izgleda nemaše vajdu
    te na uvrati tućne sede,
    dok moderno ne osede

Nasmeja me na sabajle
    Lep dan ti želim
  2. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM

Nasmeja me na sabajle
    Lep dan ti želim
    Dobar jutar
  3. 123loncar (avatar)
    ...lepo sve rečeno i odlično zapisano...blogerski narisovano ...
    ...ali , ček malo da zakeramo...nije valjda prošla baba sa kolačima...pa i ako je prošla , mož lečke da se vrne...

" A Musa
    kada je uvideo
    da je otpisan k'o zastareo
    naprasno se umusio
    što tako je nagrabusio
    potpuno razočaranje
    do tad ne beše iskusio.
    Pomiri se sa sudbinom:
    kombajnu njive prepustio,
    rodni je kraj napustio

i posvetio se umetnosti."

...pa kad ja kažem da je tehnicizam umnožio i rasprostranio ubogi amaterizam - na mene umetničko drvlje i kamenje...doduše amatersko...i šta sad...a znaju li ubogi amateri odkuda čovečanstvu tehnicizam...pa nije pao sneba...čoveku sve što je palo sneba je tehnologija za kovčeg i šator od svetinje - tako bar zapisa Mojsije u knjigama nastajanja...ono komandovanje i istrebljenje Jerusalima - genocidiranje svakog kamena , pred ulazak u obećani grad ne računam...to možemo reći bejaše božija slabost , propust...kao i svi ovi masakri koji se posle toga dešavaju , pa i ovaj od pre neki dan....
    ...da se vratim na Musu , amaterizam i tehnicizam...stvar je meni bar jasna...Musa je masovnom tehnološkom inovacijom skontao da njegov rad više nikom ne treba , jer tehnološka inovacija je obezbedila višak hrane...oće reći , sad argatori kao on imaju višak slobodnog vremena...a kliker ko kliker , počne da se kotrlja....e to kotrljanje kod argatora , kad ima višak slobodnog vremena , neki nazivaju unutrašnji dijalog....taj dijalog mnoge preoptereti...frustrira....zabrine...i eto ti belaja...nagrne boleština šejtanska...a neki musavci , mnogo samoljubivi , umisle da njihov unutrašnji dijalog , zgubidanski produkt , mnogo vredi - pa iz humanih razloga prosvetiteljskih , razviču se sa krovova ; i eto ti internetskog blogerisanja...
    ...oću reći , ubogi amaterizam je prouzrokovao višak hrane , koji obezbeđuje atgatorima višak vremena....
    ...posle se neki čude zašto gospodari života i smrti bacaju onoliku 'ranu u morske dubine - pa mnogi argatorski svet gladuje i jedva preživljava...verovatno se tako sprečava ubogi amaterizam , jerbo gladan stomak ne proizvodi lepe umetničke misli !...mnim ja !
    ...stoga se može reći , bez pardona , da je kombajn kriv za onaj pesnički voz....mislim , da su musavci ručno orali , sejali , žnjeli i vršili žito - bili bi povasceli dan zauzeti , a uveče polomljeni od umora zahrkali bi do daske...ma kakve snaše....a mnim ni voza nebi bilo....koga da voza , u makovsku damu , kad svi argatuju i ne skubidane...ovako , sa kombajnom , mnogi musavci puni umetničkih misli streme , jezde u prestone metropole , umetnost svoju da objave....ma b'em ti lokomotimu kad te vagone za prestonicu povuče...a i ovaj Mrkonjić , morao pre roka , baš sve puteve do prestonice da izgradi...i eto sad nam prestonica vri od musavih imetnika , mutraca i svakakvih kobajagno prosvećeno prosvetljenih ubogih umetnika....rekao bi čovek , prestoni grad nam grad amaterskih mudraca ...pa imaju ljudi emociju ...unutrašnju !
  4. sanja* (avatar)
    Bogme su ti musavci nakon žetve i setve pravili gomilu dece svojim ženama

O Musinoj umetničkoj nadarenosti ne možemo ništa reći - biće da je čak uspeo biti onaj istinski, a ne tek wannabe.
    Nije rečeno čak ni da je pesnik - umetnika ima raznih.

Amaterizam potiče od reči ljubav (amat), ljubav prema božijem daru koji si osvestio i prihvatio, i rešio da pokloniš svetu;

Wannabe-izam je negativna pojava, ne ubogi amaterizam.
    Svaki profesionalac je, pre nego što je postao profi, bio u-bogi amater

Wannabe-ji su, opet, nešto drugo.
    To je kad se nema ni d od dara, a publikum se smara, publikum se smara...
    Osim, naravno, ako ne naiđeš na publikum sumnjivog ukusa i bez osećaja za vrednost.
    Što wannabe-jima ne smeta.
    Wannabe-ima je bitan publikum, a ne u-bogost i dar.
  5. 123loncar (avatar)
    ...možda ti to hoćeš da mi kažeš , da musavci - amateri , ne moraju silne čkole inžinjerske da završe , već oma , čim lečke hleba ima više , svaki musa amater kombajn konstruiše !?...što konstruiše , već i napravi - oću reći progras sastavi !

6. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...možda ti to hoćeš da mi kažeš , da musavci - amateri , ne moraju silne čkole inžinjerske da završe , već oma , čim lečke hleba ima više , svaki musa amater kombajn konstruiše !?...što konstruiše , već i napravi - oću reći progras sastavi !
    bez školskog sistema potencijalno može, ali bez obuke (škole u širem smislu) ne može.

Mora stajati na ramenima divova, da bi bio propisan ubogi amater.
    Ne brkaj amatera s wannabe-jem, to je jeres

Inače, goreokačeni video je primer wannabe-ja koji ne razume delo, a ne nekoga ko je amater
  7. 123loncar (avatar)
    ...pa tobro , jedan jeretik misli da onaj što voli boga , nije s'tom ljubavlju obožen , pa mu nisu poznate božanstvene misterije - ili kako kažu rukopoloženi , nisu mu znane božanske tajne...čak i oni koji znaju tajne nisu božanstveni...shodno tome , oni koji znaju sve o jednoj umetnosti , pa i vole tu umetnost , ma koliko arčili tu ljubav i to znanje , u najvećem broju slučajeva nisu umetnici....

...Zorica Brunclik , koliko se sećam , beše zamenica ministra za kulturu , krenula je u svet estradnih umetnika , na takmičenju koje se zvalo : susreti amatera - ili tako nešto...volela amatersko umetničko pevanje i postala slavna...za to vreme , na stotine Čangalovića je profuralo kroz ovaj svet naše amaterske kulture i nikom ništa !

8. Konj_na_belom_princu (avatar)
    Odlična pesma. Fantastično. Čestitam situaciju
  9. zxy (avatar)
    Bravo za pesmu i bravo za Musu a veliš da se ne zna u čemu je umetnik sada pa msm nije valjda u dranju jarca,po tome je na glasu odavno.
  10. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Bravo za pesmu i bravo za Musu a veliš da se ne zna u čemu je umetnik sada pa msm nije valjda u dranju jarca,po tome je na glasu odavno.
    Ne generalizuj Muse.

Imaš i Musu Kesedžiju koji je najveći junak srpske epike

Al ovo je neki treći.
  11. zxy (avatar)
    Citat Original postavio sanja*
    Ne generalizuj Muse.

Imaš i Musu Kesedžiju koji je najveći junak srpske epike

Al ovo je neki treći.
    Siguran sam da i taj voli (da se )jarca
  12. sanja* (avatar)
    ovo su sad neke aluzije za koje sam ja glupa
  13. Vitezkojaa (avatar)
    Sreo sam danas starog Musu
    u razdrtom GSP busu
    ručerdama svojim otkose pravi
    komunalnoj kontroli po glavi...
  14. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio Vitezkojaa
    Sreo sam danas starog Musu
    u razdrtom GSP busu
    ručerdama svojim otkose pravi
    komunalnoj kontroli po glavi...
    Uuu, majkumu, ovo je najjači komentar do sad
  15. SUPERKULER (avatar)
    Kaže narodna:"Kad te moj Musa drusa koja ti se ćorba kusa?":hahaha:
  16. zxy (avatar)
    ovo su sad neke aluzije za koje sam ja glupa
    Ha ,vidim da voliš da je tvoja zadnja
    ali zna se,takve ste sve
    zato ...neka ti bude
    A taj tvoj Musa izgleda zaista
    da je neki dobar dasa
    čim ga tako revno
    zastupa i opisuje Sanja
  17. 123loncar (avatar)
    wannabe-stih :

čim se dirne narodni - akademac ,
    umetnik Musa ,
    odmah se Sanja ,
    kao iz katapulta ,
    mudro busa !
  18. sanja* (avatar)
    eto, naučio si šta je wannabe
  19. RiadaT. (avatar)
    Ima ona varijanta..."Hajde Musa kupusa...a Musa začas odere jarca jer nije volio kupus bez mesa"
    Šala mala.Sanja sviđa mi se tvoje pisanje
    Ažurirano 17.11.2015. u 17:37, autor: RiadaT.
  20. 123loncar (avatar)
    eto, naučio si šta je wannabe
    ...ma da , naučih sa mukom...ali kažu veliki mudraci , da bez muke nema nauke....

"Kombajn je tehnološko čudo!
    Ne trošite snagu i vreme uludo!"
    ...sad znam , ovo je verovatno književnost visokog ranga....nobelovska....šteta što niko neće tu književnost komitetu da dojavi...a onaj naš CK ne radi .....veliki Aca ima samo utadžbinsku patriotsku upravu - tako da će ta visoka poezija da skonča kao blogerska arhiva ! ...šteta , zaista vam kažem !
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja