Rez

Nikada nisam verovala u reinkarnaciju,
neki novi život , samo u nekom drugom obliku.
I šta bih ja, recimo, s njim,
kad ni ovaj ne trošim kako Bog zapoveda:
vazda neka gužva u srcu u glavi,
večita pitanja, na primer:
zašto se nebo baš na istoku plavi
I u tom drugom životu
skidala bih sveca tom drugom
životu skotu
kad bi me ponovo do zvezda uzdigao
pa očas o zemlju tresnuo.
I opet bih prepoznavala reči
koje su slične onima koje su
stizale na moju adresu, pa od mene,
obične pisačice svojim malih emocija
pravio poetesu.
Kao, ja ne znam
da on to više iz lepih manira.
Ali, nije znao da ja nisam od onih
što igraju
i kad pogrešna muzika svira.
A bio je spreman
da me naziva
imenima boginja
a ja se osećala na trenutak,
doduše,
tih reči robinja.
Od praznih reči ubrzo
ništa ne osta,
a svakog gosta
za tri dana dosta,
kažem sebi sama,
sad bar razlikujem šta je svetlost
a šta tama.
I tako,
napravim u srcu rez,
hvala ti Bože,
sad bar razlikujem od osmeha
kez.
 
Znaš šta Mari,da ne bi sumnjala ništa,šaljem ti dva smajla od poverenja;jedan ti donosi osmeh :D a drugi buket omiljenog ti cveća :cvet:...i šarenih emocija
 
zxy;bt276732:
Znaš šta Mari,da ne bi sumnjala ništa,šaljem ti dva smajla od poverenja;jedan ti donosi osmeh :D a drugi buket omiljenog ti cveća :cvet:...i šarenih emocija

Hvala za smajli " veoma srećan ", a za cveće si mogao da se potrudiš, neki buket, velik i raskošan
a ne ovu kiticu ko slučajno ubranu negde uz Savu dok posmatraš mreščenje šarana:zper:
zxy, to se malo šalim, naravno da se radujem svemu što cvetu liči :D
 
mari47;bt276738:
Hvala za smajli " veoma srećan ", a za cveće si mogao da se potrudiš, neki buket, velik i raskošan
a ne ovu kiticu ko slučajno ubranu negde uz Savu dok posmatraš mreščenje šarana:zper:
zxy, to se malo šalim, naravno da se radujem svemu što cvetu liči :D
Šta se buniš Mari,sto put si mi isti utrapila i ti :confused::rotf:
 
Ja - kao "nova"
šaljem ti zahvalnost
na nesebicnosti
deljenja iskustva,
kao pomoći u zbrajanju
sveopšteg mogućstva.
Puno (p)ozdrava ,postovana Mari47
:bye:
 
LadyDydy;bt276741:
Ja - kao "nova"
šaljem ti zahvalnost
na nesebicnosti
deljenja iskustva,
kao pomoći u zbrajanju
sveopšteg mogućstva.
Puno (p)ozdrava ,postovana Mari47
:bye:

Draga Lady, sreća se deljenjem množi.
To je bio moj dugogodišnji potpis ovde.
A i mimo virtuelnog sveta, trudim se da
takva budem i u ovom, prečesto, nepravednom životu.
Hvala ti :)
 
..." neka tvoje noge sad po cveću gaze "...

Negotin--maj-2011-030-1319287074.jpg
 
...život zna ponekad da čoveka istreska , da naprosto nezna za sebe , kako se to kaže....u takvim trenucima , znao sam da zatvorim očim i stvorim sebi cvetnu livadu za šetnju....šetajući tako po tom misaonom svetu livada , okrepljivao sam se - spremao za nova treskanja...a imao sam osećaj da mi poljsko cveće nekakvu lekovitost telu i duši daje - kroz noge....možda je to zaista i bila lekovita terepija - jer evo me na nogama , i dalje me život treska - ali sad već užiganog , kako se to kaže...
...nezavisno od svega , ako se nema vremena , lepo je i zdravo , ovakvom misaonom livadom prošetati i odagnati svakodnevnicu i njeno sivilo :

22573994.jpg
 
mizaca;bt276765:
Bice dobro mari.Podaj se posvecivanju a ne osvescivanju i naci ces tacke dodira i istinu koja se polako razliva
Ovde te razumemo.........:bye:

Istina, ali te tačke dodira moramo prihvatiti smelo, kako bi razlikovali šećer od soli...
Život je škola, borba neprekidna.
Hvala što si svratila :)
 
123loncar;bt276769:
...život zna ponekad da čoveka istreska , da naprosto nezna za sebe , kako se to kaže....u takvim trenucima , znao sam da zatvorim očim i stvorim sebi cvetnu livadu za šetnju....šetajući tako po tom misaonom svetu livada , okrepljivao sam se - spremao za nova treskanja...a imao sam osećaj da mi poljsko cveće nekakvu lekovitost telu i duši daje - kroz noge....možda je to zaista i bila lekovita terepija - jer evo me na nogama , i dalje me život treska - ali sad već užiganog , kako se to kaže...
...nezavisno od svega , ako se nema vremena , lepo je i zdravo , ovakvom misaonom livadom prošetati i odagnati svakodnevnicu i njeno sivilo :

Već se mislima preselih u te cvetne livade rukama raširenim u vetar i bi mi bolje. Moj Lončar :heart:
 

Back
Top