GVATEMALA - TOWER - BASTILJA - SIBIR

Svaka vlast ima mesto za progonstvo svojih neistomišljenika , političkih protivnika i teških kriminalaca , koji sa njom neće plen da dele . Kako ovde stoje stvari , to nasleđe nam osta od karađorđevića , koji ga izresaviše , izsibirčiše od bratske nam ruske imperije - naravno sa mnogo grešaka i našuh balkanskih posebnosti . A rekao bih , da je to nasleđe verno služilo i komunjarama ( izvinjavam se časnim i poštenim ljudima , koji su bili , sad je već to belodana istina , nosioci komunističkih ideja , te stradali krvavo od ********* i komunističkih prevrtača ) , pa zašto da ne služi i danasšnjici .
Oću reći , sibirčenje je stari zakon , ustanovljen od običajnog - ništačko nasilničkog , prava ! Konačno , sve se o tome zna , ali zato se o tome mnogo i ćuti ; iz bezbednosnih razloga , a i zbog lojalnosti sistemu i ljudima na vlasti ! To je lice našeg opštenarodnog patriotizma !
Zato ovde rečeno književnim jezikom kolumniste , zaista i mnogo vredi .
No kad već pričamo o tom fenomenu srpskog sibirčenja , koje se širom svetskih država primenjuje revnosno u manjoj ili pak većoj meri , mora se reći da su opšte poznate lokacije kazamata - utamničenja , maltretiranja pa i za likvidaciju utamničenih , kako brzu , tako i tihu , sporu , natanane ! A rekao bih , nije poznata lokacija , jedne naše specifičnosti , izuzetnosti , koju retko koja civilizovana država ima . Naime , nije poznata lokacija akademskog utamničenja časti , pravičnosti , dostojanstva , istino ljubivosti , čovekoljubivosti - intelektualne revolucionarnosti ! Stoga nije moguće ni oslobođenje utamničenog ; pa tako taj goli otok neće pasti za mnogaja ljeta !
Bez ovoga , oslobođenja časti , pravičnosti , dostojanstva , istino ljubivosti , čovekoljubivosti - intelektualne revolucionarnosti , džaba naš kancelar polaže diplomski ispit , pred MMF-om ; pa samim tim džaba naše opštenarodno plaćanje tog akademskog rada ("Za mene je moj diplomski ispit bio jučerašnji stav MMF-a. Nosim sa sobom kao neku vrstu diplomskog rada saopštenje MMF-a na srpskom i engleskom, sa najboljom vešću za jednu zemlju").

Vučić: Izveštaj MMF-a je moj diplomski ispit
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/587566/Vucic-Izvestaj-MMFa-je-moj-diplomski-ispit


" Ivanjica, vam je, čestnejši đuturumi, u Kraljevini Srbiji bila ono što je u carskoj Rusiji bio Sibir: mesto progonstva i škrguta zuba."

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/vidjene_za_mladenovac.881.html?news_id=307292
 
Za ovo ste glasali, evo vam GA. Istina, ja i meni slični koji glasali nismo, jednako smo krivi, jer kako rekoše, ko ne glasa, duplo je kriv, em svom (nekom) ne daje glas, em daje mogućnost manipulacije onom koji momentalno drži konce u rukama, elem,kriva sam i kajem se, ne kajem se što nisam glasala no se kajem što ne pobegoh dok sam još šanse imala. A imala sam zaista. Muka je da dok sam se ja snebivala i mučila muku sa rodoljubivošću, moji sinovi porasli i odrasli i (ne svojom krivicom, no mojom) postadoše rodoljuBci.
Da mi je samo da točak okrenem bar jedanput, (a mogla bih i više puta da me ko pita za mišljenje), da se vrnem u Jul 1980.g. kad sve izgledaše kako valja, a redovi krenuli, što za ulje, što za kafu, što za deterdžente, a imala sam mogućnosti još tada da begam glavom bez obzira, sve sa matorim al' ne htedoh, još sam se nadala čudu, a nadam se i danas, samo čudo može da nas spase, druge nam nema.
A, eto, još malo pa ću šest banki da napunim a mozga nemam, sjebah svoju porodicu, danas mi to spočitavaju, kao, da si ondaK rešila da odemo tamo negde, a mogla si, nisi trebala da se nosiš sa zajebancijama tipa: nostalgija, rodoljublje i tako to, danas bismo svi bili u nekoj kolko tolko normalnoj zemlji, ako ne i normalnoj, ono bar drugačije uređenoj, no se eto kecamo ovdDi di smo, a ni za dismo nismo. Danaske bi sva moja tri muška volela da begaju odavde, a ne mogu, danaske im (nam) niko više ne pruža nikakvu šansu, sad smo zemlja tranzicije za neke Arape (neka im je srećan put gde god da su krenuli). Juče se "skajpirala" sa sekom iz Kanade, smeje mi se kad je zamolih da proba da nas negde ugura, 'nako iz čista mira, da i mi budemo migranti od ovijeh koji nam mamu maminu, a sve kao lepo, ona se smeje i kaže: pa vi ste bogom dani za holokaust, bolje ni zaslužili niste, eto, takvi ste, valjda i jesmo.
 
Poslednja izmena:
Veliki je greh Popoviću , kamda , njegovo poreklo - kako se to kaže , stablo i njegovi koreni ! On , Popović , jošte u XXI čuva svoje starosedalačko srpstvo , i nikako ne konta da je njegovo prošlo sa osmanlijama ; da je eto , bilo posle toga pa i prošlo monarhističko jugoslovenstvo ; pa za njim onda , marksističko ; a sad je patriotski hit , jugoevropejstvo !
Oću reći , to njegovo starosedelačko srpstvo , nestalo je još onda kad je usred ratne ustaničke ofanzive , vožd , sa ustaničkom kasom krenuo put inostranstva , u samoizgnastvo - gde se putem azilanata potucao po bratskom pa i neprijateljskom svetu .
Dakle Petroviću , crko konj - sa azilantskim samoizgoniteljskim putešestvijem , vožda !
No što se tiče tog jugoevropejstva , sa stiroporskom filozofijom i duhovnoću irinejskih jaja - vaskršnjih , mislim na to ne pije vodu kod evrope ! Mrka kapa ! Naročito ovaj internacionalističko azilantski kosmopolitizam ! Evropa neće takav evropeizam !
A žao mi dođe , tako sam lepo okrečio kuću . Mnogo mi dođe žao - jadnom i kukavnom sirotanu !

"Kako uopšte neko ko se preziva Popović i ko je imao dvojicu pradeda, solunskih dobrovoljaca, kome su baka i deda, zajedno sa još trideset rođaka, ubijeni u Drugom svetskom ratu, a otac mu ostao ratno siroče, ima hrabrosti da se usudi da predlaže bilo šta."

http://www.danas.rs/danasrs/dijalog/sta_bi_bilo_da_sam_ja_omalterisao_basaru.46.html?news_id=307374
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/kesa_za_veliku_nuzdu_.881.html?news_id=307404
 
Poslednja izmena:
" Да ли се то кинематографски „црни талас“ из 1967. вратио у српску бирократску стварност 2015 "

http://www.politika.rs/pogledi/Boshko-Jakshic/Slucaj-sluzbenica-PTT.sr.html

Последњи коментари
simon signor | 07/09/2015 10:11


" Problem je vidljiv iz jednog drugog ugla. Vucic bi u normalnim okolnostima za cas makar javno izkritikovao ovakvo ponasanje. No...ne lezi vraze, ministar je kadar svetske banke i na tu funkciju je postavljen na izricitu zelju USA saopstenu preko otpravnika kolonizacije Srbije gospodina Kyrbia. To je ono zbog cega premijer ne sme da otvori gubicu i makar "zalaje". S toga sve premijerove naizgled ali i realno pametne i hrabre izhjave sasvim padaju u vodu. Dzabe je on rekao liderima EU ovo i ono kad svom ministu ne sme ni da zucne. Ministar ima bolji rejting kod ujka Sema pa premijer nesme da sebi sece ruku koja ga je gurnula tu gde jeste. A onaj metuzalem direktor poste - e o njemu ne vredi raspravljati. On je debelo za CZ. "
 

Back
Top