Одрицање

Људи обично погрешно схватају шта то значи одрећи се нечега, као у случају да се одрекнемо деце, или родитеља. Бог нам је дао децу и родитеље по телу. Наши телесни родитељи су нам дали тело. Али онај ко се родио у духу он више није тело, и он има свог духовног оца, духовног родитеља: Бога.Тако да се он више не влада по телу нити више гледа на своје телесне родитеље, као да су му они родитељи већ су они за њега ближњи као и сви остали људи у Богу. Децу који му је Бог дао више не види као своју децу него као Божју децу, као и сам што је. Гледа их као своје ближње о којима треба а се стара док не одрасту. Да их изведе на прави пут и да их научи вери у Бога. Тако и своје телесне родитеље поштујемо као ближње и старамо се о њима у њиховој старости.
Кад је нешто наше, онда ми бивамо поносни на то, Па ако деца или родитељи не буду онакви какви нама одговарају онда се ми љутимо на њих што нас понижавају пред друштвом и околином. Одрекавши их се ми им дајемо слободу да буду онакви какви они желе да буду, и не погађа нас више оно какви су они. Одрицањем ми им дајемо слободу да буду оно што Бог хоће да они буду. Зато Христос и каже да ко се не одрекне свега, па и деце и родитеља неће наследити Царство Божје. Јер господ каже да смо по васкрсењукао анђели, нит ћемо се женити нит удавати, Свако ће бити слободан да живи свој живот невезан за било кога, А томе се морамо учити још док смо на земљи.
 

Back
Top