STRAH

Strah je osecanje vezano iskljucivo za buducnost , za tkz. buducnost koja koja je deo zablude o postojanju vremena . Buducnost NE POSTOJI i posto nam je nepoznata u nama izaziva strah jer covek se plasi samo nepoznatog.
Zbog te zablude da postoji VREME tj. proslost , sadasnjost i buducnost postoji i osecanje STRAHA !
Iz tog osecanja straha nas um kreira misli koje zaustavljaju prirodan tok zivota , dovodi nas u jedno iluzorno stanje kroz koje degradiramo u smislu svesnosti i odumiremo.
Ne tecemo mi kroz vreme , sam zivot tece kroz nas i to je sustina. Osecaj straha nema nikakve veze sa nasom dusom ali ima vese sa nasim EGOM i on je njegov produkt! Ljubav je jedino sto nasa dusa poznaje a suprotnost tome je strah koji potice od naseg ega ! Od globalnog nesvesnog uma tj. ega potice i VREME kao vrednost kao opste prihvacena zabluda.
Onog momenta kada poverujemo da postoji BUDUCNOST u nama pocinju da se razvijaju strahovi vezani za razne zivotne situacije. Prestajemo da razmisljamo o sadasnjem trenutku a nase misli kreiramo u susret onome sto ce se tek navodno dogoditi ne bismo li se spasili od tog NEPOZNATOG .
Ne shvatamo da je zivot putovanje , da je TRENUTAK a taj trenutak se ne meri vremenom , on je jednostavno BESKONACAN !
Na ovom naj nizem fizickom nivou postojanja covek ima neobjasnjivu potrebu da sve definise i stavi u nekakav okvir pa i svoj sopstveni zivot . To je zbog toga sto na taj nacin ono NEPOZNATO pretvori u POZNATO i tako se na neki nacin oslobadja strahova pa i samog straha od zivota.
Pogresna ubedjenja da je zivot TEZAK , da je PATNJA i da se trebamo boriti sa njim u coveku izaziva ogronmne strahove . Pogresno ubedjenje da postoji buducnost i da je mi mozemo kreirati je naj veca zabluda koja vlada nasim zivotima. Zivot je RADOST i to je ono sto nam je priroda dala !
Zivot je putovanje ali takvo da mi postojimo dok zivot tece kroz nas ! Nase postojanje je uslovljeno tim tokom zivota . Tok zivota je nasa povezanost sa univerzumomom i ako ga zaustavimo mi fakticki vise nismo zivi ziva su samo nasa pogresna ubedjenja na nivou fizickog postojanja kroz energiju naseg nesvesnog dela uma tj. EGA !
Strah rusi prirodni imunitet tj. prekida onu zlatnu nit sa kojom smo povezani sa univerzumom , kosmickom ljubavi i kosmickom inteligencijom . Tako postajemo stvari zarobljeni u sveri materijalnog .
Ako uspemo da se oslobodima tih strasnih pogresnih ubedjenja i verovanja u vreme zivot ce ponovo teci kroz nas isto onako kao kada smo bili deca i nismo za njega znali. Tako su nekada ziveli nasi predci , neoptereceni buducnoscu bez straha od zivota !
Malo je ljudi koji su na tom nivou svesti da zive na taj nacin. a oni koji tako zive su odbaceni od drustva jer drustvu netrebaju svesni vec nesvesni oni koji se plase i sa kojima moze da se manipulise .
STRAH POSTOJI SAMO AKO VERUJES U BUDUCNOST!
 

Back
Top