DRUSTVO - KAKO TO JEZIVO ZVUCI

Da li covek treba da zivi kroz drustvo ili da zivi svoj sopstveni zivot u svom malom mikro svetu okruzen srodnim dusama ?
Naj veca zabluda danasnjeg coveka jeste da je DRUSTVENI ZIVOT jedini moguci i da je to prosto tako , da je to nepromenjiva situacija i da drugacije nemoze preziveti.
A sta nam to ustvari DRUSTVO DAJE A STA UZIMA ?
Drustvo nam uzima sve blagodeti zivota koje smo dobili po rodjenju a ne daje NISTA ! To je jedna uzasna zabokrecina u kojoj se vec svi davimo ali nema nazad jer suvise smo zagazili u nju !
Radjaju nas drustvu , vaspitavaju za drustvo , radimo za drustvo , vodimo ljubav da bi se dokazali drustvu , disemo radi drustva jednom recju ROBOVI smo drustva !
Drustvo samo raste a mala drustva se stapaju u veliko u kome ce na kraju svi biti progutani a samim tim covek ce prestati da postoji !
Nacin zivota odredjuje ljudsko bice na nivou fizickog postojanja. Covek je rodjen kao individualac i to je njegova prava priroda i kao takav jedino moze da opstane. Svi smo umrezeni i postojimo kao celina ali na jednom drugom nivou postojanja . LJudi komuniciraju osecajima i potpuno je nebitna komunikacija kojoj danas robuju kroz fizicke kontakte sa velikim brojem ljudi , kroz to uzasno drustvo !
u osnovi tog nacina zivota stoji ljudski kolektivni ego koji samo raste i postaje zastrasujuce velik i mocan,Dosli smo do tacke da vise cak nemamo ni svoj sopstveni ego , nista ama bas nista svoje ! Nema tu nikakvih teorija zavere pojedinaca , covek je u jednom neprirodnom procesu koji vodi ka njegovom unistenju !
Drustvo je materijalisticka forma Zabluda je da svi ljudi mogu i treba da se vole jer covek se coveka u sustini plasi kao neceg NEPOZNATOG i u drugom coveku gleda svog neprijatelja. Drustvena masa se hrani tim strahom i samo raste !Tamo gde je osecaj straha nema osecaja ljubavi jer to su dve suprotnosti koje se ne podnose !
Cini se da nemozemo dalje ali to je samo pogresno ubedjenje , Kako se vratiti sebi i svom sopstvenom nacinu zivota , kako preziveti bez drustva , bez posla , novca i one cuvene zablude EGZISTENCIJE ?
Stace nama uopste ta EGZISTENCIJA i cemu sluzi i da li to uopste realno postoji ? Kako vratiti toplinu i radost u svoj zivot i ponovo biti ziv ? Pa lepo resiti se jednog po jednog pogresnog ubedjenja i oprati svoj um od sve te prljavstine , uzeti svoj kofer i krenuti u novi zivot koji obecava dodir ljubavi i beskrajnu radost ! Sta cete jesti i piti , koji cete auto voziti i u kakvoj kuci ziveti sve to prepustite svojoj masti i desice se CUDO !
Pravila iscrpljuju do smrti , navike mogu biti prijatne ali nas lisavaju naj bitnijeg a to su ISKUSENJA ! Nasi zivoti moraju ponovo poteci prirodnim tokom , moramo osetiti taj tok te carobne impulse zivota kroz beskrajnu radost i ponovo ziveti svoje sopstvene zivote a ne zivot kolektivnog nesvesnog koji se zove DRUSTVO !
 
Tebe, sanjalice 53, razumeju samo oni koji su već prošli fazu sopstvenog procesa i rasta o kojoj ti govoriš. Po meni, ti si apsolutno osvešćena osoba, mogu reći čovek budućnosti. Raduje me što pišeš te svoje tekstove, koji mi liče i na lekcije....oni probuđeni će uživati, oni uspavani će misliti "šta je sad ovo?"...svejedno, proces buđenja je u toku, neophodno je da nastaviš sa svojim dragocenim pisanjem....Ja ću kao i uvek uživati....Poštovanje
 
Soradze;bt279270:
Tebe, sanjalice 53, razumeju samo oni koji su već prošli fazu sopstvenog procesa i rasta o kojoj ti govoriš. Po meni, ti si apsolutno osvešćena osoba, mogu reći čovek budućnosti. Raduje me što pišeš te svoje tekstove, koji mi liče i na lekcije....oni probuđeni će uživati, oni uspavani će misliti "šta je sad ovo?"...svejedno, proces buđenja je u toku, neophodno je da nastaviš sa svojim dragocenim pisanjem....Ja ću kao i uvek uživati....Poštovanje

Da, to je ta lakoca komunikacije koja neisrpljuje , neosecam cak ni obavezu da se zahvaljujem a napisali ste mi tako divan komentar ! Na neki nacin ste deo mog malog mikro sveta , to se oseca , negde smo srodne duse reklo bi se ... pozdrav uz caroliju radosti !
 
....bez namere da naljutim , povredim , omalovažim ili bilo šta , čiatajući mnoge lekcije o ŽIVOTU , uvek se zapitam , može li taj predavač da definiše predmet o kome drži lekciju....u ovoj lekciji predavač kao da nije ni imao nameru da definiše , pojmovno - ŽIVOT....nije ovo prvina , zapravo , gotovo niko se nije osudio da definiše ovaj pojam - onako - školski....jok , more...a toliko se pametuje o tome....čak je uobičajen i pojam - PRIRODAN ŽIVOT....to pomalo zvuči kao nešto akademsko....saznajno....mudro....

...zato bih Vas poštovana Sanjalice zamolio , da probate vi da definišete bar ova dva pojma i meni neukom ukažete čast i izvedete me na put prosvetljenja...moram da Vam poštovana kažem , pitao sam ja i druge , moje učitelje - no nije bilo razumevanja...na jednoj tribini , uvaženi predavač mi rekao : marš barabo bezobrazna , hoćeš da miniraša skup....a stvarno , rad sam da bar jednom pročitam definiciju ovih pojmova , te iz nje sagledam koliko sam promašen ili ostvaren čovek u svom životu !

Pozdrav !
 
123loncar;bt279272:
....bez namere da naljutim , povredim , omalovažim ili bilo šta , čiatajući mnoge lekcije o ŽIVOTU , uvek se zapitam , može li taj predavač da definiše predmet o kome drži lekciju....u ovoj lekciji predavač kao da nije ni imao nameru da definiše , pojmovno - ŽIVOT....nije ovo prvina , zapravo , gotovo niko se nije osudio da definiše ovaj pojam - onako - školski....jok , more...a toliko se pametuje o tome....čak je uobičajen i pojam - PRIRODAN ŽIVOT....to pomalo zvuči kao nešto akademsko....saznajno....mudro....

...zato bih Vas poštovana Sanjalice zamolio , da probate vi da definišete bar ova dva pojma i meni neukom ukažete čast i izvedete me na put prosvetljenja...moram da Vam poštovana kažem , pitao sam ja i druge , moje učitelje - no nije bilo razumevanja...na jednoj tribini , uvaženi predavač mi rekao : marš barabo bezobrazna , hoćeš da miniraša skup....a stvarno , rad sam da bar jednom pročitam definiciju ovih pojmova , te iz nje sagledam koliko sam promašen ili ostvaren čovek u svom životu !

Pozdrav !

Nije ovo nikakva lekcija a daleko bilo da u sebi vidim ucitwlja jer znam da se ono o cemu ja pisem nemoze nauciti vec samo spoznati kroz iskusenja. Svako mora sam proci kroz svoja sopstvena zivotna iskusenja koja su ustvari ZIVOTNI SADRZAJ !Moje spoznaje koje ovde iznosim mogu posluziti nekome samo kao inspiracija jer svi smo mi manje ili vise jedni drugima samo ZNAKOVI NA PUTU !
Zivot nema definiciju kao sto nema nista sto se tice same duhovnosti jer su za formiranje definicije potrebni vremensko prostorni okviri sto ne postoji na nivou duhovnosti. Zivot se moze samo OSETITI a ne nauciti niti tome nauciti nekoga drugoga !
Jedno je nas zivot a sasvim drugo ZIVOT , Ljudski zivot jeste izvesno postojanje kroz dodir sa ovim drugim .Postojanje osecanja je znak zivota pa ko ih nema nemoze sebe smatrati zivim.
Zivot je uvek van matterijalnog pa tako zivot nije u nama vec izvan nas a mozemo ga samo osetiti ili ne . Otkucaji srca su cista fizika a njihov prestanak ne znaci prestanak ljudskog zivota.
Isto tako definiciju nemaju ni ljubav ni mnogo toga cime se ovaj glupi covek frlja zbog svoje niske svesti ali o svesti mozda drugi put ! :)
Na zalost jos uvek se grcevito traga za raznim definicijama sto je ustvari nemoguca misija. bolje bi nam bilo da tragamo za osecajjima nego za definicijama koje ne sluze nicemuu , mozda da bi umanjili strah od tog necega u ovom slucaju od zivota !
Nema nikakvog PUTA KA PROSVETLJENJU on se ili desi ili ne desi u trenutku ! Nikakav osmisljeni put ne postoji !
E sda vi meni objasnite sta znaci OSTVAREN COVEK !? I da ako moze sa malo manje sarkazma molila bih :) , ostalo je super i hvala na lepom komentaru , pozdrav od Sanjalice !
 
---pa kako da definišem termin - ostvaren čovek , kad neznam šta je život ...ja rekoh : rad sam da bar jednom pročitam definiciju ovih pojmova , te iz nje sagledam koliko sam promašen ili ostvaren čovek u svom životu....

...ma nije bitno , tek današnji čovek , ili ono što ima to obličje , zasigurno je hibrit - proizvod sruštvene farme....guta fa stvar/živuljka , od čoveka , sve i svašta ; kako u biološkom tako i u intelektualnom !

...pa dobro - idemo dalje !
 

Back
Top