IZNUDE, UCENE... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Antaeus

IZNUDE, UCENE...

Oceni ovaj blog

Moj prijatelj, nazvaću ga gospodin T živeo je veoma skromno,
on žena i dvoje dece godinama su sastavljali kraj sa krajem,
dok jednoga dana nije dobio poziv da ide u Nemačku, jer mu je umro bliski rođak.

Gospodin T - Ženo, umro je moj rođak S moram da idem u Nemačku.
Gospođa A - Kako bre da ideš, kad nemamo ni prebijene pare u kući?
Gospodin T- Pozajmiću, vraćam ljudima čim uzmem nasledstvo.
Gospođa A - Ne luduj more, daj bože da ne moramo još da vraćamo i njegove (rođakove) dugove.
Gospodin T - Ama ženo božija, ovde piše da imam da podignem 15.000 eur.
Gospođa A - Neko te zajebava budalo, mani se ćorava posla, sedi tu i vidi kako ćeš dodatno da zaradiš pare za lebac i mast.
Ućuta gospodin T, ni reč više ne izusti, pozajmi trista evra i posle pet dana ode put nemačke.
Berlin veliki grad, kud god pogledaš raskoš i sjaj, njegov rođak je živeo na periferiji, od kako je otišao u penziju centar grada ga nije zanimao.
Zgrada od šest spratova odiše nekom vanvremenskom atmosferom, unutra čisto i mirisno, stan na trećem spratu lepo uređen, na zidu rođakove slike uramljene (rođak je bio slikar, fotograf i boem, ali ne i rasipnik), T je prespavao u tom stanu i sutradan rano ustao, jer je morao da ode do kancelarije sudskog notara.
Notar - Gospodine, možete da zadržite stan, da ga plaćate mesečno 500 eur. a možete i da ga vratite državi, na vama je da odlučite.
T - Hvala Vam lepo, ja taj novac nemam, stan vraćam državi.
Notar - U redu, idemo još do banke da preuzmete novac, sve papire ćemo mi regulisati i već sutra možete da putujete nazad.
T - Sa 15.000 sakrivenih u torbici za fotoaparat krećem put moje Srbije i to autobusom, kako se približava granica tako se jače znojim i sve se nervozniji osećam.
Da ne komplikujem priču, prođoh sve granice bez problema jedno pet godina stariji i sa duplo više sedih vlasi na ovoj ludoj glavi.
Kako uđoh u kuću tako se ova moja ostrvi na mene, jel te odraše, jel ima neki dinar da je preostao, jel ima...
Bacih joj svežanj novčanica pred nos i ostavih je razjapljenih ralja.
Postala je mnogo fina moja gospođa žena, da bi mi posle mesec dana izložila plan, kupićemo kuću, a ostatak stavljamo u banku.
Gledajući oglase, ako se odlučimo za bilo koju kuću na koju se ona nameračila neće nam ostati ništa, jer mi imamo novca za malo bolju kolibu, a ona bi kupila dvorac...
Toliko je navalila da kupimo kuću od 20.000 da sam na kraju morao da pozajmim ostatak novca i to ne u banci naravno, već kod njenog rođaka, koji daje pozajmice, a kamate pa... skoro da i nema.
Kuću ne kupismo jer se njoj više ni jedna ne sviđa, sada svakoj nađe manu, a ustvari je čekala rođenog brata da mu pozajmimo dobar deo novca, jer nema da isplati radnike iako dobro zarađuje na proizvodima svoje firme, plus radi u nemačkoj. Novac nam vraća za mesec dana, a čekali smo ga godinu dana, za to vreme veći deo novca je potrošen, treba vraćati pozajmicu, plaćati račune, treba preživeti.
Vraćao sam pozajmicu nekako prvih pet meseci, a onda nestade novac, malo se bilo široke ruke, treba nam ovo, treba ono, gospođa bi i auto i dobru garderobu, na more... i pored svega toga novac je mnogo brže potrošen, mislim da se tu ovajdio još neko i to baš dobro.
Počeli su problemi sa rođakom "bankarom" samo jedan dan je prošao od roka kada sam trebao da uplatim ratu, gospodin rođak me zove: zete šta ti misliš ba, da ću te ja čekat' vjekov'ma za ratu, aaa? Tumorou oću pare.
Taman htedoh da mu kažem da me sačeka malo, da prodam nešto, on mi zalupi slušalicu...

Pošalji "IZNUDE, UCENE..." na Facebook Pošalji "IZNUDE, UCENE..." na Google Pošalji "IZNUDE, UCENE..." na My Yahoo! Pošalji "IZNUDE, UCENE..." na Live Pošalji "IZNUDE, UCENE..." na MySpace Pošalji "IZNUDE, UCENE..." na Twitter Pošalji "IZNUDE, UCENE..." na Digg Pošalji "IZNUDE, UCENE..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
  2. Silton (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ali ipak
  3. 123loncar (avatar)
    ...ma priča je dobra , super ....samo sam se zamislio , po ko zna koji put , nad iznetim , svima dobro poznatim , slučajem ženine rodbine....pa mi to dođe kao ono vladikino : verah se uz njihovo uže , umal se uže ne pretrže ...a opet žene nedaju da nam njeni rođaci budu višnji prijatelji....zeznuta stvar i mnogo komplikovana
  4. zxy (avatar)
    Hm...ha.menščini ipak ima neki plan ona al šta ćeš ti da mi je znati.
    Znaš šta ,piši lepe priče i probaj da nadješ izdavača,msm nisi loš,talenta imaš
  5. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    zxy, Silton je napisao da je ovo priča njegovog prijatelja, gospodina T..... po tebi ispade da je autobiografska...ne razumem
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Soradze
    zxy, Silton je napisao da je ovo priča njegovog prijatelja, gospodina T..... po tebi ispade da je autobiografska...ne razumem
    Pa i ja sam mislio na gospodina T za slučaj da priču pročita
    a Siltonu svaka čast kako je napisao,msm mogao bi još tako...i tome slično.a ti baš zapela da cepidlačišNego ajd ..živeli,cin cin I ...jel ti vidiš kakva je košava napoljau,a?
    Ažurirano 15.10.2015. u 14:48, autor: zxy
  7. Soradze (avatar)
    Dragi Silton, baš si lepo dao opis naših naravi...bez greške!! Hvala, uživala sam.
  8. mizaca (avatar)
    Divna prica. Mislim da je ovaj rođak kamatar Hercegovac,posto se izrazava ijekavicom.......Mi,Bosanci jos uvijek oprastamo manje dugove.......
  9. Silton (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...ma priča je dobra , super ....samo sam se zamislio , po ko zna koji put , nad iznetim , svima dobro poznatim , slučajem ženine rodbine....pa mi to dođe kao ono vladikino : verah se uz njihovo uže , umal se uže ne pretrže ...a opet žene nedaju da nam njeni rođaci budu višnji prijatelji....zeznuta stvar i mnogo komplikovana
    Ne diraj ženinu familiju, to je svetinja, pa makar najgora bila.
  10. Silton (avatar)
    Izdavači izdaju... msm za pare, a para ne, a para nemaaa.
  11. Silton (avatar)
    Priča je njegova, a može biti i naša, moja tvoja...
  12. Silton (avatar)
    Pa i ja sam mislio na gospodina T za slučaj da priču pročita
    a Siltonu svaka čast kako je napisao,msm mogao bi još tako...i tome slično.a ti baš zapela da cepidlačišNego ajd ..živeli,cin cin I ...jel ti vidiš kakva je košava napoljau,a?
    A i kiša udarila po glavi stanovnika, lele.
  13. Silton (avatar)
    Dragi Silton, baš si lepo dao opis naših naravi...bez greške!! Hvala, uživala sam.
    Hvala Soradze, drago mi je.
  14. Silton (avatar)
    Citat Original postavio mizaca
    Divna prica. Mislim da je ovaj rođak kamatar Hercegovac,posto se izrazava ijekavicom.......Mi,Bosanci jos uvijek oprastamo manje dugove.......
    E, što to gospodin drug nije znao ranije mizaca.
  15. Lord Gledston (avatar)
    Ova prica o nasim naravima,dobar je primer,infatilnosti koj aje svojstvena,vecem delu naseg naroda.Obicno kada
    dodju do nekih neocekivanih para,nas covek ce to straciti,i to na neke gluposti.Retko ko,cim dodje do neocekivanih para,to pametno ulozi,u nesto,sto mu je neophodno.Znam jednu zensku osobu,koja je dva puta dobijala novac,od
    svoje firme,da sredi svoj stan.Stan je uzasno de rutan.Medju tim,kada je prvi put dobila novac,da uredi stan,ona je
    sa tim novcem,kupila sebi bundu.Drugi put je dobila opet novac za stan.Tada je sinu,koji je imao dvadeset dve godine,od tog novca,kupila polovni auto.Mislim da smo mi,u principu,po svim pitanjima,nezreli,nezreli kao nacija.
    Ta nezrelost,ogleda se u svim segmentima zivota,pa i u politickom smislu.