niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude

Oceni ovaj blog
Većina se pita , zašto je janglesko prevashodstvo , Njegova Ekselencija Ambasador izašao , privremeno" sa rođendanske "gozbe" SNS , dok je govorio Kusturica , te kazao onu , sad već čuvenu patriotsku misao :
"Ako nam ubice uzmu mitove, nema Srbije" !?

No , malo njih veruje da jenglez na taj način , sa stilom , diplomatski lepim manirima , odbio da učestvuje u ketmanizmu , svetski poznatog umetnika , te tako izbegao da mu odgovorom se suprotstavi - kao što je red na "gozbi" mudraca ! A mogao je da mu kaže , da je on osmanlijski šejtan , prekrst , čiji će mudrijaški hvalospev oligarsima da košta ovo stanovništvo , podosta krvi , tako da jedna planina sa celom na njoj varoši i deo narodne kase nisu ništa - ama baš ništa naspram krvi nerođenih i živih ! Jer konačno , zašto bi mu sve to i rekao , kad on radi baš ono , što su janglezi radili vekovima , gurajući srblje muhamedancima na sablje i kočeve ! Oću da kažem , da u kontinuiranoj balkanskoj pogibelji srblja , leži nacionalni interes jangleza . Stoga nije bitno od koga je i zašta je pogibelj serpska ; dal od muhamedanaca , latina ili pak germana / a može i od svih zajedno - važno je da balkan gori i persijsko bogastvo čuva za anglo atlanske imperije !
I šta ima on da nam otvara oči !? Jelte , kad mi imamo prekste , kao najveće patriotske sinove !
Ovakve ujdurme , svakako nisu prošle nazamjećene , naročito onima koji ponekad mogu biti antiprotivni , a i poziv na "gozbu" da odbiju ! Vazda je u nas , mada sve ređe , takovih izdajnika ! No nađe se , pa i oni koju otom prozbore. Ma što prozbore , već stvar i talambuse :

" Ja sam odgovorio da je sve to jedna velika predstava (misleći na celu Skupštinu), kao što sam i rekao da je Vučić verovatno znao šta Kusturica misli i šta će reći čim ga je zvao na Skupštinu. Stavovi gospodina Kusturice su opštepoznati i legitimni. Znajući njegov temperament, sumnjam da bi on propustio ovakvu tribinu da nešto kaže u svom stilu. Ne verujem da je Vučić mislio da će Kusturica da pozove na nastavak evropskog puta Srbije i neophodnost što čvršćeg povezivanja Srbije sa evroatlantskim strukturama. Kad sam rekao "predstava", ne mislim, bukvalni naprednjaci, na predstavu kako se režira u pozorištu. Pa čak i u pozorištu ima improvizacija."
- See more at:
http://www.danas.rs/danasrs/politika....AZ7ouWxP.dpuf

Koliko sam razumeo , Vi G-dine Zorane , niste prisustvovali rođendanskoj proslavi , koju su upriličili reciklirani radikali , stiroporski evropejci ! Džaba onaj "famozni" kreči , te širi nekakve priče o toj "gozbi" i Vašem učestvovanju u njoj ; ja ipak imam razloga da verujem ovom ovde , izrečenom iskazu !
Ubeđen sam poštovani G-dine Zorane , da Vaša kulturno vaspitna razina , nije na nivou filmskog umetnika , kome je ketmanizam nekako urođena stvar , moć kojom se zanatski pa i životno hrani - tako da manipulativno šminkanje , iz zanotskog stanja , gotovo uvek preuzima lično , karakterno pa i duhovno ; ili je ipak bilo obrnuto u ličnosti ovde pominjanog umetnika !
Hoću da kažem , da ova "gozba" , vladajuće stranke , ničim nije zavrednovala rečenim , a još manje učinjenim , kako pre nekoliko decenija , tako i danas , onu platonovsku GOZBU !
A zna se : " Biti ketman među majmunima nije isto što i biti ketman među ljudima. Više vrste ištu više. Ketmanstvo, prema tome, nije pasivno posmatranje tuđe gozbe, na kojoj ste preobučeni u gosta, nego povremeno učestvovanje u njoj. (Uvek vas mogu pitati – zašto ne jedete? A suština gosta u tome je da na gozbi učestvuje, ne da tek prisustvuje.) "

Pošalji "niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude" na Facebook Pošalji "niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude" na Google Pošalji "niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude" na My Yahoo! Pošalji "niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude" na Live Pošalji "niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude" na MySpace Pošalji "niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude" na Twitter Pošalji "niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude" na Digg Pošalji "niko ne može večno živeti kao vuk, a da najposle vuk i ne bude" na del.icio.us

Ažurirano 19.10.2015. u 17:21, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mizaca (avatar)
    Nemam stav dragi Loncar!
  2. Tamišarka (avatar)
    Kako god, ali vucja trpeza smo ipak mi
  3. zxy (avatar)
    Isto tako kao što često ko izigrava majmuna sam majmun postane,a to se nama ,bivšim samoupravljačima ,desilo zar ne?
  4. 123loncar (avatar)
    "Jedna od najopasnijih odlika demonskog umeća je – mimikrija, umetnost prerušavanja. Čovek nikada nije siguran s kim ima posla. Pa se najokorelija sumnjala pitaju nije li današnji Bog nekadašnji đavo, a đavo bišvi Bog."
  5. 123loncar (avatar)
    " Pročitavši Kostićevu izjavu, džumhurbaškan Nikolić je pao u težak amok da bi, kad se malo povratio, izdao naređenje da se promptno izdaje prezidencijalno saopštenje u kome na jednom mestu piše kako je predsednik akademije - viđi sad vraga - "rekao to što je rekao i ostao živ". Da li džumhurbaškan insinuira da je Kostić nakon izjave mogao i ne ostati živ ili je samo pribegao rečniku prigradske mahale iz koje se otisnuo u veliki svet, to je stvar za filozofsku raspravu, ali je već sledeći Nikolićev biser - naređenje akademicima da se zapitaju može li im Kostić nakon izdajničke izjave i dalje ostati predsednik - pitanje za pravnike."
    - See more at:
    http://www.danas.rs/danasrs/kolumnis....FfyMXsm4.dpuf
    Tačno je to , u vezi teritorijalne nedeljivosti , da i vrapci znaju kako stvari stoje sa tim . Nije ta stvar strašna toliko , pa da zbog nje Kole strada ; nit je ona razlog kazandžijskog gneva , i još manje anđeoskih munja iz vučije jazbine ! Ma taman posla , bre !
    Dr. Kole , kao balkanski stručnjak , svetski poprilično poznat , za degenerativne procese moždanih ćelija , otpočeo javno , jasno i glasno , procese kolektivno lečenja narodnog korpusa , od ove opake bolesti , koja je poprimila kolektivne katastrofične razmere .
    Tri decenije je kazandžija , sa vučijim okotom , atakao na naše moždane ćelije specijalnim mitološko patriotskim narodoumnim govorancijama , i sad kad se stvar primila i daje njemu i njegovima , neviđene plodove minulog rada sa prepunim zlatnim ambarima ( kao faraonske , nilske tri žetve ) ; ovaj ti nesretnik , rešio da stvar zbriše , kao kugu , sa zvaničnog naučnog mesta i propiše terapiju sa adekvatnom medecinom .
    E neće moći , poruka je jasna !
  6. 123loncar (avatar)
    PREPIS :

( ovo sam preuzeo iz bloga ZXY , jer nekako paše uz ovu temu - što bi rekla Milka Babović : dojma mi se ! )

moj komentar na molitvu Ive Andrića :

...i znajte , zaista , prvi međ vama biće poslednji , a poslednji prvi.....
    ...ja bih rekao da mu bog ispunio molitvu , sudeći po ovom biblijskom proročanstvu....naime , Ivo , kažu dobro upućeni , rođen je kao vanbračno dete hrvata i hrvatice , koji je skontao rano da se nacionalnost stiče ličnim izjašnjavanjem , a da je najunosnije zanimanje na balkanu prekrst , pa se proglasio po zanimanju srbinom...apisovci su ga odmah turili u mladobosance , koji su roknuli onog dileju austrougarina , koga je rođak kao prestonaslednika turio kao žrtveno jare i vozikao po sarajevskim ulicama od atentatora do atentatora , dok konačno ga Gavra nije smazao...elem , zapisano je da su mladobosanci pohapšeni svi , pa i Ivo,,,no ostalo je nejasno , zašto svi mladobosanci odlaze u austrougarske kazamate i tamnice okovani , a srbin od zanata u slovenačke planinske sanatorijume za plućne bolesti , pod žandarmerijskom pratnjom...možda je Ive bio insajder žaštićeni svedok...i tako prođe svetski rat...nekom bio paklen a nekom rajski....proveren kao srbin , Ivo je bio diplomata....i to onaj diplomata koji je u berlinskoj ambasadi upriličio čuveni jugoslovensko nemački pakt...zbog tih zasluga bio je čuvan u drugom svetskom ratu od svih oružanih snaga...čuvali ga nemci , saveznici , rusi , četnici , ljotićevci , nedićevci , pavelići , paruzani - svaka naoružana ništarija...opet je za neke rat bio pklen a za neke rajski...kažu očevici , da je za vreme tog beogradskog ratnog života viđan kako šeta savskom obalom , zanešen i zamišljen , uredno preskačući srpske leševe koje su ustaše bacale u savske virove - nikad ne napisavši nijedan red o tome.....još mu oni studenti , protestanti , iz šezdesetih , spočitavaju, kako je mirno prolazio pored njih ne hajući što ih dubaši batinaju do besvesti - što na njihova pisma , krvava , nikad nije odgovorio , nit se za nih , studente zauzeo....ima mnogo toga o ovom slučaju , kad su poslednji postali prvi kod nas , te kako im je bog ispunjavao njihove ketmanski skrivene molitve ...

molitva :

“Bože, ne dopusti da srce naše ostane prazno, nego daj – pošto od tvoje volje sve zavisi – da uvek želimo i da se nadamo, i da to što želimo bude dobro i stvarno i da naša nada ne bude isprazna.

Daj da predmet naših želja bude viši i lepši od našeg života i da se dobroj nadi nikad ne iznevjrimo zbog kratkih i varljivih ostvarenja koja zaklanjaju vidik i lažno obećavaju odmor.

Daj nam prav put, sa prolaznim posrtanjima, a sa mirom i slavom na kraju. I daj nam mudrosti i hrabrosti, kad nam daješ iskušenja.

I ma kuda išli i lutali, ne daj da na kraju ostanemo izvan tvoje sveobimne harmonije, jer to svake sekunde, na svakom mestu, svakim delićem bića želimo“
  7. faraonn (avatar)
    ...i ,zaista Vam kazem
    ko pozeli moju zelju
    bice mi svjedok
    da sam ispravno pozelio
    i nece nam se ispuniti
    da bi obojma bilo ispunjeno...
    ...da bi se pisano ostvarilo
    zelja ne moze biti ostvarena
    jer se vise nje
    necemo sjecati
    a,
    neka nova
    i nije patinom posuta...
  8. 123loncar (avatar)
    ..ja se držim GOZBE....štaću !

...tu mi nekako paše , ono izvedeno , da nije svaka ljubav lepa , pa nije ni čovečna...a onda ispada da je ljubav po karakteru onoga koji ljubi...pa imamo otuda da su nekakve ljubavi koristoljubive , jer su od onog lukavogo , koji samo u koristi vidi svoju sreću ,a u šteti tuđoj vidi svoju korist ...koristoljubivi ljube tako nekako...a i oni su strasni u svojoj ljubavi , posvećeni joj do pošljetka !
  9. LadyDydy (avatar)
    [QUOTE=faraonn;bt278337]...i ,zaista Vam kazem
    ko pozeli moju zelju
    bice mi svjedok
    da sam ispravno pozelio
    i nece nam se ispuniti
    da bi obojma bilo ispunjeno...
    ...da bi se pisano ostvarilo
    zelja ne moze biti ostvarena
    jer se vise nje
    necemo sjecati
    a,
    neka nova
    i nije patinom posuta...[/QUOTE]

_________

Poštovani Faraonn -u
    uzoru i vladaru ! :hvala:
    Vidim neke nove istine :)
    trebale su i pre te zasluge :hvala:

Čstitam od srca Vašem toplom domaćinstvu,
    gde se svak mogao gozbit istinom,
    na prelasku u Krstinu [B]elitu! :)[/B]

Zelim vam uvek snazna jedra,
    vetrom iskrenog prijateljskog daha vodjena,
    kad se udje u vode nepredvidive,divlje i
    opkole njihove pene,
    vi se samo setite
    -more je oduvek puno bure
    kad jedrima se prate putevi istine ,
    al uvek ona doputuje :)
    :klap:
    :hvala:
  10. 123loncar (avatar)
    Pre neki dan , G-din Duško obnarodova stanje u kome je zapala država , samo sa jednom rečenicom : " Kovačević: Javna kuća je naša dijagnoza !" .

http://www.blic.rs/kultura/vesti/kov...agnoza/wznk1td

No kaže , da smo mi u ovoj našoj "javnoj kući" sva milenijumima poštovana kuplerajska pravila prekršili i probili smo dno dna ! I nije nam to malo , nego se time jošte dičimo ! Čak nagrađujemo takve . A takvi kakvi smo , nagrađene i odlikovane ne zaboravljamo ! Kako izgleda to , rekao bih sodomsko ruganje čovečnosti , poštenju , časti i dostojanstvu , možemo se obavestiti , kako u bulevarskim listovima , tako i u elitnim glasilima iz takozvanog kruga prestone dvojke :

"- Pošten čovek bi očekivao da mesto gde danas živi vladika Kačavenda bude “pokajnički kutak”, neka isposnica za iskajavanje grehova. Umesto toga, pred nama se ukazuje najvelepnije zdanje u svim srpskim eparhijama. Vladičanski dvor u Bijeljini, nazvan „mali Versaj“ zbog skupocenog nameštaja, ništa je spram novije Kačavendine zadužbine - navode reporteri NIN-a."

NIN OTKRIVA
    Kačavendi za penziju audi i vila

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/nin-otkriva-kacavendi-za-penziju-audi-i-vila/66cpwlf