Чему понизност у молитви - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Гром

Чему понизност у молитви

Oceni ovaj blog
Борба коју водимо је борба против звери у нама, Наш интелект је је наш зверињи ум. Генетски ми смо најближи мајмуну, а склоност нашег интелекта ка убијању других животињских врста нас сврстава у звери. Ми се и међусобно убијамо: иако многи из страха од закона не изврше убиство у својој мисли осуђују друге што је један вид убиства и зверског мишљења. Људи нису ништа више до; мало интелигентније животиње. Сви имамо Разум, разум није део интелекта, како интелект воли да ми мислимо, већ је посебан орган нашег ума: можда би било боље рећи да је разум и над умом, као супериорна свест која је део нас, Бог у нама, Сам Христос. Духовна Борба је борба против свог интелекта, против звери у нама, припитомљавање и довођење у стање да нам буде користан као што је користан пас рецимо. Христос је ушао у Јерусалим на магарцу, што је слика интелекта који је укроћен и постао користан човеку.
Мудар човек користи интелект као слугу, а неразуман је слуга свом интелекту. Интелект воли да се доказује како је он бољи од других па кад служимо интелекту онда нам треба пуно новца да би задовољили његову потребу за величином. Скуп телефон, добра кола, фирмиране ствари,злато, новац за провод.... Видите колико је пара потребно ономе ко служи ђаволу.
Да би задовољили потребу звери у нама да се докаже неки посегну и за убиством, Продаја дроге која убија омладину је такође добар начин да се задовољи Ала, аждаја, змија у нама,
Понизивши се у молитви ми терамо свој интелект да се научи понизности, чинећи добра дела ми га терамо да почне себе да вреднује кроз доброту а не кроз зверства попут: крађе, отимачине, прељубе, и чега све не више. Само сопственом покорношћу ми можемо укротити звер у нама, Зато је Христос и рекао да ако ти неко удари шамар: окрени му и други образ. Звер у нама би одма скочила да се обрачуна а ми га кротошћу савлађујемо и учимо да се не понаша тако. Кад га добро научимо он, интелект, се после понаша као добро издресиран пас.
Христов улазак у Јерусалим на магарцу осликава још нешто: Јерусалим у преводу значи Град Мира и ова слика показује да ми не можемо наћи мир душама својим док не укротимо звер и добијемо од ње послушно живинче.
Божје заповести су упутства каоја говоре шта то звер не чини и чему би требало да је научимо.

Pošalji "Чему понизност у молитви" na Facebook Pošalji "Чему понизност у молитви" na Google Pošalji "Чему понизност у молитви" na My Yahoo! Pošalji "Чему понизност у молитви" na Live Pošalji "Чему понизност у молитви" na MySpace Pošalji "Чему понизност у молитви" na Twitter Pošalji "Чему понизност у молитви" na Digg Pošalji "Чему понизност у молитви" na del.icio.us

Ažurirano 12.02.2016. u 13:06, autor: Гром

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Lord Gledston (avatar)
    U pravu si covece.Mi moramo ukrotiti ZVER u sebi,ZVER sa kojom se radjamo.Onaj ko u tome uspe,taj se najvise priblizio ucenju Isusa Hrista. Cela Hristova ideologija Hriscanstva,za osnovu ima upravo to,pronaci mir u svojoj dusi
    Svi oni,koji zveckaju oruzjem,koji nipodastavaju tudju naciju,drugu religiju,to su ljudi sa "demonskim" sklonostima,
    ka oji u svakom ratu,u svakom oeuzanom sukobu,postaju "heroji". Ustvari,svaki oruzani sukob,oni koriste,da
    nesmetano,legitimno,iskazu svoje zivotinjske instikte.
  2. faraonn (avatar)
    ...sigurno je da u nama smjesteno je dvojstvo
    i borba svakosekundna
    kad pobijedi zlo
    karakteristika je da Covjek a oblijeva lazni oreol milosti i sjaja
    ...to stara Zmija
    ne spava...
    ...zver ili furija umiriti se mogu ili odstraniti
    tek onda kad Psihologija i psihijatrija priznaju
    postojanje zla i nadju hrabrost da zapocnu harangu primjernim sredstvima
    na sta ukazuje upucena i dokazana Osoba,
    prof. Skoti Pek u djelu -Ljudi lazi-...