Ono, kad san neće... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

mari47

Ono, kad san neće...

Oceni ovaj blog
E, ovo je bila jedna od onih noći kad san neće, oči kao u srne zalutale u šipražju. Inače, znate već da su bensedini čisti falš.
A noć preduga. Maltretiram krevet, ustajem, žedna sam, pa osetim i glad. Pravim salatu a ono tek sviće,
Kad se najedoh, red je da zapalim cigaretu, jeste da je ona električna, ali kad soja može da zameni meso
a vibrator onu stvar ( čitam, mada sumnjam), mogu i ja da vučem tu maglu što izlazi iz te, kobajagi, cigarete.
Ide li cigareta bez kafe, pomislim. Vala, ne ide. Skuvam kafu. Punim džezvu vodom iz česme što pršti na sve strane već
nekoliko dana. Čujem dobacivanja iz spavaće sobe i pitanje da li ja to namerno puštam vodu noću. Ne ostanem dužna
za odgovor uz konstataciju da česma pršti već nekoliko dana. Bržebolje stiže iz spavaće sobe odgovor kako se nije
imalo vremena, secaj s kvantaša, pomaži oko zimnice, idi dokupi ovo,ono....Jes, samo si se za peršun vraćao, drugo
sam kupila po spisku. Usput, doduše u sebi, spomenem mu familiju, isto po spisku. .
Ah meraka u jutra rana kad sednem za komp. Jeste da mi lupa tastatura, ali tiho ću ja. Kiki stigla pre mene na igrice.
Optrčim krug i odem na blogove. svoje, - da se podsetim.
Raznežim se načisto, - ima ih preko 380, ostavih samo l2, ostale samo ja vidim. Za neke je i bolje što je tako, Oni su
"kao cvet dovoljno smeo da miriše
na praznom mestu i u uspomeni "
Tih se stihova redovito setim ispred biste Branka Miljkovića ispred Narodnog pozorišta u Nišu.
A tek komentari na blogovima !!!! Ulepšali su mi noć, evo i zoru.
Bilo je tu i pohvala, više radi ohrabrenja, smeha do suza, smajlija što se grle, srca i cveća...I poruka. Za pamćenje:

"" Ne oduzimaj sebi prava.
Ponavljaj greške, nauči da živiš s njima.
Da ih voliš.
Jer one su život.
Samo greške pravimo iskreno.
Sve ostalo je imitacija"
( hakim bej , 21.07.2011.)

Svanulo pravo. Odoh da skuvam kafu. Jedna ko ni jedna. Pa nek pršti česma za sve pare.

Pošalji "Ono, kad san neće..." na Facebook Pošalji "Ono, kad san neće..." na Google Pošalji "Ono, kad san neće..." na My Yahoo! Pošalji "Ono, kad san neće..." na Live Pošalji "Ono, kad san neće..." na MySpace Pošalji "Ono, kad san neće..." na Twitter Pošalji "Ono, kad san neće..." na Digg Pošalji "Ono, kad san neće..." na del.icio.us

Ažurirano 17.09.2015. u 07:34, autor: mari47

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. LJILJA MMM (avatar)
    vataj......
    i pozdrav za Tacu....budi nežna
  2. LadyDydy (avatar)
    Poštovana Mari47,
    to što rano-jutro obelodani,
    u prkos tami,
    to vodi tamo gde je srce na javi!

Zahvalna sam na citatima
    iz Hakim-Bejskih dvorista,
    koja su probudila moja interesovanja,
    kao sad i vasa.

Vodjena zeljom,
    biću slobodna dati predlog,
    da iz dana u dan,
    (jutro u jutro)
    bude osvetljavan nam na dar
    po jedan vas rad.
    i po neki"Hakim -bej"citat darivan.

Lepote gladna,
    Lady sa vranca.
    :hvala:
    :bye:
  3. LJILJA MMM (avatar)
  4. zxy (avatar)
    Zašto si Mari sklonila blogove...pa učestvovali smo i mi u njima svojim komentarima i to su drage uspomene svima.I neponovljive .Nego piši nove,vidiš da ti dobro ide ali vrati i stare i ne budi suviše stroga prema prošlim vremenima,sve je imalo svoje razloge,dovoljne da drugačije nije ni moglo da bude.Sad treba naučiti da se vole sve svoje uspomene i zavoleti sebe iznova ..u celini..menščini
    Ažurirano 17.09.2015. u 10:06, autor: zxy
  5. mari47 (avatar)
    Draga Ljiljo, sva sam ti ovih dana od uspomena.
    Ovaj tekst sam namenila za Život pisan srcem i setim se svih nas od pre
    nekoliko godina kad sam dolazila na blogove k'a u crkvu Boga molit....
    Pa pomislih, neka se i druge pesme čuju
    Hvala za izbor muzike, znači mi
  6. 123loncar (avatar)
    Umesto pozdrava , ostaviču neke uspomene , koje su obeležile moje snove i sva velika nadanja ! Ako se slučajno prepoznaš u njima , to je samo zbog vremena u kome smo generacijski svi sanjali .
    Možda treba češće da svraćaš - možda !

7. 123loncar (avatar)
  8. 123loncar (avatar)
  9. 123loncar (avatar)
  10. mari47 (avatar)
    Ništa manje poštovana LadyDydy,
    hvala na poseti blogu i komentaru koji obavezuje
  11. 123loncar (avatar)
  12. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Zašto si Mari sklonila blogove...pa učestvovali smo i mi u njima svojim komentarima i to su drage uspomene svima.I neponovljive .Nego piši nove,vidiš da ti dobro ide ali vrati i stare i ne budi suviše stroga prema prošlim vremenima,sve je imalo svoje razloge,dovoljne da drugačije nije ni moglo da bude.Sad treba naučiti da se vole sve svoje uspomene i zavoleti sebe iznova ..u celini..menščini
    zxy, čuvam ja svoje blogove, Krsta mi ih čuva, njojzi hvala....A pisaću ih ponovo kad osetim
    onu teskobu u grudima, pa vrisnem u tastaturu. Nisam stroga prema prošlim vremenima, samo realna.
    A i kajanja izbegavam nekoliko puta dnevno, prepisali mi na VMA, evo skoro će godina

No, za svo ovo vreme moga nepisanja mi smo se tako dobro nemali,
    mnogo bolje od onih koji su se imali "

Ovo mi, mislim na sve nas što se emocijama razbacivasmo po palubi Krstarice.
  13. mari47 (avatar)
    Mili Lončar, hvala za toliki trud a da si pogodio u srid sride, - jesi. U životu kao i u ljubavi, uvek smo na početku,
    samo u drugom izdanju.
    Lepo je što se ponovo pišemo.
    Hvala ti.
  14. vision7 (avatar)
  15. zxy (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    zxy, čuvam ja svoje blogove, Krsta mi ih čuva, njojzi hvala....A pisaću ih ponovo kad osetim
    onu teskobu u grudima, pa vrisnem u tastaturu. Nisam stroga prema prošlim vremenima, samo realna.
    A i kajanja izbegavam nekoliko puta dnevno, prepisali mi na VMA, evo skoro će godina

No, za svo ovo vreme moga nepisanja mi smo se tako dobro nemali,
    mnogo bolje od onih koji su se imali "

Ovo mi, mislim na sve nas što se emocijama razbacivasmo po palubi Krstarice.
    Hm ..ha ,čuvaš ga samo za svoje oči al neka,ima te dosta i na drugim blogovima
    A diskutabilno je takodje dal smo se mi igrali sa emocijama ili one sa nama
    Tek ,menščini ,jedno vreme cela je krstarica plovila na talasima emocija
  16. mizaca (avatar)
    Lijepo ti je pisanje....dinamicno vizuelan avatar,sigurno si i ti lijepa.......Nastavi da pises i za druge rano ostarjele generacije........
  17. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio vision7

Oduvek sam volela naša susretanja ovde, nadam se da je bilo obostrano.
    Zahvaljujem
  18. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio mizaca
    Lijepo ti je pisanje....dinamicno vizuelan avatar,sigurno si i ti lijepa.......Nastavi da pises i za druge rano ostarjele generacije........
    Dobro došla na moj blog, mizaca.
    A o lepoti !!! Mislim da je oku nevidljiva, ona zrači iz i oko nas.
    I nismo ostarele, vreme je ostarilo a mi ostale iste.
  19. zxy (avatar)
    Ma što san neće djene djene,al šta se Taca misli,što priliku ne koristi
  20. RiadaT. (avatar)
    E da znaš da sam ovo s merakom pročitala
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja