DEO IZ KNJIGE`BRIDA`

` Vecni smo jer smo manifestacija Boga-rece Vika.- Zato prolazimo kroz mnogo zivota i smrti,polazimo iz tacke koju niko ne poznaje i krecemo se ka drugoj tacki koju jos manje poznajemo. Navikni se na cinjenicu da u magiji mnoge stvari nikada nece biti objasnjene. Bog je odlucio da neke stvari rsdi na odredjeni nacin,a zasto tako radi je tajna koju samo On zna. Cinjenica je da se to desava. Kada ljudi razmisljaju o reinkarnaciji uvek se suoce s veoma teskim pitanjem,ako je u pocetku bilo tako malo ljudskih bica na Zemlji,a danas ih j eovoliko mnogo,odakle su dosle te nove duse? Odgovor je jednostavan. U nekim reinkarnacijama se delimo. Kao kristali i zvezde,kao celije i biljke,i nase duse se dele.
Deo smo necega sto alhemicari zovu Anima Mundi,ili Dusa Sveta. U stvari kada bi se Anima Mundi samo delila,rasla bi,ali bi takodje postajala sve slabija. Zbog toga, kao sto se delimo,tako se i srecemo,a taj susret se zove Ljubav. Jer svaki put kada se nasa dusa podeli,deli se na muski i zenski deo.
Tako je objasnjeno u knjizi Postanja,Adamova dusa se podelila i Eva se rodila iz njega.
U svakom zivotu imamo misterioznu duznost da se ponovo nadjemo s barem jednim od nasih Drugih Delova. Ljubav koja ponovo spaja razdvojene delove cini srecnom Visu Ljubav koja ih je podelila.
Drugi Deo je moguce poznati po sjaju u ocima-tako su se prave ljubavi prepoznavale od kad je sveta i veka....``

Izostavila sam delove izmedju sustine teksta koji sam htela da prenesem i podelim sa svima koji imaju strpljenja da citaju do kraja. Ocekujem misljenja i komentare,dragi moji:cao:
 
Mala ispravka od rebra adamovog ona bese stvorena...:) Znas da ne verujem u reinkarnaciju..medjutim verujem da je za svakog sudjen neko,odnosno stvoren neko,e sada da li ce naci to je sasvim drugo pitanje...
 
Poslednja izmena:
da,znam...ali ipak...ne mislis da je cudno sto ponekad imas utisak,da nekoga koga prvi put vidis,a cini ti se da ga znas sto godina vec...sto se sa nekim tako dobro razumes,da reci nisu ni potrebne,a u pogledu mu citas misli...ma znas ti sve,samo se pravis :cmok2:
 

Back
Top