Unuci - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

PaoloGigli

Unuci

Oceni ovaj blog
Kada mi je nešto potrebno, zatražim. Obično dobijem, kada nekog ima u kući osim mene. Ako nema, moram sam da se potrudim što uvek donese, hm... Neobične rezultate. Tražiti nešto a nemati predstavu gde bi trebalo da se nalazi znači, zaviriti svuda. To svuda je i u kupatilu. A u kupatilu je i ono čudo sa puno džepova. Pored češljeva, četki za kosu, odelo, zube, nokte, šampona iz hotela gde se nekada išlo, gumica za kosu, turpija za nokte, uložaka, vate za skidanje šminke, u gornjem levom džepu su bili i prezervativi. Moji su na drugom mestu. Pokretnom. Ove sam gledao kao da ih prvi put vidim, što je uglavnom bilo tačno. Pored uredno ispisanih tekstova, različitih boja i različitih proizvođača bilo ih je tačno pet (5). Tog dana nisam više tražio suvo grožđe.
Narednih dana nije bilo promene. Džep niko nije dirao. A onda su zaredili praznici i broj je počeo da im opada. Imali smo rupu u sigurnosnom sistemu. "Jel mi zaključavamo kuću kada izlazimo?". U takvi slučajevima uputno je koristiti spasonosnu reč "mi" jer ni u koga ne upiremo prstom. Hor je odgovorio složno. "Da". "Da li je neko skoro gubio ključ?" je dalo složno "Ne". Stvar je bila ozbiljna. Neko nam vršlja po kući u potrazi za suvim grožđem i u ljutini što ga ne nalazi odnosi nam prezervative. To mi je bilo sasvim jasno. Samo... Kako ga uloviti. "Gde držimo suvo grožđe" je bilo ključno pitanje. Najstariji član hora je otvorio ormančić iznad mikrotalasne i pokazao pored MOJE tegle za kafu. Najednom mi se Jacobs Gold nije pio onako slasno kao ranije. Ozbiljnije je nego sam mislio.
Prezervativi su i dalje nestajali a ja sam bio bespomoćan.
Poslednji dan praznika. Opšti je razlaz sa pakovanjem stvari. Samo se muvam okolo i sve nerviram. "Oćeš li ti da se svrtiš na jednom mestu" upitan sam diplomatski. "Oću" rekoh, uzeh najdeblju knjigu iz biblioteke, spreman na dugo samovanje, i smestim se u kupatilo. Nisam mogao da ne zavirim. Gornji levi džep je bio prazan. Zapravo. Nije bio prazan. Tu su i dalje bile sve one druge stvari: šibica, lopatica za skidanje kreme za depilaciju, svetleći štapići (ne mogu sad o tome, drugi put), uložak za mašinicu za šišanje... Ali, nije bilo prezervativa!!!.
Kada mi je nešto potrebno, zatražim. Obično dobijem. Ovog puta mi je bio potreban odgovor na pitanje. Gde su, dođavola, ti prokleti prezervativi!!! Izgleda da sam nehotice pitanje izrekao dovoljno glasno. "Tata, rano ti je za unuke" čuo se glas čeda iz hora koje se zateklo sa druge strane vrata.
Odahnuo sam. Suvo grožđe je bezbedno.

Pošalji "Unuci" na Facebook Pošalji "Unuci" na Google Pošalji "Unuci" na My Yahoo! Pošalji "Unuci" na Live Pošalji "Unuci" na MySpace Pošalji "Unuci" na Twitter Pošalji "Unuci" na Digg Pošalji "Unuci" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
  2. sanja* (avatar)
    pet zvjedica
  3. PaoloGigli (avatar)
    Volim i ja vas