LJUBAV I STRAST

Mit o ljubavi postoji od kada postoji i sam covek. Nekada je to bio dozivljaj a danas je to samo jedno od mnogih pogresnih ubedjenja . Kako je sve postalo roba na trzistu tako je i ta carobna rec postala roba kojom se uveliko trguje na milion nacina ! LJubav se danas meri na kilo , prodaje , kupuje , daje i uzima vec u zavisnosti od licnih potreba i mogucnosti.
LJudi danas veruju da je ljubav nekakva energija , neki oblacak koji boravi u predelu grudnog kosa te je obicno prestavljaju u obliku vec poznatog srca jer da bi je uopste mogli komercijalizovati morali su joj dati nekakav oblik.
I tako se danas daju srca na sve strane a za uzvrat dobijaju druga srca :) ! Umedju vremenu niko i ne primecuje da taj proces itekako kosta ali boze moj LJUBAV NEMA CENU !
I svi se vole , vole se beskrajno , strasno , divlje , ludacki , i td. i svi su srecni i uzivaju u toj svojoj sopstvenoj zabludi :.
Ustvari niko i nezna sta je to ljubav. i cemu uopste sluzi ako sluzi . A zasto bismo uopste morali i da znamo kada nam je ovako bas lepo jer kad god nam nesto skripi mi cemo tu ubaciti ljubav i sve OK !
Niko nemoze da mi zabrani da budem puna ljubavi jer to je danas IN ! Imacu taj oblacak pa makar ga kupila na pijaci i dala poslednji dinar za njega !
A STRAST ? Pa naravno uz ljubav ide i strast , sex u neogranicenim kolicinama ! Strast dobijes kao dodatak :) !
Pa ovo je 21 vek zar ne ?
 
..nešto mislim , da je o ljubavi napisano više redova nego o životu i smrti zajedno...a opet , kao da ništa nije rečeno , u onom smislu spoznaje nje samo...tu prednjače kukumavke u stihu...plaču li plaču , o svojim nesrećnim ljubavima , za ovim ili onim...po tim plačirikalicama , može čovek da razvrasta ljubavi...meni je nekako najodurnija ona religijsko finansijska ljubav....ona što nariče na sav glas i moli se za matrijalna dobra - podjednako nebu kao i zemlji....ti iz ljubavi prečesto i ubijaju....sve u svemu , čovek kad te plači zanešenjačke pobornike ljubavi malčice zagrebe , zagolica njihovu plačljivo stihovanu dušu , otkrije zloću i ko zna kakvog stvora , a ponajmanje ono - "čoveka srce" kako se to kaže !...
...život je nekako takav , iza velikih javnih ljubavnih narikanja , krije se bogami , prečesto zla , sebična bogoneugodna duša....sve je to mimikrija....
...no , ruku na srce , ima onih ljubavi koje su nepoznate svetu....ljubavi koje zna samo njihov tvorac , i niko više....često , prečesto , malo ili gotovo ništa neznaju oni koji su predmet tih ljubavi....mislim da si takve ljubavi , kako se to kaže , u srcima rođene , u njima žive , te sa njima i nestaju - kod ljudi.....tihe , verne , iskrene , čovečne i nadasve velike....takve ljubavi beže od pozornice javnog života....ne prodaju se , pa se stoga i ne kupuju...lične su , pa se stoga i ne prepisuju , kopiraju , imitiraju ili pak štancuju.....tu nema šminkanja , glumetanja , prolivanja suza , smeštanja i podvaljivanja....

...ah , ljubav , ljubav !....ona o sebi ćuti !
 
123loncar;bt278533:
..nešto mislim , da je o ljubavi napisano više redova nego o životu i smrti zajedno...a opet , kao da ništa nije rečeno , u onom smislu spoznaje nje samo...tu prednjače kukumavke u stihu...plaču li plaču , o svojim nesrećnim ljubavima , za ovim ili onim...po tim plačirikalicama , može čovek da razvrasta ljubavi...meni je nekako najodurnija ona religijsko finansijska ljubav....ona što nariče na sav glas i moli se za matrijalna dobra - podjednako nebu kao i zemlji....ti iz ljubavi prečesto i ubijaju....sve u svemu , čovek kad te plači zanešenjačke pobornike ljubavi malčice zagrebe , zagolica njihovu plačljivo stihovanu dušu , otkrije zloću i ko zna kakvog stvora , a ponajmanje ono - "čoveka srce" kako se to kaže !...
...život je nekako takav , iza velikih javnih ljubavnih narikanja , krije se bogami , prečesto zla , sebična bogoneugodna duša....sve je to mimikrija....
...no , ruku na srce , ima onih ljubavi koje su nepoznate svetu....ljubavi koje zna samo njihov tvorac , i niko više....često , prečesto , malo ili gotovo ništa neznaju oni koji su predmet tih ljubavi....mislim da si takve ljubavi , kako se to kaže , u srcima rođene , u njima žive , te sa njima i nestaju - kod ljudi.....tihe , verne , iskrene , čovečne i nadasve velike....takve ljubavi beže od pozornice javnog života....ne prodaju se , pa se stoga i ne kupuju...lične su , pa se stoga i ne prepisuju , kopiraju , imitiraju ili pak štancuju.....tu nema šminkanja , glumetanja , prolivanja suza , smeštanja i podvaljivanja....

...ah , ljubav , ljubav !....ona o sebi ćuti !
Hvala na stvarno lepom komentaru :) !
 

Back
Top