Ne mogu - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

PaoloGigli

Ne mogu

Oceni ovaj blog
Ne mogu ti o tome ništa. Stvarno. Kako zašto? Pa zato što bih morao da ti kažem koliko je taj deo pun nje, a ne bih o tome. Pa ne bih. Ako bih ti kazao, to bi se, čini mi se, otpraznilo. Svaka reč bi malo odnela. Razumeš? Nema pravih reči. Zamisli me to. Tražim ih i ne nalazim.
Mogao bih ti o njenom licu, o njenom osmehu, ceo dan. Mogao bih i o njenom telu, onako na boku, jedne noge ravno podignute do istegnutih prstiju i vragu u njenim očima. To bih ti mogao nedelju dana. Mogao bih i o brežuljcima, baš lepim, dok je na leđima ili na stomaku, glave okrenute na stranu, sanjivog pogleda posle... O tome bih mogao neprestano, ali ne mogu o tome što je nema. Stvarno ne mogu. Kako da ti kažem? Pored sve radosti koju mi je ostavila, tu stanuje i mala nezajažljiva tuga što toga nema još. Mala nezajažljiva tuga. Razumeš?
Ali šta ti o tome možeš da znaš. Ti čak ni mačor nisi.

Pošalji "Ne mogu" na Facebook Pošalji "Ne mogu" na Google Pošalji "Ne mogu" na My Yahoo! Pošalji "Ne mogu" na Live Pošalji "Ne mogu" na MySpace Pošalji "Ne mogu" na Twitter Pošalji "Ne mogu" na Digg Pošalji "Ne mogu" na del.icio.us

Ažurirano 27.10.2015. u 14:34, autor: PaoloGigli

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...pa dobro , nećemo o tome - usto nisam ni mačor....i ko sam ja - niko i ništa...ti si verovatno Odisej...da ti imaš svoju Odiseju...a ja , niko i ništa , tek tamo neki Aleksandar bez Aleksandrijske biblioteke - kažu spaljena...a hteo sam lepo , prvo dobrano da razmišljam i promišlam , a nakon toga da osvajam...a oni zapalili biblioteku....i zašto sve to pričam kad nisam ni običan mačor sa devet života !...neznam !
  2. PaoloGigli (avatar)
    Ne znam otkud ovo ovde. Ušunjalo se valjda. Dok nisam pazio...