Da li pisma odlaze u istoriju?

Secam se, bilo je to davno, kako smo svi u kuci strepeli kada stigne TELEGRAM.....On je skoro redovno bio vesnik losih vesti..

Pre 2-3 godine poslat je zadnji telegram, negde daleko, u Indiji...Telegram je otputovao u istoriju...


Danas, pored svih majlova, tvitera, vrajbera i ko zna cega jos - izgleda da i stara, dobra pisma odlaze u zaborav...

Sve je sada brze, bolje, lakse, sigurenije preko kompjutera, mobilnog...

Mozemo slati sve vrste pisama na sve strane sveta, pa cak i ljubavna....

Jedino ih ne mozemo namirisati, kao nekada. :(
 
....odkako si postavio tekst , razmišljam o ovoj stvari...svojevremeno sam napisao silna pisma...kad sam se zamomčio , kupovao sam pisma od kvalitetnog papira , posebno upakovana u mape za pisanje....poštar je obožavao da mi donosi pisma - govorio je da voli raspisanu mladost , i da će da ode u penziju kad se skrasim i oženim...tako je i bilo...upoznao je moju izabranicu , popio nekoliko njenih kafa , dok joj je pričao kako je njena pisma donosio po suncu , kiši , snegu - ciči , kao nekakvu ekspres poštu , pa ode u penziju....
...današnja mladež ne koristi ovaj vid romantizma...!
...mnim sa tugom , da će ljubavna poštanska pisma da izčile , sa našim sećanjima...

..no pismo , poštansko , kao sredstvo saopštavanja , neće da umre ...njime će se saopštavati neprijatne i ružne vesti stanovništvu ( poziv za rat , ratni gubitak ukućana , sudska presuda , bankarsko zelenaška otimačina , kazne novčane i tako to )...
 

Back
Top