Kriza najboljih godina (!?) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Aleksej Kirilov

Kriza najboljih godina (!?)

Oceni ovaj blog
Dosao sam do tog stadijuma da se vise ni ne radujem pauzi na poslu. Ne radujem se kada se zavrsi radno vreme i kada krenem kuci. Ne radujem se vikendu. Ne znam kada mi je zivot postao ravna linija i zbog cega je to tako.
Odlucio sam da pisem blog jer ne mogu da se zalim prijateljima vise (a ne znam tacno ni sta). Jednostavno ne znam u cemu je moj problem. Imam 25 godina, zaposlen sam, ljubavni zivot mi je katastrofa i zivim sa kevom.
Poceo sam da primecujem i kod svojih prijatelja da zapadaju u neku vrstu apatije i ne znam da li lose uticemo jedni na druge pa je to zato postalo kolektivno. Ne verujem da je to normalno u ovim godinama?
Rana mladost i studije su se zavrsili i svi zalimo za tim dobom i kako smo ga protracili, iako nismo jos matori da bismo za tim zalili. Zalimo vise zbog toga sto i dalje nista ne menjamo i i dalje tracimo mladost koja nam prolazi.
Kako se iskobeljati iz zacaranog kruga apatije i defetizma?

Pošalji "Kriza najboljih godina (!?)" na Facebook Pošalji "Kriza najboljih godina (!?)" na Google Pošalji "Kriza najboljih godina (!?)" na My Yahoo! Pošalji "Kriza najboljih godina (!?)" na Live Pošalji "Kriza najboljih godina (!?)" na MySpace Pošalji "Kriza najboljih godina (!?)" na Twitter Pošalji "Kriza najboljih godina (!?)" na Digg Pošalji "Kriza najboljih godina (!?)" na del.icio.us

Oznake: apatija, defetizam, kriza
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Soradze (avatar)
    Sve si postavio kako treba, sve dobro vidiš, lepo si opisao, pametan si, imaš posao, imaš čak i pauzu na poslu!!! Ja nikada nisam imala pauzu na poslu i to mi čak nije ni smetalo.....e, da ne idem u detalje, ukoliko želiš da promeniš svet oko sebe, iliti kako ga doživljavaš, prvo i jedino i najvažnije je da promeniš sebe....okreni list i promeni sebe sasvim...počevši od toga šta doručkuješ.....postani čovek drugačijeg pogleda na život, pronađi ljude koji na život gledaju optimistično, idi u pozorišta, galerije, biblioteke, diskoteke, koncerte..... tamo se nalaze ljudi sa kojim možeš da se družiš....možeš da se družiš i sa usamljenim pecarošem i da zavoliš pecanje...treba da imaš hobi i da uživaš u njemu...e, tu ćeš negde pronaći ono što ti treba.... samo ćeš tada tu dragocenost da gledaš drugačijim očima.......pozdrav od jedne bake
  2. sanjalica53 (avatar)
    Greska je sto trazis savet , moraces ipak sam da dodjes do nekih epoznaja. Komentari mogu da ti posluze samo kao inspiracija ali ne osvrci se na tudja misljenja.
    Citav dosadasnji zivot zivis po poravilima drugih , licis na druge i nemas svoj identitet . Postao si samo deo mase a u tebi se sve buni protiv toga kao uostalom i vecini ljudi tvog ziv. doba. Roditelji su od tebe napravili ROBOTA , uklopio si se u drustvo i postao masina. Posto si sve to obavio sto vec jesi sledi ti jos samo da pronadjes neki INKUBATOR i stvoris decu kako bi se tvoji roditelji imali sa kime da bave u svojim praznim zivotima a i drustvenu masu ces uvecati sto naravno treba da ti bude ponos i VRH zivota !
    Ti si samo jedan od mnogih zatrovan pogresnim ubedjenjima , kada ih se otarasis ponovo ces se roditi i tvoj zivot ce opet biti tvoj , bice RADOST a ne patnja kao sto su te ucili. Sve to moras da uradis sam a zvezda vodilja neka ti budu tvoji osecaji ! PROMENE su ono sto ti je potrebno , promene u nacinu zivota , mestu zivota , okruzenju i sl., svemu onome sto te sputava, Za promene treba HRABROSTI , pronacices je u dodiru sa ljubavi prema samom sebi u ispunjenju svojih zelja a ne tudjih ! Zapitaj se da li je nacin zivota koji sada zivis bas tvoja zelja ili nekih drugih ljudi ! Pocni da ugadjas sebi a ne drugima , lep pozdrav !
  3. mizaca (avatar)
    Obozi se! Tako je lakse , a valjda i bolje.....I pronađi nesto sto te veseli Aleksa!!!
  4. Vitezkojaa (avatar)
    Pustio si reku da te nosi, umesto da krikneš i promeniš joj tok ako treba!!! Ti si gospodar svog života, ali ako nemaš hrabrosti da promeniš stvari onda si rob rutine i tog istog života.
  5. Aleksej Kirilov (avatar)
    Hvala svima na odgovorima, znace mi dosta. Nadam se da cu uskoro pisati o tome kako su se stvari promenile