STRAH - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanjalica53

STRAH

Oceni ovaj blog
Strah je osecanje vezano iskljucivo za buducnost , za tkz. buducnost koja koja je deo zablude o postojanju vremena . Buducnost NE POSTOJI i posto nam je nepoznata u nama izaziva strah jer covek se plasi samo nepoznatog.
Zbog te zablude da postoji VREME tj. proslost , sadasnjost i buducnost postoji i osecanje STRAHA !
Iz tog osecanja straha nas um kreira misli koje zaustavljaju prirodan tok zivota , dovodi nas u jedno iluzorno stanje kroz koje degradiramo u smislu svesnosti i odumiremo.
Ne tecemo mi kroz vreme , sam zivot tece kroz nas i to je sustina. Osecaj straha nema nikakve veze sa nasom dusom ali ima vese sa nasim EGOM i on je njegov produkt! Ljubav je jedino sto nasa dusa poznaje a suprotnost tome je strah koji potice od naseg ega ! Od globalnog nesvesnog uma tj. ega potice i VREME kao vrednost kao opste prihvacena zabluda.
Onog momenta kada poverujemo da postoji BUDUCNOST u nama pocinju da se razvijaju strahovi vezani za razne zivotne situacije. Prestajemo da razmisljamo o sadasnjem trenutku a nase misli kreiramo u susret onome sto ce se tek navodno dogoditi ne bismo li se spasili od tog NEPOZNATOG .
Ne shvatamo da je zivot putovanje , da je TRENUTAK a taj trenutak se ne meri vremenom , on je jednostavno BESKONACAN !
Na ovom naj nizem fizickom nivou postojanja covek ima neobjasnjivu potrebu da sve definise i stavi u nekakav okvir pa i svoj sopstveni zivot . To je zbog toga sto na taj nacin ono NEPOZNATO pretvori u POZNATO i tako se na neki nacin oslobadja strahova pa i samog straha od zivota.
Pogresna ubedjenja da je zivot TEZAK , da je PATNJA i da se trebamo boriti sa njim u coveku izaziva ogronmne strahove . Pogresno ubedjenje da postoji buducnost i da je mi mozemo kreirati je naj veca zabluda koja vlada nasim zivotima. Zivot je RADOST i to je ono sto nam je priroda dala !
Zivot je putovanje ali takvo da mi postojimo dok zivot tece kroz nas ! Nase postojanje je uslovljeno tim tokom zivota . Tok zivota je nasa povezanost sa univerzumomom i ako ga zaustavimo mi fakticki vise nismo zivi ziva su samo nasa pogresna ubedjenja na nivou fizickog postojanja kroz energiju naseg nesvesnog dela uma tj. EGA !
Strah rusi prirodni imunitet tj. prekida onu zlatnu nit sa kojom smo povezani sa univerzumom , kosmickom ljubavi i kosmickom inteligencijom . Tako postajemo stvari zarobljeni u sveri materijalnog .
Ako uspemo da se oslobodima tih strasnih pogresnih ubedjenja i verovanja u vreme zivot ce ponovo teci kroz nas isto onako kao kada smo bili deca i nismo za njega znali. Tako su nekada ziveli nasi predci , neoptereceni buducnoscu bez straha od zivota !
Malo je ljudi koji su na tom nivou svesti da zive na taj nacin. a oni koji tako zive su odbaceni od drustva jer drustvu netrebaju svesni vec nesvesni oni koji se plase i sa kojima moze da se manipulise .
STRAH POSTOJI SAMO AKO VERUJES U BUDUCNOST!

Pošalji "STRAH" na Facebook Pošalji "STRAH" na Google Pošalji "STRAH" na My Yahoo! Pošalji "STRAH" na Live Pošalji "STRAH" na MySpace Pošalji "STRAH" na Twitter Pošalji "STRAH" na Digg Pošalji "STRAH" na del.icio.us

Ažurirano 16.08.2015. u 00:26, autor: sanjalica53

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari