Ruža vetrova - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

LBarbara

Ruža vetrova

Oceni ovaj blog
-Postoji jedno mesto na sredini ulice neobičnog imena, tamo dole prema onoj zgradi koja ne liči ni na jednu drugu u okolini. U dvorištu te zgrade postoji dućan čiji naziv podseća na pticu šarenog perja ali nije papagaj, ma znaš gde je sigurno!
-Ne znam.
-E, tu u tom dućanu prodaju šešire.

Mihajlo i Dragutin, prijatelji iz detinjstva, završivši dijalog nastavili su da koračaju polako niz ulicu zureći svako u svoje vrhove cipela.
To je veče slutilo nevreme. Oblaka sivih puna kapa visila im je nad glavama.

-Stigli smo, o ovom dućanu sam ti sve vreme ove duge šetnje pričao.
- Ćutali smo druže, nismo pričali.
- Kako ko..nasmešio se Miša.

Ušli su u dućan i kupili dva šešira a zatim se uputili ka obližnjoj kafani jer je nevreme bivalo sve bliže.
Prozori male kafane na sredini ulice neobičnog imena bili su otvoreni a zelene zavese vijorile su se kao zastave kad vetar malo jače svirne u njih.
Turska kafa bila je retka a ratluk bajat. Rakija slaba i bljutava.

-Kad izadjemo nastavićemo razgovor.
-Mišo, koji razgovor?

Uzeli su svoje nove šešire, kratko se pogledali stavljajući ih na glavu i krenuli ka izlazu. Činilo se da je nevreme minulo i prestalo da bude pretnja njihovim nesigurnim koracima.

Na samom izlazu kafane u trenutku kad su zakoračili na stazu podigao se jak vetar. Imali su utisak da duva sa svih strana. Mišin šešir odleteo je na levo a Gutin na desno. Guta je potrčao za Mišinim šeširom a Miša za Gutinim.
Kako je vetar iznenada počeo da duva tako je i prestao a dva prijatelja našla su se na suprotnim stranama ulice sa šeširom svog prijatelja u rukama.

-Setio sam se, ova ulica se zove "Ruža vetrova", doviknuo je Miša svom prijatelju.

Pošalji "Ruža vetrova" na Facebook Pošalji "Ruža vetrova" na Google Pošalji "Ruža vetrova" na My Yahoo! Pošalji "Ruža vetrova" na Live Pošalji "Ruža vetrova" na MySpace Pošalji "Ruža vetrova" na Twitter Pošalji "Ruža vetrova" na Digg Pošalji "Ruža vetrova" na del.icio.us

Ažurirano 26.09.2016. u 22:06, autor: LBarbara

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. faraonn (avatar)
    ...da li je ruza u vjetrovima nasla svoj mir
    ili skloniste
    ili je povezala ih u raspored
    bar da im taj napad
    lijepo zvuci...
    Barb je iskoristila i ruzu i vjetrove
    pa svojim junacima pokusala razbiti monotoniju