...razmisljanje ,-jednog orla... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...razmisljanje ,-jednog orla...

Oceni ovaj blog
...
...i spusti se orao
onako kako se orlovi ne spustaju
prizemlji se na suv cetinar
i
kao da zaspa
a normalno
slijece na stenje
i kamenje
na osmatracnicu
ili za odmor
na ostru liticu
sad rijesi na cetinar
da sjedne i ocima samo prosara
odmori okolis
od strahova
i pisku ptica da ne cuje
hoce da on cuje sebe takvog
i necemu Visem
da sebe predstavi
mora li se imati takvo bice u prirodi
koje ne zivi i leti
puni oci zelenilom i plavetima
a nocu na omaru sjedeci
bori se sa tolikim avetima
ubijenih ptica
kokosi
zmija
i pocne da mu se u stomaku nesto
savija
ne od umora i letova
nego od uloge svoje
a postojanja
ljepsih svjetova...

Pošalji "...razmisljanje ,-jednog orla..." na Facebook Pošalji "...razmisljanje ,-jednog orla..." na Google Pošalji "...razmisljanje ,-jednog orla..." na My Yahoo! Pošalji "...razmisljanje ,-jednog orla..." na Live Pošalji "...razmisljanje ,-jednog orla..." na MySpace Pošalji "...razmisljanje ,-jednog orla..." na Twitter Pošalji "...razmisljanje ,-jednog orla..." na Digg Pošalji "...razmisljanje ,-jednog orla..." na del.icio.us

Ažurirano 28.10.2015. u 10:51, autor: faraonn

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Soradze (avatar)
    Ovo pitanje, koje postavlja gospodar nebeskih visina je važno za bogove. Koliko li je tek važno za ljude. Hvala na zadatku koji si mi postavio, dragi prijatelju. Od tebe uvek vrhunsko.
  2. faraonn (avatar)
    ...moja draga Prijateljice,
    samo visine znaju
    gdje su tajne
    i zasto ih tajnama cuvamo...
    ...naidje tako ponekad test
    test a odgovori ne smiju se improvizovati
    bolje ne odgovoriti
    jer kad se odgovori
    ostajemo siromasniji
    ili nekoga osiromasimo...
    ...praznine u nekim dubinama nas
    ne smiju se ispunjati jer bolje je da ostanu prazninama nego necim sto lako
    u otrove premece se...moja mila Soradze...
  3. Soradze (avatar)
    ..."praznine u nekim dubinama nas
    ne smiju se ispunjati".... jer je to staza bogova kojom ljudska noga ne sme da hodi.....Tvoja mudrost, dragi Prijatelju, je tako velika da u meni uvek izaziva dubok naklon.
  4. faraonn (avatar)
    ...moja Prijateljice,
    tvoj naklon je postovanje postojanja i respekta i moga i tvoga Onoga sto naslucujemo a ne umijemo...
    ...sto je mozda naslutljivo Misticima i Sufi-mudracima...
  5. 123loncar (avatar)
    Hvala Faraone !

...htedoh jednu da rečem , o tim orlovskim visinama - čemu služe....ljudski idealizam u njima ne vidi realizam....nije orao ljubitelj nebeskog plavetnila , nit prirodnog zelenila...jok...taj ti je delija , retko surov lovac...zato teži u visine , jer ima veći i bolji uvid u lovište i potencijalne žrtve...i dok brodi tim neslućenim visinama , birka i merka žrtvu iz potaje - kukavički kao snajperista ...kako se to u njegovom svetu kaže - siguran plen...pa kao i međ svim predatorima , tako i međ orlovima , siguran plen su : nejač u svim stanjima i mrše......tako da od ljudske idealizacije njegovog uzvišenija nema ništa , do čiste manipulacije....nema u njemu ničeg viteškog - već kukavnog iz potaje , iznenada i sleđa !
    ...još jedino može se reći , onako tek da nije sve realistički crno - ima i korisnosti u tom orlovskom čišćenju prirode , od mrša...no kad nema mrša , trebi mladež i uništava život u začetku , e tad je kao i svi carevi koji ga turaju na svoje grbove i ambleme !....nema kod mene dileme , što dalje od orlova i tog i takvog grabljivičkog roda !
    Ažurirano 28.10.2015. u 14:44, autor: 123loncar
  6. faraonn (avatar)
    ...sve sto rece , moj Loni,tacno je
    ali sta ima lijepo u pjevu slavuja
    kad on tim glasom daje svojima na uvid da je to njegov posjed
    sta lav ima od gospodstva kad lavice same love ili moraju ubiti svoje mlade ako hoce sa nekim drugim lavom uzajedniciti se...sta ima od svih tih princeva i princeza kad su svi ti velelepni dvorovi oblijepljeni nevinom krvlju i izdajama...preljubima...incestima ...vriskom djece zadavljene...orao bar iz visina zaleti se i zvecarku zgrabi...
    ...lijepo ga vidjet Loni...koliko je Tadz Mahal , grdeci se 'popio' zrtava a simbol je poklona u ime Ljubavi...ako logicki pratimo sve to doci cemo do Kroceove Estetike ikako rece- kad bi vidjeli jacom lupom ruzicato lice nase odabranice uvidjeli bi prasinu, dlake, kratercice i mnogo toga sto nije ,- kako je...ali mi vidimo samo ono sto mozgu prija,- kako rece gosn. Bergson...
    Moj,-dragi Loni...
  7. 123loncar (avatar)
    ....ma ja to onako - zbog božanskih visina....ljudi se često pitaju , zašto bogovi sa nebeskih visina u svetim ratovima svojim ,izvojevaše pobedu i zbaciše zlo sa nebesa - sedmoglavu aždahu , sa sedam kruna , na kojima je po sedam pera ; strmoglaviše je međ ljude , žive , na zemlju , da snjom i njenim carstvom vasceli vek bitke biju...kakva je to bila božanska , nebeska ljubav , sa tih visina !?...slabašna je ljudska duša , da se odupre sedmoglavoj aždahi , pa ko velim , ne mora zbog tih slabosti sebe da laže...a opet , ni sam neznam !
  8. faraonn (avatar)
    ...nijesi ti to tek onako Loni
    Bg zna da se 'posvadja'
    i da nam Neposlusnog
    u kusnju posalje
    a
    to nije fer
    jer
    kad je bio Najsvjetliji
    imao je on i pomagaca njemu skoro ravnih
    i Komandant legiona bozjih a zastitnik sv. Mihailo
    sazizuci
    moglo je i malo podalje od Raja ga drzati
    a i sv Gavrilo
    bolje je mogao odabrani par nazirati
    sv. Gavrilo i jos 12. mirijadi andjela...
    i da opet se 'potkrade'
    zmija stara...
    ...zar treba svi da Jovove iskusnje trpimo
    da ne bismo samo dusu izgubili...
    ...zar najodaniji
    da najvece muke trpi
    muke nebolne
    nego one koje nemaju smiraja
    nemaju opravdanja i sumnja im truje tijelo
    da bi dusa istrajavala
    do sazezenosti
    ...u Mikrozmi to Vladika objasnjava
    pomalo se koseci sa Miltonom
    ali oprezno
    jer miltonu je drag bio,-Princ Tame...
    ...igre su to Loni...
    ...
  9. 123loncar (avatar)
    ..pred tobom mogu da rečem sve , a da ti opet to sagledaš onako , čovečno , bez ljutnje i srdžbe - bez namere da u tome vidiš nameru kau god , već batrganje i traganje duše željne istine i samospašavanja...pa ću reći i ovo , o Mikailu i nebeskim vitezovima , to šro mi se često javlja i ušat ja ne sumnjam....jerbo , majušna je , kukavna ljudska duša...sklona svakakvoj samoobmani i tolmačenju , zarad svog spasenja...pa tako i u onom pitanju o dve Tvorčeve slike i njihove krajnosti...pa i to o tom slučaju zbacivanje aždahe sedmoglave sa carskih nebesa međ ljude.....iz tog , može se svašta izvlačiti i podosta ramenima slegati i glavom vrteti....a sve to , čoveku se naum daje zarad svoga pravdanja , unapred i prikazivanja bespomoćnim....kako da rečem , teška ljudska obmana....pa tako mnim da da sedmoglavost , krunisana , sedmoperom krunom , nije ništa drugo do skup mojih , kako da rečem , bezbrojnih pogrešnosti , a oni mihailski vitezovi , to mu dođe mala odabrana grupa nekakvih mojih vrlina...u tu u meni , u mojoj duši , vodi se taj boj - pa kad nadjačaju pogrešnosti biva u meni bujanje nikovo i baškarenje zla , a kad nadvladaju vrline , onda nastaje u meni carstvo nebesko.....
    ...onda Tvorac nema veze sa mojom dvojnošću , ali sam ja sam sebi svje i sva , bog svoj - gospodar tame i svetlosti sopstvene...a ondak to u vezi toga , biva da sam ja nekako u svoj toj stvari odgovoran za svoje viteštvo , a jošte odgovorniji za sopstveno aždajstvo - pa kukavna mi duša ništačka , bežim od nje , samodgovornosti u kakve izmišljotine , zablude i lažne predstave o tom pitanju - tražeć kakvo spasenje , a ono zjapi iz mene...pa tako bežeć od sebe i druge sluđujem o nebesima i našoj ljudskoj nevibnosti !
  10. Tamišarka (avatar)
    Tako to biva
    priroda svakom mesto odredi
    i sve dok se poštuje ritam
    svako je svakome bitan
    bude tu poneko pitanje teško
    ali kako sve ima razloge
    vece a kralja visina zna
    njegova uloga je nezavidna
    pa stoga grc njega pritiska
    al' zorom ce opet put visina
    da se vine...
  11. LJILJA MMM (avatar)
    Pa 'vako....

Orao ne zna za prevrtanje u stomaku
    On o svojoj ulozi i ne razmišlja
    Povinuje se nagonu Prirode
    Koja ga je stvorila tako nerazmišljajućeg.
    Ali čovek zna da misli
    I visinama teži
    ne razmišljajući o ravnoteži
    koja u tami noći teži
    da se sletom u sebi samom uravnoteži.
    I to je dobro.
    Problem je kad nema ravnoteže
    Jer je to neprirodno stanje.

12. faraonn (avatar)
    ...Loni,ti zaista udaras u dirke koje moraju da diraju i uznemiruju i dusu i volju za dusevna stanja nezajazljiva kad tama preuzme u svoje, kad divljamo i nikad bestijanstva dosta, kad nas briga zasto nas nesto tjera i u ime cega tjera jer oslanjajuci se na iskusnje u iskusnje srljamo da li iz radoznalosti ili po prirodi nasoj nasusnoj...tada , kad znamo da srljamo i kad znamo da se zaustaviti ne umijemo, pocne da nam pametuje i etikuje duga strana smijesnim moralisanjem a nama dodje da kazemo ne... i onda pocne ujutro da bijeli se andjeo zaleprsa i klepetom da opet bije i ljuti i sebe i nas...podjemo pokunjeni kao u strahu nekakvom od kazne ama nikakve ali eto 'pisano je'...dodju nam opet ljutite dvojnice i zapocnu igru , nama dobro poznatu i znali bi odgovoriti , no ne prilici i ne donosi nista osim ,-odnosi...stanemo tako i pustimo neka karavani prolaze...moj kasnovecernji Loni...ako ne spavas idi odmori ,-brate...ako spavas , znaci da ti je dobro i opet polako idi na pocinak a sjutra...opet to sjutra bije po sljepoocnicama i ...i bice dobro...valjda...
  13. faraonn (avatar)
    ...Tam, -priroda je jedna stara namigusa i krajickom oka bi nas zavela da zalutamo , kako bi nas spasavala i zrtvovala se da bi sudbini uzela poene ali smo mi mudri pa ni orlu ni sokolu ne vjerujemo osim rijeci mirnoj koja prolazi i mozemo je samo pratiti ili ne...visine su samo dobre za klaustofobicne da imaju se od cega prepadati ili nuditi sebi stolovanje nasih nadanja a njih slaba vajda ...uspavano nam mahnu i zamole da dodjemo sjutra...Tam...
  14. faraonn (avatar)
    ...Ljikane,
    nema ti ima ravnoteze ili nema
    mora da je ima
    trazi se i brojanje ovaca kad je nesanica
    i
    kad u neka doba se zaspi
    pomislimo kako je brojanje bilo uspjesno..
    ...u nama je sve , samo treba probrckati i cutati o glavnim
    i namjerama i postignutim zeljama
    a sa orlovima i andjelima
    ne bi se trebalo zamarati jer njima je dato da nebesaju
    i da letovima nam promaje prave...
    ...samo kad nam jednom prahne
    da ih iskamenujemo
    makar i promasivali
    a,
    promasicemo jer ,- tako je 'pisano'...
    ...adios Ljikanos...mirnos spavanjolas...
  15. LJILJA MMM (avatar)
    Dobro jutro

Ne mora da je ima prijatelju....ne mora
    mnogo je neuravnoteženih a letećih
    što ne vide ravnotežu i kad ih po čelepenki dobrooo udari
    ili još gore, više puta udara
    previše ih je, na žalost i danju i noću...

lep dan ti želim
  16. faraonn (avatar)
    ...tako je Ljikane
    i,-tako mi je drago
    sto ne galamis na mene
    ...mora da explodira i orao u covjeku
    ali samo treba da se obrusi svojoj stijeni
    ili vodopadu koji se pjeni
    da ne razmislja o drugima
    i ne mora da se lazno osmjehuje
    tom ' ukrasnicom' ljudskog roda
    i ako se kaze,- cas ponekima...