CUVENA MAJCINSKA LJUBAV - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanjalica53

CUVENA MAJCINSKA LJUBAV

Oceni ovaj blog
Jednom dete uvek dete , jednom majka uvek majka ! Ja sam i jedno i drugo .
Pre neki dan ispred zgrade u kojoj stanujem imala sam priliku da vidim jednu majku i jedno malo dete u jednoj sasvim uobicajenoj situaciji ali je sve to na mene ostavilo jedan snazan negativan utisak . Dete je bilo pravo malo dete a majka je bila prava majka 21 veka !
Mlada zena raskosnog izgleda upakovana u skupocenu garderobu , nadogradjenih noktiju kretala je na POSAO ! U narucju je nosila malo dete ne starije od godinu dana i isla u susret jednoj starijoj zeni koja je pretpostavljam u ovoj prici BAKA SERVIS ! Dete je dremkalo i zadovoljno se frpoljilo u majcinom narucju.
Ono sto je usledilo posle dozivela sam kao naj uz\asniji zlocin !
Majka je gurnula dete u ruke te stare zene a u tom trenutku se zacuo jezivi vrisak koji se pretvarao u bolan plac ! zena je veselo odskakutala do auta i zapalila put grada ne okrenuvsi se !
BABA SERVIS je jedva uspevala da zadrzi dete u rukama koliko se je ono otimalo onako uplaseno i uplakano . Nespretno ga je prevrtala po rukama i gledala levo desno da vidi da li je neko posmatra. Glumila je BAKINU LJUBAV a iz ociju joj je sevala mrznja prema tom istom detetu i bes sto mora da ga cuva. Izgleda da joj je uloga koju je imala prijala samo u smislu dokazivanja drustvenoj zajednici koja ju je kao baku te vrste prihvatala sa postovanjem.
Licila je na babu iz bajke IVICA I MARICA i uopste me ne cudi sto je to jadno dete dozivelo takav stres kada se je naslo u njenim hladnim rukama.
Dete je dozivalo majku onom cuvenom svetom reci MAMA , MAMA onu istu majku koja se nije ni okrenula iako je dete vristalo .
Zamislila sam da sam ja to dete i pocela da osecam njegova osecanja u tom trenutku. Osetila sam strahovitu bol , bol iste snage kao kada izgubimo drago bice zauvek ! Osetila sam ogroman strah da se moja mama vise nece vratiti i da je zauvek gubim ! Osetila sam i da sam nemocna i mala i da ne mogu sama da prezivim bez moje mame , da ... na kraju stanje soka i baba koja me drma kao dzak luka !
Tada je nestalo sve , ona divna bozanska nit koja ga je povezivala sa majkom sa tadasnjim izvorom zivota je prekinuta zauvek. Dete u prvim godinama zivota emotivno i duhovno zavisi od majke i ako nema njeno prisustvu i ne oseca tu povezanost ono ne moze dalje kroz zivot !
Da to je danasnja VELICANSTVENA MAJKA o kojoj se pisu pesme i cija se ljubav uzdize do nebesa ! to je jedna od mnogih majki koje nemaju osecaja za svoju sopstvenu decu , kojima su bitniji nadogradjeni nokti od tih malih neznih bica koji su na svet dosli upravo njihovom voljom .Zar moze novac biti vazniji od te cuvene MAJCINSKE LJUBAVI , zar moze drustveni status i neka tamo karijera biti vaznija od zivota? Pa izgleda da moze i ne samo da izgleda to je odavno drustveni trend !
Ljubav je odgovornost a gde je tu odgovornost pa tamo gde i ljubav ... NEMA JE !
Kroz kraj je jos dugo odjekivao plac tog deteta koje je zelelo samo jedno , njegovu mamu koja mu je sve , bez koje skoro nemoze da dise a ona je tako hladno otisla . Milioni dece danas odrastaju na taj nacin kroz teske dusevne patnje i to je prava slika danasnjih majki.
I zato dosta vise price o MAJCINSKOJ LJUBAVI , majcinskim zagrljajima i srcima , toga vise nema ! Da babe treba da gaje decu one bi ih i radjale i njihovi hladni zagrljaji nikada ne mogu biti majcinski topli i sta se one tu uopste petljaju ? Zar nije roditeljstvo iskustvo koje treba da se odzivi , koje ljude cini boljim i uliva zivotnu snagu i donosi sa sobom puno radosti?
Deci ne trebaju nasa pomodarstva i skupe stvari njima trebaju osecanja da bi i sami sutra mogli da osecaju.
Sramota me je sto sam MAJKA jer su majke sve zene koje rode decu i sve redom traze i uzivaju postovanje i hvalospevke zbog tog statusa .
Uz duzno postovanje onim majkama kojih je sve manje a koje vole i osecaju svoju decu recicu samo jos i to MA SRAM VAS BILO !

Pošalji "CUVENA MAJCINSKA LJUBAV" na Facebook Pošalji "CUVENA MAJCINSKA LJUBAV" na Google Pošalji "CUVENA MAJCINSKA LJUBAV" na My Yahoo! Pošalji "CUVENA MAJCINSKA LJUBAV" na Live Pošalji "CUVENA MAJCINSKA LJUBAV" na MySpace Pošalji "CUVENA MAJCINSKA LJUBAV" na Twitter Pošalji "CUVENA MAJCINSKA LJUBAV" na Digg Pošalji "CUVENA MAJCINSKA LJUBAV" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Lord Gledston (avatar)
    NO COMENT !!!
  2. zxy (avatar)
    Pa ....tražili ste ,gledajte i to nije sve...Eh te sifražetkinje ,šta napraviše
  3. zxy (avatar)
    Uostalom budimo pošteni,pogledajmo šta se sve očekuje od savremene žene:treba da bude i majka i domaćica i zaposlena uspešna žena i ljubavnica svom mužu i td itd.Može li ona to sve i kako.Kako da do posla dodje ako nema rodjaka na položaju,kako se polažu ispiti i diploma stiče,može li ona to ako nije zgodna i doterana i naravno vešta,eto takva su danas vremena i ...nije to od juče.Danas se Danska kao primer ističe,onomad bilo u novinama,gde se deca od roditelja odvajaju već posle druge godine tako što ceo dan provode u vrtiću.Uče se drugarskoj komunikaciji a toplinu doma i roditeljske ljubavi i ne poznaju;to nije u savremenom društvu ni poželjno
  4. sanjalica53 (avatar)
    [QUOTE=zxy;bt278638]Uostalom budimo pošteni,pogledajmo šta se sve očekuje od savremene žene:treba da bude i majka i domaćica i zaposlena uspešna žena i ljubavnica svom mužu i td itd.Može li ona to sve i kako.Kako da do posla dodje ako nema rodjaka na položaju,kako se polažu ispiti i diploma stiče,može li ona to ako nije zgodna i doterana i naravno vešta,eto takva su danas vremena i ...nije to od juče.Danas se Danska kao primer ističe,onomad bilo u novinama,gde se deca od roditelja odvajaju već posle druge godine tako što ceo dan provode u vrtiću.Uče se drugarskoj komunikaciji a toplinu doma i roditeljske ljubavi i ne poznaju;to nije u savremenom društvu ni poželjno:confused:[/QUOTE]
    Nije tacno da se od danasnje zene ocekuje da bude MAJKA i DOMACICA pa ni LJUBAVNICA svom muzu . Ocekuje se da bude ;jubavnica sefu i sl. da se odrekne svih prirodnih vrednosti pa i majcinstva sto ove zared materijalnih vrednosti a sve zbog alavosti i prokletinje oberucke prihvataju i sprovode ! To nisu samo polovi to su i osobe oblikovane po meri drustva kojima je u potpunosti oduzeta moc rasudjivanja i oscanja kroz vaspitanje i obrazovanje.
    Da u Danskoj je sistem pod izgovorom da majke treba da imaju svoj zivot uredio stvari tako da se jako rano deca odvajaju od majki . Nije li majcinstvo ipak u tom zivotnom dobu njihov zivot a ne dokazivanje drustvu .
    Stvara se jedan novi svet suprotan prirodnom svetu u kome nema radosti ni osecanja a koja je onda svrha ljudskog postojanja ?
    Danska vazi za drustvo sa visokim standardom i velikim slobodama ali to je samo farsa iza koje se krije naj uzasnije ropstvo i uzasno niska kolektivna svest .
    Ja ipak verujem da je priroda neunistiva sila koju covek nikada nece u potpunosti pokoriti. Ako covek ne oseca on i ne pati on NE POSTOJI u stvari a cini mi se da je Danska zemlja nepostojecih ljudi !
    Duboko verujem da ce ti uzasni procesi otudjivanja od prirode i njenih vrednosti biti zaustavljeni i da ce se covecanstvo ipak osvestiti . Veliku ulogu u tome imaju bas MAJKE koje treba samo da se vrate u svoje male tople svetove u kojima ce pronaci sve slobode , radost i dusevni mir i spokoj !
    Sve su to iskusenja kroz koja covek mora da prodje jer zivot je TOK , reka koja tece kroz nas a ne mi kroz nju.
    Svemu su krive ZABLUDE i nametnuta pogresna ubedjenja ....
  5. 123loncar (avatar)
    ...bogami , nisi ti baš neka Sanjalica....pre bih rekao da si Realnica....svaka čast....džarnuto je sa ovim kazivanjem , duhovnim slepcima u ćorave oči....belodana istina koja ne dopire do svesti ovoga sveta.....čak i ovo : "Danska zemlja nepostojecih ljudi"....
    ...jasan mi je apel...no pitanje je , imali ovde ljudi koji bi čuli taj apel - za svoje dobro....

...mi imamo , da kažem nesreću , da živimo u ništačkom kapitalizmu , koji su izgradili ratno profiterski slavodobitnici , krvavih ruku do ramena - posve primitivnom i bestijalno nečovečnom....ovde je poodavno proterano roditeljstvo , a sa njim i majčinstvo za kojim se ovde traga...kapitalista izrastao iz ratne srpštine , mrzi i uništava sve što je ljudsko , dostojanstveno , časno , prirodno i pravično...ona gradi prirodan ambijent za svoju dušu - đavoljski ništačku...sprego je sva sredstva , da sprotera čovečnost , sa njim roditeljstvo - naročito majčinstvo....

...koliko žena dobije otkaz samo sa opštom pričom da su ostale trudne ; a tek koliko njih dobije otkaz samo sa pričom da su namerne da se udaju i rađaju decu....nekad je bilo za ponos zapošljavanje majki , trudnica , mladih supružnika...firme su te podatke iznosile ponosno , a u konkursima davali prednost takvim kandidatima...danas je suprotno...veliki je hendikep ako koćeš da osnuješ porodicu , nedostatak - mana , ravna izdaji .....
    ...kul je biti gej !

....ljudi koji vode državu i sve poslove u njoj , diktiraju uslove pod kojima će živeti stanovništvo i kako će se razvijati .....kakve su njihove duše , takva je budućnost stanovništva !...

...opisano majčinstvo dolazi od čelnika ovog stanovništva , utuvljuje se na raznorazne načine , milom i silom u stanovništvo - stimuliše se stanovništvo da bude takvo - uteruje u tor kao kakvo stado ovaca , štali ; a posle će naši nebeski čobani da se odaju svetom božanskom poslu ( da nas šišaju , muzu , povremeno kolju za gozbe i kao žrtve paljenice ) !

...zbog svega ovde rečenog , a naročito onog iz straha i pokvarenosti ne izrečenog , DECA NEĆE DA SE RAĐAJU KOD NAS ....NEĆE !....to je belodana istina...okrenimo se oko sebe....sve ih je manje i manje !
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio sanjalica53
    Nije tacno da se od danasnje zene ocekuje da bude MAJKA i DOMACICA pa ni LJUBAVNICA svom muzu . Ocekuje se da bude ;jubavnica sefu i sl. da se odrekne svih prirodnih vrednosti pa i majcinstva sto ove zared materijalnih vrednosti a sve zbog alavosti i prokletinje oberucke prihvataju i sprovode ! To nisu samo polovi to su i osobe oblikovane po meri drustva kojima je u potpunosti oduzeta moc rasudjivanja i oscanja kroz vaspitanje i obrazovanje.
    Da u Danskoj je sistem pod izgovorom da majke treba da imaju svoj zivot uredio stvari tako da se jako rano deca odvajaju od majki . Nije li majcinstvo ipak u tom zivotnom dobu njihov zivot a ne dokazivanje drustvu .
    Stvara se jedan novi svet suprotan prirodnom svetu u kome nema radosti ni osecanja a koja je onda svrha ljudskog postojanja ?
    Danska vazi za drustvo sa visokim standardom i velikim slobodama ali to je samo farsa iza koje se krije naj uzasnije ropstvo i uzasno niska kolektivna svest .
    Ja ipak verujem da je priroda neunistiva sila koju covek nikada nece u potpunosti pokoriti. Ako covek ne oseca on i ne pati on NE POSTOJI u stvari a cini mi se da je Danska zemlja nepostojecih ljudi !
    Duboko verujem da ce ti uzasni procesi otudjivanja od prirode i njenih vrednosti biti zaustavljeni i da ce se covecanstvo ipak osvestiti . Veliku ulogu u tome imaju bas MAJKE koje treba samo da se vrate u svoje male tople svetove u kojima ce pronaci sve slobode , radost i dusevni mir i spokoj !
    Sve su to iskusenja kroz koja covek mora da prodje jer zivot je TOK , reka koja tece kroz nas a ne mi kroz nju.
    Svemu su krive ZABLUDE i nametnuta pogresna ubedjenja ....
    Haha,pa poneki naivko se to od svoje žene nada,msm pre ženidbe
    A još da dodam za one Dance,proglasiše ih još i za najsrećnije ljude na svetu
    A meni na pamet pade ono "blago siromašnima duhom na nima je carstvo...zemaljsko",moglo bi da bude,što da ne
  7. Vitezkojaa (avatar)
    У потрази за материјалним благостањем изгуби се оно много битније, а то је душевно благостање. То дете би било много сретније у мајчином наручју и неважно је да да ли је сређена или не, али систем живљења и друштво су наметнули да је мајци много битније како ће изгледати и шта ће имати него да буде са својим дететом. Значи још увек се родиш нормалан са усађеним правим природним вредностима, али те одрастање у болесном друштву душевно унакази и сутра ће то дете бити као и своја мајка.
  8. sanjalica53 (avatar)
    [QUOTE=Vitezkojaa;bt278653]У потрази за материјалним благостањем изгуби се оно много битније, а то је душевно благостање. То дете би било много сретније у мајчином наручју и неважно је да да ли је сређена или не, али систем живљења и друштво су наметнули да је мајци много битније како ће изгледати и шта ће имати него да буде са својим дететом. Значи још увек се родиш нормалан са усађеним правим природним вредностима, али те одрастање у болесном друштву душевно унакази и сутра ће то дете бити као и своја мајка.[/QUOTE]
    Svako drustvo je bolesno na ovaj ili onaj nacin to prosto nije prirodan ambijent za zivot coveka ! Savremena tehnologija nam je data da bismo uzdigli svest na jedan visi nivo , priblizili se onom nevidljivom delu prirode u svrhu sirenja radosti i dobrote ali covecanstvo na zalost jos uvek nije spremno na taj iskorak ! Savremena tehnologija omogucava coveku da zivi u okviru svog malog toplog mikro sveta a da istovremeno bude povezan sa drugim ljudima. Ta nova tehnologija nije data DRUSTVU vec coveku individualcu , drustvo je unakazilo sve sto vredi. Covek se mora vratiti prirodi , mora se osvestiti inace ce kao vrsta izumreti a tome ce naj vise doprineti MAJKE koje decu radjaju i poklanjaju DRUSTVU da bi za uzvrat dobile SLOBODU ZVANU ROPSTVO !
  9. sanjalica53 (avatar)
    [QUOTE=123loncar;bt278645]...bogami , nisi ti baš neka Sanjalica....pre bih rekao da si Realnica....svaka čast....džarnuto je sa ovim kazivanjem , duhovnim slepcima u ćorave oči....belodana istina koja ne dopire do svesti ovoga sveta.....čak i ovo : "Danska zemlja nepostojecih ljudi"....
    ...jasan mi je apel...no pitanje je , imali ovde ljudi koji bi čuli taj apel - za svoje dobro....

...mi imamo , da kažem nesreću , da živimo u ništačkom kapitalizmu , koji su izgradili ratno profiterski slavodobitnici , krvavih ruku do ramena - posve primitivnom i bestijalno nečovečnom....ovde je poodavno proterano roditeljstvo , a sa njim i majčinstvo za kojim se ovde traga...kapitalista izrastao iz ratne srpštine , mrzi i uništava sve što je ljudsko , dostojanstveno , časno , prirodno i pravično...ona gradi prirodan ambijent za svoju dušu - đavoljski ništačku...sprego je sva sredstva , da sprotera čovečnost , sa njim roditeljstvo - naročito majčinst

...koliko žena dobije otkaz samo sa opštom pričom da su ostale trudne ; a tek koliko njih dobije otkaz samo sa pričom da su namerne da se udaju i rađaju decu....nekad je bilo za ponos zapošljavanje majki , trudnica , mladih supružnika...firme su te podatke iznosile ponosno , a u konkursima davali prednost takvim kandidatima...danas je suprotno...veliki je hendikep ako koćeš da osnuješ porodicu , nedostatak - mana , ravna izdaji .....
    ...kul je biti gej !

....ljudi koji vode državu i sve poslove u njoj , diktiraju uslove pod kojima će živeti stanovništvo i kako će se razvijati .....kakve su njihove duše , takva je budućnost stanovništva !...

...opisano majčinstvo dolazi od čelnika ovog stanovništva , utuvljuje se na raznorazne načine , milom i silom u stanovništvo - stimuliše se stanovništvo da bude takvo - uteruje u tor kao kakvo stado ovaca , štali ; a posle će naši nebeski čobani da se odaju svetom božanskom poslu ( da nas šišaju , muzu , povremeno kolju za gozbe i kao žrtve paljenice ) !

...zbog svega ovde rečenog , a naročito onog iz straha i pokvarenosti ne izrečenog , DECA NEĆE DA SE RAĐAJU KOD NAS ....NEĆE !....to je belodana istina...okrenimo se oko sebe....sve ih je manje i manje ![/QUOTE]
    Da , deca nece da se radjau kod onih praznih duhom i to je evidentno ! Cesto se cuje ono ...gle ona sirotinja ima gomilu dece a oni tamo ljudi sto sve imaju ne mogu da imaju ni jedno ! LJUDI STVARI ne mogu imati potomke prirodnim putem isto kao sto GM biljka nemoze da se poseje sledece godine !Ali i za to postoji resenje , cveta EPRUVETA i drustvo sve vise napreduje ! Uzrok steriliteta je u nedostatku duhovnosti i ljubavi.... to je evidentno , to i budala moze da primeti ! Covek je nastao iz prirode a ne iz DRUSTVA ....