Gnev - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

PaoloGigli

Gnev

Oceni ovaj blog
Pojavi se neko sa neosnovanim ubeđenjima, bahato držeći lekcije ostalima, sa nedovoljno godina rada na sebi da bi se mudrost naselila. Pogledaš joj po "kući", sve uredno, čisto, lepo, kreativna osoba, zapravo izuzetno kreativna. Počneš da razmišljaš o kreativnosti i racionalnosti, o količini iracionalnog koje je potrebno da bi umetnička kreativnost bila na tako visokom nivou i shvatiš da se u toj osobi jednog trenutka naselio silan gnev koji ne sputava čak ni njena okrenutost veri, dubokoj veri kako ume sama da kaže, i da u traženju načina da taj bes iskali ne bira ni reči ni ton samo povećavajući svoj gnev.
Treba ga razumeti i trošiti po malo jer kad ga u velikim količinama rasipamo okolo nagriza i nas i druge, bliske nam, a ne smanjuje se. Treba dobro upoznati svoj gnev. To ga umiri i ponekad sam nestane. Od poznavanja i razumevanja...

Pošalji "Gnev" na Facebook Pošalji "Gnev" na Google Pošalji "Gnev" na My Yahoo! Pošalji "Gnev" na Live Pošalji "Gnev" na MySpace Pošalji "Gnev" na Twitter Pošalji "Gnev" na Digg Pošalji "Gnev" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sanja* (avatar)
    Mladalački gnev?
    Onda je možda bunt, a ne gnev?
  2. PaoloGigli (avatar)
    Ne baš tako mladalački
  3. Soradze (avatar)
    Uživanje je čitati Vaše napisano. Hvala!
  4. LadyDydy (avatar)
    Da vas upoznam sa vasim gnevom! :)

Odkrili ste nam da je zenskog roda.
    Kazete da je mlada "za nastanjenu mudrost"-znaci u odnosu na vase godine je -mlada!( a mudrost gde živi,posebna je tema)
    Neskriveno joj se divite- njenoj "kuci",talentima,izuzetnoj kreativnosti. :)

Mislite da je ona puna gneva,jer vam ne poklanja vrstu pažnje koju bi od nje hteli,
    a niste tu paznju-kao iz onog malopre "komada drveta" pojma imali izvuci iz nje.
    (ili ako bi ste i umeli vi to postoji neka neprirodnost-kao mozda bas preveliki raspon godina)
    Meni se cini da je ona osim tih svih vrlina i vrlo samouverena,odlučna i zna sta hoce,iskrena
    i vrlo moguce da je kao takva i vrlo posebne duhovitosti,čija istina -zaliči na gnev-nekom ko je na bilo koji način odbijen,nezapažen ili zasenjen.

Zato je ona ta "talentovana umetnica" izvukla vasu dusu na videlo! :)
    :hvala:
    :bye:.
    Ažurirano 27.10.2015. u 09:32, autor: LadyDydy
  5. PaoloGigli (avatar)
    @Soradze, Hvala!
    @LadyDydy, Kada sa nekim uletiš u raspravu i nema načina da mu približiš mudrost naraštaja a ne svoju, i pogledaš šta se o njoj može naći i nađeš sve neke lepe stvari tu i tamo prošarane nečim što ti i nije baš po volji ali i ne tako važnog pored svega, jedini način da se u raspravi rečeno razume je gnev, ne bunt, on prođe. Gnev ne prolazi. On mora da se potroši na nekome ili nečemu. Ona je svoj gnev trošila na meni i nisu joj se dopadali moji odgovori pa se sakrila, više nisam mogao da vidim njene komentare. Čak ni sa rezervnog profila
    Svakako hvala na trudu
  6. LadyDydy (avatar)
    Ja i dalje mislim da samo...nema iste zelje.
    Mene kao damu i ne čudi
    .Fali ovde manira i poznavanja-damskog,te bi i lepsi pogled bio na "graciozni hod dame svratilice" njene duge vešte prste, barsunaste putenosti,koju slovima vam šaljem,od "upada u razgovor."
    Vi imate vise profila? Divota.
    Ja mislim da vam je previse paznje iz svog verskog-dobrog srca poklonila i recima vas mazila-zalud,
    jer ego kad je veci od neba ...
    Naterali ste je bas tim egom da odustane i od onog sto je lepo videla u vama,nije se sigurno sakrila,nesto čisto i posteno ona tu sigurno ima.
    Što pre shvatitte da ste odoljivi ,ili prosto "nesudjeni" a nedaj Boze -sami krivi i zasluzni za takav tok,pre cete se gneva osloboditi.

ps.
    Posto je danas sv.Petka- zaštitnica zena,moguce da je i ta Svetica "taj prekid" blagoslovila .
  7. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio LadyDydy
    Ja i dalje mislim da samo...nema iste zelje.
    Mene kao damu i ne čudi
    .Fali ovde manira i poznavanja-damskog,te bi i lepsi pogled bio na "graciozni hod dame svratilice" njene duge vešte prste, barsunaste putenosti,koju slovima vam šaljem,od "upada u razgovor."
    Vi imate vise profila? Divota.
    Ja mislim da vam je previse paznje iz svog verskog-dobrog srca poklonila i recima vas mazila-zalud,
    jer ego kad je veci od neba ...
    Naterali ste je bas tim egom da odustane i od onog sto je lepo videla u vama,nije se sigurno sakrila,nesto čisto i posteno ona tu sigurno ima.
    Što pre shvatitte da ste odoljivi ,ili prosto "nesudjeni" a nedaj Boze -sami krivi i zasluzni za takav tok,pre cete se gneva osloboditi.

ps.
    Posto je danas sv.Petka- zaštitnica zena,moguce da je i ta Svetica "taj prekid" blagoslovila .
    wow.
    kakva dijareja.
  8. LadyDydy (avatar)
    [QUOTE=sanja*;bt278694]wow.
    kakva dijareja.[/QUOTE]
    _______
    Ima veze sa varenjem i stomakom zaista! :)

Tako sam i ja poslednjem "čika-dedu"koji me pozvao na kafu( u stvarnom zivotu) sigurno izgledala "puna gneva"
    kada sam mu gledajuci ga ravno u oci odgovorila[B]"A,jel ja vama licim na babu?![/B]

I moja okolina kao ti Sanja razmislja,pa me cima za rukav"jel bas moras tako,upakuj to malo lepse,svejedno neces ici na tu kafu"
    Al ja mislim da bas tako treba -kad je ego veci od neba i bezobrazluk :)
    zato se i umesah u ovu temu sa ego-ogledalima.
    :bye:
  9. Borac za prava zivotinja (avatar)
    Delo je uspešno ako se čitaoci u njemu pronađu i dožive katarzu.
  10. LadyDydy (avatar)
    [QUOTE=Borac za prava zivotinja;bt278701]Delo je uspešno ako se čitaoci u njemu pronađu i dožive katarzu.[/QUOTE]

Izvinite, a sta je to "delo"? :)

...Najveca dela, vešto biraju, tiho pronalaze autore ostvarenja,kao i nedela.
  11. 123loncar (avatar)
    ..a ja mislim , nevezano sa temom , da cenzura postoji zato što se šljam u svemu pronalazi , pa počinje sa popovanjem , kvazi kritičkim opanćavanjem , zabranjivanjem i sankcionisanjem - koje se na kraju završava , ne retko i ubistvom....naša scena je tipično stanje u kome je šljam samo svoje istine i saznanja uspostavio...to stanje ne dozvoljava da se istina promoli , a kamo li objavi....poslednji slučaj sa sugestijom predsednika akademije nauka ( uzgred , koji je njihov - od glave do pete ) , koji se usudio da otvori oči.....!
    ...lako je delatnika proglasiti uspešnim ili pak bezuspešnim , ako imaš moć nad grubom silom rsavo animalne vlasti....

....ogorčenost , kao stanje duha , jako je interesantna stvar....verovatno se javlja samo kod poniženih , poraženih , porobljenih gubitnika , koji su svesni situacije u kojoj su , ali bespomoćni da se izkobeljaju iz nje - da se oslobode....to pomanjkanje moći , kad se svesno otkrije , ono izaziva ogorčenost kod porobljenog ili poraženog....kad god se otkrije sredstvo , moć sa kojom ima šanse da se ogorčenost savlada kroz sticanje ličnih sloboda , nestaje ogorčenosti - kao rukom otrta....
    ...tako nekako u ovom trenutku pojmam ovu stvar....a možda i grešim !

P.S. zaboravih - kad ogorčenost postane gotovo trajno stanje , s'vremenom se pretvara u gnev , a ona sve što duže traje postaje mržnja...čovek sve što više mrzi , spreman je na osvetu...mržnja uvek ima najmanje dve žrtve - tvorca mržnje , a prečesto i predmet mržnje....mrzitelji su uvek stradalnici...i sve što su većma mišijeg kukavičijeg soja , sve su veći stradalnici svojih mržnji !
    Ažurirano 27.10.2015. u 12:16, autor: 123loncar
  12. zxy (avatar)
    Još gore je kad se gnev u sebi čuva."Ako inesete to što je u vama ,spašćete se ,ako ne iznesete,uništiće vas" glasi neka izreka koju sam davno negde pročitao ...i zapamtio
  13. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio Borac za prava zivotinja
    Delo je uspešno ako se čitaoci u njemu pronađu i dožive katarzu.
    Čitalac je uspešan ako se u delu pronađe - ali deo s katarzom je ključan.

Kapiram da neko ne može da doživi katarzu čitajući "Santa Marija della Salute" onog deda Laze
  14. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Još gore je kad se gnev u sebi čuva."Ako inesete to što je u vama ,spašćete se ,ako ne iznesete,uništiće vas" glasi neka izreka koju sam davno negde pročitao ...i zapamtio
    Za izreku
  15. Borac za prava zivotinja (avatar)
    Citat Original postavio LadyDydy
    Izvinite, a sta je to "delo"?

...Najveca dela, vešto biraju, tiho pronalaze autore ostvarenja,kao i nedela.
    I zlodelo je delo.

Što reče Sanja, katarza je tu najvažnija. A da li će je neko doživeti u zlodelu spada u domen pshopatologije.

Ko ume da voli, taj ume i da mrzi.
    Zašto ne biti gnevan? Gnev je, najčešće, brzoprolazna mržnja. Humanija od one tinjajuće i stalno prisutne, koju eufemistički zovemo pakost.
  16. 123loncar (avatar)
    ...bože molim ti se ,da me gnev , mržnja i zlo svakog mrzitelja , obiđe - kako mene tako i svakog čeveka i vrati se svome gospodaru....

...nema spasenja u obnarodovanju gneva , jerbo tad je već u njegovom tvorcu to mržnja koja se sveti , a licemerno se predstavlja kao opravdan gnev koji traži zadovoljenje....treba biti iskren , pošten i častan pa uvek isticati to da je , svak manje više zbog lične bezbednosti sakrit , glumi i štitise tako od spoljašnjeg sveta - svak je manji ili veći manipulant i kako to klinci kažu - anđeoski folirat ( politčar skršenih ruko u pozi bogo bojažljivoj , blago molećivoj --- pa gledamo zver svaki dan na malim ekranima našega televizora , blago gnevno )...

P.S. da dodam :
    ....ali prvo kao anglosaksonci u takozvanoj preambulnom delu definišem pojam , kako bi izbegao sukobe sa eventualnim prepoznavanjem...

KATARZA: Čišćenje, moralni preobražaj, smirenje, oslobođenje od telesnih i duhovnih strasti i grehova, čulnih strasti i prljavština !

...sve u svemu može se doživeti kao proces preporađanja , stvaranje nove duše , a samim tim i sticanje novog identiteta....grešnik se preporađa i postaje anđeo nebeski....svetac...
    ...svet je prepun katarzijanstva , tako da imamo gotovo nemoguć broj svetaca , onih sa oreolom , koji su prošli kroz ovaj proces , i dobili nov identitet...
    ...da sad ne nabrajam glave sa oreolom , koje su ubijale na hiljade i hiljade ljudi , pa su ta ubistva proglašena svetim činovima , jer je društvo prošlo kroz katarzu i njenim čišćenjem svatili opravdanost i svetost tih ubijanja...
    ...oću reći , po meni , ubistvo je zločin , pa ubica ostaje celog svog života zločinac - jerbo od ubistva nema pročišćenja , moralnog preobražaja , smirenja , naročito nemože da se smiri duša žrtve , pa i duše časnih i poštenih ljudi koji za zločin znaju...

...pa čemu služi ovaj pojam , njegovo značenje i opšte čemu sve to....naprosto ,na ovom svetu možemo konstatovati da je više velikih ljudi , koji su prošli kroz katarzu i stekli nov identitet sa slavom , koja je potisla sve njihove zločine ili ih pretvorila u korisne svete poduhvate , nego čednih , nevinih anđeoskih priroda kao što su mala deca....
    ...kome je taj proces pročišćenja do te mere koristan , da se forsira milenijumima...verovatno onima koji imaju vlast zemaljsku , pa i nebesku nad sudbinama ljudskih duša....tu prevashodno se vide religije , pa i zemaljske vlade - koje baš nisu sklone totalnom oprostu , jerbo čovekova duša više voli kratkotrajnu , ali stvarnu fizički vlast , koja može da se gospodariti , odmah i sad , umiranjem i rađanjem...

...hoću da kažem KATARZA je vaspitno sredstvo da se ima vlast nad ljudima ja nedan perfidan đavoljski način , preko oprosta zločina , neljudskosti , svekolike bestijalnosti - davanjem novog identiteta , časti i poštenja....naravno , osoba koja prođe kroz katarzu , treba javno da se pokaje i vladajućim dušebrižnicima izjavi večnu pokornost , lojalnost i vernost....

...podlost uvijena u fin vokabularni celofan - katarza !
    Ažurirano 27.10.2015. u 14:51, autor: 123loncar
  17. LadyDydy (avatar)
    [QUOTE=Borac za prava zivotinja;bt278715]I zlodelo je delo.

Što reče Sanja, katarza je tu najvažnija. A da li će je neko doživeti u zlodelu spada u domen pshopatologije.

Ko ume da voli, taj ume i da mrzi.
    Zašto ne biti gnevan? Gnev je, najčešće, brzoprolazna mržnja. Humanija od one tinjajuće i stalno prisutne, koju eufemistički zovemo pakost.[/QUOTE]
    ______
    A izvinite,
    jel se vi borite za prava pravih zivotinja(psi,macke..)??
    ili se borite za prava "životinjstva" u ljudima ?:think:

Posto prava ljubav ne moze se nikad pretvoriti u mrznju,niti pakosti moze imati...onda nije bila ljubav.
    Gnev nije dobar, ne moze se vezati za istinsku dobrotu..čovekoljublje...a često ga obična objektivnost moze da spreči kroz širokogrudnost.
    Kao sto svaki čitalac ne sriče samo znake navodjenja i kao vozač-čitalac ne prati samo postavljene znake pored puta-dela,vec sam motri na "mogucnosti odrona i divljači na putu"...Po neki,sam postavlja nove znake pored puta.
  18. Borac za prava zivotinja (avatar)
    Kakve veze ima za čija se prava borim?

Nek se javi onaj ko nikada nije bio gnevan, i ko nikada nije mrzeo ... makar malčice.
    Odmah ćemo ga proglasiti svecem.
    Biće da ljudi, ipak, manje poznaju ljubav nego što misle.
  19. LadyDydy (avatar)
    "[B]Biće da ljudi, ipak, manje poznaju ljubav nego što misle. "[/B]

...slozismo se "Borcu za prava zivotinja"! :)
  20. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Borac za prava zivotinja
    Kakve veze ima za čija se prava borim?

Nek se javi onaj ko nikada nije bio gnevan, i ko nikada nije mrzeo ... makar malčice.
    Odmah ćemo ga proglasiti svecem.
    Biće da ljudi, ipak, manje poznaju ljubav nego što misle.
    ...pa ne može !
    ....nemojmo samo da počnemo sa onim Savlom ,koji je prošao kroz katarzu pa postao Pavle.....teško je naći sveca koji nije prošao katarzu , javno pokajanje i sveto ustoličenje....
    ...nema tog delije , koji je sačuvao dečiju čovečnost - ili prirođenu datost !...

...no ovo , što je redak čovek , nikako ne daje za pravo nikom , pa ni današnjici koja sve relativizuje , da se vazdižu ništarije i zlotvore zverske izjednačava sa onima koji su u neznanju , greh počinili prema sebi , robijajući ponizno i marljivo u tiranskim robijašnicama !