UMETNIK - PLAGIJATOR - MULJATOR - FALSIFIKATOR - LOPOV - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

UMETNIK - PLAGIJATOR - MULJATOR - FALSIFIKATOR - LOPOV

Oceni ovaj blog
Autorski rad , poodavno postao je lična svoina - kako se to kaže , neprikosnovena imovina ! Autorsko umetničko delo , makar i zabavno muzičko , spada u tu neprikosnovenu svoinu - imovinu . No svet kao svet , ima u sebi svega i svačega , pa i lopova ; ovih , da kažem , sa estradne kulturno imetničke scene - u koje spadaju vašarske šatre , pa i pičvajz kafanice po zanemarenim železničkim stanicama , ili ti taljigaškim stecištima .
No , po uzoru na svet , tako i međ lopovima ima svakakvih - raznoraznih . Pa tako i međ ovim takozvanim kulturno umetničkim zabavnim lopinama , ima raznih . Neki se recimo zadovoljavaju direktnom krađom , ćape tuđu stvar, kako se to kaže - skinu , pa je arče direktno na zabavnoj sceni . Neki pak , đape stvar , pa je lečke prerade , okite je raznoraznim perjima , tuđim , običnom slušaocu neprepoznatljivim , pa se nacrtaju kao autori i arče stvar ; slavu , autorsko pravo - mani , mani kaplje ; ej umetnik !
U nas ima podosta umetnika , priznatih autora muzičko zabavnih numera . Neki imaju i tu , takozvanu svetsku slavu . Ej , bivše repulike , novopečene balkanske države , otimaju se o njih ! Verovatno sa njihovom slavom , vazdižu sebe . Kažu svetski slavni ljudi grade svetsku slavu svoje države . Zato treba paziti kog slavnog čoveka država udomljuje i blanko mu ime poverava. Pa ako država udomi plagijatora , lopova tuđih autorskih radova , svoje ime je na blanko poverila lažovu , prevarantu , muljatoru , plagijatoru lopovu. Raskrinkavanjem takovog slavnog čoveka , nekako se raskrinkava i sušestveni karakter države , koja ga je ugostila i svoje ime mu dala .
Elem , ovih dana , bulevarske žutare donele su vest , kako je jedan naš , gotovo jučerašnji državljanin , svetski slavan (moram da kažem , kome su gostoprimstvo nudile i nek druge države ) , postao nadaleko čuven uhvaćeni i osuđeni plagijator tuđih autorskih dela . Naravno , zlobne žutare kažu , ni pet ni šest je platio obeštećenje pokradenom autoru , ali bruka osta - svetska ; taman kakva je i bila slava .

"Francuski sud proglasio je Gorana Bregovića (65) krivim za plagiranje pesme, te je određeno da mora isplatiti Enriku Masiasu (76) milion evra jer je njegovu pesmu iskoristio kao svoju u filmu "Arizona Dream" Emira Kusturice."
Naravno , zainteresovani svetski slavni , gotovo jučerašnji , isto takav naš državljanin , uvređeno tvrdi da je on znao , i pazite šta je znao :
"- Brega je jedan običan lopov, vešt lopov. Ja sam toga postao svestan onog trenutka kada me nazvao Igi Pop i rekao mi kakav je to način da on učestvuje u muzici koja već postoji, koja se potpisuje kao autorska, a ukradena je. Evo, Enriko Macias je tužio - rekao je Kusturica svojevremeno u jednoj emisiji. "

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/584553/Pesma-zbog-koje-se-posvadjao-sa-Kusturicom-Brega-platio-milion-evra-zbog-plagijata

Sud je dokazao , da nije baš tako vešt lopov , ali izveo je dokaz da je lopov i kaznio ga !
Na stranu sramota ova za državu ; no setih se da su mnogi znali da je ovaj umetnik postao slavan baš na toj karakternoj crti , plagiranja i krađe , no slavu mu napravi i ustoliči državna služba bezbednosti - kako su svojevremeno tvrdile bulevarske žutare .
"Dolanc je u saradnji sa svojim najbližim poverenicima Srdanom Andrejevićem i Obradom Đorđevićem izabrao mladog Živana Velisavljevića da vodi Miljacku. I Velisavljević je vodio ovu operaciju pune 22 godine.
“Prvi regrut prirodno bio mi je Goran Bregović. Sa njim nije bilo problema, on je voleo i ideju jugoslovenstva i seks i drogu, tako da smo se lako dogovorili”, svedoči Velisavljević. “Sa Bregovićem sam čak primenjivao i jedan sistem koji je Služba koristila sa kriminalcima-omogućavala im je da kradu u inostranstvu a da dobijaju sklonište u Jugoslaviji u zamenu za obavljanje ponekog posla za nas. Tako sam i ja omogućavao Bregoviću da krade strane pesme, da ih objavljuje ovde kao svoje, a da u njima propagira ono što je nama bilo potrebno. "

http://www.urbanasrbija.com/vest57.html

Da se zaključiti , da je država znala kome daje svoje ime , te da su karakterne osobenosti državnih moćnika kompatibilne sa "slavnim umetnicima kojima je podarila državljanstvo i koje je prebogato udomila , nagradila i platila " .
Sigurno će istina o ovome skončati na naslovima žutara , iskeširanom miliončetu i ćutanju zvaničnika - naročito zvaničnika službi bezbednosti / što u ilegali , što na javi /. Tek , možemo natrčati i na ovakvo razmišljanje , koje , rekao bih da nije bez osnova :

"Drugo, ako je i mistifikacija, ova priča je možda plasirana s određenim ciljem. Naime vrlo je vjerojatno da je SDB na određeni način utjecala na estradu, teško je i zamisliti da bi obavještajne službe fenomen koji privlači tolike mase mladih ljudi prepustile slučaju, stoga je priča možda puštena u optjecaj da unaprijed dezavuira neka ozbiljnija i provjerljivija istraživanja te teme."
http://www.jedinohrvatska.hr/pe%C5%A1orda/damir-peorda-alternativna-povijest-jugoslavenskog-rocknrolla.html

Pošalji "UMETNIK - PLAGIJATOR - MULJATOR - FALSIFIKATOR - LOPOV" na Facebook Pošalji "UMETNIK - PLAGIJATOR - MULJATOR - FALSIFIKATOR - LOPOV" na Google Pošalji "UMETNIK - PLAGIJATOR - MULJATOR - FALSIFIKATOR - LOPOV" na My Yahoo! Pošalji "UMETNIK - PLAGIJATOR - MULJATOR - FALSIFIKATOR - LOPOV" na Live Pošalji "UMETNIK - PLAGIJATOR - MULJATOR - FALSIFIKATOR - LOPOV" na MySpace Pošalji "UMETNIK - PLAGIJATOR - MULJATOR - FALSIFIKATOR - LOPOV" na Twitter Pošalji "UMETNIK - PLAGIJATOR - MULJATOR - FALSIFIKATOR - LOPOV" na Digg Pošalji "UMETNIK - PLAGIJATOR - MULJATOR - FALSIFIKATOR - LOPOV" na del.icio.us

Ažurirano 21.08.2015. u 18:27, autor: 123loncar

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sanjalica53 (avatar)
    Umetnost je ustvari originalnost . Umetnost gotovo da vise i ne postoji jer skoro da vise i ne postoje individualci. U nacinu zivota gde svako sebe posmatra globalno umetnost ne moze da postoji . Taj boziji dar koji dobijemo po rodjenju unistimo cim krenemo da se OBRAZUJEMO u toj oblasti. Tu nas nauce pravilima kako se to radi i nasa dela postaju ista kao i sva druga radjena na isti nacin i po istim pravilima. Danas sve zavisi od plasiranja te neke stvari a ustvari vise nista nema vrednost niti je original !
    Umetnost je NACIN ZIVOTA a pravi umetnici su odavno pomrli. Boziji dar se ne prodaje , onoga momenta kada krene u komercijalu on nam biva oduzet. Umetnici su nekada bili vizionari , pokretaci promena svetskih razmera , oni su mogli sto vecina ne moze. Danasnji zivot se zasniva na otimacini i grabezi , covek je razvio svoj ego do neslucenih razmera ! Sve se otima pa zasto ne bi i umetnost na kojoj tako lepo moze da se profitira ? Samo to onda vise nije umetnost !
    Covek vise nema dodira sa prirodom zivi kroz masu koja ga oblikuje u kalup. Pa sta se onda cudite sto je sve tako ?
    Potpuno je nevazno kako se zove taj pojedinac o kome pisete jer takvih je more oko nas . Svako od nas je danas lopov a PRAVO je izmisljeno samo da bi se sve to zakamufliralo i da bi ti plagijati dobili na ceni !
    Umetnik sam u dusi , naslikala sam mnogo slika i prodala ih. Danas vise nemam inspiracije jer tsam taj boziji dar unovcila . Moja slikarska originalnost je nestala kada sam pocela da licim na sve druge i pocela da slikam na nacin koji ce sliku prodati. Inspiracija se danas trazi u tudjim umetnickim delima pa se tako krade i deo tog nekog dela ali to je nemoguce kontrolisati.
    Uostalom , kome je danas umetnost jos potrebna ? Danas vlada ubedjenje da je sve sto je drugacije BOLEST i da to treba eliminisati . Tuzno i zalosno ! Svi smo plagijatori , nasi zivoti su kopije pa i mi sami te stoga nemamo pravo ni da se bunimo ! Ko prezivi pricace....:) !
  2. Stipan Severnjak (avatar)
    Bolje da liči na nešto, nego da ne liči ni na šta....
  3. 123loncar (avatar)
    KONAČNO OTKRIVENO! Zašto je Bregović uzimao drogu sa 18 godina?

http://www.clip.rs/konacno-otkriveno-zasto-je-bregovic-uzimao-drogu-sa-18-godina/2361
  4. faraonn (avatar)
    ...o, manite se tih kradja i plagijata
    citajte i slusajte
    nikad ne vidimo tudje kradje od nas
    samo nase...
    ...tipisch,-Yugo...
    ...svi ti koji sada ispadaju 'velikani' koji su omogucavali
    iz 'visih' razloga a sad otkrivaju
    jadno je i bijedno...
    ...ispada svaki kriminalcic je bio neciji 'ubica' u inozemstvu...
    ...pa pobili su sve te bjegunce i onda medjusobno
    sada te sijede i bolesne Starine
    kupuju neku casicu za lazi kod naivne omladine...
    ...M.Jevremovic krao Teodorakisa...Boni M...makedonski melos...
    ...Danilo Kis...
    ...ma ,-muka mi je od trazenja
    odakle nekome djelo
    ka da niko ne moze sam jer Trazilac je na mukama
    kako to on moze a ja ne...
    ....e,-dosta si trabunjao Faraonn_e...
    i,- ako je sve ,-samo dio Istine...
  5. 123loncar (avatar)
    ...mene lično lopine ne inspirišu , nit su mi ikad bili uzor u bilo čemu....svet je prepun lopina , muljatora , prepisivača i resavaca...ovi poslednji , prepisivači i resavci , bili su mi slaba tačka još kao klincu...kad god su tražili štogod , davao sam...to je kao bio nekakav dokaz da kao ja nešto znam...mnogo puta sam stradao što im činim na volju...čak i kao student....profe kažnjavaju takve dobrotvore...
    ...no da se vratim na stvar u vezi važjnosti evidentiranja , javniog , ovakvih pojava....kad se stvar obelodani , ovako važna , imama gadan osećaj da mi nekako rastu magareće uši....postajem svestan da sam imao lažna uverenja , o ovome ili onome , a ona kao takva , vodila su me lažno kroz život , pa eto kako da kažem , lažno sam i živeo - nekako...onda taj lažan život moguć je samo uz lažnu svest o ovome i onome - a svest , ma koliko se čovek odupirao , formira se u mnogome spoljašnjim uticajima....
    ....hoću da kažem , da te magareće uši , kao da mi kažu : blento blentavi , pa ti si programiran / živiš , a da ne živiš svoj život....i kad tako nešto sagledam , počinjem da tragam za istinama o sebi...mada , okreni obrni , ni te istine , da kažem spoljašnje , znam , ni danas nisu celovite - pa sve u svemu manje više opetet se samnom na neki način manipiliše...jedina korist od ovog , magarčenja , autoriteti su izbrisani za sva vremena - bar kod mene....pa brate , velike su mi uši - nema se kud !