viš neba se viđahu sve čudne prilike - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

viš neba se viđahu sve čudne prilike

Oceni ovaj blog
Moj zaseok , ko iz vedra neba , pogodi strašno nevreme ! Letnja grmljavina , crni oblaci , raketaška paljba - sve odjedaret nagrnu i ubi večnu tišinu provincije i njenih žitelja . A onda leden pljusak , sa sitnim gradom ! Neviđen pljusak !
Na zemlji dva tri santima vode koja nema kud , a grad zabeleo tlo !
Mrkli mrak !

( Internet šljaka ! Kablovska sa svim onim "rijatlima" besprekorno radi - rekao bih slika još bolja ! Struja fura svoj fazon bez štcanja . napolju sve nekako svečano , pogibeljno crno ! )

Kao što je odjednom , ničim izazvano počelo - tako bezrazložno je i prestalo !

Osta samo u vazduhu to crnilo , nekakva svečana tama - šta li !

Pošalji "viš neba se viđahu sve čudne prilike" na Facebook Pošalji "viš neba se viđahu sve čudne prilike" na Google Pošalji "viš neba se viđahu sve čudne prilike" na My Yahoo! Pošalji "viš neba se viđahu sve čudne prilike" na Live Pošalji "viš neba se viđahu sve čudne prilike" na MySpace Pošalji "viš neba se viđahu sve čudne prilike" na Twitter Pošalji "viš neba se viđahu sve čudne prilike" na Digg Pošalji "viš neba se viđahu sve čudne prilike" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Soradze (avatar)
    Ne volim grmljavinu i vetar..plašim se....Dobro je, Lončar, da je prošlo... dobro je i što ima i struje, pa se, eto, družimo. Pozdrav
  2. 123loncar (avatar)
    Hvala Soradze !

Od svega osta olovno crnilo u vazduhu i nekakva mukla tišina . Ovo malo žitelja pozatvaralo se u kuće i ćutimo kao miševi . Iz daljine probija se slab zvuk potmule grmljavine !
    Kako bi rekle negdašnje Bake : Preneo ga Džerma u pustu goru de ptiči nije , de ljudi nije , de ničeg nema !

Nadam se da je sve prošlo , protutnjalo samo kroz moj kraj i nestalo - te više nigde neće da svraća !

Pozdrav !
  3. Lord Gledston (avatar)
    E moj dragi prijatelju Loncar. Ja sam tebi to vec jednom predlozio,a sada cu ponovo.Odseli se iz to tvog "zaseoka"
    kako ga ti nazivas.Sve su to,sa oprostenjem "vukojebine".Dodji u grad,u kome zive gradjani.Dodji u "Beograd na vodi".
    Ima lepih trosobnih stanova. I cena nije velika,oko 3,5OO evrica. Bas sam juce video projekat,jednog stancica,tako
    bas trosobnog.Ma ko "puslica" je.Dodji d stanujes sa pravim ljudima.Bicemo komsije.Ja sam uplatio u subotu,prvu ratu
    za moj "penthaus".Loncar. Nemoj da razmisljas.Kada je nesto dobro,onda nije nista skupo.Ostavi se konacno,tog
    tvog "zaseoka".Prozivi ovaj deo zivota,sto ti ostaje,kao pravi covek.Pa sigurno si to zasluzio,covece.Digni glavu ponosito,udahni duboko vazduh,i dodji da zakljucis ugovor.Nisam siguran,koliko dugo ce biti stanova za prodaju.
    Covece.Idu kao alva.Ja sam kupio poslednji "penthaus".Dodji u utorak sredu,valjda nece biti kasno.
  4. 123loncar (avatar)

Ma nesmem da trtljam više , nesmem - povratilo se nevreme , oće da satre ! Sastavilo se , nebo i zemlja ! Roka li roka !
  5. zxy (avatar)
    A da nije to zato što si se ti politikom mnogo naelektriso pa nevolju privuko,lepo sam ti reko da se maneš ćoravog posla i vratiš romantici što ti i lepše stoji ,menščini,al evo nek kažu i drugi
  6. 123loncar (avatar)
    ...ma i ja se uplaših da nije me stiglo nekakvo prokletsvo....kad jutrost ide lokalni prorok i spočitava svima , što naša vlast prima tako olako i gosti reciklirano nedovršene evropejce , a mi svi mukajet - pa nam ovo nevreme dođe kao opomena sa neba...

...ja lično neznam dal je prokletsvo ili pak opomena , ali šteta jabukama , kruškama , kupusu , spanaću te još nekim usevima koji su bili na imanjima je velika....grad satro sve pred berbu....a to što grad svake treće godine ovde desetkuje useve ima veze sa brojem ispaljenih protivgradonosnih raketa....a broj ispaljenih raketa ima direktne veze sa držacvnom upravom...a državna uprava ima veze sa strpljivim trpljačima i pokvarenim glasačima , koji večinskom voljom redovno biraju proverene kriminalce iz državnog CZ-a...tako to prokletstvo koje nas stiže zove se osveta ponavljaka i pokvarenjaka....
    ...a za tu grmljavinu nema gromobran...tu ni onaj sa "obogaćenim uranijumom" ne pomaže !

...ostaje samo trpi ćuti - a onaj ko nemože da izdrži nek iznutra flasteriše usta i tako nem nek u džep stavi kartonče sa porukom " JA SAM IZGNANIK IZ SIRIJE " , pa nek se priključi koloni koja ide za berlinsku humanost....tamo nek odglumi par šizofrenih napad kombinovanih sa epileptičkim . ima bog da ga vidi....čist krevet .... čisto kupatilo...tri obroka .... lekarska svakodnevna briga...satelitski program i najvažnija stvar - besplatan pribor za crtanje....štaćeš više od života....ćutiš , kao Đura mutavi i uživaš u nemačkom javnom šteku !
  7. LadyDydy (avatar)
    Dok sam u ponedeljak putovala ,
    mozda sam "vas zaseok"obilazila :)
    u daljini nevreme kao da je bacalo čini
    a u mojoj blizini
    ovaj spektakl se načini! :)

Mogli ste proci ispod duge
    da ste bili sa strane druge :)

ps.
    (uvek je tako poštovani Lončar,nekom smrkne-drugom svane,nekom struje nestane,trecem duga grane :)

[img]http://www.dodaj.rs/f/Z/K8/3CTJVDWf/duga-1.jpg[/img]
  8. 123loncar (avatar)
    ...možda Gospo....
    ...kažu merači vremenske prognoze , da je ova nepogoda bila prirodna vremenska diskriminacija....vreme je to priznalo , kao američka avijacija zločin u avganistanu....zato vreme kaže sad će stvar da ispravi...kišom će , ledenom , više nego ikad celu srbiju da nagradi...doduše nezna se , šta će biti sa mojim zaseokom...ako će i nas ponovo da nagradi , aonda bolje celoj srbiju tu nagradu da uskrati...no videćemo !

Upozorenje: Danas kiša, jaka košava i hladno vreme, stiže li i sneg?

"Delove Srbije će već danas pogoditi kiše koje će u samo dva dana na zemlju “izručiti” vodu koja odgovara količini od oko 70 odsto prosečnih mesečnih padavina u oktobru, upozoravaju u Republičkom hidrometeorološkom zavodu."

http://www.24sata.rs/upozorenje-danas-kisa-jaka-kosava-i-hladno-vreme-stize-li-i-sneg/19338
  9. LadyDydy (avatar)
    Najvažnije je da u srcu postoji mesto
    što se zove Dom,
    gde se čovek oseća svoj
    i čuje najlepsih pesama poj,
    gde se voli svaki zubor,bor,krov,dol
    ili pak soliter,vidiko-editer zivota roja.

Važniji je taj osecaj topline,
    od same tog doma sudbine .

Nekad se odseli,nekad podeli,
    nekad drugi se useli,otme ili uneredi,
    nekad starost ga odroni,
    sila prirodna surovoscu se zaigra,
    malo ko gleda taj jedan jedini voljeni krov
    dok god bije zivotni boj.

al vazno je ...da u srcu se ima
    mesto koje se zove:
    Svoj Dom !
    Prava tragedija je ko nema -tog.
    :hvala:
    :bye:
  10. 123loncar (avatar)
    ...more više ni kuće nisu sigurne za svoje ukućane , pred najezdom prirodnih nepogoda...eto ti pogledaj sirijske kuće...stiže ih nepogoda za nepogodom...bombarduje se već bombardovano , nekoliko puta...sila boga nemoli....
    ....kuće su ti sad kao iz one o tri praseta...dođe Vučko i vatru sune , pa dune - sruši i zapali kuću....i šta onda...narod priča nema ništa gore od ovih uterivača dugova...ma ima....nisu razumeli priču O Vučku i tri praseta !...eno pre neki dan , odron- ceolo selo nestalo ...pa sad vidi da'l je bolje sedeći u kući , toplom domu , za vreme nevremena , il' bošču na leđa pa poznati i utabani put pod noge sa svetskim azilantima....azilant , o kako to gordo zvuči !
  11. Lord Gledston (avatar)
    E moj Loncaru. Ja tebi lepo kazem,ostavi se tvog "zaseoka".Ja stanujem u suvom centru beograda,ni kapi kise,ni grmljavine,ni niceg ruznog.
    Atek,kada odem u svoj penthaus,na dvadesetom spratu,kule,beograda na vodi.Prodaj sve to,sto imas u tvom zaseoku.I kucu,i stoku i bastu...sve.
    Pokupi te pare,pa dodji da kupis,trosobni stan u mojoj "kuli",beograda na vodi. Postani velegradjanin,i kisu i grmljavinu,vise neces cuti.

Ako si bas toliko navikao,na taj zivot u selu,mozes na terasi tog novog stana,da drzis jedno prasence.Terase su ogromne,moze i po neka koka,
    tek za supu,da se odgaja.
  12. 123loncar (avatar)
    ...pu , pu - daleko bilo što se tiče tih kokošaka , svinja i ostale preživarske marve...da prosti vaše Lordovsko blaforodstvo , toga ovdi nema...to je privilegija prestonog grada...tamo to može ( samo ne treba lance koza i telaca vezivati za luster - još je to govorio i pokojni Branko )....mislim prestonica ima zološki vrt...kad naša deca treba da vide stoku , mi ih sa vaspitačima i obezbeđenjem šaljemo u prestonicu....
    ...tako stvari stoje sa tom stokom...a da nas ne sažaljevaš , mislim u vezi toga , nismo VEGANI....jedemo mi meso iha....ima nekakva rvatska IDEJA , ma od tice mleko ima...jest da nije patrijotski , mislim ono : kupuj domaće , al to je kosmopolitizam i internacionalizam na delu....zažmuri se pa kom obojci , kom opanci....

....e vidiš , kad smo kod tih opanaka - pa nije naš seljak onaj gedža što je došao u prestonicu u kondure , bez razreda škole , pa nakupovao zvanja i znanja...jok more...imamo mi adidaske i kravate , internet i albanske salate...jašta...digitalizovo se seljak...nego šta....i digitalizovo i mikrotalizovo...danas ti naš seljak sve na palac i dugme...a te farme i tako to , seljoberisanje i prostakurisanje , pa to je za prestonicu....to kod nas ne može da se primi...svak kod nas ima po jednog ili dva ukućanina u Parize bre rođo,,,,nismo mi kučići bez lanca i korenja...svi smo povezani s svetskom kulturnom metropolom - gradom svetlosti i slobode...pa ne živimo mi u neosvetljenom prestonom gradu gde noćom sitne lopovčine caruju , a danjom krupne gulikože...jok more...kod nas ti u zaseoku , svako domaćinstvo ima bar po pet stupca sa po petsto sveći ( je kolko to beše u kandelama , ili kako se ono vika)...noćom u nas ki na dlanu....
    ....i ko sve da bataljuje zbog smoga...ma idi begaj !
    ...no ja bi tbe našao kuću , ovak prijateljski , u našim atarima...no nesemem od ovija naši...ti bre na daljinu zaudaraš , da prostiš , na tog vazdignutog nepopravljivog imtelektualnog prestoničara...pa se pribojavam , da nas posle ne sproteraju zajedno...zato nek vaše lordovsko prestono prevashodstvo miruje tu gde jeste , a mi ćemo ovdi u našem zaseoku da se digitalizovano i automatizovano mikrotalizovano zlopatimo !

Pozdrav i veliko vi 'vala !
  13. 123loncar (avatar)
    ...kiša lije , sistematski...celo popodne....ledena i dosadna...smrtno dosadna !...a ljudsko znanje krhko !...jes dina mi ....ne treba čovek da bude derviš....naročito ne u nevreme !

14. 123loncar (avatar)
    ....ova čudna prilika nije viš neba mog zaseoka minula , ali je zato ceo dan šetala gradom tamo nekih azijata , čudno obučena...nacratala na svoje telo farmerice / krasne , nabačila na sebe majicu i ranac i u špacir...niko ništa - svi zevaju u svoje probleme...ostadoše njene farmerice neprimećene...a nije da nije , skrojene su fruliš , onako , baš oha ha !

15. 123loncar (avatar)