O ČEMU SE KOD NAS ĆUTI - tabu tema - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

O ČEMU SE KOD NAS ĆUTI - tabu tema

Oceni ovaj blog
Koliko dojučerašnji , naš bratski , nebeski narod Crne Gore , jutros je dobio velike batine , od svog patriotskog , slavom ovenčanog , večnog režima ! Bogumi , batine su bile baš onako , propisne , tako da je dvadeseto dnevni protest mirnih građana , ničim izazvanih , razbijen - šta razbijen , počišćen sa prestonih ulica !
Šta , Vi niste znali da naš VELIKI BRATSKI NAROD , protestuje već tri nedelje !? Pa to je nacionalna medijska sramota . Imamo portale iz sata u sata , iz minuta u minut , iz bilo kog gologuzog kraja sveta , a nemamo vesti iz naše mile , bratske Crne Gore ! Žalosno - ne samo medijski , već i ljudski ! Bože , Bože kuda ide ovaj naš patriotizam !?
No vako stvari stoje :
"Crnogorska policija je rano jutros razbila proteste opozicionog Demokratskog fronta (DF) koji je 20 dana protestovao u centru Podgorice tražeći ostavku vlade premijera Mila Đukanovića. Protest je razbijen jutros oko 5.00."

Pošalji "O ČEMU SE KOD NAS ĆUTI - tabu tema" na Facebook Pošalji "O ČEMU SE KOD NAS ĆUTI - tabu tema" na Google Pošalji "O ČEMU SE KOD NAS ĆUTI - tabu tema" na My Yahoo! Pošalji "O ČEMU SE KOD NAS ĆUTI - tabu tema" na Live Pošalji "O ČEMU SE KOD NAS ĆUTI - tabu tema" na MySpace Pošalji "O ČEMU SE KOD NAS ĆUTI - tabu tema" na Twitter Pošalji "O ČEMU SE KOD NAS ĆUTI - tabu tema" na Digg Pošalji "O ČEMU SE KOD NAS ĆUTI - tabu tema" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Soradze (avatar)
    To su tražili? Imaju! Kao što imamo i mi!
  2. zxy (avatar)
    Već vidim kako će jednog dana kad vetar počne drugačiji da duva da se okrenu ko vetrokazi i da nas ubedjuju da nisu ovo oni hteli,nego neki drugi a oni morali..A mi ćemo se ,kladim se ,opet na to primiti,jer kako bismo braću odbili.A znate šta ...znaju to i oni,pa mož da rade šta oće, sa nama im nema rizikaI ne samo oni,sa nama mogu tako,menščini,svi
    Ažurirano 17.10.2015. u 13:56, autor: zxy
  3. 123loncar (avatar)
    ...sad si vremena , kad ni cigani neće s'nama...čak neće ni štapam da nam džaraju kroz pocepane gaće....no ovde je bar meni frapantna nezainteresovanost , pa i ignorisanje PROTESTA , koji je tu nama ispod nosa....imam blagi osećaj , da se naše stanovništvo protesta , kao događaja , plaši kao kuge - masovnog pomora , ili šta ja znam...tek svi , listom , od prosijaka do akademika , kad se pomene protest ili pak kakav bunt , beže glavom bez obzira sa mesta gde su te stvari izgovorene , uz ono u , pu daleko bilo....čak ni ta "VELIKO BRATSKA" VIŠNJA LJUBAV , ne može da pokoleba tu odbojnost ka takvim stvarima....a jošte da se pomene , nedaj bože revolucija - e to je tek smak sveta !
    ...a to šta je ko tražio , te šta ko nama sve radi i može da radi - e to je tek stvar za priču...no to je rekao bih redovno stanje stvari , više se i ne beleži šta sev srpskom stanovništvu može da se radi....postaje pomalo bljak , šat sve mi možemo da izdržimo i šta seve možemo da odrpimo - a tek da veličamo , pa to više nije ni za ekremizaciju !

....među nama - mnim da će crnogorski protestanti da konsoliduju redove i obnove protest !
  4. Miller (avatar)
    so sad
    Ažurirano 17.10.2015. u 17:36, autor: 123loncar
  5. sanja* (avatar)
    ček, to protestvuje sirotinja raja, ili neka opoziciona politička partija?
  6. sanja* (avatar)
    aaaa, glavonje protestvuju, sad sam videla:

Uhapšena su dva poslanika, Slaven Radunović i Vladislav Bojović, kao i dva odbornika. Poslanik Milan Knežević je završio u Urgentnom centru nakon što je isprskan sprejem u lice.
    Kako je kazao izvor iz DF-a, pomoćnik direktora Uprave policije Nikola Janjušević je jutros obavestio poslanika DF-a Milutina Đukanovića, koji je prijavljen kao organizator protesta, da se protest prekida. Đukanović i ostali poslanici su to odbili,
    Dakle, nije bio narod na ulicama, nego Kalifi umesto Kalifa
  7. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Miller
    so sad
    ......pa sad glave u pesak ...uh , dosta je bilo gledanja u taj svet "izobilja patriotskog".....posle ovolikog sveopšteg narodnog slavlja , na proslavi rođendana vladajućih narodnjačkih patriotskih političkih snaga , uz kusturdofnu podršku zahvalnosti - stvarno smo bili hrabri da izvadimo glavu iz peska !...pa jošte i to što smo videli , izravno velikog srpskog sina Dodika - pa zaista je bilo mnogo hrabro , gotovo viteško vađenje glave iz peska u jednom danu....svaka nam čast !
  8. Lord Gledston (avatar)
    Citat Original postavio Soradze
    To su tražili? Imaju! Kao što imamo i mi!

Ne mislim da je greska,sto nismo toliko obavesteni,sta radi narod Crne Gore.
    Mislim da je to sasvim u redu.Zasto bi se mi,mesali u poslove druge drzave.
    Dalje,ne mislim da je uvazeni drug Loncar,bas toliko kompetentan,da moze da
    sagleda,cak i po mom misljenju,jednog mudrog coveka u CRnoj Gori,koji vodi jednu veoma pozitivnu politiku,za svoj narod.
    Gospodin Djukanovic je svojim dosadasnjim radom,i zalaganjem,dokazao i
    pokazao,da je On Otac,moderne Crne Gore.Potpuno sam na strani onih ljudi,
    koji vrlo nedvosmisleno kazu,da je posle P.Petrovica Njegosa,|Crna Gora dobila
    konacno Njegosevog naslednika.

Ja pozivam uvazenog kolegu Loncara,da nam On,malo vise opise,onaj svoj tako
    cuveni "zaselak",ciju lokaciju,tako ljubomorno cuva.
    Ažurirano 18.10.2015. u 12:40, autor: 123loncar
  9. Lord Gledston (avatar)
    Moj komentar,na post uvazenog kolege Loncara,stampan je greskom,bez mog Loga-avatara Lord Gledston
  10. mizaca (avatar)
    Ne znam sta da mislim o tome......Samo znam da smo svi mi vec odavno porobljeni........
  11. 123loncar (avatar)
    ...Lorde srećo , skoncentriši se kad pišeš komentare....znam da poklanjaš blogerima vreme koje nemaš , između dva avionska leta u svetskim metropolama - ali ipak sinovče , pa ne idu ovakve pojmovne brljotine uz svetsku intelektualnost ...kao na primer :

*ličnim stavom / mišljenjem ne meša se građanin u državne poslove ni svoje a kamol druge tamo neke države....lični stav , bilo čiji , samo je dokaz razlike između idiotskog roba i slobodnog čoveka ...dakle , to što neko ima politički lični stav o bilo čemu , govori o njemu ....a još ako je njegov stav čovečno razuman , logički opstojan , ljudskošću zadojen - a nije papagajsko botovska , resavština , tipa copy-paste ; jednostavno rečeno glupo poltronisanje i uvlačenje personama od vlasti , onda može se reći da je osoba sa takvim stavom čovek od integriteta koji ima to ovde retko viđeno "ja" ....nije obilić sa glavom u pesku !

*za imati lični stav , nisu potrebne kopetencije , koje gle čuda vlast prestona , fabrikuje za šaku evrića...ako ti Lorde , roditeljsko vaspitanje nije tu stvar objasnilo , od veroučitelja i profesora ne verujem da si mogao da naučiš - jer se oni prodaju za šaku evrića , naročito ovi tvoji prestoni - dakle , za lični stav potrebna je ličnost od integriteta , dostojansvo , čast , poštenje , čovečnost - jednom rečju savremeno viteštvo...ne očekuje se od poltrona , ulizica , gmazova , uvlakača , prostaka u lepom pakovanju , lični stav....takovi ništaci znaju samo za lični ćar....
    ...džaba je onaj ludak išao po državi i pričao da skinete televizore s'ramena - kako bi ostali bez stava sa zvaničnog mesta...sad ima suptilnija , tehnika kojom se distribuira kopetentan stav sa zvaničnog mesta....
    ...poštovani Lorde , diplome i plaketna zvanja nisu merilo kopetentnosti , čak ni u struci , a taman posla u ljudskosti....to nikog ne čini čovekom , već njegov karakterni profil....tako je nekođ bivalo u psihologiji !

....tamo gde stanovništvo nema oca nacije , ima svak lični stav ( od prosijaka , pa preko čistača ilice do predsednika vlade ) , odgovornost za svoje delanje , i gle čuda , svi imaju visok standard življenja....
    ....izgleda da crnogorska braća , oće makar ono poslednje , da svi imaju visok standard življenja , a ne samo otac nacije sa svojom familijom i bratijom...

...a koliko je Milu važan Njegoš , potraži u literaturi crnogorskih đaka....tamo rođeni misle zvaničnici da je on Vladika , bio ratno genocidni huškaš , koji je zagovarao religijsko čišćenje muhamedanaca i katolika , jelte , pa kao takav nije podesan za vaspitavanje kosmopolitske , internacionalno evropejsko natovski osvešćene mladeži....oću reći , ne smatra se Njegoš ocem nacije crnogorskih naroda i narodnosti...jok more...nisi obavešten Lorde , glavati u informativnom pesku....čekaš obaveštenja sa zvaničnih mesta - od vođe....

...a možda bi trebaloda pročitaš onog čuvenog , našeg a svetskog satiričara i njegovog VOĐU !...nekad je ta satira bila obavezno školsko štivo , koje nije davalo nikakve kopetencije , ali moglo je lepo vospitanom đaku , kome roditelji nisu kupovali svedčanstvo , da izgradi rezon koji ruši sve autoritete koji pretenduju da vode "kopetentno"....tako da u svom životu sami sebe vode , bez ćoravih i duhovno nakaznih vođa , koji jedu vaskršnja irenejisana jaja - farbana !
  12. 123loncar (avatar)
    ...kažu , da su ovo sinoćni protesti - to mu dođe kao ono sve teče :

...iskren da budem , ovi protesti me podsećaju na proteste SPO , koji su prozvani kao : "svenarodni sabor" - koji je tražio od slobizma da preda vlast....taj protest je trajao nekih oko mesec dana , i bio je kao i ovaj , tresla se gora , rodio se miš....no miš ko miš , u biti je glodar , mislim gricka stvar po malo , pa ona vlast , svesna toga prebila ga na mrtvo ime - malo kasnije , da se vlasi ne sete....posle je miš dobio stalnu porciju vlasti , sa promenljivim sadržajem....kako se ono kaže : batina je iz raja izašla , zato vaspitno deluje....miš i dan dani tu strategiju ima - mislim paricipira vlast , odnosno na njenom je kazanu , što javno , što skriveno - tek krcka zasluge minulih batina....
    ...tako će biti i sa ovim protestima , svenarodnog crnogorskog saborčenja....mislim sa sličnim epilogom ....pianje je samo , koga će milovci da izaberu za mlaćenje kao vola u kupusu !
  13. 123loncar (avatar)
    Podgorica: Opozicija postavila Đukanoviću rok od 45 minuta
    "U centru Podgorice oko 19 časova i deset minuta počeo je protest opozicije koji bi trebalo da traje, kako je najavljeno, do šest časova ujutru u nedelju."

http://vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/527792/Podgorica-Opozicija-postavila-DJukanovicu-rok-od-45-minuta

...plašim se da ne bude ono : tresla se gora rodio se miš - a sirotinja dobila dobre batine !
  14. 123loncar (avatar)
  15. 123loncar (avatar)
    Posle velikog sukoba , grube neotesane sile vlasti i demonstranata , jutro u Crnoj Gori mirno je....stanovništvo , ono rekao bih ljudskije , čovečnije na neki potresan način , liže rane....kukavička većina popuje iz prikrajka : šta im to treba - sila boga ne moli , nit bog silu voli....vladajuća manjina , krvožedna , ostrašćena , ponesena noćašnjom pobedom preti , svim demokratsko apsolutističkim sredstvima moći i prinude....
    ...kako se ono kaže : za Crnu Goru prođe još jedan ludi dan !

...sve u svemu , želim onim batinašima da vidim kraj...zaslužio je to crnogorski narod - isti onaj narod koji je sa Žutoj Gredi , ovima , današnjim batinašima , dao vlast....

...razlika između ovih takozvanih demokratskih batinjanja i onih odvratnih komunjarskih batinjanja je ogromna.....očigledno je da su komunjarske batine bile , kao da je strina bila onaj narod ....verovatno ponukan lakoćom rušenja vlasti i komunjarskim batinama ( strine ) , opet je taj narod jurnuo da sruši vlast , onu zbog koje je izdržao komunjarske batine...što je život naroda...na uku , buku , halabuku i npendrečenje postavi knjaza , a posle bere kožu na šiljaka , pa istog izvikanog knjaza ruši....a on , knjaz , dal što se izveštio il' što se ostrvio , tek neda vlast bez krvi i mrtvih dua....tako to biva !....ali što je moranje nije pitanje....samo nek se zna....posle prolivene krvi , nova vlast s'vremenom biva još gora od predhodne.....naročito ako se predhodna reciklira , presvuče u novo odelo ....takvi su putevi balkanske demokratije !

"Crnogorski mediji javljaju da se situacija u Podgorici smiruje i da u gradu više nema nereda. "
    http://www.blic.rs/Vesti/Politika/600961/PROTEST-U-PODGORICI-Suzavac-pucnji-i-haos-na-ulicama-desetine-povredjenih

http://www.blic.rs/blictv/2626/PODGORICA-Napad-demonstranata-na-policiju
  16. 123loncar (avatar)
  17. 123loncar (avatar)
    "PREDSEDNIK Nove srpske demokratije Andrija Mandić izjavio je po izlasku iz pritvora da će Demokratski front narednih dana organizovati tribine na kojima će svojim pristalicama i građanima pokušati da objasni kolika je "kritična masa" potrebna da bi se protesti nastavili i formirala prelazna vlada koja bi raspisala vanredne izbore.
    On je, za "Novosti", izjavio da od bunta ne odustaju i da je za njega i Slavena Radunovića najmanje važno pitanje poslaničkog imuniteta. Takođe, demantuje optužbe režima da su ljudi iz DF izazvali tuču sa policijom. "

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:573757-Narodni-bunt-u-Crnoj-Gori-trajace-sve-do-pada-rezima